Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ТВОРЕЦА И НЕГОВИТЕ ИНСТРУМЕНТИ!  (Прочетена 2181 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Май 24, 2010, 16:47:08 »

Здравейте,приятели!
Отварям тази тема за всички които вярват,че са съзнателни творци на реалността си потопени във вселената на свободната воля!
Звучи доста вълнуващо за някой може би за други глупаво за трети невероятно и фантастично.

Е,Аз знам,че съм творец на реалността потопен във вселената на свободната воля и не само това!
Аз вярвам,че съм майстор на сътворяването на реалности обучаван да работи с енергиите толкова добре,че да прояви каквато си иска материя!
Аз мисля,че всеки един е Творец на материята но не всеки е съзнателен!Има и Творци които са съзнателни но използват уменията си само когато имат крайна необходимост от нещо!

Всеки един от нас ако се върне назад в своя живот може да види ако се съсредоточи малко поне че всичко е плод на него самия!

Сега ще споделя малко от моите знания,разбира се ще се зарадвам всеки който иска да сподели своите!

Аз съм обеден,че ние разполагаме с три основни инструмента както всеки майстор така и ние!
Имаме инструменти за по груба работа и за по финна както и помощни материали да творим и създаваме реалности!

И така трите основни инструмента това са според мен
1.Мислите
Мислите са най финния инструмент с който започваме работата те могат да бъдат единствено предхождани само от вдъхновението!
За това те заслужават да бъдат подредени и използвани както майстора подрежда и използва своето куфарче с инструменти!
ВНИМАТЕЛНО С ГРИЖА И ЛЮБОВ!
2.Словото
Словото е детето на мислите!Словото е материализирана мисъл!
Словото е живо!Словото е сила енергия в движение както и мислите но вече на по друг етап по близък до реалността!
Словото е като едно средно колело което е завъртяно от мислите,то пък ще завърти друго което ще създаде реалността.
3.Действията
Действията са най концентрирани с енергия,те винаги са продиктувани от мисли след тях думи и чак накрая се материализират действията!
Това са уникално силни инструменти с който може да се построи всичко което въображението може да си представи.
Подреждайки и организирайки само нашиъе мисли ние контролираме словото си и действита си!
Именно заради това медитираме за да придобием контрол над мисълта!Макар и това да не е единствената причина за медитация.
Ние сме като програмисти на софтуер който дава живот на много програми!
Както програмистите използват език за програмиране така и ние използваме нашия език (слово) да програмираме това което ще видим в най близко бъдеще.

Знаете ли колко вируси има в нашите операционни системи,колко тронски коне има там?Пуснати от много добре обучени хакери!

Толкова са много,че вече сме предали контрола на другите!
Искаме те да ни казват какво да правим,искаме те да взимат решения вместо нас!Дори незнаеме какво ни се яде или пие!
Искаме външен авторитет да ни управлява!
Ето това са направили тези вируси с нас и това ни държи да работим с 5-8% от силата на нашия процесор!

Но сега е време за изчистване и дефрагментация и дори за преинсталация!Правим го много с нашите компютри когато не работят добре,но с нашия уникален мозък не го правим,защо?

Никой не ни е казал как и защо!

Ето и малко примери за вируси в нашите мозъци които са много опасни няма да пускам всички,само някой!
Вижте само колко често се изпозват те,като матри или сутри са ни станали вече!

НЕ СЪМ СИГУРЕН!-------СИГУРЕН СЪМ
НЕ ЗНАМ!----------------ЗНАМ
НЕ ВЯРВАМ!--------------ВЯРВАМ
НЕ МОГА!-----------------МОГА
НЕ ОБИЧАМ!-------------ОБИЧАМ
НЕ РАЗБИРАМ!------------РАЗБИРАМ
НЕ ЧУВСТВАМ!------------ЧУВСТВАМ ЧЕ

Няма да изброявам повече НЕ-та ще изброя малко от другите.Ето и азлтернативи за да ги заместваме.Това е нещо като антивирусна програма!

НЯМА ПРОБЛЕМИ-----------------ВСИЧКО Е ПОД КОНТРОЛ
СТРАХ ОТНО ----------------------ПРЕКРАСНО,
ЖЕСТОКО Е------------------------УНИКАЛНО Е
ТИ СИ ЛУД--------------------------МИСЛИШ ЛИ?
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ----------------ИМАЙ МИ ДОВЕРИЕ
СЪМНЯВАМ СЕ -----------------------НАДЯВАМ СЕ

Ето и малко от изграждащите и развиващи мисли с който можем да започнем да мислим говорим и действаме.

АЗ СЪМ
АЗ МОГА                             
АЗ ИМАМ
АЗ ЧУВСТВАМ
АЗ СЕ НАДЯВАМ
АЗ СЪМ СИГУРЕН                       
АЗ СЪМ ОБЕДЕН
АЗ ЗНАМ
АЗ ИЗБИРАМ
АЗ МИСЛЯ
АЗ СЕ ОБИЧАМ
АЗ ОБИЧАМ
АЗ ДАВАМ
АЗ ОЦЕНЯВАМ
АЗ БЛАГОДАРЯ
АЗ СЪМ ДОВОЛЕН
АЗ СЪМ ЩАСТЛИВ
АЗ СЪМ ТАЛАНТЛИВ
АЗ СЕ РАЗВИВАМ
АЗ СЪМ УНИКАЛЕН
АЗ СЪМ СЪВЪРШЕН
АЗ СЪМ ЕДНО ЦЯЛО
АЗ ПРОЩАВАМ
АЗ РАЗБИРАМ
АЗ НАМИРАМ
АЗ СЕ РАДВАМ
АЗ ЗАСЛУЖАВАМ
АЗ СЪЗЕРЦАВАМ
АЗ СЕ НАСЛАЖДАВАМ
АЗ СЕ РАЗГРЪЩАМ
АЗ СЪМ СЪСТРАДАНИЕ
АЗ СЪМ БЕЗКРАЕН
АЗ СЪЗДАВАМ
АЗ СЪМ ТОВА,КОЕТО АЗ СЪМ!

При много хора реалността поражда мислите а не обратното!
Е кое е първото ще попита някой кокошката или яйцето,опита създава мислите или мислите създават опита?

МИСЛИТЕ СЪЗДАВАТ ОПИТА И ИЗЖИВЯВАНЕТО!

РОБИ ИЛИ ТВОРЦИ НА МИСЛИ,ТОВА СЕГА Е ВЪПРОСА?

Казах вече,че вдъхновението предхожда всичко това!
Е от какво избираме да бъдем вдъхновени,също е плод на наш избор!
Ние сами сме избрали да забравим всичко това за да можем да се опознаем по добре!Да се разшерим да съберем опита с който един ден ще учим други наши АЗ-ове как да творят!
Само така ще можем да станем велики учители,за това е глупаво да осъждаме някой,който не е като нас,той все още събира опитност която ще го превърне в велик духовен учител!

Знаем всичко това просто си го спомняме сега.

Ако някой не иска още да си спомня и прецени,че желае да събира още опитност нека остане в съня!

ХАЙДЕ НА РАБОТА,ТВОРЦИ НА СВЕТЛИНАТА!:)

ПС: НЕКА ЛЮБОВТА ДА БЪДЕ ВАШЕТО ВДЪХНОВЕНИЕ!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
kim
Гост
« Отговор #1 -: Май 24, 2010, 17:24:14 »

- АЗ ТВОРЯ! -
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Май 24, 2010, 20:37:13 »

Твореца товри всеки ден,хора...

Ние сме неговите инструменти,докато творим ние сме богове на един друг свят създаден от нас.

Световете във Вселената са толкова много,че няма число,с което да бъдат означени.

Не че не мога да съм щастлив...просто не искам.
Иzбрал съм такъв път и не искам.

Ако можехте само за миг да спрете и да махнете тези безрасъдни маски от себе си...ако можехте вие всички индиго или не.
Да видите,че не съм това,на което приличам външно!
Активен
giti
Гост
« Отговор #3 -: Май 24, 2010, 22:33:13 »

Аз съм Аз!
Аз съм това, което съм и съм длъжна да върша всичко, което сметна за правдиво и човечно, без да държа сметка дали то ще се хареса някому или не!
Аз сама изграждам живота си, определям границите и пределите на моят вътрешно-външен свят, аз съм творец и аз съм просто аз!
Това е моето мото и максима, които ме съпътстват цял живот. Използвам го, казвам го, пиша го навсякъде и винаги, дори и тогава, когато не осъзнавах напълно дълбокият му смисъл.... а може би съзнателното ми осъзнаване е дошло малко по-късничко от подсъзнателното..... Но какво значение има, кое е първото, яйцето или кокошката? Значение по-скоро има в това, че едното без другото не може! Нека се съмняват, нека изберат да живеят в съня Амейзинг.... важното е, че аз и ти, и той, тя, ние допиваме пробуждащите ни кафета и когато другите усетят аромата на кафето ни (т.е. дела и пример, та дори и слово...), този приятен аромат ще ги разсъни...... А ние, като познавачи на кафето ще сме приготвили най-ароматното пробуждане
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #4 -: Май 24, 2010, 22:56:43 »

Аз съм Аз!
Аз съм това, което съм и съм длъжна да върша всичко, което сметна за правдиво и човечно, без да държа сметка дали то ще се хареса някому или не!
Аз сама изграждам живота си, определям границите и пределите на моят вътрешно-външен свят, аз съм творец и аз съм просто аз!
Това е моето мото и максима, които ме съпътстват цял живот. Използвам го, казвам го, пиша го навсякъде и винаги, дори и тогава, когато не осъзнавах напълно дълбокият му смисъл.... а може би съзнателното ми осъзнаване е дошло малко по-късничко от подсъзнателното..... Но какво значение има, кое е първото, яйцето или кокошката? Значение по-скоро има в това, че едното без другото не може! Нека се съмняват, нека изберат да живеят в съня Амейзинг.... важното е, че аз и ти, и той, тя, ние допиваме пробуждащите ни кафета и когато другите усетят аромата на кафето ни (т.е. дела и пример, та дори и слово...), този приятен аромат ще ги разсъни...... А ние, като познавачи на кафето ще сме приготвили най-ароматното пробуждане

Браво.
Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Май 25, 2010, 02:01:57 »

Благодаря ви приятели за отговорите!
Гити много добре казано,браво!
Само едно нещо ми обягва от поста и това е
Цитат
Не разбрах на кого си длъжна?
Според мен не си длъжна на никой и за нищо,но знам ли и аз кой в какво...?
А за яйцето и кокошката според мен има значение кое е първо!
Едно е когато опита(изживяването) създава вярвания и мисли!
Друго е когато мислите и вярванията създават опита(изживяването)!
Разликата е огромна!
Но едното е нужно на другото и двете се приливат!
Самият опит те учи,че не ти е нужен!
Опита създава мисли и впечатления които накрая те довеждат до мислълта,че мислите могат да творят самия опит!И обратно!
Всичко е взаимно свързано в едно цяло!
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

giti
Гост
« Отговор #6 -: Май 25, 2010, 04:38:49 »

Пред себе си съм длъжна! Подтискайки добрите ми, правдивите и човечни, мисли и  намерения, заради хорското мнение, критика и осъждане, та дори и одобрение и похвала, аз ще обременя себе си, ще спра да бъда аз, ще спра да се развивам, ще спра да творя..... Ето защо, сама на себе си съм длъжна да правя всичко, което считам за правдиво и човечно, без да държа сметка дали то ще се хареса някому или не!
Миналото определя настоящето, а настоящето бъдещето. Неоспорим факт. Но все пак, за мен няма значение яйцето или кокошката е дошла първо. Това, което има значение е какво са те сега, и съответно какво бъдеще ще създадът... тяхната (не)функция и т.н.
А именно,  че изживяване и опит - мисли и вярвания, което е на лице - заедно в настоящето  СЕГА.... И кое е било преди или след, слабо ме интересува... Въпроса е СЕГА ДАЛИ РАБОТЯТ ЗАЕДНО, В СИНХРОН И ПЛОДОТВОРНО?! ЕДНОТО БЕЗ ДРУГОТО НЕ МОЖЕ, ЗА ДА ИМА ДОБЪР РЕЗУЛТАТ!
« Последна редакция: Май 25, 2010, 04:52:29 от सहायक और Sandalfon के समर्थक » Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Май 25, 2010, 14:45:31 »

Здравей Гити,радвам се,че с теб се получава много хубав диалог,знам че той ще послужи един ден за нещо много полезно!
И като казах полезно нека да оточня,че според мен всичко което се случва е полезно(добро,прекрасно).
Много от нас живеят в дуален свят на ДОБРО И ЛОШО!
Докато това продължава разделението е налице и всичко се разделя на ЧЕРНО И БЯЛО!А СВЕТА Е СИВ!
АЗ така смятам!
Много от нас си мислят,че да си лош това е лошо!
Но не е ли това нещото което те кара да се мразиш още повече!
Задължава ме се да постъпваме добре и ако не успеем страдаме и се критикуваме жестоко сами себе си,защо?
Защото сме направили лошо,а лошото как може да е хубаво,може ли?
Всичко може да е хубаво,въпрос на гледна точка!
Когато се почувствам некомфортно или отрицателно настроен,не бързам с критиката вече,оглеждам се и се опитвам да запомня чувството да го разгледам от вътре да видя от каде идва то и какво иска да ме научи,каква е причината.Преди още да съм разбрал изпитвам Любов и Състрадание към себе си както и Разбиране,дълбоко Разбиране.
Така идва и разбирането към другите ни АЗ-ове,хората и всичко!
Знам,че един ден спомена за това чувство ще ми послужи да разбера друго мое АЗ(същество),ще мога да му помогна да се разбере и той самия,а как иначе бих могул да го направя ако незнам как се чувства той?
Е питам пак,лошо ли е да се чувстваме лошо тогава?
Всеки велик учител се е чувствал лошо и затова е станал велик учител,инак не би могъл!
Опитвайки се да избягаме от черната си страна ние създаваме битка в която се борим с нея и битката става все по-голяма и по-голяма.
Помните ли НЕО от МАТРИЦАТА?
Помните ли го когато получи просветление какво направи?
ПРЕДАДЕ СЕ,ОСТАВИ СЕ НА СМИТ!
САМО ТАКА УСПЯ ДА ПОБЕДИ,ПРЕДИ ТОВА СМИТ СЕ РАЗМНОЖАВАШЕ ВЪВ БЕЗБРОЙ АЗ-ОВЕ!
Нека не се критикуваме когато не се чувстваме върха!
Нека БЪДЕМ по мили и БЛАГИ със себе си,нека се ОБИЧАМЕ повече,ние го ЗАСЛУЖАВАМЕ.САМО НИЕ МОЖЕМ ДА СИ ГО ДАДЕМ,НИКОЙ ДРУГ!
Не мисля че сме длъжни нито на себе си нито на Бог за нищо!
НИЕ СМЕ СВОБОДНИ ДА ИЗБИРАМЕ!!
Задължението задължава и подтиска,не е лошо то учи,но ние можем да останем толкова в него колкото си поискаме!

ЕДИНСТВЕНИЯ УРОК Е ДА СЕ ОБИЧАМЕ ТОВА Е КЛЮЧА КЪМ ВСИЧКО!

Активен

Веселин
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #8 -: Май 25, 2010, 15:48:10 »

Така е, AMAZING. Усмивчица
    И още нещо: НИКОЙ не може да ни задължава да правим каквото и да е, ако ние самите не желаем и не можем да го свършим със 100 % ЛЮБОВ.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Май 25, 2010, 15:57:01 »

И още нещо: НИКОЙ не може да ни задължава да правим каквото и да е, ако ние самите не желаем и не можем да го свършим със 100 % ЛЮБОВ.
    Така е за мен!
    Явно така е и за теб,което ме радва.Но за всеки е различно!
    Аз не казвам,че аз съм прав по принцип и това е истината и край друга няма!
    Истината е за всеки различна и еднакво реална,всеки сам си я създава!
    Заради това аз уважавам всяка истина и всяко менние независимо какво е,защото то е истинско за този който вярва в него!
    За това мога да кажа на всички само едно:
    НАМАСТЕ!
    Активен

giti
    Гост
    « Отговор #10 -: Май 25, 2010, 16:02:27 »

Съгласна. Единствено АЗ САМА МОГА ДА ЗАДЪЛЖА СЕБЕ СИ И НИКОЙ ДРУГ! ТОВА Е МОЯТ ИЗБОР..... ТАКА СЪМ ПРЕЦЕНИЛА ЗА СЕБЕ СИ.... ТАКА ИЗГРАЖДАМ ЖИВОТА СИ.... Нещо лошо в това?
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #11 -: Май 25, 2010, 16:09:45 »

Амейзинг, подкрепям съжденията ти, относно доброто и лошото. Моето мнение е същото, когато говорим принципно за тези неща.... Когато говоря за себе си обаче, естествено че ще се обърна към моите лични критерии за добро и лошо, и ще се съобразя с тях. Това всъщност е и една от причините, поради които не трябва да държа сметка дали моето добро ще се хареса някому или не! То си е само мое и винаги ще е различно от твоето или това на някой друг! Нещо повече: вероятността за мен самата, моето лично добро да се промени някой ден, в моите представи е огромна!
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Май 25, 2010, 16:14:45 »

Аз не виждам нещо нередно в това,още повече,че явно ти си избрала май до колкото разбирам съзнателно.
    Знам за духовни същности който се молят да им се понижат вибрациите само и само за да могат да дойдат при нас и да успеят да ни помогнат.
    Това се казва саможертва!
    Уважавам всички избори и съзнателни и несъзнателни!
    Гити уважавам те и те подкрепям каквото и да избереш,все пак го правиш за себе си!
    Бъди благословена!
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Май 25, 2010, 16:18:19 »

Амейзинг, подкрепям съжденията ти, относно доброто и лошото. Моето мнение е същото, когато говорим принципно за тези неща.... Когато говоря за себе си обаче, естествено че ще се обърна към моите лични критерии за добро и лошо, и ще се съобразя с тях. Това всъщност е и една от причините, поради които не трябва да държа сметка дали моето добро ще се хареса някому или не! То си е само мое и винаги ще е различно от твоето или това на някой друг! Нещо повече: вероятността за мен самата, моето лично добро да се промени някой ден, в моите представи е огромна!

Аз говоря за себе си обаче,не говоря принципно!
    Активен

giti
    Гост
    « Отговор #14 -: Май 25, 2010, 16:27:59 »

Ясно ми е това, че говориш за себе си.... Явно не съм се изказала правилно, отново. Значи твоите съждения за добро и лошо относно теб самият, се препокриват с моите съждения за добро и лошо, относно принципните въпроси за мен. В личен аспект, за мен самата, нещата седят по съвсем друг начин, защото съм избрала да бъда по-критична към себе си. Нещо, което не мога, а и нямам право да правя с всичко останало!
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Човекът и неговите енерийни центрове (чакри)
    Видео клипове
    Админ 0 1059 Последна<br />публикация Януари 19, 2010, 16:05:04
    от Админ
    Човекът и неговите тела
    Духовни учения
    Админ 1 1749 Последна<br />публикация Октомври 19, 2010, 18:11:33
    от Ich
    Lee Carroll и неговите индигови деца « 1 2 »
    Всичко относно индиготата
    babyface 26 2485 Последна<br />публикация Август 16, 2010, 23:24:16
    от GANAILA
    Херметизма и неговите корени в александрийския синкретизъм
    Любопитни факти
    pluton 0 746 Последна<br />публикация Юли 20, 2010, 12:40:21
    от pluton

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright