Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Аметист  (Прочетена 14995 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 10:03:27 »

Камъкът на "трето око" на мъдростта и познанието, който развива интуицията и ума. Символизира просперитет, богатство и изобилие на всички нива. На тези, които се занимават с бизнес, аметистът им помага да се обкръжат с покровители и ги пази от нещастия и финансови загуби. В семейно отношение внася мир и харминия. На творческите хора носи вдъхновение и нови идеи. Смята се и за мощен защитник от лоша съдба.

Лечебни свойства: универсален лечител с деликатна и мощна енергия - укрепва имунната система; оказва положително въздействие при главоболие и мигрена, при умствена преумора, при склероза, при синузит. Носен под формата на бижу влияе благотворно върху нервната система, създава чувство за сигурност и душевен покой.

Чакра: теменна, челна.

Зодия: основен камък за Овен и Риби и подходящ за всички останали зодии.
    Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 17:34:44 »

АМЕТИСТ

Зодия: Замества основния минерал при Овен и Риби, помага на Водолей, Стрелец и Рак
    Чакра: теменна
    Находища: в България - Източните Родопи, в района на Маджарово; Бразилия, У р у г в а й , Мексико, Мароко, Западна Ав¬стралия и др.
    Цвят: от светло до тъмновиолетов
    Химически състав: силициев двуокис с железни йони в кристалната решетка. Възможни са и примеси от алуминий, калций, магнезий и натрий.
    Твърдост: 7
    Облик: шесттенни полупрозрачни или прозрачни крис-тали
    Подобни минерали: флуорит, содалит, йолит/ко р д и е р и т /
    Търговски вид: топчета, висулки, гердани, друзи или полирани късове за масаж и налагане
    Предания: Старите гърци са носели аметист за предпаз-ване от магии, срещу носталгия и лоши мисли, но най-вече срещу алкохолизъм, поради ко ето виното е било поднасяно в аметистови чаши. През античността е наречен още и "камък на Бакхус", защото богинята Диана от ревност превръща в аметист нимфата, в която Бакхус се влюбва. Отрезвяващото и про-ясняващо съзнанието въздействие на аметиста е подчертано отдавна в много култури. Будистките монаси го използват за медитация. Камъкът прави човека мил и благ и му дарява любов. Затова срещу кошмари се слага вечер под възглавницата.
    Лечебни свойства: Известно е изключително силното му положително въздействие при различни форми на склероза, на мигрена и напрегнатост. При физически ко н т а к т с тялото
    отпуска нервите и ги стабилизира. На хора, занимаващи се умствен труд, се препоръчва да изпиват сутрин по чаша вода, в която минералът е престоял една нощ.
    При гл а в о б о л и е периодично се полага върху третото око и се масажират слепоочията. Тази терапия, изпълнявана редовно сутрин и вечер, осигурява през деня ясна мисъл, през нощта - здрав сън.
    При склерози се масажира челото вертикално по средата с капка зехтин, след ко е то камъкът се полага върху третото око.
    При синузит минералът се затопля в чаша с вода, в която е поставена една чаена лъжичка сол и многократно се масажи-рат синусите.
    Във вид на друза камъкът се поставя там, където човек прекарва по-голяма част от денонощието. На работното място е добре притежателят му да е във визуален контакт с него, в спалнята се препоръчва да бъде на нивото на главата.
    Други указания: Необходимо е периодично да се поставя под затоплена течаща вода. За провеждане на терапия се използват както обработени, така и необработени кристали.
    Активен
    werdim1
    Вяра
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 23

• Град: ТУК И СЕГА
  • Започни денят с усмивка!

« Отговор #2 -: Юли 08, 2010, 21:55:05 »

ВЪЛШЕБЕН КАМЪК!!!С НЕГО ЛЕКУВАХМЕ ЛИЦЕВА ПАРАЛИЗА!ЗА ТРИ МЕСЕЦА ПОСТАВЯН ВЪРХУ ТРЕТОТО ОКО ПО 15 МИНУТИ СУТРИН И ВЕЧЕР И МАСАЖ НА ЛИЦЕТО ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ, ПОЛУЧИХМЕ НЕВЕРОЯТЕН РЕЗУЛТАТ!ВЯРВАМ,ЧЕ ЕСТЕСТВЕНИТЕ КАМЪНИ ЕДИН ДЕН ЩЕ ЗАМЕСТЯТ ЛЕКАРСТВАТА!!!СЕГА ТОВА ИЗГЛЕЖДА СМЕШНО ЗА НЕВЕЖИТЕ,НО ВЯРВАЙТЕ МИ ТОВА ВРЕМЕ НАБЛИЖАВА!
    Активен

Факти,хора и събития се подреждат по-най добрият начин за мен!
    kim
    Гост
    « Отговор #3 -: Юли 08, 2010, 22:04:31 »

ВЪЛШЕБЕН КАМЪК!!!С НЕГО ЛЕКУВАХМЕ ЛИЦЕВА ПАРАЛИЗА!ЗА ТРИ МЕСЕЦА ПОСТАВЯН ВЪРХУ ТРЕТОТО ОКО ПО 15 МИНУТИ СУТРИН И ВЕЧЕР И МАСАЖ НА ЛИЦЕТО ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ, ПОЛУЧИХМЕ НЕВЕРОЯТЕН РЕЗУЛТАТ!ВЯРВАМ,ЧЕ ЕСТЕСТВЕНИТЕ КАМЪНИ ЕДИН ДЕН ЩЕ ЗАМЕСТЯТ ЛЕКАРСТВАТА!!!СЕГА ТОВА ИЗГЛЕЖДА СМЕШНО ЗА НЕВЕЖИТЕ,НО ВЯРВАЙТЕ МИ ТОВА ВРЕМЕ НАБЛИЖАВА!

Здрасти Вяра, добре дошла.
    Чудесно е това, което правите.
    Имам въпрос. Има ли значение произходът на камъните? По конкретно, възможно ли е те да са с негативен заряд, може ли да се почисти и зареди? Ок ли е да си купиш камъни от магазин - да кажем, виждал съм в книжарница Нова Епоха, в София , ако я знаеш.
    Благодаря!
    Активен
    werdim1
    Вяра
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Юли 16, 2010, 22:42:06 »

Да всеки естествен камък се почиства от натрупана негативна енергия,като се измива с течаща/по възможност изворна/ вода.Идеята е силата на паметта на водата,която отнася нашите притеснения в дълбините на майката земя и новата енергия с която се зарежда камъкът.След това го поставяме върху чинийка с морска сол/ако е без обков/ или само в чинийка ,ако е с обков за да не го увредим или солта да разяде кордата на наниза/кулието/ и така го поставяме на прозореца или терасата за да се зареди с енергия от слънце и звезди за около 24 часа.Това е хубаво да се прави с всеки нов камък/кулие/ или дори отдавна не носени от нас бижута с ест.камъни или перли.Най-добрият момент за това е денят и вечерта на пълнолуние.
    Друго ,което е любопитно и полезно е ,че когато не носим камъните е хубаво да ги поставяме в бижутерийна чаша без капак за да могат  да излъчват своята вибрация към вселената и така пак да работят за нас и нашето семейство изчиствайки енергията на дома ни.С тази идея са и дръвчетата на късмета от естествени камъни.Естествените камъни ни помагат също да хармонизираме вибрациите си и така да получим хармония във взаимоотношенията в дома  и семейството си или на работното място/особено ,ако има колектив в затворено помещение за коректност във взаимоотношенията и силна защита препоръчвам тигрово око/ И така това е широка тема за разговор и за да не Ви оттегчавам спирам до тук.Обичам Ви и ще се радвам ,ако мога да съм Ви полезна с Нещо .Просто питайте.
    Активен

kim
    Гост
    « Отговор #5 -: Юли 16, 2010, 22:55:12 »

Да всеки естествен камък се почиства от натрупана негативна енергия,като се измива с течаща/по възможност изворна/ вода.Идеята е силата на паметта на водата,която отнася нашите притеснения в дълбините на майката земя и новата енергия с която се зарежда камъкът.След това го поставяме върху чинийка с морска сол/ако е без обков/ или само в чинийка ,ако е с обков за да не го увредим или солта да разяде кордата на наниза/кулието/ и така го поставяме на прозореца или терасата за да се зареди с енергия от слънце и звезди за около 24 часа.Това е хубаво да се прави с всеки нов камък/кулие/ или дори отдавна не носени от нас бижута с ест.камъни или перли.Най-добрият момент за това е денят и вечерта на пълнолуние.
    Друго ,което е любопитно и полезно е ,че когато не носим камъните е хубаво да ги поставяме в бижутерийна чаша без капак за да могат  да излъчват своята вибрация към вселената и така пак да работят за нас и нашето семейство изчиствайки енергията на дома ни.С тази идея са и дръвчетата на късмета от естествени камъни.Естествените камъни ни помагат също да хармонизираме вибрациите си и така да получим хармония във взаимоотношенията в дома  и семейството си или на работното място/особено ,ако има колектив в затворено помещение за коректност във взаимоотношенията и силна защита препоръчвам тигрово око/ И така това е широка тема за разговор и за да не Ви оттегчавам спирам до тук.Обичам Ви и ще се радвам ,ако мога да съм Ви полезна с Нещо .Просто питайте.

Благодаря ти още веднъж за отговорът werdim1! Както те питах за камъни и ето на - онзи ден получих подарък първият ми такъв "лунен камък", като представител на зодия рак. Изчаквам именно пълнолунието, което е след броени дни, а и непосредствено след рожденният ми ден. Смятам го за знаков момент и ритуално, ще го пречистя и заредя тогава! Благодаря ти още веднъж и с поздрав за хубава вечер от мен с една песен - http://indigota.com/index.php?topic=447.msg18720;topicseen#msg18720 
    Активен
    werdim1
    Вяра
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Юли 16, 2010, 23:10:43 »

http://www.indigota.com/jslibs/smiles/imgs/small/na/ssm1.gif
    И аз благодаря за баладата-познала си ,че обичам китара.Мъжът ми свири на такава.А що се отнася за лунния камък-той е универсален лечител,пазител на искрената любов-бялата магия.Трябва да внимаваме от кого го получаваме и на кого го подаряваме защото се обвързваме с човека за цял живот кармично.Аз обичам да го продавам на влюбени двойки или млади семейства,защото е и афрозодиак и помага за плодовитоста както при мъжте,така и при жените!Носи любов на притежателя си!Чудесен и красив камък излъчващ цялото сияние на светлината!Обичам да го гледам!Носи си го до кожата за да има пълно лечебно действие!Нека ти носи много късмет и успех в живота и те пази от зло!
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #7 -: Юли 17, 2010, 01:52:58 »

Искам и аз да изложа малко инфо специално за

Небесния Аметист:

Отваря всички чакри над теменната и линията на кундалини,отваря междугалактическите чакри,а също и връзка с висшите същества от Плеядите.

Призовава извънземна помощ лечение и светлина!

Осигурява защита от извънземна негативна енергия,пречиства енергията.

Гарантира,че "Всияко ще бъде наред"

Успокоява и стабилизира.

Пс:Искам да добавя че камъните е добре да се посвещават когато се здобием с тях това става след като сме ги пречистили.
    Мога да дам повече инфо ако искате.
    Да добавя че най-добрия метод за пречистване е да се оставят за известно време в морето.
    Също така може да се оставят пот дъжда или да се заровят в земята,ако бъдат заровени може да се постави ориентир за да се открият по лесно Усмивчица.

Информацията  е от книгата " Лечение със скъпоценни камъни и кристали"
    Деян Стейн
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Юли 21, 2010, 12:04:15 »

http://www.google.bg/images?hl=bg&q=%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=3LdGTMv8Ccej4QbvxuW_Aw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCgQsAQwAA#q=%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82&um=1&hl=bg&newwindow=1&tbs=isch:1&source=lnt&sa=X&ei=_LdGTLTUEuSO4gbB38GnAw&ved=0CCYQpwU
    http://www.google.bg/images?um=1&hl=bg&newwindow=1&tbs=isch%3A1&sa=1&q=%D0%9D%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD+%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai
    Активен
    werdim1
    Вяра
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Август 02, 2010, 23:24:41 »

Аз също използвам тази книга на Деян Стейн,но ако искате и друга информация за камъните изпишете - яспис  или  мъхест яспис - и ще попаднете в  интересни пространства за естествените камъни.Насладете им се - това е вълшебство!
    Активен

werdim1
    Вяра
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Август 02, 2010, 23:25:55 »

грешка - мъхест ахат имах в предвид
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright