Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Планински Кристал  (Прочетена 23775 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 10:04:25 »

Символизира богатството на Земята и носи щастие и късмет. Дава защита, разкрепостява духа, осигурява емоционално и физическо равновесие. Изключителен камък срещу биоинтервеции.

Лечебни свойства: универсален трансформатор на сила и енергия и при лечение може да се съчетава с всички минерали. Действа благоприятно при проблеми с метаболизма и със зрението.

Чакра: действа балансиращо на всички чакри.

Зодия: зарежда със сила и жизнерадост всички Зодии.
    Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 15:58:51 »

ПЛАНИНСКИ КРИСТАЛ
    Зодия: Планинският кристал е камъкът на Лъв.
    Чакра: Действа пречистващо на всички чакри.
    Находища: Русия, Индия, Бразилия и в други страни; в България най-хубавият се намира по поречието на р. Арда
    Цвят: безцветен и воднопрозрачен; често с включения - облачета, иглички, власинки
    Химически състав: чист силициев двуокис
    Твърд ос т: 7
    Облик: добре оформени шесттенни кристали, често срастнати в красиви друзи или агрегати
    Подобни минерали: Диамантът и топазът са по-твърди от него, калцитът и гипсът - много по-меки.
    Търговски вид: необработен - като кристали и друзи -за лечебни цели и за зареждане на други минерали; във вид на топчета, висулки, пирамиди, махала; вграден в различни украшения
    Предания: От Античността до Средновековието хората са смятали, че планинският кристал е вкаменен лед. Тъй като го е имало навсякъде, около него са възникнали много легенди. Миньорите са мислели, че боговете и духовете живеят в палати от планински кристал. И досега индианците го поставят като свещен камък в люлката на новороденото. Чрез този минерал по време на медитация будистите постигат просветление, а кълбата на ясновидките от стари времена са изготвени от планински кристал. Изключително са ценени култовите предмети, изработени от него -топки, яйца, чаши и др.
    Лечебни свойства: Планинският кристал действа благоприятно върху парализирани части на тялото и рани; масажират се дълго и внимателно засегнатите области или около тях. При леки изгаряния се полага веднага върху засегнатото място.
    Минералът засилва зрителните способности и облекчава състоянието при катаракта на очите: очите се мият с преварена вода, в която е престоял една нощ; поне три пъти дневно да се поставя върху клепачите. При нервни възпаления и мигрена се масажират дланите и челото с него.
    Планинският кристал действа стимулиращо върху целия организъм. Може да се съчетава с всички минерали. Поставян профилактично всеки ден сутрин и вечер за по 10 минути върху сърдечния енергиен център, гарантира душевно равновесие. Държан в ръка, успокоява при стресови ситуации.
    Магнитните трептения на този минерал в естествения му вид привеждат в хармония жизнената енергия на хората около него. Съвършената му кристална решетка осигурява мощна защита от негативни енергии на мястото, където е поставен.
    Един от най-силните минерали за опазване от биоинтервенции. Малък необработен кристал се носи винаги в джобче на дреха или чанта.
    Положен върху челния енергиен център, елиминира видения и натрапчиви мисли.
    ВНИМАНИЕ: Не всеки безцветен кварц в кристална форма е планински кристал. Пазарът е удавен от синтетики и имитации на изделия от този минерал.
    Други указания; Присъствието на друза от планински кристал засилва действието на всички други скъпоценни камъни. Колкото по-голям е кристалът, толкова повече енергия излъчва. След използване за лечебна терапия се измива с вода и се оставя да изсъхне на слънце.
    Активен
    Reiki
    Живота е прекрасен!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #2 -: Януари 04, 2011, 19:16:24 »

Някой от вас зареждал ли е вода с планински кристал?

Престоя на Планински кристал в мъртва вода я прави жива!

Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
    Reiki
    Живота е прекрасен!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #3 -: Януари 04, 2011, 23:11:43 »

Забравих да ви кажа, че трябва Планинския кристал да седи поне 24 часа във водата, за да може кристалната решетка на Планинския кристал и кристалната решетка на водата да си взаимодействат пълноценно и водата да стане "Жива вода"!
    Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #4 -: Януари 04, 2011, 23:52:37 »

Някой от вас зареждал ли е вода с планински кристал?

Престоя на Планински кристал в мъртва вода я прави жива!

Да аз съм зареждал!

Планинският кристал е от групата на силикатите и може да се комбинира с други минерали от тази група,а ето и някой от тях:
    Аметист,Цитрин,Кварц,и други...
    Добре е да се знае,че водата която е престояла се налива в съд стъклен но не и пласмасов,като се оставя около една четвърт от нея на дъното.
    Това се прави с цел ако има отделени тежки метали да не се приемат.
    Водата става изключително мека и лека на вкус,много приятна!

Искам да ви припомня за камъка на 21 век Клиноптилолит което качество се среща единствено в България.
    Камъкът чудо,който хвърли учените в ...шах.

http://www.ideyazabulgaria.org/index.php?option=com_content&view=article&id=84:2009-01-24-17-51-33&catid=50:scrious&Itemid=101

Това е  един от няй-подходящите камъни за структориране на вода също като  Шунгита:

http://www.zvkedri.com/p_shungit.html

Успех ако има още нещо с което да помогна питайте,знам каде мога да намеря инфо ако незнам нещо!
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    LuAn
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #5 -: Януари 22, 2011, 09:33:12 »

"Планински кристал - спомага за концентрация на вниманието и проникване в същността на нещата. Изостря мисълта, укрепва паметта. Монокристалите от планински кварц са едни от най-силните генератори на енергия. С планински кристал, единичен или друза, можем да зареждаме и да чистим енергийните полета на човека. Този най-чист и прозрачен кристал от кварцовата група има мощно взаимодействие с човешкото биополе."
    ...
    "Затова най-добре е да изберете своя кристал интуитивно, да почувствате вътрешно кой кристал точно ви привлича. Оставете интуицията да ви води при избора и със сигурност няма да сгрешите. Затворете очи и се опитайте да си представите идеалния за вас кристал от групата, която се намира пред вас. След това отворете очи и погледът ви ще се спре сам на най-подходящия."

Активен
    Leonora Nuamor
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #6 -: Юли 15, 2012, 10:17:01 »

Здравейте !

Писали сте за Планинския кристал за какво помага, как помага, да се масажира, да се поставя на засегнатото място и т.н.
    но не разбрах ако го нося просто като гривна или медальон - нима има по-малък ефект ? И какъв ефект бих могла да очаквам ?
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Планински очиболец
    Даровете на природата
    Админ 0 1584 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 15:10:59
    от Админ
    Планински ясен
    Даровете на природата
    Админ 0 3582 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 19:29:34
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright