Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ТВОРЕЦА И НЕГОВИТЕ ИНСТРУМЕНТИ!  (Прочетена 2285 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #15 -: Май 25, 2010, 17:16:06 »

Аз вярвам,че начина по който се отнасяме към себе си определя начина по който се отнасяме към останалите!
Нали именно за това промяната се прави от вътре?
Променяме отношението към себе си,за да променим отношението към околните!

ПС:О,аз бях много критичен към себе си,ама много!
Нещата вече се промениха,но не бих забравил старото си АЗ,то ми е голям учител!Благодарен съм му много!
Все още продължавам да му(СИ) прощавам!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
giti
Гост
« Отговор #16 -: Май 25, 2010, 18:20:12 »

Аз не смятам така. Веднага давам пример: По-горе споменах, че съм избрала да задължа себе си към нещо и да бъда кртична към себе си. Това е моят избор. Един от най-важните закони е правото на свободен избор.... Когато задължавам себе си- това е избор и не точно задължение, съответно не нарушавам важният закон.... Обаче, ако се отнеса по същият начин към другите, както към себе си, задължавайки ги- тогава вече нарушавам този закон... нарушавам правото им на свободен избор....

Сравнение: Когато приложника извайва една скулптура, той изгражда своя собствена техника на работа, която отговаря единственно и само за него самият, използва инструментите и средствата, които му пасват най-добре и са му най-удобни.Той знае, че смени ли инструмента или техниката, творението му може и да не се получи, ето защо държи на своята си техника и инструмент, налага си рутина и стил на работа. Ако на същият този приложник му се наложи да бъде учител, и той е осъзнат, никога няма да кара учениците си да използват неговата техника и инструменти, а ще ги подтикне да открият своите собствени....

Накратко: отношението ми към мен самата са моята техника и инструмент към извайването на моят собствен живот- те са само средство за постигане на крайната цел. Познавайки добре себе си, знам, че съм избрала правилните инструменти и техника за моето творение, за себе си. Същото е и с взаимоотношенията с хората: опознавайки всяка личност по отделно (ако самата личност ми позволи) избирам и техниката и инструментите, които да използвам в изграждането на взаимоотношенията ми с всеки индивид по отделно.... И това не е разделение, а съображение с пъстротата и красотата на нашите различия..... Връщам се на сравнението с приложника, за да бъда разбрана добре. Ако този приложник избере да бъде и художник, и тръгне да рисува живописна картина (да речем, че това е взаимоотношенията с другите), той ще изгради друга, подобаваща техника и стил на работа, и ще използва други инструменти.....
« Последна редакция: Май 25, 2010, 19:05:38 от सहायक और Sandalfon के समर्थक » Активен
giti
Гост
« Отговор #17 -: Май 25, 2010, 19:39:54 »

Знам какво ще последва и сега: "Ама нали всички сме едно цяло?!" И да и не. Цяло сме и сме отделно, различни, и уникални по свой собствен начин, изискващо различно разбиране и отношение.... И скулпутурата и живописната картина пренадлежат към едно цяло, наречено изящно изкуство, но за сътворението им се изискват различни техника, инструменти и материали..... И негъра и китаеца, пренадлежат към едно цяло, но за да се предпазят от слънцето имат нужда от различни РН фактор в защитният крем, против изгаряне..... и кактуса и фикуса пренадлежат към едно цяло, но едното има по-малка нужда от вода от другото..... и т.н. и т.н....
Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Май 25, 2010, 22:15:37 »

Аз казах това което исках да кажа!
Не мисля да оборвам думите на някой за да докажа правотата на моите!
Това би било нещо като осъждане,защото опитвайки се да наложа моята истина аз бих отхвърлил чуждата!
Само мога да ти пожелая всичкото щастие на света,избора ти е свещен какъвто и да е той,ти сама си го избрала дори и да не си избирала ти, си избрала някой друг да избере вместо теб,така че волята е пак твоя!
С най-топли чувства и с най-добри пожелания,моля те да приемеш моето уважение.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

giti
Гост
« Отговор #19 -: Май 26, 2010, 00:02:52 »

Аз казах това което исках да кажа!
Не мисля да оборвам думите на някой за да докажа правотата на моите!
Това би било нещо като осъждане,защото опитвайки се да наложа моята истина аз бих отхвърлил чуждата!
Само мога да ти пожелая всичкото щастие на света,избора ти е свещен какъвто и да е той,ти сама си го избрала дори и да не си избирала ти, си избрала някой друг да избере вместо теб,така че волята е пак твоя!
С най-топли чувства и с най-добри пожелания,моля те да приемеш моето уважение.

Знаеш, че от теб не отхвърлям, дори и неуважение Намигване (*закачка)
Не мисля, че споделянето на гледни точки може да бъде натрапване на мнение или вид оборване, затова ще се радвам да споделиш още по въпроса...... (тъкмо се зарадвах и аз на хубавият диалог Сълзи)
Активен
giti
Гост
« Отговор #20 -: Май 26, 2010, 17:04:27 »

Наистина се получи много хубава тема и ми е тъжно, че не се коментира, и събеседника ми избяга Сълзи
Но сега, като се замисля, ако наистина някой има намерение да оборва нечия правота, за да докаже своята, май е по-добре да не се коментира..... Мисълта ми е такава, че:
Няма нищо лошо в това всеки да сподели мнението си по въпроса, независимо дали то се препокрива с това на другите. ПЪСТРОТАТА И РАЗЛИЧИЕТО - ТУК Е КРАСОТАТА НА ВСИЧКО! Кое му е толкова лошото да кажеш:"Аз не мисля така. Според мене това е така и така", да дадеш примери и да се обосновеш? Нима това е оборване на нечия правота? Аз лично, за себе си намирам винаги % истина и в тези постове (истини) с които не съм съгласна.... В смисъл: Никога не съм напълно несъгласна с нечия истина и винаги откривам или научавам нещичко си. Ето защо се радвам на всяко мнение, независимо дали то се препокрива с моята истина или не. Чета, отсявам, записвам в паметта, това което преценя, че си заслужава да бъде там...... Не се страхувам да кажа:  "Аз съм различна" или "Аз не мисля така"... или "За мен това не е вярно" и т.н. Ще се радвам, ако и вие не се страхувате, защото само така ще се получи истинска и плодотворна дискусия.
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #21 -: Май 26, 2010, 18:10:17 »

Много хубава тема и много изчерпателни мнения сте дали.
    Аз намирам истинност във всяко едно от мненията.

Ние сме творци на нашия живот и свят. Някои хора са си изградили свой собствен свят, който е в хармония с техните мисли, чувства, разбирания и ИСТИНА. Някои хора обаче изграждат свят, който е в съответствие с общоприетите норми и общата матрица.
    Много ми хареса мнението на सहायक और Sandalfon के समर्थक  в частта:

Цитат
    Сравнение: Когато приложника извайва една скулптура, той изгражда своя собствена техника на работа, която отговаря единственно и само за него самият, използва инструментите и средствата, които му пасват най-добре и са му най-удобни.Той знае, че смени ли инструмента или техниката, творението му може и да не се получи, ето защо държи на своята си техника и инструмент, налага си рутина и стил на работа. Ако на същият този приложник му се наложи да бъде учител, и той е осъзнат, никога няма да кара учениците си да използват неговата техника и инструменти, а ще ги подтикне да открият своите собствени....

Аз мисля по същия начин... Всеки човек има различни способности и заложби, които ги развива по своя собствен начин и стил.  
    Едно и също нещо може да се направи по различни начини.

По отношение на позитивните утвърждения, ще споделя, че наистина така е редно, но кой определя какво е редно и какво не?
    Приема се( това пак е част от матрицата), че позитивното мислене налага и позитивни утвърждения и израз. В този ред на мисли когато говорим, трябва да внимаваме какво казваме. За мен именно това внимаване каква точно дума или израз ще използвам е вид ограничение. Аз имам свой собствен стил на изразяване и ще го правя така, както аз сметна за добре, а не така, както някой друг ми вменява, че е редно и правилно.

По отношение на оборването на мнения,аз мисля, че изобщо няма нужда да се оборват, които и да било думи и да се доказва, която и да било правота. Просто всеки вижда едно и също нещо по различен начин и всеки тълкува едно и също нещо по различен начин.
    Аз не искам да налагам мое мнение или да оборвам нечие друго. Аз просто искам да споделя моя начин на мислене и да дискутирам с другите хора. В една мъдра дискусия, хората могат да се поучат много и да извлекат много познания.

सहायक और Sandalfon के समर्थक пак ми е взела думите от устата Усмивчица, а именно:

Цитат
    "Ама нали всички сме едно цяло?!" И да и не. Цяло сме и сме отделно, различни, и уникални по свой собствен начин, изискващо различно разбиране и отношение.... И скулпутурата и живописната картина пренадлежат към едно цяло, наречено изящно изкуство, но за сътворението им се изискват различни техника, инструменти и материали..... И негъра и китаеца, пренадлежат към едно цяло, но за да се предпазят от слънцето имат нужда от различни РН фактор в защитният крем, против изгаряне..... и кактуса и фикуса пренадлежат към едно цяло, но едното има по-малка нужда от вода от другото..... и т.н. и т.н....

Ще добавя още нещо като пример... то и всички клетки и органи на нашето тяло са част от едно ЦЯЛО, но всяка клетка и орган имат определени функции, въпреки, че изграждат един общ Организъм.
    И в този ред на мисли ще кажа, че Цялото има нужда от всичко поотделно, за да може да съществува и функционира правилно. Всяка част си има отделна ВАЖНА функция. Не може да се казва, че една част има по- важна функция или мисия от друга. Именно и за това, трябва да приемаме нашите различия, защото всеки един от нас е уникален, въпреки, че е част от цялото.. и всеки един от нас е специален... и всеки един от нас е ВАЖЕН.

Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Март 16, 2011, 02:03:30 »

Нека да добавя още малко от инструментите на майсторите.

Споменахме за Мисли Думи и Дела но има и преди тях някой неща които сега си спомних Усмивчица

Както се казва в този клип:Умът е господарят на сетивата,но дишането е господар на ума,а ритъма е господар на дишането!

С две думи:Ритъма на дишането определя качеството на нашата реалност.
    Разбира се това твърдение е крайно крайно,но и доста мъдрост се крие в него.

Ето и клипчето:<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fcPjvp4La8A" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fcPjvp4La8A</a>

От друга страна да си представим за момент,че майсторът на реалността за който говоря тук е нещо като градинар.

Който вече споменахме има следните инструменти.

Мисли,които за да е майстор е нужно те да идват от въображението му,а не проектирани от реалността или с други думи Реалната действителност(РД).
    Думи,които да съдържат положително и конструктивно построена реч.
    Или поне да не се използва името Божие(АЗ СЪМ) безцелно,а напълно осъзнато!
    Дела,които да символизират единството в което майсторът се намира.
    Или да отразяват неговото ниво на съзнание.

Имаме дишането и ритъмът с което може всеки тръгнал по пътя към своето майсторство да ги използва за избистряне на ума от там й един вид наточването на тези инструменти.
    Ако дишането е шмиргилът което точи инструментите то ритъмът е качеството с което той се върти(баз насичане,плавно).

Но нещата далече не свършват до тук!

За да прибере градинарят добър плод от своята градина той разполага и с още преимущества.

След като е наточил инструментите и се е захванал на работа,рано или късно след засяването на мислите си ще дойде време те да бъдат поляти с вода колкото по чиста толкова по добре за плода(РД).

А водата в случая са чувствата!
    Колкото повече поливаме семената(мисли) с вода(чувства),толкова по-здрави фиданки(думи) ще имаме и колкото повече поливаме фиданките(думи)с вода(чувства),толкова по голямо и силно ще бъде плодородното ни дърво.

Споменах мисля,че и в друга тема,че можем да ги наторим с визуализация която ще засили разтежа и качеството на плода.

Емоциите пък са индикатора за плевели!
    С тях най лесно можем да открием къде има плевели когато ги проследим.
    А плевелите това са старите и ненужни убеждения,които ние сами несъзнателно сме засадили или сме позволили несъзнателно друг да посее в нашата градина когато не сме били в нея.
    Тоест когато не сме пресъствали или с други думи когато не сме били изцяло ТУК и СЕГА в настоящият момент.

За да изкоренят плевелите майсторите знаят,че трябва задължително да подготвят семена с който да засадят почвата защото тя е изключително плодородна и не може да остане незасята!
    Та това е райската градина както и казват те!
    Казват и така защото тя(градината) няма предпочитания и разжда всичко което се засее в нея(каква градина само а)?

Майсторите имат и още в инвентара си!
    Те имат и касетки за пребиране на реколтата,казват им магически или алхемични касетки.
    Защото когато плода попадне в тях той още повече променя своите вкусови качества и овеличава своето количество многократно!
    На касетките с които майсторите събират плода от райската градина пише с малки буквички но навсякъде Благодарност!!

Майсторите градинари отглеждащи Реалност знаят,че единствено грижейки се на своя парцел(Реалност) могат да облагородят цялата градина понеже всички парцели са свързани и няма граници между тях.

Те не искат да учат колегите си на майсторство организирайки курсове защото така ще изпуснат важно време за обработване на своята-обща градина.

Те знаят,че занаята не се дава,а се "краде".
    И спокойно работят на нивата си сигурни,че ако някой иска да се научи той ще гледа и ще попива майсторлъка и насладата с който те боравят.

Майсторите градинари на Реалности,знаят точно колко да работят и колко да почиват и за това са майстори... Усмивчица

Майсторите още знаят,че колкото повече се трудят толкова повече майсторлъкът им позвоялва със същите инструменти да обработват много по-големи парцели.
    След време те могат да създават цели стопанства с най различни видове градини вътре и да съветват гилдия от майстори.

А на прохождащите чираци майсторите гледат с възхищение,състрадание и разбиране когато се удрят постоянно настъпвайки мотиката и удряйки се с дървения сап по главата обвинявайки инструмента който после ще използват така умело.

Те знаят,че трудът облагородява!
    И дори най-мързеливите ще са принудени да работят един ден подтикнати от неистов глад.

Още нещо по което майсторите можете да ги познаете...
    Те знаят,че при тях не е важно кой колко голям парцел има!!
    Те знаят,че всички са равни потопени в насладата на своята работа,в насладата на настоящият момент!

Те знаят,че не резултатът е важен,а самата наслада!

Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Човекът и неговите енерийни центрове (чакри)
    Видео клипове
    Админ 0 1263 Последна<br />публикация Януари 19, 2010, 16:05:04
    от Админ
    Човекът и неговите тела
    Духовни учения
    Админ 1 1918 Последна<br />публикация Октомври 19, 2010, 18:11:33
    от Ich
    Lee Carroll и неговите индигови деца « 1 2 »
    Всичко относно индиготата
    babyface 26 2703 Последна<br />публикация Август 16, 2010, 23:24:16
    от GANAILA
    Херметизма и неговите корени в александрийския синкретизъм
    Любопитни факти
    pluton 0 866 Последна<br />публикация Юли 20, 2010, 12:40:21
    от pluton

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright