Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Свободни духом  (Прочетена 1382 пъти)
izida
Гост
« -: Май 17, 2010, 21:49:31 »

От известно време разсъждавам над фразата "свобода", или "свободен духом".
Какво точно определя душевната ни свобода, можем ли да определим дали сме свободни, от какво е породена или посисната тази свобода на духа. Много въпроси ми се въртят в главата, и бих се радвала ако и вие споделите, своите размисли и възгледи също.

Ще започна разбира се, аз да разсъждавам на глас ......относно моята "Свобода"
Та, още от раждането си човек бива възпитаван, налага му се модел на поведение и подръжание, следва дадени принципи наложени от обществото и семейството. Учи, работи, на свой ред той създава семейство, което ще бъде подложено на подобен дневен ред, както и на родителите това се е случило някога.
Човек взима отговорното и доброволно решение, в този живот, да създаде семейство и деца, с напълно ясната представа, че това е неговият избор, и това е най-отговорната стъпка в живота. Това е смисълът, и заради това сме готови да жертваме всичко.

Но, дълбоко, много дълбоко навътре в себе си, усещаш, че си безкраен и неограничен, че си свързан единствено с себе си, и на свой ред с Твореца. Не се чувстваш обвързан с нищо и с никой, и не чувстваш нужда някой или нещо да бъде обвързано с теб. Усещаш, че си духовна единица, самостоятелеа, която идва сама на този свят, и сама го напуска. И тук идва така наречения "парадокс", че осъзнавайки тази истина, вмигом самостоятелния индивид тази духовна единица, става част от цялото единно Творение. И по този начин е на всякъде едновременно, и никъде във всъщото време,.... със всички заедно, и с никой по отделно.

Ето така я усещам аз "свободата", ....ако ме сметнете за малко мръднала....няма да ви се разсърдя Намигване
Но бих искала да чуя вашата позиция!
Активен
lessus
Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #1 -: Май 17, 2010, 22:13:23 »

Този модел в "първите" си мисли ,които говориш стават след "известно " време ,докато Аза дойде тук. В началото се възприема като Аз - в Първоначалната си същност ..знае за заобикалящата го среда, знае за "мама" но това е "рефлекс" нужен му занапред . В началото ,до няколко години малкия човек ,се възприема като Единствена причина за Живот , поради начина по който действа . Не му е нужна реч , понеже за какво "да си говори сам". Той "мислено", вътрешно в себе си го прави. После идва разделение , разделение , разделени, разделение , Разделение... (е ,това е цената на познанието , примесена със свободна воля) И идва Огледалото на заобикалящия сетивен  свят . И Аза започва да се самоопределя и да търси ,какво би му било в пречка - страх , суета , безнадеждност , алчност и така нататък . Но той вътрешно (ако не е стигнал Явно до това) знае че  имайки възможност да взима и Грешни за "израстването" си решения, предпочита да се "подсигури" . Знаейки подсъзнателно че ако не успее, се губи (Умира, губи материалния си облик , а му е нужен на тоя етап) Той създаа други Аз, вкоито да продължи да се проявява ..докато Успее да стане това за което е Тук ... А знаем ли защо сме тук ? Намигване
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #2 -: Май 17, 2010, 22:30:25 »

Ще ми е много интересно да разбера според вас защо сме дошли тук на Земята ( съответната тема, ако има такава ).
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Май 17, 2010, 22:39:27 »

Какво е казал Бог - "Аз съм Пътя и Истината и Живота , Аз съм Началото и Края " . Бог говори рзбираемо за всики и не би ни натоварил с излишна информация Усмивчица Ние сами се заблуждаваме , търсейки под камъка..забравих поговорката хаха . И почваме да търсим Бог - Къде ли е Той , на небето? Е , да ,навсякъде е , така че тоя отговор става ,но е не е напълната истина ... и ето ти заблуда . и Го търсиш , Него ... Ама забравяш че е казал ,че "аз съм ..." . Та приложи го върху себе си и виждаш къде можеш да го търсиш ...И правилно е Началото . Но отпреди началото е имало Нищо... Как  Нищото ще роди такава Сила, Съзнание? Ти ако беше Бог ,какво би направил ? (Въпрос към всеки)
    Активен

bars_i
    Гост
    « Отговор #4 -: Май 17, 2010, 22:45:42 »

http://www.fun-6.com/cenni-misli-inrervu-s-gospod.htm#Clip Start
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Май 17, 2010, 22:52:18 »

И ако не сме осъзнати какво сме и защо сме тук , търсим къде е той , Него . Е това е защото и сами сме се разделили в дуализъм , и приемаме другите като други , а камоли Бог ли ? Това означава че не "Го" слушаме - казано е "Аз съм ..." а не "Той е пътя и Истината и Живота" ...
    Нека този път "го" приемем буквално това послание . Намигване

И това не е всичко обаче , нещата не опират дотам, да си кажем "аз съм Прекрасен" (може да бъде прието като суета , а Бог не би искал да е суетен и горделив , понеже може да допусне грешки , а не мисля че иска такова нещо).

И тук опираме до въпроса за сътворението , и ЗАЩО сме тук Усмивчица Но е нужно и вие да се запитате , важен е Пътя е не Целта ...
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #6 -: Май 17, 2010, 22:55:06 »

Духът е вечен и безкрайни са неговите простори. Но с локума не е така Усмивчица
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #7 -: Май 17, 2010, 22:59:28 »

Какво е казал Бог - "Аз съм Пътя и Истината и Живота , Аз съм Началото и Края " . Бог говори рзбираемо за всики и не би ни натоварил с излишна информация Усмивчица Ние сами се заблуждаваме , търсейки под камъка..забравих поговорката хаха . И почваме да търсим Бог - Къде ли е Той , на небето? Е , да ,навсякъде е , така че тоя отговор става ,но е не е напълната истина ... и ето ти заблуда . и Го търсиш , Него ... Ама забравяш че е казал ,че "аз съм ..." . Та приложи го върху себе си и виждаш къде можеш да го търсиш ...И правилно е Началото . Но отпреди началото е имало Нищо... Как  Нищото ще роди такава Сила, Съзнание? Ти ако беше Бог ,какво би направил ? (Въпрос към всеки)

Преди "Нищо", е било същото, само че в различна "опаковка" и състояние",
    И "То", винаги е било там, независимо от степента си на изява,
    И тъй като е окръжност, "То", няма начало и край, въпреки, че е изградено от прави линии и вектори. Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #8 -: Май 17, 2010, 23:02:34 »

За мене свободата е тогава когато придобиеш пълен контрол на мислите си,тогава ставаш истински свободен.
    ТВОРЕЦ.
    Тогава твориш битието си съзнателно.Тогава си майстор на битието  тогава си самия живот тогава си Пътят и Истината и Живота.
    Когато го осъзнаеш и после разбирасе го изпиташ в един от безкрайните светове.Носейки опитността си към Първоизточника.
    Но първо е нужно да започнеш да забелязваш какво мислиш за това се иска самонаблюдение и постоянство.
    Дори и няколко дни правят чудеса,нека който иска да пробва.
    Това е нещо като да се усетиш как се наслаждаваш на храната или да се усетиш как казваш някоя глупост.
    Много от нас дори не се усещат.
    Въпроса е да усетиш как и какво усещаш!

Тук сме според мене да се осъзнаем и след това да си избираме защо да сме тук,за сега повечето оставят някой друг да им казва защо са тук това е робство това е невежество.
    Крайно време е да му се сложи край от тези които искат!

Контролирайте мислите си ако не искате те да контролират вас!
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    izida
    Гост
    « Отговор #9 -: Май 17, 2010, 23:07:53 »

Контролирайте мислите си ако не искате те да контролират вас!

Мислите се определят от съзнанието,
    Съзнанието от опитностите,
    Опитностите, са "Пътя"
    Пътя е Бог Намигване
    Защото е движение-)))
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Май 17, 2010, 23:09:28 »

Така е Намигване и двамата сте прави Усмивчица Да но ,Icko , локума е нещо сладко , само че не е въпроса че локума е нещо глупаво и безмислено , а че може да те хване захарна болест. Само там е проблема. Ако трбва ще се поспра  , няма да се прекалявам със сладкото , но това не променя фактите.

izida, така е . И всеки път наново - ново сътворение ,ново яйце , нова вселена? Докога? И Аконе знаеш "първата" точка , след като всичко е разчертано ,как ще я откриеш ? всяка точка е важна , инъче Фракталната решетка се разпада . Затова всеки е нужен .
    И за това , че няма начало и край , и е безкрайно в своите простори , То не е сътоврено от нещо "друго" .. То е сътворило Себе си . Извън времето ,понеже Бог не е подвластен на времето Усмивчица Посял е ''зрънцето" на себе си и е "сложил" "Градинари" Усмивчица
    Зрънцето са Хор-Ра Усмивчица В  буквален превод какво значи ? И това навярно имаш предвид , AMAZING Усмивчица

Активен

Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #11 -: Май 17, 2010, 23:13:16 »

Изи, много хубава тема. И аз в последно време размишлявам върху пълната свобода на духа.
    Какво е за мен свободата :
    1) да се чувствам така сякаш ще полетя въпреки ограниченията на физическото тяло.
    Да нямам нужда от нищо и никой.
    2) да бъда себе си и да не се страхувам от отхвърляне. Да се обикна и да се приема и със силните( позитивните) си страни, и със слабите( негативните) си такива.
    3) да постъпвам така както сметна за добре без да се притеснявам какво ще кажат хората

Едно от нещата, които ни ограничават това са матриците, които следваме съзнателно или несъзнателно. Ограничават ни и общоприетите норми за добро и недобро, за правилно и неправилно. Независимо дали искаме или не, много често ние следваме модела на обществото, на семейството си, на близките си. Постоянно ни се случва да мислим какво ще кажат хората за нещо, което ние ще направим или ще кажем.

Изи, напълно те разбирам какво имаш предвид взаимоотношенията и връзките. Факт е, че често пъти свободата ни бива ограничавана от хората, с които сме, защото все пак ние трябва да се съобразяваме с тях. Но това е избор на всеки човек. Най- прекрасния вариант обаче е да сме с хора, с които да се чувстваме свободни, с които да се чувстваме себе си, с които да не се притесняваме какво ще кажем или как ще постъпим; да не се чувстваме самотни,ограничавани, неразбрани и отхвърлени.
    А иначе, аз все още не се чувствам толкова духовно извисена, че да си бъда вседостатъчна. Имам нужда от някой до себе си.

Свободата е част от Любовта. Истинската Любов включва даването на пълна свобода, а от друга страна- мъдро използване на дадената свобода. Имаше една приказка, която много ми харесваше: " Ако обичаш истински, остави една птица да полети свободно в небесата. Ако тя те обича, ще се върне пак при теб, но ще има правото на избор".

И въпреки всичко, смятам, че усещането за свобода има много общо с усещането за  щастието, а именно, че и в двата случая това е избор. Това дали се чувстваме свободни или не, би трябвало да зависи изцяло от нас. Теоретично погледнато е така, но реалността често пъти е друга.
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Май 17, 2010, 23:17:15 »

Важно е да се чувствате ТОЧНО свободни духом ... ами ако Бог ни е създал за да го развием , бъдем едно с него .. и ставайки едно с него - ето го в РЕАЛНОСТТА ... Но преди това бъдете СВОБОДНИ ДУХОМ .. Бог едва ли би иксал да е душевен роб ...
    Активен

izida
    Гост
    « Отговор #13 -: Май 17, 2010, 23:21:50 »

Изи, напълно те разбирам какво имаш предвид взаимоотношенията и връзките. Факт е, че често пъти свободата ни бива ограничавана от хората, с които сме, защото все пак ние трябва да се съобразяваме с тях. Но това е избор на всеки човек. Най- прекрасния вариант обаче е да сме с хора, с които да се чувстваме свободни, с които да се чувстваме себе си, с които да не се притесняваме какво ще кажем или как ще постъпим; да не се чувстваме самотни,ограничавани, неразбрани и отхвърлени.

Свободата е част от Любовта. Истинската Любов включва даването на пълна свобода, а от друга страна- мъдро използване на дадената свобода. Имаше една приказка, която много ми харесваше: " Ако обичаш истински, остави една птица да полети свободно в небесата. Ако тя те обича, ще се върне пак при теб, но ще има правото на избор".

Не сатва въпрос, за "съобразяването", всички се съобразяваме, по един или друг начин с околните. Това е неизменна част от общуването с хората, дори и без да са ни близки. Това е ясно Намигване

А това, че сме "Свободни", всички сме Такива, няма изключение,
    но, не всички все още сме го осънали напълно,
    "Свободата", е неизбежна Усмивчица
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #14 -: Май 17, 2010, 23:22:47 »

Важно е да се чувствате ТОЧНО свободни духом ... ами ако Бог ни е създал за да го развием , бъдем едно с него .. и ставайки едно с него - ето го в РЕАЛНОСТТА ... Но преди това бъдете СВОБОДНИ ДУХОМ .. Бог едва ли би иксал да е душевен роб ...
    Това е един от най- важните ни уроци. Така поне смятам аз. Когато се изпълним с Божествената Хармония, Свобода, Мир и Любов, ние ще бъдем готови да се дипломираме.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright