Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Карнеол  (Прочетена 10124 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 09:40:14 »

Традиционен любовен талисман, който бди над съпружеското щастие и вярност. Поощрява хармонията, творчеството и самочувствието, действа успокояващо и подобрява настроението. Носи успех във финансовитв дела и привлича благополучие. Карнеолът усилва умствената способност и концентрация и стимулира красноречието. Традиционно се използва като амулет срещу депресия и деменция и срещу лоши очи и негативност.

Лечебни свойства: един от най-важните минерали за сакралната чакра, подпомага сексуалната функция, зачеването и плодовитоста; препоръчва се при менструални болки, кисти на яйчниците; при ревматизъм,артрит, невралгии; носен под формата на бижу осигурява виталност и радост от живота, засилва красноречието и намалява риска от инсулт и инфаркт.

Чакра: сакрална.

Зодия: основен камък за Скорпион и подходящ за родените под знака на Телец, Овен, Близнаци, Рак, Дева и Везни.  
    « Последна редакция: Април 25, 2010, 09:49:00 от Shirinan » Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 15:29:42 »

КАРНЕОЛ
    Зодия: Много зодиакални знаци могат да ползват енергията на карнеола. Той дарява сили на Телец и носи жизнерадост на Овен, Близнаци и Дева.
    Чакра: сакрална
    Находища: в България - поречието на Арда, Крумовградско и др.; Индия, Уругвай, Бразилия, Австралия
    Цвят: от жълтооранжев до тъмночервен
    Химически състав: силициев двуокис с примеси на желязо
    Твърдост : 6,5 до 7
    Подобни минерали: огнен опал
    Облик: скритокристален, влакнест кварц; среща се под формата на жили, геоди, натечни образувания и др.
    Търговски вид: като полирани топчета, предлагат се и шлифовани късове за украса или вграждане в бижута.
    Предания: Името му произлиза от латинското "carneolus" - череша. Почитан е от дълбока древност. В Египет на него се е разчитало за възстановяване на жизнените сили на
    воините след тежки битки. Полаган е и в гробниците на фараоните като магическо средство, което да улесни задгробния им живот. През Средновековието е ценен като камък, който предпазва от различни природни стихии - гръмотевици, наводнения, земетресения. Откак е познат на човека, се вярва, че носи щастие и късмет на притежателя си.
    Лечебни свойства: Един от най-силните минерали за подпомагане на оздравителните процеси в организма. Ко н т а к т ъ т с него (държан в ръка, носен като бижу) стимулира растежа на клетките и зарастването на рани. При кървене на венците за промиване се използва карнеолова вода. Когато водата се изпие, чрез кръвообращението тя се отразява благоприятно и на кожата.
    Положен върху сакралната чакра, карнеолът активира храносмилателните процеси и засилва апетита. Налагане на същото място помага за бързо преодоляване на менструални болки.
    За облекчаване на болката се поставя веднага върху опарено, изгорено, ухапвания от пчели, оси и други жилещи насекоми.
    При бременност бъдещата майка трябва да носи постоянно карнеол и жадеит. По време на раждане тези минерали подсилват коремните функции.
    Карнеолът помага и при възпаление на яйчниците: всяка вечер за по 15 минути се поставя върху местата на двата яйчника. Карнеоловата вода въздейства стабилизиращо върху кръвообращението. Тя може да помогне при раздразнение и възпаление на стомаха и червата - една чаша се изпива на части през целия ден.
    Носенето на карнеол осигурява виталност и радост от живота.
    Други указания: Желателно е при носене да е в пряк допир с кожата. След употреба се измива под течаща вода.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright