Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Унакит  (Прочетена 3991 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Април 25, 2010, 09:37:40 »

Този камък носи любов и нежност. Укрепва емоцийте, защитава от стрес и успокоява. Помага на духовното, интелектуалното и умствено развитие и носи успех в живота. Той ви позволява да видите проблемите „зад завесата” и да откриете истината за липсата на равновесие. В магическите практики се изпозва като амулет за защита от негативна енергия и срещу загуба на положителна енергия.

Лечебни свойства: много подходящ  след сериозна болест или след операция, съдейства за по-бързо възстановяване на организма. Препоръчва се за стимулиране на имунната и сърдечно-съдовата система и за активиране на обмяната на веществата.

Чакра: сърдечна

Зодия: Близнаци, Везни
    « Последна редакция: Април 25, 2010, 09:49:41 от Shirinan » Активен

naturu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 15:25:50 »

УНАКИТ
    Зодия: Ун а к и т ъ т е камък на Близнаци и Везни.
    Чакра:сърдечна
    Находища: Русия, Ирландия, Зимбабве, САЩ, ЮАР
    Друго наименование: епидот Цвят: светло- или тъмнозелен с розови или бели петна
    Химически състав: епидотизиран гранит, съдържащ калций, желязо и алуминий
    Твърдост: 6-7
    Облик: във вид на обемни плътни агрегати
    Подобни минерали: хелиотроп
    Търговски вид: обработен - като топчета за масаж, като висулки, гердани и др.
    Легенди: Камъкът е бил наричан от гърците unakis epidosis, ко е т о означава "сраствам се". То й се състои от зраво срастнали се розов микроклин и зелен епидот. Оттам идва поверието, че събира онези, които си допадат, за да образува едно цяло. Счита се, че помага отново да се открие изгубеното.
    Минералът символизира цветово кръвта на Исус Христос върху скалите на връх Го л г о т а , затова заедно с хелиотропа е наричан още "Исусов камък".
    Лечебни свойства: При бързо масажиране на дланите отвътре унакитът засилва кондицията на тялото и стимулира имунната система.
    В контакт с третото око, минералът подпомага въздействието на другите лечебни минерали. Положен върху гръдната кост, премахва умората и стимулира сърдечния мускул. Тази терапия активира и обмяната на веществата.
    Други указания: След употреба се подлага за кратко под течаща вода.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright