Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Земята е застрашена от кометен обстрел  (Прочетена 1653 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Май 05, 2010, 17:42:02 »

Дъжд от комети ще засипе Земята, предупреждават учени от обсерваторията "Пулхово" в Санкт Петербург. Те разкриха, че към планетата ни лети звезда, която почти сигурно ще премине край нея достатъчно близо, за да засегне Слънчевата система. И за да засипе Земята с комети, макар и не твърде масирано.

Вадим Бобильов от обсерваторията "Пулхово" е моделирал движението на съседните звезди, след като е използвал данни от сателита "Хипарк" на Европейската космическа агенция и направени на земята измервания на скоростта им.
Земята е застрашена от кометен обстрел

Ученият е разкрил неидентифицирани досега звезди, които ще преминат на приблизително 9.5 светлинни години от нас, съобщава от своите страници списание "Ню сайънтист".

Най-опасната е звездата, наречена Gliese 710. В момента тя се намира на 63 светлинни години от Слънчевата система. Звездата лети към нас със скорост 14 км./сек.

Gliese 710 и другите преминаващите близо до планетата ни звезди ще засегнат Облака на Оорт. Той представлява огромно образувание от ледени елементи около Слънчевата система. За него учените смятат, че е нещо като "резервоар за комети".

Според Вадим Бобильов Gliese 710 има 86% шанс да се вреже в Облака на Оорт. Това от своя страна ще разпръсне милиони комети. А много от тях ще поемат по траектория към земната орбита.

Добрата новина е, че ако прогнозите на учените се сбъднат, кометите няма да достигат планетата ни накуп, а една по една. Най-вероятно по една годишно.
Активен
dream
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Август 18, 2010, 09:37:39 »

По 1 годишно, и по половин да са кометите, ако са достатъчно големи, ще нанесат големи поражения на Земята
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Август 18, 2010, 09:41:52 »

То нали сега имаше метеоритен дъжд.Аз тамън бях на село-невероятни падащи звезди.По 40-50 на час!Красота!

А пък денем беше слънчевото изригване и облацие и залезите бяха невероятни! Усмивчица
    Активен
    dream
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: Sofia
  • « Отговор #3 -: Август 18, 2010, 09:46:15 »

Да, но нали знаеш, че има доста голяма разлика от метеоритен дъжд до комети.. Иначе да, беше невероятно красиво.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Август 18, 2010, 10:02:41 »

Аз не видях нищо Тъжен
    Ми като съм в центъра на Варна... карай Усмивчица
    Активен
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #5 -: Май 15, 2011, 17:36:56 »

Дъжд от комети ще засипе Земята, предупреждават учени от обсерваторията "Пулхово" в Санкт Петербург. Те разкриха, че към планетата ни лети звезда, която почти сигурно ще премине край нея достатъчно близо, за да засегне Слънчевата система. И за да засипе Земята с комети, макар и не твърде масирано.

Вадим Бобильов от обсерваторията "Пулхово" е моделирал движението на съседните звезди, след като е използвал данни от сателита "Хипарк" на Европейската космическа агенция и направени на земята измервания на скоростта им.
    Земята е застрашена от кометен обстрел

Ученият е разкрил неидентифицирани досега звезди, които ще преминат на приблизително 9.5 светлинни години от нас, съобщава от своите страници списание "Ню сайънтист".

Най-опасната е звездата, наречена Gliese 710. В момента тя се намира на 63 светлинни години от Слънчевата система. Звездата лети към нас със скорост 14 км./сек.

Gliese 710 и другите преминаващите близо до планетата ни звезди ще засегнат Облака на Оорт. Той представлява огромно образувание от ледени елементи около Слънчевата система. За него учените смятат, че е нещо като "резервоар за комети".

Според Вадим Бобильов Gliese 710 има 86% шанс да се вреже в Облака на Оорт. Това от своя страна ще разпръсне милиони комети. А много от тях ще поемат по траектория към земната орбита.

Добрата новина е, че ако прогнозите на учените се сбъднат, кометите няма да достигат планетата ни накуп, а една по една. Най-вероятно по една годишно.

Не трябва да си непременно астроном за да разбереш от пръв поглед, че ако това е истина, то няма да ни засегне пряко в близките 1000 години.
    Или по-точно тази звезда, която се намира на 63 светлинни години от нас и се движи към нас със скорост 14 км/сек (21428 пъти по-малка от скоростта на светлината), би изминавала разстояние от една светлинна година за около 21 500 земни години.

Та за какъв дъжд от комети става въпрос?

Активен

Никога не казвай никога!
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #6 -: Май 16, 2011, 16:04:16 »

Ето какво намерих: кометата Еленин ще премине много близо до земята на около 50000 км през октомври 2011г, проблемът е там че диаметърът на кометата заедно с атмосверата съставена от газове и скали е 78000 км което ще рече че нейната атмосверата ще си взаимодейства със земната. Повечето сателити ако не всички ще излязат от строя, действието на гравитацията на кометата ще въздейства на океаните и земната кора. Има вероятност обаче кометата да бъде уловена от гравитацията на марс и така да се отклони от пътят си, но има и друга вероятност при която кометата се насочва право към земята, в този случай ще бъде унищожена... Това са теории или по-точно прогнози, а както знаем от прогнозите ние все още неможем да определим къде ще вали дъжд и каде не, какво остава за това. По-важно е да потдържаме вибрациите си високи и да не оставяме нещо да ни отклони от пътят който сме си избрали.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #7 -: Май 16, 2011, 19:54:47 »

Ето какво намерих за кометата Еленин:
    http://www.teenproblem.net/s/28772.html

"Редица блогъри и журналисти се опитват да свържат откритата през декември 2010 г. комета, която приближава Земята, с края на живота на планетата ни.

Космическото тяло има продълговата елипсовидна орбита около Слънцето и са му необходими 10 000 години, за да я завърши напълно. Според учените, комета с подобна орбита не би могла да има малка маса, въпреки че специалистите от НАСА неотдавна заявиха, че масата на Еленин е нищожна и не би могла да представлява никаква заплаха за планетата ни.

Кометата ще се приближи на максимално близко разстояние до Земята - 34 706 736 км, на 17 октомври тази година. Някои смятат, че това би могло да доведе до фатални последици за планетата ни, тъй като е възможно Еленин да въздейства по такъв начин на Земята, че да предизвика смяна на полюсите.

Други пък се позовават на пророчеството на маите за края на света, който ще настъпи на 21 декември 2012 г., тъй като именно на тази дата кометата ще се подреди в една линия със Земята и Слънцето.

В интернет пространството вече има разпространени редица теории, една от които дори гласи, че Еленин води след себе си плеяда от космически кораби на извънземни, които през октомври ще установят първите си контакти с човечеството."

Разстоянието между земята и венера е приблизително 42 000 000 км, а между земята и марс - 56 000 000 км.
    Една проста сметка показва, че кометата ще премине или между земята и венера или между земята и марс и то доста по близо до една от двете планети, отколкото до земята.
    Като се има предвид колко пъти тази комета е по-малка и от венера и от марс, можем да си представим колко пъти по-малко взаимодействие би оказала върху земята. За взаимодействието на венера и марс върху земята е ясно.
    Газовият облак, колкото и да е разширен (а той се разширява толкова повече, колкото по-близо е до слънцето), и да обхване земята ще бъде толкова разреден, че практически не би оказал никакво влияние върху природата ни, да не забравяме и атмосферата на земята, която ни пази и от такива случаи.
    За мен нещата са доста пресилени.

Спокойно моряци, корабът няма да потъне!

Активен

Никога не казвай никога!
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #8 -: Май 17, 2011, 01:56:49 »

Определено няма да потъне, забележи обаче колко противоречиви са двата ни поста, ако се дистанцирам от това че аз представих горния и прочета и двата един след друг, ще остана объркан. Сега изпитвам чувство на недоверие към мейнстриим информациите, отново  Ухилен.
        Питам се дали целта на изнасянето на такъв тип информация не е именно да обърка, породи съмнения или дори ужаси нокои...  и както казах в един друг пост, ние все още не можем да определим със сигурност къде ще вали и къде не, на Земята, какво остава за  варияциите на траекторията на комета далеч стотици можеби хиляди години от нас. Възможностите може да са толкова много че да не немогат да се поберат в компютри или в човешките мозъци.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #9 -: Май 17, 2011, 17:50:34 »

Така е.
    Медиите търсят сензация, която може (както казваш) да те обърка, да породи съмнения та дори и да те ужаси, важното е сензация да има и колкото е по-голяма, толкова по-добре.
    В мътна вода "риба" се лови!
    В крайна сметка все някой ще излезе прав и ще обере овациите, а сгрешилите ще се потулят и ще чакат своя ред да познаят бъдещето и да са на гребена на вълната.
    Изявите на медиите са като тотото.
    Ех, да имаше и по една баба Ванга във всяка медия - еша нямаше да им има!
    Но, както се казва: Това е животът!
    Разни хора - разни идеали - шарен свят.
    Извинявай, отплеснах се, ще гледам да не се повтаря.

Активен

Никога не казвай никога!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright