Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Родохрозит  (Прочетена 3491 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 10:01:36 »

Родохрозитът олицетворява любовта, жизнената енергия, страстта и жаждата за знания. Носи успех, признание, семейно щастие и изобилие. Защитава притежателя си от отрицателна енергия и завистливи хора. Използвайте този камък за развиване на качествата благосклонност,прошка, красноречие и творческо мислене, за изпитване и даване на любов и за емоционално лечение.

Лечебни свойства:препоръчва се за лечение на зрението, на кожата и косата, на черния дроб , за премахване на токсините от кръвта и храносмилателната система, при проблеми с тимусната жлеза.

Чакра: сърдечна и слънчев сплит.

Зодия: Телец, Лъв, Риби
    Активен

Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Април 25, 2010, 11:17:50 »

Този камък ми пасва най-добре!

Само като го видях разбрах,че той е за зодия Лъв!

Прочетох ги всичките камъни и виждам,че не и трябват никакви психолози или лекарства.

Предполагам в България се срещат всички тези камъни и още много + нашенските билки,които са най-добри = на пълноценен и енергичен живот!

Браво за цялата информация за тези камъни!

Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #2 -: Април 25, 2010, 11:40:47 »

И за мен е много подходящ, макар да съм зодия Стрелец, сигурен съм в това! 
    Активен
    naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #3 -: Юни 15, 2010, 16:05:11 »

Родохрозит
    Зодия: Родохрозитът е камък на Телец, Лъв и Риби
    Чакри: сърдечна и слънчев сплит
    Находища: Най-красивите образци се добиват в Перу, САЩ, Германия, Румъния, ЮАР и др.; в България - Лъки, Мадан, Осогово.
    Цвят: бледо- и яркорозов, с бели ивици, непрозрачен
    Химически съетав: манганов карбонат с възможно съдържание на калций, желязо, цинк
    Твърдост:от 4 до 4,5
    Подобни минерали: родонит
    Облик: Рядко се среща на кристали. Преобладаващата му форма е във вид на бъбрековидни сталактити в мангановите рудни находища.
    Търговски вид: полиран - като висулки или за масаж на дланите, вграден в украшения, в състава на гердани
    Предания: Името произхожда от гръцки и означава "с цвят на роза". При южноамериканските индианци от древни времена е бил подаряван като залог за любовни чувства и почитан като свещен. В Европа се е наложил като скъпоценен камък едва преди половин век. Приема се като минерал, стимулиращ самопознаването и предпазващ от клевети.
    Лечебни свойства: Положен върху челния енергиен център, активира ума и подобрява настроението. При стесняване на кръвоносните съдове се масажират дланите и слепоочията. Носен като украшение, има стимулиращо действие върху цялостната обмяна на веществата.
    При масаж родохрозитът въздейства регенериращо върху кожат а и подобрява нейното снабдяване с кръв; при акне с родохрозит се масажират дланите на ръцете, а лицето се измива с авантюринова вода.
    Други указания: След всяка терапевтична употреба е необходимо да се постави за кратко под течаща вода.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Юни 15, 2010, 16:07:56 »

Дано хората използват така наречената народна медицина!

Активен
    vanilla
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #5 -: Август 07, 2010, 10:56:40 »

и на мен този камък много ми харесва...въпреки, че въобще не ми подохжда от към астрологична гледна точка Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright