Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Тигрово око  (Прочетена 8442 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 10:13:58 »

В Китай го наричат „ камъкът на сбъднатите надежди”. Помага в изпълнението на желания, носи успех в работата, стабилизира финансовото състояние, помага при изпити и важни бизнес срещи, в периоди на сериозни жизнени промени предпазва от крах и разочарования. Той е и камък защитник, който предпазва от нечисти сили дома.

Лечебни свойства: известен още в древността като лечебен минерал, използван за лечение на ставни възпаления и ревматизъм; на бронхити и асма; при проблеми с черния дроб. Носен като бижу спомага за възстановяване на силите, за преодоляване на депресии и за защита от психични атаки, като ги връща към източникът им.

Чакра: слънчев сплит.

Зодия: Близнаци, Лъв, Дева, Козирог.
    Активен

Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Април 25, 2010, 11:54:17 »

Shirinan, благодаря ти за труда
    Благодаря ти, че си събрал много полезна и интересна информация за камъните.
    Аз лично винаги съм се интересувала от тези прекрасни творения на природата.

Тигровото око е много красив камък и е един от моите фаворити. Много красиво се преливат цветовете в него.
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #2 -: Април 26, 2010, 20:35:31 »

И аз благодаря! Значи интуицията не ме е подвела! Предполагах, че някой ще ми помогне, тъй като не мога да стоя дълго пред компютъра и да търся информация... Невероятно! Избрала съм си най-подходящите минерали и камъни за собствено лечение и за лечение на други хора - аметист, планински кристал, розов кварц, тигрово око!
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Април 27, 2010, 02:17:12 »

Знаете ли каде можем да открием повече информация за камъните или кристалите?
    Аз преди броени дни си отгледах кристал за 3 седмици.
    Купих си го тук от един магазин и спазих указанията стана син но към върховете бял,може и да няма никакви свойства но е красив.
    Напоследък много ми се вътрят разни камъни в главата  Ухилен.
    Искам да намеря нещо подходящо за мен но още незнам как,знам само че скоро ще разбера. Усмивчица.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #4 -: Април 27, 2010, 08:30:51 »

Откъде точно си го взел? Ако искаш, отговори на лично съобщение...
    Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #5 -: Юни 15, 2010, 16:11:58 »

ТИГРОВО ОКО
    Зодия: Тигровото око е предопределено за Дева.
    Чакра: слънчев сплит
    Находища: Южна Африка, Западна Австралия, Индия и други.
    Други наименования: крокидолит
    Цвят: светложълт до златнокафяв с лентовидно преливане на цветовете
    Химически състав: сложен по състав силикат с присъствие на желязо
    Твърдост : от 6,5 до 7
    Облик: призматични, иглести или влакнести агрегати с копринен блясък и преливане на цветовете, причина за ко ето са вплетените в кварца лимонитови нишки
    Подобни минерали: соколово око, котешко око, лабрадор, електролит
    Търговски вид: полиран - за масажиране на дланите или за поставяне върху определено място, обработен - за украшения
    Предания: През Средновековието тигровото око е имало славата на камък-пазител от лоши очи и магии. Считало се е, че предпазва от злополуки, лошо влияние и лицемерни приятели.
    Лечебни свойства: Тигровото око стимулира очистването на бронхите, когато се постави между слънчевия сплит и гръдната кост. Тази терапия активира дробовете и за преодоляване на астма, но задължително се използва и кехлибар.
    При заболявания на костите и ставите се масажират продължително време засегнатите места, като същевременно се използва лабрадор за масаж на базисния енергиен център.
    Камъкът се прилага при получена от стрес мигрена - в този случай слепоочията се масажират с минерала леко с кръгови движения. Поставен върху черния дроб, минералът го активира за изхвърляне на вредните вещества.
    Полиран къс тигрово око, носен като талисман, действа срещу депресии и повишава концентрацията.
    Други указания: Като украшение не се носи непрекъснато, а се редува с други минерали.
    Активен
    Хера
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

• Град: Everywhere
  • Fortuna Favet Fortibus!

« Отговор #6 -: Ноември 04, 2010, 15:00:44 »

Обичам този камък!! Преди повече от 10 години, като бях мъничка бях на едно изложение с нашите и се влюбих в един камък, те ми го взеха и от тогава никога не съм се разделяла с него!! С толкова много неща се сблъскваме в живота.. Те идват и си отиват. А този камък и до ден днешен е около мен, с мен.. Кара ме да се чувствам добре. Да съм силна! Обичам си камъчето!! 
    Активен

You see things as they are and ask, Why? I dream things as they never were and ask, Why not?!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Червено тигрово око
    Минерални и скъпоценни камъни
    Админ 0 2580 Последна<br />публикация Април 25, 2010, 10:19:27
    от Админ
    Опасно ли е отварянето на третото око? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    lerka 17 6582 Последна<br />публикация Август 30, 2012, 09:41:32
    от Lakshmi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright