Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хелиотроп  (Прочетена 4513 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 09:54:53 »

Древните египтяни са го използвали като магическо средство за да получат желаните неща, да се преборят с всичко, което им препречва пътя към успеха, да накарат другите да повярват в думите им.

Хелиотропът поощряв творческото и прфесионалното развитие и провокира късмет в любовта. Създава нагласа за голямо благосъстояние и готовност да се приеме изобилието, увеличава самоувереността и носи слава. Присъствието му в стаята под формата на някакво изделие повишава умствената активности усилва способността за концентрация. Смята се, че помага и при съдебни дела.

Лечебни свойства
    : хелиотропът е основен камък за коренната чакра. Използва се за лечение на рани, за предотвратяване на кръвоизливи при хирургическа операция и раждане, при сгъстяване на кръвта, съсиреци, запушени артерии или слабо кръвообръщение, при разширени вени и хемороиди. Препоръчва се още при отлагане на калций в пикочния мехур и цистит.

Чакра: коренна и сърдечна

Зодия: Овен, Стрелец, Рак
    Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 15:45:04 »

ХЕЛИОТРОП
    Зодия: Хелиотропът е един от камъните на Овен.
    Чакра:сърдечна
    Находища: Индия, Китай, Австралия, Бразилия и др.; в България - Източни Родопи - Момчилградско, Крумовградско и други.
    Цвят: тъмнозелен със ситни червени точки и петънца
    Химически състав: силициев двуокис с възможно присъствие на никел, алуминий, желязо, магнезий
    Твърдост : 7
    Облик: най-често във вид на жили в скалните пукнатини
    Подобни минерали: унакит
    Търговски вид: като полирани топчета за масаж и вграждане в украшения; като пирамидки и дребни художествени предмети
    Предания: Името произхожда от гръцки език и означава "отбелязващ слънцестоенето". За гърците хелиотропът е бил камъкът, свързващ боговете, хората и земята, а египтяните са го почитали като силен камък-пазител. Широко известно е преданието, според което червените капки са от кръвта, прокапала от челото на Исус Христос, докато той е носел кръста си към връх Голгота , поради което заедно с унакита е известен и с името "Исусов камък". Кръстоносците са го почитали като свещен камък.
    Лечебни свойства: Носен като украшение в пряк допир с кожата или полаган периодично върху сърдечната чакра, предпазва сърцето от болки, смущения в ритъма, проблеми с кръвоснабдяването. Контактът му с тази чакра стимулира всички кръвоносни органи - черен дроб, бъбреци, бели дробове, далак, за пречистване и подсилване.
    Носенето на хелиотроп помага и за преодоляването на различни неразположения по време на бременност. Присъствието на изделия от него в стаята засилва способността за концентриране.
    Други указания: Хелиотропът не се използва в суров вид. След всяка употреба се измива под течаща топла вода.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #2 -: Юли 03, 2010, 16:05:29 »

Ето няколко картинки:

* es.jpg (1.35 KB, 130x104 - видяно 2450 пъти.)

* images..jpg (2.54 KB, 132x99 - видяно 2470 пъти.)

* images.jpg (1.97 KB, 95x104 - видяно 2442 пъти.)
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright