Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Думите и тяхната употреба  (Прочетена 2696 пъти)
chitta
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 140

« -: Май 17, 2010, 10:00:13 »

Вибрацията на думите

Българите сме емоционален народ. Обичаме силните чувства. Изразяваме ги шумно. Това най-вече личи по думите, които използваме:

„Страхотно беше!”
„Адски много се изкефих!”
„Жесток купон!”
„Ужасно хубаво е тук!”
„Страшен си!”

Независимо от положителната емоция, която влагаме в тях, вибрацията на думите страх, ужас, ад и жестокост няма как да бъде положителна.

Думите вибрират. Влизат в резонанс с нашите мисли и действия, отпечатват се върху „интонацията” на ежедневието ни. Навикът да използваме думи с негативен заряд може да промени посоката на целия ни живот, без дори да го осъзнаваме.

Макар да се занимавам професионално с думи, аз също дълго време игнорирах факта, че от устата ми излиза вибрацията за „ад”, „жестокост”, „ужас” и „страх”.
Специални благодарности на Елена, която ме светна да спра.

Оттогава много внимателно подбирам изразните средства и започнах да забелязвам негативния словесен водопад, който ме залива от всички страни: от реклами, разговори, филмови диалози, текстове на български автори в книги, вестници и списания, отвсякъде. Добре прикрити зад маската на позитивизма, изразите с отрицателен заряд имат силата да променят полюса на живота ни от + към – . Достатъчно е само веднъж да гледате новините или да се качите в претъпкан автобус около шест вечерта, за да видите, че никак не сме щастливи…

Вибрацията на думите е с подсъзнателно значение. Казвайки „адски хубаво”, подсъзнанието ни чува „ад” и „хубаво”. И се обърква. Започва да асоциира позитивните послания с негативни преживявания. А после се чудим, защо дори когато трябва да сме радостни, усещаме някак фоновото напрежение. Всеки прави избор дали да има „страхотни преживявания” или „великолепни такива” – въпросът е да обръща внимание на това. Тук става дума за качеството на живота ни.

Ще завърша с един малък експеримент. Напишете на един лист думата „радост”, а на друг – „тъга”. Напишете ги поне десет пъти. За предпочитане двадесет пъти, но най-успешен ще бъде експериментът, ако напишете „радост” и „тъга” по сто пъти на отделен лист.

Обърнете внимание на процесите, които се случват в тялото ви, докато пишете:
ТЪГА.
Свива ли ви се стомахът? Натежава ли ви главата? Изникват ли тъжни спомени от миналото: загуба на близък човек, погребение, раздяла, разочарование, неуспехи? Изплуват ли такива страхове във въображението ви? Притеснявате ли се за бъдещето? Обзема ли ви лека паника? Ако отговорът на всички тези въпроси е „НЕ”, тогава изчайкате действието на наркотиците и/или алкохола да премине и опитайте отново на трезва глава.

РАДОСТ
Сто пъти. Сещате ли се за вашите деца, докато пишете? Изникват ли образи на най-добрите ви приятели? А спомени от детството? От летните ваканции? От почивките на море? От игрите пред блока? Сещате ли се за първата голяма любов? За първата целувка? Появяват ли се в главата ви мисли за страстен секс, за успехи в кариерата, приключения зад граница, вълнуващи преживявания? Ей така, ни в клин, ни в ръкав? Обзема ли ви лека еуфория? Повдига ли ви се настроението? Става ли ви по-леко на душата? Ако отговорът на всички тези въпроси е „НЕ”, значи се нуждаете от среща с психиатър.

Шегувам се.
Но, при всички случаи, затвърждавайки вибрацията на думите с писане, съсредоточавайки мисълта си върху тях, вие ще усетите и съответните физиологични промени. В по-малка или по-голяма степен, зависеща от вашата чувствителност, тялото ще реагира, мозъкът ще подхвърля отговарящи на емоцията спомени, въображението ще генерира адекватни на емоцията образи.

Експериментът, обаче, не свършва до тук. Това беше само първата му част.
Сега вземете листите и прочетете това, което сте написали. На висок глас. Можете ли да извикате сто пъти ТЪГА? Ама така, че да звучи радостно в собствените ви уши? Да предизвиква възторг! Защо не се получава? Запишете се на видео, докато го правите. След това прегледайте записа. Обърнете внимание на езика на тялото, на жестовете, на интонацията. Изглеждате ли щастливи? Полезно и приятно е човек да се види отстрани. Поучително. Ще се позабавалявате с опита да звучите еуфорично и възторжено, докато крещите ТЪГА-ТЪГА-ТЪГА. Сто пъти

А сега произнесете РАДОСТ. Само веднъж. Но така, че да ви стане тъжно. Дори най-убедителните артисти ще изглеждат фалшиво, опитвайки се да налучкат правилната интонация за думичката „радост”, която да изразява тъга. Защото „радост“ носи много силна положителна вибрация.

Можете да завършите експеримента приятно. Прочетете сто пъти „радост” на висок глас. Наслаждавайте се на промените, които ще настъпят веднага след това. Наблюдавайте събитията през целия ден. Накефихте ли се?

Тогава следващият път, когато чуете или видите някой „адски” много да се кефи на нещо, моля ви, дайте му да прочете тази статия!

http://www.self-help.bg/life-management/suvremie/373-vibraziqta-na-dumite.html

Активен
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #1 -: Май 17, 2010, 10:12:04 »

Хе хе Усмивчица Така е, така е Усмивчица Думите наистина имат значение..

Преди смятах, че не е важно как казваш нещо, а само смисъла, който влагаш, но определено осъзнах отдавна, че начина, по който се изразяваме е  от огромно значение. В най-елементарен план - всички сте срещали хора, които казвайки каквото и да е -все успяват да ни жегнат някакси и да ни накарат да се чувстваме кофти, а всъщност те са си говорили за нещо съвсем друго....и виждайки че тези хора въздействат така и на останалите, започваш да осъзнаваш, че нещо куца в начина, по който изразяват емоциите си, говорейки.

И наистина, когато се замислиш върху начина си на изказ със годините започваш да променяш и себе си, наистина да забелязваш негативното влияние, което се изсипва от една проста дума..да не говорим за реклами от рода "Докато ти си на Гурко, дали някой сега не обира дома ти?" хахха Смешно, но не съвсем...

Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
chitta
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Май 17, 2010, 10:13:34 »

Да, така си е Усмивчица
Активен
Nirvana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #3 -: Май 17, 2010, 10:49:51 »

Сещам се за един цитат от книга , която чотох наскоро , та той гласеше :
"Няма по-велико постижение за човека от това да познава силата на думите си и да следва интуицията си. Чрез словото той задвижва невидими сили и може да възстанови тялото си или да преобрази делата си."  Усмивчица
Активен

" Аз не съм тяло, което има душа, а съм душа, която има някаква видима част, наречена тяло. "
Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #4 -: Май 17, 2010, 11:03:29 »

Сещам се за един цитат от книга , която чотох наскоро , та той гласеше :
"Няма по-велико постижение за човека от това да познава силата на думите си и да следва интуицията си. Чрез словото той задвижва невидими сили и може да възстанови тялото си или да преобрази делата си."  Усмивчица
Какво да кажа - страхотен е този цитат..а от коя книга е ?
Активен

The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #5 -: Май 17, 2010, 11:19:15 »

Аз се сещам част от "Разговори с Бога" когато Нийл Д. Лоуш каза още в началото "Това е адски хубаво" и бог му отговори а защо да не е "Райски хубаво"?

Всичко е от значение
и добре,че прави впечаение.

Браво Chitta,страхотен пост!
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
chitta
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Май 17, 2010, 11:26:19 »

Относно цитата на Nirvana, според нета дава като заглавие: "Играта на Живота и как да я играем" - Флорънс Сковъл Шийн, но не съм сигурна напълно в това Усмивчица

Активен
Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #7 -: Май 17, 2010, 11:31:50 »

Относно цитата на Nirvana, според нета дава като заглавие: "Играта на Живота и как да я играем" - Флорънс Сковъл Шийн, но не съм сигурна напълно в това Усмивчица

Ииих голяма си хакерка Усмивчица хахха
Мерси
Активен

chitta
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Май 17, 2010, 11:46:29 »

Хахахаха Усмивчица ех,ако можех да не ползвам нета, щеше да е перфектно, само с мисълта и хоп Усмивчица инфото налице Усмивчица
Активен
Nirvana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #9 -: Май 17, 2010, 12:11:37 »

Ox аз докато отговоря  сигурно вече сте прочели книжката ! Но да предположението на chitta  е напълно вярно !
Активен

" Аз не съм тяло, което има душа, а съм душа, която има някаква видима част, наречена тяло. "
Teleca
Гост
« Отговор #10 -: Май 17, 2010, 13:19:14 »

Абсолютно сте прави, хубаво е и трябва да си мерим приказките. Всеки е имал(или има) прихванати някакви паразитни думи(чки).

Watch your thoughts, for they become words.
Watch your words, for they become actions.
Watch your actions, for they become habits.
Watch your habits, for they become character.
Watch your character, for it becomes your destiny.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #11 -: Май 17, 2010, 13:42:47 »

Думите съсипват всичко,но в днешния фалшив свят са необходими!
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #12 -: Юли 26, 2010, 21:33:52 »

Охо, колко имам да работя върху "Думите и тяхната употреба"...
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #13 -: Август 25, 2011, 13:29:10 »

Думите съсипват всичко,но в днешния фалшив свят са необходими!

Каква вина имат думите, че ние не сме достатъчно усъвършенствани, за да ги използваме разумно, така че да носят само положителни последствия?

По мое мнение думите са средство, с което общуваме, нищо повече. По-важни ми се струват емоциите, които влагаме. Например на гръцки "Не" е нашето "Да". Но мисълта, с която изричаме гръцкото "да" е друга...
Ако значението на думите беше толкова важно и незаменимо, защо сънищата не са в писмен вариант?  Затъпяване

Според мен е без значение какво казваш, щом вложената емоция е положителна - дали си "ужасно добър", или пък "страшно смел"...
Едва ли в духовния свят някъде другаде се използват думи. Но тъй като при нас реалните ценности са позабравени, малко са хората, за които са излишни.
Активен
Fox Muldar
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: София
  • « Отговор #14 -: Август 25, 2011, 14:39:57 »

РАДОСТ
    Сто пъти. Сещате ли се за вашите деца, докато пишете? Изникват ли образи на най-добрите ви приятели? А спомени от детството? От летните ваканции? От почивките на море? От игрите пред блока? Сещате ли се за първата голяма любов? За първата целувка? Появяват ли се в главата ви мисли за страстен секс, за успехи в кариерата, приключения зад граница, вълнуващи преживявания? Ей така, ни в клин, ни в ръкав? Обзема ли ви лека еуфория? Повдига ли ви се настроението? Става ли ви по-леко на душата? Ако отговорът на всички тези въпроси е „НЕ”, значи се нуждаете от среща с психиатър.

Да отговорът е НЕ а изводът е,че просто нямаш никакви добри спомени,а само лоши и няма как да изпиташ чувството на Радост!

Втори извод:Които няма добри спомени,кучета го яли!
    « Последна редакция: Август 25, 2011, 14:46:24 от vox_ratio » Активен

Истината е някъде там!
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво е Радиестезия и употреба
    Енергийни учения
    OM 14 5781 Последна<br />публикация Юни 15, 2013, 12:05:32
    от pro15
    Децата и тяхната аура
    Други деца на новото време
    Sunshine(sun) 6 1594 Последна<br />публикация Май 18, 2012, 18:57:59
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright