Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Избиране на полускъпоценен камък за махало според зодията  (Прочетена 11112 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Май 01, 2010, 11:33:33 »

Когато човек си избира кристал, той предпочита онзи, за който знае, че е съвместим с неговия зодиак, или с месеца му на раждане. Ако нямате възможност да се сдобиете с такъв камък е достатъчно да си изберете един, на когото да се доверите. „Вашият" кристал също ще ви предпочете. Много хора предпочитат планинския кристал, поради неговата универсалност и връзка с духовния и подсъзнателен свят.

Овен (21.03-20.04) - диамант, аметист, сердолик, рубин, планински кристал, карнеол, опал, червен яспис, циркон, розов кварц, хелиотроп, аналцим, родонит, сардоникс, халцедон, хематит, кървав корал, оникс, и всички червени камъни;

Телец (21.04-21.05) – смарагд, хризопраз, розов кварц, ахат, циркон, карнеол, авантюрин, соколово око, александрит, верделит, планински кристал /всички разновидности/, родохрозит, хаулит, тюркоаз, сардоникс, корал, оникс, нефрит, авантюрин, смарагд, малахит, всички бели или прозрачни камъни;

Близнаци (22.05-21.06) - топаз, опал, цитрин, берил, ахат, планински кристал, тигрово око, сардоникс, хематит, лунен камък, перла, лазурит, рубелит, хелиодор, унакит, карнеол, кехлибар, хризопраз, аметист, карнеол, оникс, всички пъстри и ивичести камъни;

Рак (22.06-22.07) - лунен камък, адулар, халцедон, ахат, сердолик, хризолит, хризопраз, авантюрин, аметист, бисер, седеф, лабрадор, кордиерит, оникс, яспис, хесонит, жадеит, апофилит, нефрит, тюркоаз, смарагд, опал, всички бели, непрозрачни камъни;

Лъв (23.07-23.08) - хризолит, рубин, кехлибар, яспис, гранат, топаз, сердолик, берил, тигрово око, планински кристал /всички разновидности/, малахит, сардоникс, циркон, пироп, карнеол, родохрозит, слънчев камък, александрит, топаз, аналцим, цитрин, всички златисти и жълти камъни;

Дева (24.08-23.09) - турмалин, лазу­рит, яспис, смарагд, нефрит, сердолик, сапфир, хризолит, тюркоаз, тигрово око, карнеол, то­паз, хризопраз, аналцим, планински кристал /всички разновидности/, оливин, цитрин, халцедон, ахат, оникс;

Везни (24.09-23.10) - диамант, бял нефрит, опал, планински кристал, сердолик, яспис, берил, топаз, фелдшпати с преливащ (във вид на око) рисунък, хризолит, цитрин, аквамарин, морион, хематит, седеф, перла, розов кварц, обсидиан, лунен камък, жадеит, турмалин, унакит, сугилит, всички розови камъни;

Скорпион (24.10-22.11) - карнеол, тюркоаз, опал топаз, хематит, гранат, аквамарин, яспис, аметист, малахит, рубин, сапфир, хризопраз, сардер, кехлибар, малахит, тигрово око, лабра­дор, лазурит, обсидиан, шпинел, корал, турмалин, гранат алмандин;

Стрелец (23.11-21.12) - тюркоаз, аметист, халцедон, циркон, гранат, изумруд, лазурит, хризолит, амазонит, оникс, сапфир, топаз, тюркоаз, обсидиан, родонит, чароит, лазу­рит, авантюрин, шпинел, содалит, апатит, всички червени и зелени камъни;

Козирог (22.12-20.01) - шпинел, оникс, малахит, рубин, хризопраз, ахат, аметист, морион, нефрит, гранат, смарагд, котешко око, обсидиан, опал, опушен кристал, яспис, демантоид, флуорит, епидот, червен корал, перла, турмалин, лазурит, калцит, всички червени, прозрачни и черни камъни;

Водолей (21.01-19.02) - лазурит, обсидиан, тюркоаз, сапфир, хиацинт (циркон), гранат, соколово око, аметист, планински кристал, аквамарин, тюркоаз, лазурит, кехлибар, топаз, амазонит, жадеит, варисцит, рубелит, хиацинт, лабрадор, малахит, яспис;

Риби (20.02-20.03) - аметист, сапфир, александрит, червен корал, хризолит, яспис, аквамарин, родохрозит, розов кварц, бисер, халцедон, аквамарин, сугилит, лунен камък, жадеит, циркон, кехлибар, млечен планински кристал /кварц/, оникс, дравит, опал, лазурит;

Откъси от книгата: Махалото - Практическо ръководство
    www.hiromantiaanaliz.com
    Активен

@di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #1 -: Май 01, 2010, 11:55:37 »

Само дето авторите на сайта www.hiromantiaanaliz.com не правят разлика между полускъпоценни и скъпоценни камъни.
    Активен
    stiv_n
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #2 -: Май 17, 2010, 21:32:43 »

Само дето авторите на сайта www.hiromantiaanaliz.com не правят разлика между полускъпоценни и скъпоценни камъни.

Ако погледнеш внимателно, ще видиш че авторите са си направили труда да опишат много подробно всички камъни според астрологията /няма къде другаде да се види в нета Усмивчица/, а предлагат махала от полускъпоценни камъни.
    Сайта е сменен: www.hiromantia-ezoterika.com
    А пък книгата е наистина много ценна, и най-хубавото е че я получаваш като подарък към махалото,което си избрал Слънце.
    Активен
    wowneo
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #3 -: Юли 23, 2010, 11:01:55 »

Най-добрият избор за махало е, да бъде от материал, които не се среща в естествено състояние на планетата, конкретно месинг, или дуралуминий. Ако все пак предпочитате камък, най-удачният вариант е планински кристал, или розов кварц, независимо от зодията. Камъните не са удачен вариант, особено при начинаещи, тъй като вероятността от грешки е много голяма.
    « Последна редакция: Юли 23, 2010, 11:15:13 от wowneo » Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 23, 2010, 11:46:15 »

а сребро?
    Активен
    wowneo
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Юли 27, 2010, 14:06:21 »

Подобното привлича подобно. Среброто е буквално навсякъде, дори във водата има сребърни йони. Според мен е неудачен вариант. Няма нужда махалото да е от благороден метал, или ценен камък, а от рядък такъв, заради паразитните вълни, които особено в началото са сериозна пречка за точните замервания.
    Активен
    axlinn
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Август 01, 2010, 01:11:34 »

Аз си купих планински кристал за 10лв и си направих махало което работи перфектно,но все още го задвижвам със мисълта, не съм го научил да отговаря на въпроси
    Активен

„Проблемите на света не могат да бъдат решени от скептици или циници, чиито хоризонти са ограничени от очевидните раелности. Нуждаем се от хора, способни да мечтаят за неща, които никой не е виждал."
    Джон Фицджералд Кенеди (1917-1963)
    wowneo
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Август 02, 2010, 16:32:16 »

Точно мисълта си е нужно напълно да изключиш, за да не повлияваш на отговорите. Успех!
    Активен
    axlinn
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Септември 07, 2010, 22:47:26 »

Благодаря
    Активен

„Проблемите на света не могат да бъдат решени от скептици или циници, чиито хоризонти са ограничени от очевидните раелности. Нуждаем се от хора, способни да мечтаят за неща, които никой не е виждал."
    Джон Фицджералд Кенеди (1917-1963)
    stiv_n
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Октомври 13, 2010, 21:10:27 »

Най-добрият избор за махало е, да бъде от материал, които не се среща в естествено състояние на планетата, конкретно месинг, или дуралуминий. Ако все пак предпочитате камък, най-удачният вариант е планински кристал, или розов кварц, независимо от зодията. Камъните не са удачен вариант, особено при начинаещи, тъй като вероятността от грешки е много голяма.
    Според мен това е изключително грешно, а и вредно мнение. С такива материали маже да се работи само при физикалната радиестезия. При менталната радиестезия се изисква материал, при който не е направена допълнителна обработка и се намира в чист вид на планетата ни. Като ученик на г-жа Тсиолакиду ще си позволя да я цитирам:
    "Махалата направени от естествени полускъпоценни камъни, значително се отличават от тези направени от метал. Преди всичко са запазили своята природна структура, докато металните махала се явяват творение на човека, не само поради придаденатаим форма, но и структура.

Докато се превърне в махало, късчето метал преминава през дълъг процес на обработка. Рудата трябва да се изкопае от земните недра, да се натроши, обогати, претопи и т. н., докато накрая стигне до стругарска обработка. Много ръце, усилия, непосилен труд и емоции стоят зад всяко метално махало. Много психическа енергия е втъкана в него. Колкото повече хора са били в съприкосновение с него, толкова повече енергийна информация е събрало. Структурата на метала е плътна и придобита, поради което не се изчиства от страничните енергийни влияния, докато полускъпоценният камък изисква само лека външна обработка, като при това запазва своята вътрешна природна структура.

Камъните са породени от първичните божествени сили – Земни стихии. Древните хора са ги почитали и са се обръщали към тях за съвет и помощ. От тях са изготвяли амулети, талисмани, но също са били използвани и като средство за гадаене.

Махалото от полускъпоценен камък, със своите свойства и събрана земна енергия, се явява неоценим помощник за своя притежател. То не само е най-древният радиестезичен инструмент , но и самият камък е мощен защитен талисман. Намерени са махала отпреди осем хиляди години, използвани вероятно от древните шамани и гадатели."

Който реши сериозно да се занимава с ментална радиестезия нека чете от нейнея сайт:www.hiromantia-ezoterika.com
    Активен
    stiv_n
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Октомври 13, 2010, 21:17:42 »

Аз си купих планински кристал за 10лв и си направих махало което работи перфектно,но все още го задвижвам със мисълта, не съм го научил да отговаря на въпроси
    В книгата: Махалото - практическо ръководство, е разработен чудесен метод за игнориране на собствените желания и лично влияние, при комуникиране с махалото. Надявам се, че съм бил полезен
    Активен
    wowneo
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 14, 2010, 10:00:42 »

Колега, с махало от метал (конкретно дуралуминий), се работи перфектно ментално. А редовното енергийно почистване - е задължително.
    Ако си купиш десетте  книжки на бг пазара, ще видиш, че всички се различават, някои фундаментално.
    Приемам да дискутираме на базата на опита, а не да си цитираме литература. Работя само с едно махало и физикално и ментално, резултатите са отлични. Махалото си от планински кристал използвам само, когато работя по фън шуй проект, рядко биолокация. Има и други приложения разбира се..
    Иначе камъните са прекрасни за амулети, талисмани.. но пак казвам - това са живи същества, със собствена аура, метаболизъм.
     Доайените радиестезисти в България, от някои от които съм се учил, работят с махала от метал.
    Разбира се, всеки е свободен сам да избере най-добрия вариант за себе си, а най-добре на базата на личен опит. Няма еднакви хора.

« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 10:07:00 от wowneo » Активен
    nre
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #12 -: Ноември 11, 2010, 13:05:55 »

Може и да греша, но при изграждане на махалото от кристал не се ли получава ограничение на честотите за приемате, понеже махалото се явява свидетел? С него мисля, че ще се открива само кристали от същия тип. Обикновено съм виждал дървени.  Згреших
    Активен
    nia.boneva6
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #13 -: Юни 30, 2012, 12:06:42 »

"Може и да греша, но при изграждане на махалото от кристал не се ли получава ограничение на честотите за приемате, понеже махалото се явява свидетел? С него мисля, че ще се открива само кристали от същия тип. Обикновено съм виждал дървени.  Згреших"

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=1470.0;num_replies=12#ixzz1zGDeCTrV
    Дървеното махало също може да се яви свидетел в този случай.
    Нужно е, човек първо да определи с каква радиестезия би искал да се занимава - с ментална или физикална.
    При менталната радиестезия "свидетелите" нямат водеща роля, принципите са различни, така че е хубаво да се използват за махало материали от природата - минерали или дърво.
    С добро махало по физикална радиестезия човек може да си набави от тук: http://www.radiestezia.com/bg_site/FrameSet_bg/FrameSet_bg.htm, а по ментална радиестезия от тук: http://www.hiromantia-ezoterika.com/bg/catalogue/2/radiestezichni-mahala.html

Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лунен камък
    Минерални и скъпоценни камъни
    Админ 5 20527 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 14:21:33
    от Ivetoo90
    Махало « 1 2 »
    Енергийни учения
    Админ 28 13321 Последна<br />публикация Юли 14, 2012, 15:30:53
    от meander
    Лечение на Зъбен камък
    Изцеление от природата
    Админ 0 6394 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 20:36:14
    от Админ
    Анкета - Според Вас Бог е..
    Анкети
    {-^-} 1 1096 Последна<br />публикация Април 16, 2012, 10:59:39
    от ИВЕВЕ
    Известни личности според зодията
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 14 18858 Последна<br />публикация Август 18, 2013, 13:58:53
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright