Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хризолит( оливин, перидот)  (Прочетена 7572 пъти)
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « -: Април 25, 2010, 11:45:39 »

Хризолит (оливин, перидот)

Минерал от семейството на гранатите в жълто-зелен, златист или оливинов цвят.
    Уравновесява  и лекува физически и емоционално тялото. Нормализира сърдечната дейност и кръвното налягане. Лекува нервната система.

Зарежда с чиста енергия сърдечната и пъпната чакра.

Добре помага при простудни заболявания и болки в очите.

Поражда у мъжете страст и лекува импотентността, премахва нощните страхове и подобрява съня. Премахва заекването.

Вграден в злато хризолитът укрепва духовните сили  развивайки интуицията.

Монголите го смятат за камъка на дракона, защото се намира във вулканите. Днес се смята, че хризолитът предпазва собственикът си от неразумни постъпки и помага да намериш увереността си в живота след разочарование. Благоприятства за приятелства и избавя от завистта, укрепва силите и предсказва бъдещето. Също така предпазва и от лоши сънища, пожари и несполуки. Той е талисман и на учените и тези които се стремят да обогатят знанията си. Също разкрива тайни, прави ги достъпни, а и може да разкрие някой умения свързани с фокусите. Предпазва хората с професии като банкери, финансисти, адвокати, съдии, и хора които търсят правосъдие, а също и хора които търсят или предават знания.

Най- подходящ е за представителите на зодия Лъв.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #1 -: Април 25, 2010, 11:50:12 »

Това е един от любимите ми камъни. Много е красив и ми харесва не само да го нося, но и да го съзерцавам.
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #2 -: Април 26, 2010, 20:44:58 »

Охоо, пак съвпадение! Ако вярвам на астрологията, то аз съм със изгряващ знак лъв, а съм зодия скорпион... Т.е., когато влиянието на асцендента се усили, би трябвало да се сдобия и със този камък... Освен това един цветовете, които нося най-много, е зеленият ( другите са виолетов и син)!
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Април 27, 2010, 02:24:30 »

Аз като съм водолей с асцедент скорпион дали е подходящ за мен?

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Април 27, 2010, 10:06:03 »

Аз като съм водолей с асцедент скорпион дали е подходящ за мен?

Няма причина да не е подходящ, особено ако е възникнала взаимна "любов" между теб и камъка Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Април 27, 2010, 11:30:12 »

Не съм правил още тестове в интернет,но според мен съм си лъв с асцедент лъв.

Чувствам си тази зодия близо до мен,докато другите са ми отдалечени.

Аз съм чист Лъв,според мен.
    Активен
    naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #6 -: Юни 15, 2010, 19:35:39 »

ОЛИВИН
    (ХРИЗОЛИТ, ПЕРИДОТ)

Зодия: Оливинът е предназначен за родените под знака на Рак.
    Чакра: сърдечна
    Находища: Най-добрите образци-бистри, жълтозелени кристали се добиват на египетския остров Зебергед в Черве-но море; в СА Щ, Норвегия, Мианмар, Италия - около Везувий. В България е установен единствено като скалообразуващ ми¬нерал.
    Други наименования: хризолит, перидот
    Цвят: жълт, жълтозелен до тъмнозелен
    Химически състав: магнезиевожелезен силикат с въз-можно съдържание на алуминий, калций, манган, никел, кобалт, хром, титан
    Твърдо с т: 6,5 до 7
    Облик: Среща се във вид на неправилни зърна с големина от глава на топлийка до бадемова ядка в посочените цветове; полупрозрачен до прозрачен.
    Подобни минерали: прозрачен епидот
    Търговски вид: Основно - като неголеми обработени късчета с неправилна форма; със сребърна или позлатена шапчица за носене на верижка; прозрачните образци се ценят като ювелирна суровина и се предлагат, вградени в злато.
    Легенди: В древността са смятали, че предпазва от не-щастие притежателите си, прогонва злите духове и страха от тъмнината. Съществува предание, според което Мойсей е носел в своя нагръдник оливин като камък-пазител от беди. През Средновековието е смятан за един от основните лечебни мине-рали, повлияващ меланхоличните състояния.
    Лечебни свойства: Носен като украшение при директен контакт с кожата, влияе положително върху работата на органите в гръдния кош , най-вече на сърцето и белите дробове; помага за възстановяване след сърдечен инфаркт.
    При упорити кож н и заболявания няколко късчета се пос-тавят в маслинено масло да престоят седем дни. Засегнатите места се мажат сутрин, а вечер се използва и мехлем от стрит кехлибар и мас.
    Продължителният конт акт с оливина възстановява вътрешното равновесие и прогонва отрицателните емоции.
    Други указания: След терапия се измива; обича слънчевата светлина.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright