Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Махало  (Прочетена 13317 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Май 01, 2010, 11:29:13 »

Същност на метода за гадаене с махало

Повече от деветдесет процента от хората са потенциални радиестезици. Естествено не всички имат еднакви заложби – някои са с по-малки, други с по-големи, а някои макар и рядко, имат изключително големи способности в тази сфера. С по-големи заложби са хората с художествено-творческа нагласа, хората с развита интуиция и изострена чувствителност. Разбира се тези умения могат да бъдат развивани и усъвършенствани, но за това се изисква постоянна практика.

Хората, овладяли метода на предсказване с махало, могат да усещат настоящето и имат невероятната способност да предвиждат определени моменти от бъдещето. Занимаващите се усилено с предсказване и радиестезия без съмнение са хора със силно развита интуиция. Радиестезичното махало усилва тяхната интуиция и превежда на разбираем език нейните послания. Следователно махалото се явява „преводач” или „генератор” на човешката интуиция, мост между съзнанието и подсъзнанието. Благодарение на него имаме възможност, да се свързваме с нашето подсъзнание и да намираме отговори, до които обикновено едва ли бихме могли да достигнем. Нашите действия, сегашни или бъдещи се намират в подсъзнанието ни. Поради тази причина махалото се явява едно незаменимо средство за извличане на информация за нашия живот занапред, един необикновен метод за комуникация с подсъзнанието и проектиране на бъдещето.

В момента, в който се научим да общуваме с подсъзнанието си, получаваме непосредствен достъп до океана от информация, закодиран в него. Ставаме по-чувствителни към вътрешния си свят и духовни стремежи, и ако към всичко това прибавим придобитата мъдрост от съзнателния си живот бихме получили огромна сила и способност да се развиваме, да разбираме смисъла на живота, и да реализираме целите си без съзнателно усилие!

Избиране на махало

Преди да започнете да се занимавате с предсказване или радиестезия, най-важното което трябва да направите е, да си изберете, или направите сами махало. Можете да използвате различни лични предмети, стига те да са със симетрична форма. Желателно е да са овални, цилиндрични, във вид на конус или дори пирамида. Могат да бъдат завързани с най-обикновена корда или конец. Но разбира се, най-често използваните махала /даващи най-добри резултати при предсказване/ са изработени от природни кристали /полускъпоценни камъни/, които могат да бъдат овални или заострени в долния край и завързани на сребърна или златна верижка.

Махалото, което сте си купили или направили, в зависимост за каква цел ще бъде използвано, трябва да има определена тежест и дължина на верижката. Например, ако е за предсказване е желателно да бъде някъде между десет и двадесет грама, с дължина на верижката между 10 и 20 см. Ако е за работа на открито, за търсене на полезни изкопаеми, радиоактивност, изгубени предмети и т. н., се използва махало с тежина между тридесет и осемдесет грама и дължина на верижката между 80 и 120 см, за да не се влияе от въздушните течения.

На някои махала се пробива дупка, като в нея се слага „свидетел” - малко количество от търсеното вещество, заради принципа, че подобните неща се привличат /Закон за привличането във Вселената/. Други радиестезисти, в случай че търсят изчезнало лице, завързват парче от дрехата му, или косъм върху махалото си и т. н.

Откъс от книгата: МАХАЛОТО - ПРАКТИЧЕСКО РЪКОВОДСТВО
    Активен

Админ
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Май 01, 2010, 11:35:27 »

Почистване и зареждане на махалото от полускъпоценен камък

Необходимо е махалото да бъде почистено и заредено. Този ритуал, изисква камъкът да се потопи за няколко часа в морска, или подсолена хладка вода и после да се сложи върху парче лен, коприна, или памучна материя. Същия ефект ще има, ако за известно време бъде поръсен с малко сол или, ако бъде поставен за няколко часа върху морска сол и измит под течаща вода, и по желание прикаден с тамян. Добре е да почиствате махалото си поне веднъж месечно.

След това подръжте в ръка своя „магически” кристал и мисловно го заредете с онези мисли, които ви вълнуват. Помолете го да ви пази и закриля, и да ви помага в начинанията, а ако го използвате за предсказване, да бъде точен в своите отговори.

Зареждайте махалото си поне веднъж седмично на пряка слънчева или лунна светлина, така то ще ви служи безотказно. Помнете, че всичко в Природата има собствен интелект и съзнание. Затова общувайте с вашия кристал, като със съзнателно същество. Ще останете приятно изненадани!

Ако сте предсказвали с махалото си на някой друг, просто го измийте под течаща вода, за да се отстранят всички отрицателни емоции, мъка, или безпокойство. Много хора предпочитат да имат две махала – едното за собствена употреба, а второто махало за другите.

Ако имате проблеми в общуването с околните, или със собствения си Аз, най-подходящият кристал за махало е кварцовата друза /планински кристал/.

Кристалът, като част от природата оказва силно въздействие върху човешкия организъм и неговия начин на живот. От опита на източните науки, както и от редица нови изследвания става ясно, че в нервните клетки се отлагат миниатюрни кристали на психична енергия. Тяхната роля като генератори и локатори на нашите интуиция и здраве, все повече се потвърждава от съвременните науки - радиестезия и медицина.

Откъси от книгата: Махалото - Практическо ръководство
    www.hiromantiaanaliz.com
    Активен

@di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #2 -: Май 01, 2010, 11:59:14 »

Благодаря, Shirinan , информацията е хубава и е много добре, че я поставяш
    Активен
    stiv_n
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #3 -: Май 17, 2010, 21:37:36 »

Сайта е сменен: www.hiromantia-ezoterika.com
    А пък книгата е наистина много ценна, а и най-хубавото е че я получаваш като подарък към махалото,което си избрал Усмивчица
    [/quote]

Нека напиша и аз още нещо за тази книга:
    МАХАЛОТО - ПРАКТИЧЕСКО РЪКОВОДСТВО
    ISBN 978-954-9423-51-8

С КАКВО ЩЕ ВИ БЪДЕ ПОЛЕЗНА ТАЗИ КНИГА?

ЩЕ СЕ НАУЧИТЕ ДА:

· създавате енергийна защита;

· oткpивaтe изгубeни или откраднати вeщи;

· откривате изчезнали или отвлечени хора по карта;

· откривате вода, полезни изкопаеми, археологични находки, съкровища и др. по карта, снимка или на открито;

· откривате причините за някои болести;

· откривате липсата на важни химични елементи и витамини в организма ви;

· откривате геопатогенни зони и вредни излъчвания;

· откривате причините за някои алергии;

· откривате своите „Сродни души”;

· откриете своя асцендент;

·предсказвате със Свещенната решетка на келтите;

·предсказвате с азбучна таблица и цифри;

·правите прогнози в хазарта и откривате печеливши числа в тото, лото игри и др.

· контактувате с любимо лице от разстояние;

· контактувате с любимото си домашно животно;

· изcлeдвaтe предишните си съществувания /животи/;

· изследвате партньорски взаимоотношения и съвместимост;

· изследвате възможностите за успех в различни начинания;

· оценявате значимостта на сънищата си;

· справяте с безсънието и патологичните изменения в организма ви;

· измервате своята жизнена енергия, и Ин и Ян елементите;

· измервате енергийното ниво и балансирате чакрите си;

· визуализирате и да постигате подходящо психическо ниво за духовна работа;

· oбщувaтe c пoдcъзнaниeтo cи и да развиете своята интуиция;

· общувате с Духовния си водач и Ангел-хранител;

· oбщувaтe c нетленни същества.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #4 -: Май 18, 2010, 19:32:27 »

Току що си закупих материали да направя 3 различни махала.
    Камъните са ми кварц и корал кръгли с малки дупчици по средата имам и сребърна верижка както и обикновенна,нямам търпение да започна с практиката.
    Имам и специални допълнителни добавки за свързване на камъните с верижката,всичко го купих от един магазин за камъни и маниста от който преди време направих на съпругата ми много красиво колие от корал и кварц ръчна изработка Усмивчица
    Айде после ще споделя резултатите!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #5 -: Май 18, 2010, 20:05:04 »

Да се научиш да работиш с махалото е нужно време. То не е като пръчка, с която си играе едно дете. Нужно е желание и постоянство и тогава с успех ще се окичеш ти Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Май 18, 2010, 20:43:34 »

Много си прав Icko,с всичко е така.
    Аз имам малко опит и от преди 10 години но сега съм по информиран.
    И не бързам за никаде,не съм на 19 или на 25 Усмивчица
    Няма да позволя на ентосиазма ми да съсипе насладата от това начинание Усмивчица.
    Успех на всички,забравих да кажа че третото махало е от оникс бял Усмивчица.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Май 18, 2010, 21:39:20 »

Останах потресен от това с каква точност ми се отговори на всички въпроси.
    На контролните 100% точно а на другите ще видим.
    Десетки въпроси зададох и всичко вярно!
    Най сполучливо е това с корала за сега,явно съм го уцелил на грамаж и дължина като пропорции.
    Представям си след определена практика колко по добре ще стане.

Активен

Kaloyan
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #8 -: Юни 21, 2010, 23:39:29 »

Като се комбинират махало и кабала стават изумителни неща и като се усъвършенства във един момент можете да станете и ясновидци,помислете за това.
    Активен

Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #9 -: Юни 21, 2010, 23:40:48 »

ЯЯЯ ! По света и у нас ли започвааа? хахаххаа
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Kaloyan
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 91

« Отговор #10 -: Юни 21, 2010, 23:43:43 »

Малко ш' са отклоня от темата ама нали ми искат аватар и този мии легнал на сърце Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен

Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните
    chitta
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 140

« Отговор #11 -: Юни 21, 2010, 23:48:12 »

Малко са тези с радиестезията и кабала Усмивчица да не говорим за ясното виждане Усмивчица
    Активен
    boltik
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #12 -: Октомври 09, 2010, 21:29:43 »

И сега продължавам в тази тема.Преди време си купих горепосочената книжка заедно с махалото.Проблемът е там че немога да го задействам това махало.Не помръдва.Какви ли опити не правих.Над коляното го държах.С по дълга и по къса верижка пробвах и нищо.Да не пропусна че със златен пръстен имам някъкви резултати.При да се опитва да се завърти наляво.При не си се люлее напред назад без опит да се завърти.С пръчка чатал работя отлично.Открих жилата с водата на вилата.И се оказа вярно на 6.40м.Какво бъркъм с това махало?Махалото е от планински кристал.Аз съм близнак роден на 23 май.
    Активен
    wowneo
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #13 -: Октомври 12, 2010, 10:46:00 »

Факт е, че има хора, които работят отлично с багети, но не им се удава с махало. Пробвал ли си с другата ръка? Понякога идеомоторния ефект се наблюдава само в едната ръка.
    Казваш, че не можеш да го накараш да се върти. Как точно го караш? Работата не се състои в това да го караш, а точно обратното - да се изолираш, защото мисълта силно повлиява точността резултатите и това може да разочарова.
     Вземи две еднакви монети от една и съща емисия и година, сложи едната на масата, другата стисни в лявата си длан, като придържаш така свития юмрук на левия си хълбок. Това е важно. Приближаваш се постепенно към масата и бавно протягаш махалото над монетата върху нея. Не гледай точно в махалото, а съвсем леко измести погледа си. Наблюдавай движението и посоката на въртене. Този път ще се завърти. Направи този опит многократно. И пиши за резултатите Усмивчица
    Когато започнеш по-уверено да получаваш стойност (завъртане) над монетата, можеш да започнеш да я слагаш на пода, под килима, най-интересно е да накараш друг да ти я скрие в другата стая. Имай предвид, че този опит може да те отведе до протмонето на приятелката ти примерно.  Един от законите на финия свят е "подобното привлича подобно". Едната монета е свидетел на другата.
    Възпитавай в себе си по време на работа с махало, пълно отсъствие на мисъл, ако искаш верни отговори. Това е висшия пилотаж)  
    Резултатите идват бавно, със скоростта, с която се учи нов инструмент, или език. Очакванията за бързи резултати, обикновено разочаловат. Успех!

И още нещо: направи си едно възелче там, където получаваш най-голяма амплитуда на въртене. Така ще знаеш винаги къде да го хванеш. Това ще бъде работната ти дължина.

По принцип събирам всички книжки издавани в Бг, на тази тема, честно казано, някои са направо наивни. Други изискват известен опит. Това е най-доброто за начинаещи http://www.books.bg/books/289/40122.html  След това единайсетте тома на проф. Тюрен http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=5821 - тук е нужна вече стабилна основа. Други книги не са нужни.
    « Последна редакция: Октомври 12, 2010, 11:00:07 от wowneo » Активен
    wowneo
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #14 -: Октомври 12, 2010, 17:54:34 »

Сетих се за още полезни четива.
    Свободно от интернет могат да се изтеглят двете книжки на Иван Тодоров "Зодия човек" и "Радиестезична тетрадка". Много интересни четива, а и той е много интересен и духовен човек. Тези, които са от Варна, или Добрич могат да си потърсят "Отровата на магиите - 11 години по-късно" на Ивелин Иванов - истински корифей в радиестезията.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Избиране на полускъпоценен камък за махало според зодията
    Енергийни учения
    Админ 13 11111 Последна<br />публикация Юни 30, 2012, 12:06:42
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright