Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: Щастливи ли сте?
Определено да. - 23 (32.4%)
През повечето време. - 22 (31%)
По някога. - 11 (15.5%)
Много рядко. - 4 (5.6%)
Не. - 2 (2.8%)
Ще стана. - 7 (9.9%)
Бях щастлив. - 1 (1.4%)
Не мога да определя. - 1 (1.4%)
Общ брой гласове: 61

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Щастливи ли сте?  (Прочетена 5847 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Май 04, 2010, 01:08:14 »

Здравейте,замислих се и реших да отворя тази нова тема,с която искам да задам много елегантно и директно един простичък въпрос!

Щастливи ли сте?

Лично аз нямам нужда от какъвто и да е отговор освен моя за себе си,искам да ви предоставя шанса сега сами да си отговорите на този въпрос.
Може и да не побликувате отговор в анкетата,ще е напълно достатъчно да си отговорите сами на себе си,а още по хубаво ще е ако сте искренни пред себес си,така или иначе няма как да се излъжите вие ще знаете дали отговорът ви е истински или не е.

Тази идея се роди спонтанно и колкото и елементарен да изглежда въпроса ми,сами решете дали да го подцените или не.
Задавам го аз,защото съм сигурен,че има и такива хора които никога не са си го задавали а може и да не си го зададат до края на живота.

От както съм в този форум съм свидетел на какво ли не,има от всичко като цветовете на дъгата е които се приливат.
Станах свидетел на много "истини",'мисли,думи,инициативи,и какво ли още не.
Всеки вярвайки и защитавайки "истината" си в това число и аз понякога дори влизаше и в малко излишни и нелепи спорове или пререкания.Всеки искаше да научи другия на нещо което мисли,че е правилно.Или просто споделяше житеийски опит.

И в крайна сметка всички търсим едно и също!

Щастието!

Всеки иска да е щастлив,всички ние сме обединени от едно и също желание,да сме щастливи.
Това за мене лично е най-големия индикатор за това докъде сме стигнали по пътя си.

Ще се радвам да споделите скъпи приятели,ако искате разбира се,кое е това нещо което ви прави щестливи и как го постигнахте.
Нека да помогнем на всички онези братя и сестри които носят част от нас да се докоснат и те повече до щастието.

Аз лично ще се радвам ако има повече щастливи хора около мен,ще е по весело и за всички ще е по приятно пътуването  Ухилен.

Бих се радвал да разкажа и моята историйка относно щастието,но искам да ви предотстявя бял лист и да  не обеменявам никой с моята гледна точка.

Предварително благодаря на всички които ще пишат в тази тема,тя има за цел да направи по достъпно щастието за всички ни!
За един по-щастлив свят с по-щастливи хора,усмихнати и весели,споделящи взаимното си щастие!

Обичам ви!
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Май 04, 2010, 12:57:58 »

Тези които са отметнали,че са щастливи не искат ли да споделят защо са такива и как могат да станат според тях другите които не са.

Или не искат да издават тайната?
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

izida
Гост
« Отговор #2 -: Май 04, 2010, 15:50:53 »

Любимата ми тема, и житейски въпрос "щаствиви ли сме" хахахахах!!!
Мисля, че човек може да се нарече "щастлив" когато е в хрмония с вътрешният си АЗ. Когато се приема такъв, какъвто е. Незвисимо какъв е в очите на другите, дали го приемат или не. Когато обича себе си, когато не си задава въпроси от сорта на "добре ли постъпих", "може би не", " а дали ако...", това е все ненужен багаж, тъй като е вече отминало. Ако живеем единственно тук и сега, и мислите, чувствата и постъпките са съобразени единствено с настоящия момент, надали умът ни би пораждал подобни съмнения. И както добре ни е известно, всички процеси в организма са химични, тоест са подвластни на промяна в настроенията и усещането за "щастие". В такива моменти, когато се прокрадне в мен нотка съмнение, параноя или страх, това е сигурен индикатор, че нещо в химичния състав се е променило (объркало). Понеже съм наясно с това, то веднага го елиминирам, защото знам, че естественното ми състояние, е състоянието на щастие, любов и хармония. А как само помага това, стига да си го припомниш в тези по тежки моменти.
Надявам се да ме разберете какво имам в предвид. Не казвам, че не ми се изка да изритам накриво паркиралата кола на тротоара, или че преливам от щастие като са ме глобили за превишена скорост,
но такива случки от ежедневието не ми се иска да им позволявам да ми развалят слънчевият ден!
Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Май 04, 2010, 16:21:25 »

Аз от няколко години насам съм си все щастлива. В момента има някакви временни смущения, но според мен, от тях ще излезе нещо хубаво накрая. Нещо като да си пренаредиш хармонията както ти искаш, но преди това се налага малко я да я разбъркаш и да видиш, кое къде най-добре пасва.  Ухилен

Че хармонията е много хубаво нещо, но се старая да не мутира във влачене по течението.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #4 -: Май 04, 2010, 18:49:29 »

Подкрепям напълно мнението на Изида, самият аз от време на време влизам в някоя депресийка(от типа "защо всичко е такова?"), но като цяло бързо се измъквам Усмивчица Не знам дали може да се нарече истинско щастие понеже почти не изпитвам отрицателни емоции, най-често изпитвам агресия но се опитвам да я абсорбирам иначе емоции като завист, лъжа, омраза са ми чужди.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #5 -: Май 04, 2010, 19:33:47 »

Vlasti, ти няма ли да си смениш ника? Ухилен
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Май 04, 2010, 19:50:22 »

Ей аз ще си върна стария ник!

Всички ме наричат така тука и затова си е най-добре с него!
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #7 -: Май 04, 2010, 20:21:01 »

Аз съм щастлив! Усмивчица
    Активен
    ssacrifice
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

• Град: Sofia
  • « Отговор #8 -: Май 04, 2010, 20:46:37 »

През повечето време съм щастлива, старая се да сведа до минимум моментите, в които се чувствам самотна или отхвърлена и да се поучавам от уроците, които получавам от живота ...
    Активен

Горчива Истина няма. Тя е най-сладкото нещо. Да кажете грешките на хората, това не е Истина. Да кажете Доброто на един човек, да!
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #9 -: Май 04, 2010, 21:02:28 »

Щастлива съм за първи път по толкова невероятен начин!!!
    По-различно е от преди, когато тези моменти бяха откъслячни..сега усещането е почти постоянно и осъзнато. Преди се страхувах да съм щастлива, когато се смеех шумно (а това се случваше мнооого рядко) се "оглеждах" данеби нещо лошо да ме сполети отнякъде Усмивчица
    Но когато си на Пътя, усещаш все по-силно, че си прекрасен и че всичко всъщност е толова лесно ..няма начин да не се чувстваш щастлив! Даже понякога си седя например пред компа и изведнъж нещо ме кара да погледна встрани и ме облива невероятно щастие, нещо, което не мога да опиша или да си обясня....
    Та така .. размисли по темата...Усмивчица
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Май 04, 2010, 21:12:47 »

Ако човек ме види на улицата да се смея най-вероятно би се обадил в лудницата!

Това не е шега,като изпадна в тези състояние на комичен транс става мазало.
     ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Май 04, 2010, 22:19:08 »

Едно от най-лесните неща е да бъдеш щастлив,но поради една или друга причина никой не ни учи да бъдем такива.
    Учим се на всичко друго но не и да БЪДЕМ щастливи.
    Куриоза е в това,че най-много от всичко се учим да преследваме щастието,което ни е втълпено още от малки,че да си щастлив трябва да имаш нещо.Така сме научени,съзнанието ни е такова!
    И така препускаме в търсене на щастието което винаги се изплъзва,защото колкото и да постигнем искаме все още и още.
    И тъй като надеждата умира последна,се ръгаме нахално с лактите преследвайки собственото си щастие.
    Докато се ръгаме обаче не забелязваме колко много хора сме наранили завинаги.Та какво ни интересуват да се спасяват кой както може та нали "ние сме умните,те са тъпите".
    Но рано или късно идва един момент когато човек разбира че това което прави е глупаво,точно толкова колкото и да гониш вятъра!
    Когато преследваме щастието няма как да сме щастливи,защото ние го преследваме,ние сме преследващите,а не имащите такова.
    Абе влизаме в голям филм направо Ухилен.
    Хубавото е,че филма има Хепи Енд както се казва по холивудски рано или късно което няма значение ако вземем под въпрос "времето"въпросите след това отговорите и след това знанието.
    Което за мен е много просто свеждащо се до едно изречение.

Както е казал Шекспир     "Да бъдеш или да не бъдеш?

Това е въпроса!!!

Благодаря на всички които пишат и ще пишат по темата Усмивчица!
    За един по щастлив свят с едни по-щастливи приятели!
    В една щастлива тема Усмивчица

Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #12 -: Май 04, 2010, 23:05:25 »

За всеки щастието се измерва с нещо, дали придобивка, сбъдване на желание или просто породено ей така, наглед без причина. За себе си открих, че има и други неща, които ме правят щастлив и те са невероятно красивата природа, която ни заобикаля, даряваща с пълни шепи своята обич на всички без причина и възможността бъдейки тук сред нея да осъществявам стъпка по стъпка своята цел. За съжаление оставяме този дар често настрани, но ако сещаме се по-често за него, може би щастието свое по-лесно ще открием.
    Активен
    kasia
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #13 -: Май 04, 2010, 23:39:02 »

Аз специално съм от хората, които лесно могат да изпитат истински прилив на щастие, така да се каже, и то от съвсем на пръв поглед "дребни" неща. Например онзи ден ми подариха шоколадово яйце Веселяк и мога да ви кажа, че това ме направи безумно щастлива. Осъзнавам себе си като силно позитивен човек и мога да се усмихвам искрено дори когато съм тъжна. И мен понякога ме връхлитат неприятни емоции като яда например, но се опитвам да не им давам път, защото те само могат да рушат вътрешния свят на този, който ги изпитва. Дори днес се намерих в такава ситуация - неизбежно е, но съм доволна, че се спарвих и не допуснах да се отрови иначе хубавия ден. В последно време бях изпаднала в странно състояние на лутане - имаше моменти на апатия и нещастие, но го преодолях и сякаш се преродих. Този период ме научи да се стремя към щастието винаги съзнателно и целенасочено, нещо което до преди това не правех  и затова бях и по-уязвима за негативните влияния на околния свят. Пораснах и вече не се самоизмъчвам за това, че не срещам пълно разбиране от страна на хората, че повечето взаимоотношения плават по повърхността и сякаш липсва дълбока духовна връзка, защото допускайки тези неща твърде навътре това би било равностойно на самоунищожение. Радвам се, че съдбата ме доведе до този форум и имам възможността да кажа това, което наистина имам нужда. Благодаря ви за вниманието и бъдете щастливи, дори не търсете конкретна причина за това - тя не ви е нужна Усмивчица
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #14 -: Май 05, 2010, 15:24:45 »

И аз се чувствам щастлива. Това не значи, че от време навреме не изпадам в някакви емоционални дупки, ама като изляза от тях пак съм си щастлива.
    Има много неща, които могат да ме накарат да се усмихна и да се зарадвам. Хубаво е да оценяваме всичко красиво в нашия живот; всеки жест и желание на другите да ни дарят с усмивка.
    От нашето отношение, нагласа и избор зависи дали ще сме щастливи Усмивчица

Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6741 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Имат ли място технологиите в Новия свят/ време ?
    Великият преход
    Georgio 6 1472 Последна<br />публикация Януари 13, 2011, 00:35:52
    от Johnatan Livingston
    Избрани цитати от Учителя за Шестата раса и бъдещето
    Езотерика
    johny 4 2472 Последна<br />публикация Януари 18, 2011, 16:40:17
    от Аэ съм
    Работа с минерали и кристали
    Минерални и скъпоценни камъни
    The One 7 3340 Последна<br />публикация Април 07, 2011, 01:29:20
    от The One
    За религиите и начините ни на действие..
    Обща тематика
    Luna:) 5 695 Последна<br />публикация Юни 06, 2011, 21:38:44
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright