Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Цитрин  (Прочетена 3917 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 10:08:33 »

Наричат го камъкът на „ радостта”, още е познат и като камъкът на „търговците”. Символизира радостта, привлича просперитет, стабилност, щастие и със положителната си енергия спомага за добрите взаимоотношения в семейството. За тези, които работят в търговията е полезно да поставят един цитрин в касата , за да увеличат продажбите си. Носен като бижу дава самочувствие и радост, предпазва от негативна енергия, поощрява мисълтта за нови идеи и избистря съзнаието.

Лечебни свойства: полезен за нервната система, за панкреатичната жлеза и за стомаха.

Чакра: слънчевия сплит и коренна.

Зодия: основен за Близнаци и Дева, но оказва благотворно влияние и върху всички останали.
    Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 16:22:39 »

ЦИТРИН
    Зодия: Цитринът е отреден за Близнаци и Дева.
    Чакри: слънчев сплит и базисна чакра
    Находища: Бразилия, Русия, Мадагаскар, Испания, Франция и др.; в България - Родопи
    Цвят: от лимоненожълто до златисто кафяво, прозрачен до полупрозрачен
    Химически състав: силициев двуокис с възможно присъствие на натрий, магнезий, литий, желязо, калций и алуминий
    Твърдост: 7
    Облик: Кристализира в магмените скали във вид на шест-стенни призми. Причина за жълтия цвят е наличието на тривалентно желязо
    Подобни минерали: жълт топаз, жълт арагонит
    Търговски вид: полиран - за масаж и за поставяне върху определно място; във вид на висулки, топчета - за вграждане в украшения. Щандовете са засипани с получен по изкуствен път цитрин - чрез нагряване на аметист или опушен кварц. Често той се предлага под името златист топаз.
    Предания: Войниците от римските легиони са носели цитрин на гърдите си като камък-пазител на живота им в битките. Оттогава той е символ на светлината, слънцето и живота с основно въздействие върху слънчевия сплит.
    Лечебни свойства: Положен върху слънчевия сплит, цитринът оказва благотворно влияние върху нервната система, способността за концентрация и въздейства положително на стомаха, дванайсетопръстника и панкреатичната жлеза.
    Минералът помага срещу образуването на газове — всяка вечер преди заспиване за 20 минути се поставя къс от него върху слънчевия сплит, а пъпната чакра се налага с червенокафяв яспис.
    При леки форми на диабет вечер по половин час се държи върху слънчевия сплит, а върху панкреатичната жлеза (малко по-надолу) се налага ахат.
    Носен директно до кожата като герданче или висулка, прогонва кошмарни мисли, стимулира оптимизъм и елиминира последствията от депресии и стрес.
    Други указания: След употреба цитринът се измива с топла вода. Разгръща силата си най-добре в пряк контакт с кожата.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright