Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Толкова ли е странно наистина?  (Прочетена 1098 пъти)
Someone
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« -: Май 20, 2010, 13:29:29 »

Хей, здравейте всички. Не се сетих за друго по-подходящо място, за това реших тук да споделя нещата, които ме тревожат. Предварително се извинявам ако темата е досадна, но сама немога да намеря отговора  Тъжен ... Имам чувство, че хората, дори и най-близките ми ме смятат за странна, защото Аз често обичам да стоя сама, не харесвам повечето хора и нямам желание да съм близо до обществото... така те ме приемат като асоциална личност, но Аз съвсем не се имам за такава. Интересувам се от проблемите на близките си и ги преживявам доста тежко, но незнам дали те го разбират. Просто не харесвам по-голямата част от населението, тъй като ми се струват доста елементарни и не искам да се срещам с такива хора изобщо.. а когато ми се наложи да съм в такава среда ставам доста нервна и болезнено откровена. И това сякаш товари важните за мен хора. Тъжно ми е, че те не ме разбират.. но немога да изневеря на себе си, немога да лъжа, че харесвам нещо когато не е така. Имали ли сте подобен проблем и ако да, ще се радвам да ми дадете съвет.  Згреших Благодаря предварително.
Активен
ssacrifice
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Май 20, 2010, 16:24:18 »

Ами да случвало ми се е да съм в твоята ситуация и съм изпадала в  откровение към хора на които държа и това е наранявало и то много, за което сега съжалявам и знам, че трябва да приемам хората около себе си такива каквито са (въпреки че понякога ми е трудно), а не да се опитвам да ги променя или да им казвам кое е лошо и кое е хубаво... Прочетох една мисъл, която много ми помогна :  Горчива Истина няма. Тя е най-сладкото нещо. Да кажете грешките на хората, това не е Истина. Да кажете Доброто на един човек, да! - Петър Дънов
    Моя съвет е, ако не искаш да общуваш с някой не го прави, ако някой те смята за странна или асоциална, това не трябва да те притеснява ти си това, което си не би трябвало да се променяш за да угодиш на хората, които те обкръжават
    Активен

Горчива Истина няма. Тя е най-сладкото нещо. Да кажете грешките на хората, това не е Истина. Да кажете Доброто на един човек, да!
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #2 -: Май 20, 2010, 16:50:51 »

Отговорът на всички въпроси може да се сведе само до еднин!
    Това което ни е нужно да си спомним най-много е,че трябва да обичаме себе си и да не бъдем толкова критични кън себе си!
    Обикни се прости си,така ще можеш да простиш и на хората около теб!
    Прекалено сме строги към себе се,от там идва всичко!
    Колко пъти сме си казвали(колко съм тъп или как можах да направя това)!
    Ние преживяваме опитността защо се съдим когато преживяваме депресия или апатия,и там има подарък за нас наблудавай чувството запомни го потърси какво има за теб там!
    След време ще се превърнеш в много голям духовен учител и ще имаш нужда от тази опитност,ще знаеш как се чувства този на който ще помагаш!
    Всяко чувство е полезно не се осъждай!
    Така идва разбирането към света и околните,така идва приемането!
    Няма грешни хора няма глупави хора,всеки събира опитност за да може да учи другите когато си спомни кой е той!
    Когато разбереш това ще приемаш себе си и другите с усмивка с нежност с разбиране и те ще те приемат по същия начин,ще се очудиш от резултата!
    Когато не приемаш другите ти не приемаш част от себе си защото всички сме свързани и тази информация отива в тоето поле.
    Промени гледната си точка и ще промениш реалността си,защото ти си творец който твори с силата на мисълта която създава материята.
    Застани пред себе си и си прости колкото може повече неща,ти си уникално и красиво създание на любовта както и всеки друг!
    Всичко това го казвам от собствен опит,аз който мразех хората и света и ги считах за несъвършени разбрах о прогледнах,и ти ще успееш,няма как да не успееш ако го желаеш!
    Сега обичам всичко живо и не живо!
    Пожелавам ти успех!
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Юни 11, 2010, 23:45:55 »

Хей, здравейте всички. Не се сетих за друго по-подходящо място, за това реших тук да споделя нещата, които ме тревожат. Предварително се извинявам ако темата е досадна, но сама немога да намеря отговора  Тъжен ... Имам чувство, че хората, дори и най-близките ми ме смятат за странна, защото Аз често обичам да стоя сама, не харесвам повечето хора и нямам желание да съм близо до обществото... така те ме приемат като асоциална личност, но Аз съвсем не се имам за такава. Интересувам се от проблемите на близките си и ги преживявам доста тежко, но незнам дали те го разбират. Просто не харесвам по-голямата част от населението, тъй като ми се струват доста елементарни и не искам да се срещам с такива хора изобщо.. а когато ми се наложи да съм в такава среда ставам доста нервна и болезнено откровена. И това сякаш товари важните за мен хора. Тъжно ми е, че те не ме разбират.. но немога да изневеря на себе си, немога да лъжа, че харесвам нещо когато не е така. Имали ли сте подобен проблем и ако да, ще се радвам да ми дадете съвет.  Згреших Благодаря предварително.
    Ти си върви по пътя независимо какво мислят другите! тях си ги обичай и да те разбират, и да не те разбират. Усмивчица
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Ноември 17, 2010, 19:32:56 »

Хей, здравейте всички. Не се сетих за друго по-подходящо място, за това реших тук да споделя нещата, които ме тревожат. Предварително се извинявам ако темата е досадна, но сама не мога да намеря отговора  Тъжен ... Имам чувство, че хората, дори и най-близките ми ме смятат за странна, защото Аз често обичам да стоя сама, не харесвам повечето хора и нямам желание да съм близо до обществото... така те ме приемат като асоциална личност, но Аз съвсем не се имам за такава. Интересувам се от проблемите на близките си и ги преживявам доста тежко, но не знам дали те го разбират. Просто не харесвам по-голямата част от населението, тъй като ми се струват доста елементарни и не искам да се срещам с такива хора изобщо.. а когато ми се наложи да съм в такава среда ставам доста нервна и болезнено откровена. И това сякаш товари важните за мен хора. Тъжно ми е, че те не ме разбират.. но не мога да изневеря на себе си, не мога да лъжа, че харесвам нещо когато не е така. Имали ли сте подобен проблем и ако да, ще се радвам да ми дадете съвет.  Згреших Благодаря предварително.
    А те, че са странни, е техен проблем.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #5 -: Ноември 17, 2010, 19:41:00 »

Someone, не знам дали ще прочетеш това, но бъди себе си, няма смисъл да се правиш на някого, когото не си, приемай се и се обичай такава каквато си. Много хора са неспособни все още да видят това, което виждаш ти и просто са погълнати от своето ежедневие. Прости неразбирането им, един ден и те ще прозреят много истини за живота, а и ти ще се чувстваш по-добре.
     Винаги си добре дошла при нас
    Активен
    Amazon
    Гост
    « Отговор #6 -: Ноември 17, 2010, 19:50:54 »

Не. Да бягаш от действителността и да слагаш вината в ръцете на другите е неправилно. Имала си достатъчно време да помислиш върху нещата и да преусмислиш начина си на живот и мисъл. От тук нататък ти трябва да приемеш хората и да ги обичаш,без да им слагаш етикети"неразбиращи", защото каквото повикало,такова се обадило. Действитерлността се гради върху нашите мисли, чувства,емоции и потребности. Говоря направо,защото съм била в твоята ситуация и колкото по -скоро разбереш ,че вината не е в другите,толкова по-скоро ще се почувстваш добре. Ти не си различна, нито те. Не бягай от нещата,които те натоварват,а се изправи срещу тях, направи ги приятни. Лесното е да се откажеш и да се криеш,трудното е да се изправиш срещу проблема. На мен ми отне доста време,но в края на краищата искам не искам си стегнах Д-то и се справих. Щом аз мога,значи и ти можеш.
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #7 -: Ноември 17, 2010, 20:20:09 »

Хей, здравейте всички. Не се сетих за друго по-подходящо място, за това реших тук да споделя нещата, които ме тревожат. Предварително се извинявам ако темата е досадна, но сама немога да намеря отговора  Тъжен ... Имам чувство, че хората, дори и най-близките ми ме смятат за странна, защото Аз често обичам да стоя сама, не харесвам повечето хора и нямам желание да съм близо до обществото... така те ме приемат като асоциална личност, но Аз съвсем не се имам за такава. Интересувам се от проблемите на близките си и ги преживявам доста тежко, но незнам дали те го разбират. Просто не харесвам по-голямата част от населението, тъй като ми се струват доста елементарни и не искам да се срещам с такива хора изобщо.. а когато ми се наложи да съм в такава среда ставам доста нервна и болезнено откровена. И това сякаш товари важните за мен хора. Тъжно ми е, че те не ме разбират.. но немога да изневеря на себе си, немога да лъжа, че харесвам нещо когато не е така. Имали ли сте подобен проблем и ако да, ще се радвам да ми дадете съвет.  Згреших Благодаря предварително.
    Здравей,определяйки какви са другите ти неминуемо слагаш една граница,бариера,стена...това не прави нещата нито по лесни нито по хубави,защото така не се достига до така желаната хармония.Трудно е и за теб и за заобикалящите те хора.А защо не показваш емоциите си?От какво се страхуваш?Затова и те се чудят какво изпитваш и няма как да разберат или да влязат в главата ти,така нещата излизат недоизказани и затова не те разбират.Знаеш ли как деиства просто да отидеш и да прегърнеш някого когото обичаш Усмивчица знаеш ли как ще се почувства от този жест Усмивчица ....щастлив и обичан както и ти Усмивчица Пробвай Намигване Всеки един от нас идва тук за да се справи с определени неща и да усвои своите уроци.Замисляла ли си се какви може би са твоите? Да приемаш хората такива каквито са,да ги разбереш,да ги обичаш тоет да ги приемаш а приемането идва от едно единствено нещо осъзнаването Усмивчица Имаш да извървиш един дълаг път,но той ще ти покаже красотата и пъстротата на света Усмивчица Интересно какво влагаш в думата елементарни???! Забележи само начина по който всички тук сме ти отговорили Усмивчица А най лесното знаеш ли кое би било? Ами ако не бяхме минали по този път? Щяхме да постъпим както ти с обществото както ги наричаш и щяхме да сме болезнено откровенни и едва ли щеше да ти хареса Усмивчица или да ти кажем,че си елементарна понеже правиш грешки.Кой щеше да е ок тогава?Ще ти кажа НИКОЙ,но ти щеше да си най потърпевша и засегната. Замисли се сега какво всъщност причиняваш на хората несъзнателно и как се чувстват те Усмивчица и знам,че ще разбереш грешката си и ще отвориш сърцето си първо за себе си а след това и за всички Усмивчица успех ти пожелавам от цялото си сърце Усмивчица
    « Последна редакция: Ноември 17, 2010, 20:28:42 от stefanica » Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Someone
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #8 -: Март 23, 2011, 17:16:56 »

Благодаря ви много за съветите Отдавна се стремя да си променя гледната точка, но наистина е трудна работа Усмивчица Това значи, че трябва още по-усърдно да опитвам Усмивчица А и да си призная от както намерих човек, който до голяма степен ме разбира, не отдавам толкова мисъл и енергия за негативни емоции.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Наистина, какво ми става? ... реторичен въпрос...
    Обща тематика
    nia.boneva6 11 1307 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 16:42:49
    от Житара
    Странно ли е? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Mihaylova 18 1159 Последна<br />публикация Август 15, 2010, 03:11:05
    от giti
    Странно нещо върху лист хартия
    Обща тематика
    Belqta 5 676 Последна<br />публикация Май 26, 2011, 19:10:09
    от Belqta
    Защо съществува толкова омраза? « 1 2 ... 6 7 »
    Въпроси и отговори
    Selinna 93 2993 Последна<br />публикация Май 23, 2012, 12:45:21
    от Alida
    Случва ми се нещо много странно..
    Въпроси и отговори
    DennisCobain 1 624 Последна<br />публикация Септември 07, 2012, 12:40:15
    от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright