Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Няколко Въпроса ?  (Прочетена 3029 пъти)
praiseyou
Гост
« -: Юни 19, 2009, 14:21:43 »

Здравейте, първо поздравления за уебстраницата! Не знам точно как да започна но се надявам да успея да задам въпросите си достатъчно смислено. При мен всичко започна преди около месец - тогава с братовчедка ми си говорихмв в скайп и понеже аз ходя на йога, и се интересувам от медитация и т.н., тя ми сподели, че е прочела статия за индиговите деца и ми каза, че сестра й си е правила изследване за аурата и е показало че е индиго (впоследствие като забих по темата ми стана ясно, че методите използвани за това изследване - тест на някой си, всъщност не дава сигурни резултати). На мен в първия момент ми стана някакво странно и реших да разбера повече за тези деца и прочетох линка който тя ми беше дала - характеристики на децата индиго в чудесата.нет. След като прочетох статията бях убеден, че и аз съм такова дете, макар вече да съм на 23 почти и 4, някак си се почуствах много Правилно и всичко си дойде на мястото. От тогава доста чета по темата, медитирам и т.н. В началото чуствах се чуствах объркан и най-вече самотен и неразбран.. това чуство вече отмина, но все още се чудя дали съм точно дете индиго, понеже отговарям на почти всичките критерии, но до сега не съм виждал същества от други измерения, нито се чуствам ангажиран да помагам на "неосъзнатите" хора, въпреки че разбирам колко зле е на Земята в момента като цяло - фалшиви ценности, нулева духовност. Чел съм доста книги за самоусъвършенстване или обясняващи света около нас, изводите които виждам вътре, съм ги осъзнал сам много преди да ги прочета.. В началото на живота си до определена възраст изпитвах омраза, ревност, завист.. в смисъл не силни но като чуства съм ги усещал.. когато бях на около 16 ми стана ясно, че това са едни напълно излишни чувства, които само те натоварват и от тогава спрях на ги изпитвам (в началото волево се опитвах да ги подтисна, после просто спрях да ги изпитвам). Имах тежък период (преди 5-6години) с наркотиците, дори мислех да се самоубия (понеже ми беше скучен светът около мен), но докато си лежах и размишлявах за Смисъла, получих нещо като просветление и ми стана ясно, че всичко е любов и това в чуството което кара света да се върти и разбрах, че ще съм много назад ако сам си отнема живота.  Друго което четох за децата индиго(или беше за кристалните деца) е, че имат красиви очи - и аз имам Усмивчица  Проблема ми е, че като от скоро в материята все още чуствам несигурност, понеже нямам някакви "паранормални" способности, нито виждам аури, но сам за себе си съм решил да се развивам духовно, сега мисля да започна Извън телесни преживявания. За сега съм стигал до дълбока медитация и мисля че няма да ми е трудно след като прочетох някои напътствия в Интернет, да изкоча извън физическото. Въпроса ми е: за да си дете индиго трябва ли да си преживял нещо "паранормално", както и "Трябва ли да чустваме нужда да помагаме на другите?" Надявам се, че сте разбрали нещо от това което искам да напиша макар и толкова несвързано.. Поздрави!
Активен
delfin
Гост
« Отговор #1 -: Юни 19, 2009, 16:13:19 »

Книгите на Робърт Монро са за ОИТ - пътуване извън тялото. Той основава институт "Монро" за такова изследване. Той самият има такива преживявания и е описал това в книгите си - "Пътуване извън тялото" - в 3 части и "Далечни пътувания". Препоръчвам ти ги като най-доброто в тази област.

След като се чувстваш, че си индиго, то ти си такъв. Интуицията в повечето случаи не лъже, това ти е твоето вътрешно светоусещане.

Какъв цвят са ти очите?

Аз в последно време изпитвам нужда да помагам на животните, не толкова на хората. Не е добре да помагаш на някого, когато той не е помолил за това, защото в много ситуации (почти винаги е така) дадения човек започва да смята, че вече си му длъжен за всичко и в момент, в който му откажеш започва да мрази неистово. Оставиш ли го сам да си помогне вече цени това, което е постигнал.

То всъщност искам да кажа, е като вселенски закон "Не помагай насила, без да са ти искали помощта". И още сами да не си даваме услугите, защото винаги после излизаме виновни.

А от някой да чакаш благодарности, просто забрави. Повечето взимат и си заминават, без да ги интересува нищо свързано с теб. Затова поскат ли ти помощ, помагай, но сам много - много не си предлагай услугите. Различните хора си имат различни уроци и не трябва да се намесваме в техните животи без да са ни поискали помощ и поддържка.

И аз се изразих доста напосоки.

Ще пусна тези дни в една тема част от някои от Вселенските законии, взети от една книга, може да си намериш в тях някои отговори.

Успял си да се пребориш с много неща в живота си, поел си своята отговорност да го изживееш, пробудил си съкровени кътчета в душата си, учиш много неща - поздрави за което. И ти си едно бисерче загубено сред големия свят, има и други такива бисерчета като теб, не си сам. Никога не губи вяра в себе си.
 Усмивчица
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #2 -: Юни 19, 2009, 16:43:42 »

Благодаря за отговора! Значи аз благодарност от никой не очаквам, всеки е сам за себе си на по нисшите кармични нива, поне така го усещам - опитвал съм се да разговарям по тези теми с приятели и познати но те са си толкова навътре във физическото, че просто няма смисъл, човек сам да си бута помоща.. Очите ми са пъстри - между синьо и зелено и малко кафяво. Иначе за ОИТ намерих един БГ форум и от там един линк към това видео на Монро - http://www.youtube.com/watch?v=YFwJG0N8pI0 и мисля да го пробвам когато съм сам за повече време, понеже няколко пъти вече изпадам в медитация и ме прекъсват като това ми е доста стресиращо Усмивчица Благодаря за книгите, ще си ги закупя тези дни.
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 16:50:00 от praiseyou » Активен
delfin
Гост
« Отговор #3 -: Юни 19, 2009, 17:03:26 »

Аз не се занимавам с медитации, защото това не е моят път, но наистина трябва за такова нещо пълно спокойствие, защото е опасно при връщането на духа в тялото (особено при дълбока медитация), че може да завърши много зле.

А за ОИТ най-подходящото време е през нощта, когато е най-спокойно и няма възможност от външна намеса. За това нещо е особено важно да няма странични дразнители и прекъсвания, защото от рязко връщане в тялото може да се получат още по-тежки неща (както и при дълбоката медитация). Затова подхождай като към непознато явление и постепенно навлизай в непознатите светове, ако започне да ти се получава тази способност. Успехи.

Но (поне приятелски съвет) не пробвай ОИТ преди да си прочел Монро, моля те.

И моите очи са пъстри, повече преобладава кафявото.

Активен
Icko
Гост
« Отговор #4 -: Юни 19, 2009, 23:14:26 »

PraiseYou,най-добрият начин да разбереш поне от части какъв човек си,какъв опит имаш е като се самонаблюдаваш.
За проявление на различните способности е нужен отключващ фактор.Днес може да нямаш,но утре знаеш ли какво може да се случи?Усмивчица
Активен
giti
Гост
« Отговор #5 -: Юни 20, 2009, 01:25:40 »

Prise You  не те съветвам да се опитваш каквито и да било изкачания извън физическото.Опасно е,а и като чета колко си объркан не мисля,че имаш дупе за това. Има голяма вероятност да не можеш да се върнеш.Внимавай!!!!
Активен
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #6 -: Юни 20, 2009, 02:09:31 »

PraiseYou, получил си чудесни напътствия какво да правиш.

Но наистина и аз не те съветвам да пробваш да си отделиш астралното тяло от физическото. Защото наистина може да не успееш да се върнеш. Ако много искаш това да го направиш те съветвам да запишеш йога курс, при който се достига това ниво. Когато има учител при теб, той знае къде се намира нишката която свързва астралното с физическото тяло и знае как да те върне. Познавам човек, който е много опитен, начетен и се е научила да владее енергията, която притежава, за да може да лекува, но когато напусна тялото си за първи път и отиде там горе... ми разказва, че не е могла да се върне... изпитала е огромен страх и ужас... чувството е било много страшно, защото я е било страх, че няма да може да се върне на земята. Но за щастие тя тогава е била с нейния учител, който я е върнал на земята. Затова те съветвам да не го правиш.

Icko, ти е дал много добър съвет. Индиго децата са МНОГО добри анализатори. Седи наблюдава анализира и главно се учи от грешките на останалите. Но и от своите разбира се, важното е, че има дарбата да осмисля и да различава правилното от грешното.

Съвета ми е, чети, чети, чети и пак чети. Отключващия момент сам ще дойде.
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #7 -: Юни 20, 2009, 08:27:35 »

Прави са всички по-горни изказвания - чети и се наблюдавай, и чак тогава ако имаш непреодолим стремеж за подобно нещо, пробвай, но както и в предишния пост - ти писах - опасно е, особено ако попаднеш в непозната обстановка. Монро е започнал спонтанно, без да го е търсил съзнателно и е започнало с излизане, постепенно и стоене до тялото - главата, краката, после около леглото, накрая стаята. Много дълъг период е минал преди да преодолее себе си и за мине "през стената" на дома си и тогава първо е обикалял в дома си и около него преди изобщо да се насочи към квартала къдито живее, града.

Всичко е правил постепенно и въз основа на тези преживявяния създава Института си, където вече и на други хора се предоставя възможност за пътуване озвън тялото, но под наблюдението на специалисти и постоянно отчитане на мозъчните вълни по време на това състоявие - ЕЕГ.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #8 -: Юни 20, 2009, 14:56:49 »

Ами добре, убедихте ме да не го пробвам  Шокиран Ще си потърся нещо друго тогава Усмивчица Благодаря за насоките!
    « Последна редакция: Юни 20, 2009, 21:53:30 от PraiseYou » Активен
    omnia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Omnia ab Uno

« Отговор #9 -: Юни 21, 2009, 05:55:18 »

Веднъж съм напускала тялото си съвсем не нарочно.
    Бях тийнейджърка и в период на голям стрес. Една вечер като си легнах то просто се случи -ужасно бучене в главата и усещанета, че потъваш...и изведнъж видях тавана. Всичко беше черно- бяло, сумрак, цветята в стаята излъчваха леко сияние. За секунди беше спокойно докато не се запитах, какво се случва, "обърнах се" и видях котката ми, която гледаше нагоре към мен "право в очите" и цялата бе настръхнала. Тогава осъзнах себе си отделена от тялото, което лежеше долу и изпитах ужас. За части от секундата се върнах, но загубих съня си за месеци наред.
    От тогава разпознавам това състояние, то се появява в периоди на стрес - бученето, потъването и чувство, че тялото ти се раздува. Винаги пресичам този процес. Намирам го за изключително неприятен.
    Чудя се, защо някой би го предизвикал умишлено? Там няма познание или автоматично разбиране на естеството на живота, нито някакви отговори...Там пак си ти, с всички страхове и тревоги...само дето нямаш тяло... и можеш да общуваш само с котките.  Ухилен (от тогава като видя котка да се загледа нанякъде настръхнала, настръхвам и аз)
    « Последна редакция: Юни 21, 2009, 06:03:32 от omnia » Активен

Обичай "противника" си преди и след битката, а по време на нея му разкажи с всяко свое движение за Бога в теб.
    delfin
    Гост
    « Отговор #10 -: Юни 21, 2009, 08:07:20 »

Там има отговори, но когато се ходи из нивата на астрала или още по-добре из менталните нива или се посещават другите светове. Но това е за напреднали в такива пътешествия. Има различни нива и усещания. Добре е, когато тези уроци стават под надзор на някой учител, а ако спонтанно стават такива излизания, то постепенно да върви процеса на опознаване на ОИТ. Затова и препоръчвам Монро за четене при такива състояния, защото няма по-добри описания за ОИТ от неговите преживявяния. Други на които съм попадала са повърхностни и нищо не обясняващи кои как става.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #11 -: Юни 21, 2009, 16:57:25 »

Това е излишно да се прави.Всички ние го правим по време на сън.Душата сама избира къде да пътува в паралелни светове,астрала и т.н. Човек само трябва да помни сънищата си и да ги записва.Нещо повече:ние индигото трябва да се научим да владеем сънищата си.Знанията ни и любознателността ни са в повечко и често в едно такова пътуване в съня си има вероятност да се загубим и да не можем да се върнем. На мен ми се е случвало на 3 пъти и чувството е много неприятно,когато осъзнаеш,че има вероятност да не се върнеш. Тогава те обхваща паника,но пък тя помага със светкавична скорост да се устремиш обратно.Именно тогава се получава това бучене в главата и чувстваш мозъка си като изпържен. В единия от случаите се върнах защото усетих че някой,някаква сила иска да вземе тялото ми.Незнам какво беше това,но пък то ми даде отговор на 2 въпроса: 1.Дали душата има връзска с тялото,когато пътува в тези светове? 2 Къде е тази връзка-нишка? Отговорите са: 1.Да има 2 .Нишката е свързана с големия пръст на левия крак. Поне това видях аз и именно от там се прибрах обратно в тялото ми.
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #12 -: Юни 21, 2009, 20:17:41 »

Сребърна нишка се нарича, защото такъв е цветът й.
    Активен
    omnia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Omnia ab Uno

« Отговор #13 -: Юни 22, 2009, 05:09:55 »

Една от приятелките на майка ми, също езотеричка ме попита това: "Защо не изчакаш да заспиш и тогава да напускаш тялото, както го правят всички нормални хора?"  Веселяк
    Достигнахме до извода, че когато съм под голям стрес душичката ми бърза да изскочи от тялото ужасена.  Ухилен
    Да си призная сребърна нишка не видях, но всичко живо, аз, котката, цветята, излъчвахме някакво сребристо сияние.
    Активен

Обичай "противника" си преди и след битката, а по време на нея му разкажи с всяко свое движение за Бога в теб.
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #14 -: Юни 27, 2009, 17:42:22 »

Да споделя.. преди няколко часа реших да помедитирам понеже имах възможност (нямаше никой в къщи за 4 часа), и накратко казано когато стигнах до тъмнината, реших че така и така съм "там" поне да опитам да видя дали ще излезна.. значи съсредоточавах се в тъмнината опитвайки се да излезна и на няколко пъти получих "тресене" и лек но постоянен шум в ушите, докато изведнъж не видях малко по светло място в "тъмното" и "закрачих" натам. Изведнъж светлинната точка се разшири и осъзнах, че виждам тавана над мен, в този момент ме обхвана силен страх, спрях да излизам? като се върнах в "тъмното" но имах ужасно сърцебиене и треперене. Не съм много сигурен точно какво стана но беше ужасно Усмивчица Мисля скоро да не го пробвам пак , или поне да прочета най-накрая тези книги на Монро.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright