Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Малахит  (Прочетена 6382 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 10:20:44 »

Като амулет малахитът бил ценен в Древна Гърция, Рим и Египет за защита от негативност и „лоши очи” до лек за всички физически болести. Той е прекрасен балансиращ камък, улеснява общуването, засилва интуицията и пази от неприятни ситуации. Помага да проявяваме толерантност и гъвкавост в живота си.

Лечебни свойства: малахитът е един от най-старите лечебни камъни. Пречиства храносмилателната система, помага на жлъчката, черния дроб и панкреаса, балансира нивата на кръвната захар и регулира кръвното налягане. Помага при асма, колики, спазми в стомаха, мускулите и сърцето.

Чакра: сърдечна и слънчев сплит.

Зодия: Водолей, Близнаци
    Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 19:23:38 »

МАЛАХИТ

Зодия: носител на щастие за Водолей и Козирог.
    Чакри: Всички, най-голяма енергия развива при сърдечната.
    Находища: в България - в медните рудници в Панагюрско и в оловно-цинковите в Родопите; Русия, Австралия, Заир.
    Цвят: светлозелен до тъмнозелен
    Химически състав: алкален меден карбонат с примеси на калцит и желязо
    Тв ъ р д о с т : 3,5 до 4
    Облик: като иглести кристали или натечни агрегати с ивичест тъмно и светлозелен рисунък; непрозрачен
    Подобни минерали: в кристална форма-диоптаз; обработеният трудно може да се сбърка.
    Търговски вид: необработен и полиран - като топчета или бижута
    Предания: Едно от обясненията за произхода на името му гласи, че то е от старинната руска дума "малахос" - тревистозелен. Старите египтяни са получавали малахит от Синайския полуостров и са изготвяли от него амулети. В египетската "Книга на мъртвите" се казва, че този зелен камък има божествен произход. Мекотата на минерала е позволявала, стрит на прах, той да се използва за гримиране на очите и за изготвяне на боя за фрески. В Алпите и до днес малахитът се смята за камък на бременните и раждащите жени.
    Лечебни свойства: Доказано е, че поставен върху пъп-ния енергиен център, намалява менструационните болки. Укрепва очните нерви, ако ежедневно очите се мият с малахитова вода. При всякакъв вид дихателни оплаквания като съпътстваща терапия минералът се поставя в гореща вода във ваната поне 10 минути преди къпане.
    Поставен върху пъпния енергиен център, късче поли-ран малахит се справя с коремни болки, а върху гръдната кост възстановява нормалния сърдечен ритъм.
    Други указания: Малахитовата вода дарява физически и духовни сили и трябва да се пие, като се започне от по една глътка и се стигне до чаша на ден.
    Внимание: малахитът е един от най-имитираните и заместван от синтетични аналози минерал.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright