Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Щастливи ли сте?
Определено да. - 23 (32.4%)
През повечето време. - 22 (31%)
По някога. - 11 (15.5%)
Много рядко. - 4 (5.6%)
Не. - 2 (2.8%)
Ще стана. - 7 (9.9%)
Бях щастлив. - 1 (1.4%)
Не мога да определя. - 1 (1.4%)
Общ брой гласове: 61

Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Щастливи ли сте?  (Прочетена 6324 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #75 -: Юли 15, 2011, 07:24:52 »

Не съм щастлив!
    Незнам кво ми липсва, ама мързела ми е в повече. Нещо ме държи към статуквото, туй дето вече е изградено и сигурно... Все някой ден ше се появи нещо, дето ще ме изкърти от там, ама кофтито е, че ако сега се откъртя сам - ще съм по-готов за тогава... пък то - не става да го поискам нещо...

Бе всяка работа си има чалъм, ама докат' го намеря на тази... може да не ми стигне продължителността на тъз инкарнация. И после върви чакай следващия край на времето след колко се падаше... 12 000 години ли...

Поздрави Намигване
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #76 -: Юли 15, 2011, 08:37:12 »

Не съм щастлив!
    Незнам кво ми липсва, ама мързела ми е в повече. Нещо ме държи към статуквото, туй дето вече е изградено и сигурно... Все някой ден ше се появи нещо, дето ще ме изкърти от там, ама кофтито е, че ако сега се откъртя сам - ще съм по-готов за тогава... пък то - не става да го поискам нещо...

А преди беше ли по-щастлив?
    Активен
    НИКОЙ
    Гост
    « Отговор #77 -: Юли 15, 2011, 10:45:42 »

Мнозина преминават през подобна дупка... не си само ти така.
    Нещо като време разделно е настанало.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #78 -: Юли 15, 2011, 10:52:22 »

Мнозина преминават през подобна дупка... не си само ти така.
    Нещо като време разделно е настанало.

Време разделно по отношение на щастието как го разбираш?

Мислиш ли, че в миналото хората са били по-щастливи от днешните?
    Активен
    Luna:)
    Гост
    « Отговор #79 -: Юли 15, 2011, 11:11:54 »

Цитат

Мързела е липса на желание да се прави нещо, а липсата на желание е от може би малка липса на енергия.. Опитай да се отпуснеш и да не мислиш за нищо, а просто да се позабавляваш някъде или да правиш това което ти харесва.. Примерно отиди някъде дето отдавна не си ходил, направи нещо различно от досегашните ти занимания.. Както се казва поглези се малко.
    И хапвай по - леки храни като плодове, зеленчуци и по - възможност, ако не си вегетарианец, намали месото..
    Активен
    Fox Muldar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: София
  • « Отговор #80 -: Юли 16, 2011, 08:20:08 »

Не си спомням някога да съм бил щастлив!
    Съкънтия отвсякъде!
    Активен

Истината е някъде там!
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #81 -: Юли 16, 2011, 18:48:23 »

Не съм щастлив!

А преди беше ли по-щастлив?

Преди не съм се замислял над това, дали съм щастлив, дали съм заслужил да съм щастлив.
    Сега поне смятам, че всеки има право на това - и аз не съм изключен от това право Намигване

Luna, благодаря за съвета. Не е лош. Ще гледам да сторя нещо по въпроса. Знам, че само с гледане ен става... Ама кво да кажа... Довечера си събирам багажа и отивам на хижа ли? Не мога, не искам. Изморен съм от маратона последните 24 чАса Усмивчица И с ел. косачка косих Усмивчица
    Бе не е като да липсват емоции в живота ми, но някак си представям стойностните да са повече... Вероятно един по-голям приятелски, ама наистина приятелски кръг, в който често се срещаме, дори неорганизирано и без подкани - айде ти ше идваш ли... би ме направило немалко щастлив. Среда, в която всички сме без маски, никой не се чувства изолиран и пренебрегнат. Нокой не се чувства лично засегнат, поради сбъркано сработващи механизми в него самия...

НИКОЙ, и на теб благодаря за коментара. Дано не закърнее функцията на някой наши органи, докато пребиваваме в тези дупки, където ми се струва, че ни е по-трудно да разгърнем себе си..., но понякога могат да ни се сторят и по-удобни.... Тъжен
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Luna:)
    Гост
    « Отговор #82 -: Юли 17, 2011, 11:22:14 »

Цитат
    Съкънтия отвсякъде!

Защото може би това си избрал да виждаш.. Сакатнията си е сакатния, какво можеш да направиш за да промениш положението? Ако ти липсват парички можеш да си потърсиш работа..  Може би малко усамотяване и почивка също би могло да свърши работа.. В момента това което правим повечето хора е да отчитаме фактите "Живота е скучен"; "Сакантия отвсякъде"; "Колко сиво е всичко та чак нищо не ми се прави" дотук добре, но това съпроводено с усещанията довеждат състояние в което само това виждаме и отстрани изглежда все едно си го търсим това положение.. Номера е в това първо да спрем да засичаме като радар минусите и да се насочим към нещата дето ни харесват, нещо което ни радва.. Рисуване, Писане или някакъв спорт.. Нещо на което можеш да се отдадеш напълно.. и то самичък ще установиш, че си щастлив..
    Активен
    НИКОЙ
    Гост
    « Отговор #83 -: Юли 17, 2011, 12:16:52 »

Сакънтията е посевместна наистина,сакън да не се набута някой с нещо... на ти,дай ми ... няма спасение от това.
    На почти всяка крачка има -аз това,аз онова,мене това ме интересува или не ме интересува...
    Кой е по- и най- също...
    Ти си ми мил,ама аз съм си по-мил...
    Чуден панаир на суетата - забавлявай се!

Правете добро от злото,защото няма от какво друго да се прави.
    Бъди промяната която искаш да видиш в този свят. - Ганди
    Активен
    Puffarina
    Гост
    « Отговор #84 -: Юли 17, 2011, 16:11:30 »

Щастлива съм. Спомням си, че преди време /сякаш в друг живот/бях стигнала дъното на своето нещастието и това отключи в мен един непознат до тогава свят. За няколко месеца поставих основите на новият ми живот и мислене, постоянно тръпнеща и в екстаз, като че ли това е някаква нова любов. Сега продължавам да ги утвърждавам и когато се почувствам зле или нещастна, това е индикатор, че нещо не е наред. Спирам да си почина, независимо от всичко и сменям посоката или начина. Всеки трябва да следва вътрешният си глас. Сега щастието ми е приоритет. Единствено такава съм полезна не само за себе си и всичко е наред.   
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #85 -: Юли 17, 2011, 16:22:27 »

Щастието е на етапи - днеска си щастлив, утре не си, после пак си щастлив и така.. всичко се променя, всичко се върти..
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #86 -: Юли 17, 2011, 16:46:32 »

Щастието е на етапи - днеска си щастлив, утре не си, после пак си щастлив и така.. всичко се променя, всичко се върти..

Така е, ако човек не може да влияе върху щастието и то идва и си тръгва по негово собствено желание или да речем, по стечение на обстоятелствата.

Обаче, изглежда, някои хора, като Puffarina например, са намерили начин да го постигат със собствени усилия.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #87 -: Юли 17, 2011, 17:00:23 »

Така е, ако човек не може да влияе върху щастието и то идва и си тръгва по негово собствено желание или да речем, по стечение на обстоятелствата.

Обаче, изглежда, някои хора, като Puffarina например, са намерили начин да го постигат със собствени усилия.
    Няма нищо статично.
    Активен
    Pufarina
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #88 -: Юли 17, 2011, 17:31:05 »

Щастие наричам вътрешно си спокойствие и хармония, удовлетвореността от нещата, които правя. Щастие за мен е всяка сутрин да се будя с усмивка, вечер да си лягам с усмивка, дори след напрегнат ден, защото съм дала всичко от себе си и осъзнато съм взимала решения... или ако съм сбъркала някъде - знам, че следващият път ще го поправя. Не се напрягам излишно за минали грешки. Щастието не е даденост, то се постига. Както и любовта. 
    Активен

Любовта създава световете...
    Когато Любовта си отиде, световете се разпадат...
    Всичко, което не е способно да усвои енергията на Любовта подлежи на унищожение.
    Fox Muldar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: София
  • « Отговор #89 -: Юли 17, 2011, 20:24:35 »

Цитат
    Съкънтия отвсякъде!

Защото може би това си избрал да виждаш.. Сакатнията си е сакатния, какво можеш да направиш за да промениш положението? Ако ти липсват парички можеш да си потърсиш работа..  Може би малко усамотяване и почивка също би могло да свърши работа.. В момента това което правим повечето хора е да отчитаме фактите "Живота е скучен"; "Сакантия отвсякъде"; "Колко сиво е всичко та чак нищо не ми се прави" дотук добре, но това съпроводено с усещанията довеждат състояние в което само това виждаме и отстрани изглежда все едно си го търсим това положение.. Номера е в това първо да спрем да засичаме като радар минусите и да се насочим към нещата дето ни харесват, нещо което ни радва.. Рисуване, Писане или някакъв спорт.. Нещо на което можеш да се отдадеш напълно.. и то самичък ще установиш, че си щастлив..

Усамотяването ми е в повече,почивка не ми трябва...парите не са ми проблем!
    Активен

Истината е някъде там!
    Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 7052 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Имат ли място технологиите в Новия свят/ време ?
    Великият преход
    Georgio 6 1626 Последна<br />публикация Януари 13, 2011, 00:35:52
    от Johnatan Livingston
    Избрани цитати от Учителя за Шестата раса и бъдещето
    Езотерика
    johny 4 2682 Последна<br />публикация Януари 18, 2011, 16:40:17
    от Аэ съм
    За религиите и начините ни на действие..
    Обща тематика
    Luna:) 5 888 Последна<br />публикация Юни 06, 2011, 21:38:44
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright