Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Контролиране на мисленето  (Прочетена 1470 пъти)
Iveet
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« -: Май 09, 2010, 19:42:32 »

Гледала съм филма " Тайната", чета книги от този род, разбирам напълно как трябва да мисля и всичко останало, но..........
Не се получава! Не мога да спра да мисля за проблемите си и това си е. Ако някой може да ми каже как да успея да изчистя съзнанието си поне за 5 минути, ще съм му благодарна.
Пробвам медитация - не мога!
Ясно е, че причината е в мен! Но искам да знам какво да направя за да не си вредя сама!
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #1 -: Май 09, 2010, 20:31:34 »

Гледай ето този филм - http://zamunda.net/details.php?id=186239 .
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #2 -: Май 09, 2010, 20:32:15 »

Здравей Iveet!
 Мисля, че вече си започнала своето пътуване към самата себе си. Като всяко начало и това е трудно, но знай че с желание и търпение ще постигнеш това, към което си се устремила. Съвети вероятно много би получила, но мисля че ще е най-добре да се вслушваш във вътрешние си глас и да продължаваш да опитваш. Постепенно нови и най-различни врати ще започнат да се отварят пред теб и ще уцелиш правилната за теб посока. Задавай си въпроси, самонаблудавай се от време на време и знай, който търси той намира.
 Желая ти успех! Усмивчица
Активен
chitta
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 140

« Отговор #3 -: Май 09, 2010, 20:59:30 »

Целта на ума в тази дуалност е да ръководи. Господства Вселенския Ум. Той за жалост управлява в тази плътност, затова има и Време. Душата в тази плътност, в това тяло е като в затвор. Не може да се спрат мислите, понеже те скачат от една в друга, въртят се непрекъснато. Важно къде точно е вниманието. Тогава може да се каже, че леко укротяваш ума. Не е лесно душата и ума да са в съзвучие. Умът е инструмент, използван правилно в съзвучие с душата, той е най-скъпия и невероятен дар. Ако душата успее да навлезне в по-горните нива, дори и по време на медитация, а може и да не е по време на медитация, където лиспва Вселенски Ум, тогава ще разбере разликата и може да получи успокоение. Медитацията принципно, но не при всеки, реално спомага за това, понеже обектът на внимание се заменя с нещо друго (пирмерно мантра,т.е обектът на мисълта е друг, повтаря се нещо, мислите са другаде съсредоточени). Понякога на човек му липсва самодисциплина и самоконтрол. На практика проблеми няма, а ако се говори за тях, след като има проблем, решението също е налице. Не може да има проблем без решение. Грешки също няма. В случая за мислите, смени си обекта на мисъл, наблюдавай се отстрани, т.е стани страничен наблюдател на теб самата. Така ще можеш да видиш какво прави ума, как действа, как си играе с теб. Не се опитвай да го контролираш, хитър е. И когато не ти харесват някои неща, винаги можеш да смениш обекта и да насочиш вниманието си другаде или да промениш нещата. При всички хора е така. За да е спокоен човек, трябва да е видял навътре в себе си много неща, т.е да има опита за вътрешното познание за себе си за собствената си душа. Опитай се да надникнеш и да я видиш. Можеш за начало да се спре четенето на духовна литература, както и гледането на подобни филми. Отговорите не са там, а вътре в теб. Изглежда привидно лесно и не е невъзможно. Повече практика и нещата ще се получат и все пак не е важен резултата, а пътят, който е извървян и преживяното от теб самата. Не насилвай нещата. Знай,че нямаш контрол над нещата. Усмивчица Това е моето мнение. 
Активен
Iveet
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Май 12, 2010, 20:15:22 »

Благодаря за съветите! Ще се опитам за пореден път да следвам сърцето си. Дано успея този път
Активен
Teleca
Гост
« Отговор #5 -: Май 14, 2010, 01:04:31 »

Здравей Iveet,

Просто трябва да се наблюдаваш от страни и да опознаеш себе си. Проблеми и грешки всеки има и прави, важното е каква поука си извлича от тях и как прилага наученото. Много важно е да не насилваш нещата и да не си нетърпелива.

Нека си представим че сме в игра - всичко е много обширна ледена плоча и на начална позиция сме с маратонки. Ако си помисилиш да се затичаш - ще паднеш лошо и ще разбереш, че така не става. Почваш бавно, подхлъзваш се и падаш тук-таме - къде повече къде по-малко - но имаш напредък. Ако се обезкуражиш от паданията няма полза, трябва да разбереш, че те са част от играта. С течени не времето ще се усъваршенстваш, ще намериш обувки, евентуално ще откриеш кънките и след време ще достигнеш финала. Идеята е да следваш целта си и да внимаваш да не паднеш така, че да ти е трудно да се изправиш.

Ако си представим, че паданията са "проблемите", трябва да разберем защо сме паднали - невнимание или неподходяща тактика да преминем ледения хълм пред нас(като на пример - да се затичаме по наклона от нетърпение да видим какво има от другата страна) Усмивчица ... което ми напомня за едно мое култово "пребиване"  Щастливко

Пожелавам ти Успех.
Активен
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #6 -: Май 14, 2010, 09:39:57 »

хохохохоооо Teleca,
как хубаво си го обяснил, много ми хареса Усмивчица Особено последната част - кой ли не се е пребивал надолу по склона заарди нетърпението си Усмивчица
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #7 -: Май 15, 2010, 01:47:17 »

Аз съм от хората които са се пребивали предимно заради него.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Nirvana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #8 -: Май 15, 2010, 13:58:58 »

Гледала съм филма " Тайната", чета книги от този род, разбирам напълно как трябва да мисля и всичко останало, но..........
Не се получава! Не мога да спра да мисля за проблемите си и това си е. Ако някой може да ми каже как да успея да изчистя съзнанието си поне за 5 минути, ще съм му благодарна.
Ясно е, че причината е в мен! Но искам да знам какво да направя за да не си вредя сама!

Ивеет споделям напълно чувствата ти ! Аз също съм била и понякога отново се връщам в тази дупка ..... и най-лошото е че причината за това да бъда там съм си аз самата , аз и моите хаотични мисли , които не искат да слушат сърцето ми .... И въпреки всичко не трябва и не спирам да търся пътя към светлината и хармонията ! Не се отказвам , не се отказвай и ти !
Разбери , тези отровни мисли единствено ограбват душата и й пречат да намери посокота ! Ние единствено можем да дадем на себе си и да вземем от себе си ! Не се страхувай от промяната , защото страхът и съмението разделят човек от идеала и желанието на сърцето !
Слушай го , то знае всички пътища ! Когато извлечем от съзнанието си всички страхове , тогава ще намерим спокойствието и радостта !
Вярвай и не се отказвай , щом веднъж си  разбрала духовния закон !
Активен

" Аз не съм тяло, което има душа, а съм душа, която има някаква видима част, наречена тяло. "
pluton
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #9 -: Май 15, 2010, 15:09:20 »

Умът ВИНАГИ поставя подобни капани! Ако искате да ме послушате - ето моят опит: Умът е МНОГО ХИТЪР, не мислете, че можете да го контролирате!!! Когато усетите проблем, просто заменете проблемната мисъл с друга и си повтаряйте последната. Получава се нещо като "отвличане на вниманието", но работи, опитайте. Със времето ще се получи! Нека не забравяме, че мислите са енергия!
    Активен

lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #10 -: Май 15, 2010, 17:09:13 »

Благодаря за съветите! Ще се опитам за пореден път да следвам сърцето си. Дано успея този път
    Точно това е начина !  Но ... рзбери първо какво е "сърце" (не е помпата за кръв в гърдите ти) Както пее Стинг "Дат'с нат дъ шейп ъф май харт..." и е прав Намигване
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #11 -: Май 21, 2010, 12:41:45 »

Започни да наблюдаваш мислите си. Няма лошо, че мислиш за проблемите, но ако го правиш негативно, си пречиш. То проблема затова е проблем - ако се отнасяме към него положително, няма да е проблем. Но все пак трябва да се мисли положително...и тъй като не е лесно, започни да го правиш съзнателно, да мислиш положително във връзка с този проблемТова ти казвам от личен опит: и аз минах през това - не мога, не става...но в един момент взех решение да наблюдавам мислите си (защото те предизвикват чувствата)
    и като се хвана, че мисля нещо лошо, го променям. Съзнателно си отмествам вниманието, и започвам да правя нещо или да мисля за друго - точно както го четеш в книгите и във филма "Тайната".Това се нарича мисловен контрол. Не е трудно, просто вземи решение, че ще го правиш, и го прави.
    Активен
    Iveet
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Май 22, 2010, 21:40:06 »

Здравейте!
    Напредвам значително Усмивчица)
    Определено се оказа лесно да заменяш съзнателно негативната мисъл с позитивна. Просто по-рано трябваше да се реша да го правя насила в началото. То май друг начин няма. Успех на всички пожелавам и отново хиляди благодарности за полезните съвети
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #13 -: Май 22, 2010, 22:32:49 »

Не е хубаво да се правят нещата на сила. Създай баланс между двете и ефектът ще е траен.
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #14 -: Май 22, 2010, 23:25:56 »

Не е хубаво да се правят нещата на сила. Създай баланс между двете и ефектът ще е траен.

Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright