Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Мъхов Ахат  (Прочетена 6126 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 09:48:09 »

Kамъкът на мира и спокойствието. Способства за благополучието на дома и укрепва семейството. Осигурява здраве, дълголетие и защита от енергийни вампири. Той е камъкът- пазител на бременните жени.

Лечебни свойства: подходящ за цялостно лечение - при преуморени и възпален очи, при главоболие и световъртеж, при температурни инфекции. Носен под формата на бижу стимулира сърдечната дейност, неутрализира стреса, предпазва от нервно напрежение и подпомага лечението при тежка и продължителна кашлица.

Чакра: в завсимост от цвета сакрална и гърлена.

Зодия: основен камък за Телец и Близнаци и подходящ за родените под знака на Рак, Дева и Козирог.
    Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 15:34:58 »

МЪХЕСТ АХАТ
    Зодия: Мъхестият ахат е камък на Ко з и р о г.
    Чакра:сърдечна
    Находища: в България-поречието на Арда, Крумовградско и Момчилградско; СА Щ, Индия, Бразилия
    Цвят: предимно безцветен или сив; жълтеникав до кафяв и червенеещ
    Химически състав: силициев двуокис с възможно присъствие на алуминий, калций, желязо, магнезий и др.
    Твъ рд о с т : 6,5 до 7
    Облик: натечни агретати или геоди от халцедон със зелени мъхести включения, предимно от селадонит
    Подобни минерали: яспис, ахат с рутил
    Търговски вид: като обработени късове, полирани топчета, висулки и украшения
    Предания: От векове мъхестият ахат се приема като даряващ щастие на актьорите, носенето му предпазва от лицемерни приятели.
    Лечебни свойства: Преди всичко този минерал стимулира панктреатичната жлеза да произвежда инсулин и подобрява обмяната на веществата. За тази цел всяка вечер за половин час се поставя върху нея, като в същото време върху слънчевия сплит се налага пиритово кубче.
    Мъхестият ахат дава сили на бъбреците и лимфните възли - за подобряване на работата им сутрин се пие вода, обрaботвана с камъка в продължение поне на една седмица. Носен като украшение помага при нервност и раздразнителност.
    Други указания: Мъхестият ахат разгръща енергията си само в директен контакт с кожата. Необходимо е често да се поставя под течаща хладка вода.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Ахат
    Минерални и скъпоценни камъни
    Админ 1 3971 Последна<br />публикация Юни 15, 2010, 18:13:05
    от naturu

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright