Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кои са личностите в историята,на които се възхищавате най-много?  (Прочетена 1359 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Април 24, 2010, 17:52:49 »

Кои са тези хора?

С какво сте ги запомнили?

Какъв урок сте научили от тях?
Активен
Icko
Гост
« Отговор #1 -: Април 24, 2010, 22:16:05 »

Хора достойни за уважение по света има много, били те знайни или незнайни. Урок се учи на свой гръб. От тях пример само можеш да вземеш. Всеки един от тези специални за теб хора ти дават капчица познание, възможност да проникнеш малко по-навътре през гъстата мъгла. И така стъпка по стъпка ти вървиш напред, но най-важното, което ти е нужно идва от самият теб. Защото тези хора могат очите ти да отворят, но да се научиш да четеш зависи само от теб. И всеки един от нас носи силата на любовта, която води го през трудностите напред.
 С разждането си на Земята уроците започват, но те преодолими са, когато вслушаш се дълбоко в себе си. Когато трудно е и отново неразбран се чувстваш ти, тогава погледни тази свтлинка вътре в теб и тя верният път ще ти покаже. И така с времето ти порастваш, но също и опитът в теб трупа се и познание ново ти носи. В един момент мисличка една ще те споходи и пътят твой изминат ще ти покаже и тогава ще откриеш, че всичко през което преминал си се дължи единствено на теб и всички онези достойни за възхвала очите твои са отворили, но ти самия си се научил да четеш и да разбираш думите, които животът написал е за теб. Просто нужно е първо глътка въздух да поемеш и светлината в теб за съзреш. Тя е в теб и винаги ще бъде.
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #2 -: Юни 14, 2010, 20:18:01 »

Кои са тези хора?

С какво сте ги запомнили?

Какъв урок сте научили от тях?

За мен това са Спартак, Ганди и Че Гевара. Също Ботев, Левски и хилядите други, на които не знаем имената.
Казано е, че всеки който иска да запази живота си, ще го изгуби. А всеки който изгуби живота си (за една идея), ще го намери. Ботев е бил от тогавашната интелигенция, със сигурност е знаел, че няма да освободи България с 200 души четници. Знаел е, че ще загине... Едва ли не си е давал сметка какво ще се случи ако тръгне срещу турците с една малка чета, въоръжена с тояги и камъни... Но какво би станало с нас ако си беше стоял зад спуснатия кепенец в механата, заедно с "глупците неразбрани"... Каво би станало ако и Левски си беше стоял в манастира... Със сигурност и ние нямаше да сме сега тука, и да сме това, което сме...
Това са героите на света. Ако има някакво развитие в този свят, то се дължи на тях...
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #3 -: Юни 14, 2010, 20:30:57 »

Хм... Йгананда, Христос, ам... и Някои български писатели и други.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Юни 14, 2010, 21:01:17 »

Въпреки,че темата е моя и аз ще се разпиша в нея.

Дан Колов е много силна личност.Възхищавам му се за борбения дух и волята,които е имал.

На другите,които се възхищавам-Ботев,Левски,Раковски,Яворов,Вазов,хан Крум,цар Симеон,хан Аспарух,Ванга.

От чуждите-Александър Велики,Наполеон,Хитлер,Екатерина Велика,Христос,Буда,лемуро-атланта Бонпо-Буда и разбира се Ернст Мулдашев.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Октомври 13, 2010, 13:58:16 »

Е кои са тези,които имат 70 процента от ресурсите на планетата?Айде кажи ги,без заобикалки! Усмивчица

Ами на мен попринцип ми се запечатват случки,когато разговарям за Бог,но както и да е,да не говорим за него,не искам да го използвам в случая,срещу теб.Не е морално.Но попринцип обичам да говоря за него!Той е прародител на Вселената!!!

Ернст Мулдашев го почитам като велик,защото е дал невероятен принос в областа на цялата медицина,на духовното,посетил е наистина свещенни места!Направиул е добрини и именно това го концентрира като велик човек за мен.
Знам,учудваш се,че се възхищавам на добри хора,но да ти кажа,в мен има и добра половина! Ухилен Усмивчица

Аз обръщам внимание на света,защото такава ми е съдбата!И не съм казал,че Дънов е имал предвид мен,просто това е факт!Не се сравнявам с никого,нито се имам за нещо повече от някого!
И да,обичам семейството ис,както и то обича мен.Неслучайно сънувах съня,в който едни същества ми говореха за бъдещето на Земята,и че трябва да съм още малко по-осъзнат,защото войната не е окончателно решение!И че имам съдба предопределена от Бог!
И че трябва да почитам майка ми,защото тя е специална,специален човек,нищо,че не е влязла в историята!Най-често се случва великите хора да останат в сянка,защото разбирането ми за величиер се отличава от твоето.Моето разбиране за величие е това един човек да е влязъл в историята със живота си,дела и и постъпки.Независимо дали ще пише в книгите за него,или не!
За мен такива хора са майка ми,МУлдашев,Хитлер....и аз не ги сравнявам по прфесии,външен вид,пол,раса,религия,а ги сравнявам по души!Там се корени величието на един човек-в душата!

Хармония е тогава,когато хората заработят като един организтъм,като машина,ако щеш.Така работи цялата Вселена,така трябва и ние да работим!Не познавам Хитлер,за да твърдя,че е имал вътрешна хармония,но ако си мислиш,че вярвам на тея пропагандни капиталистически и комунистически писания за него-в грешка си!Даже имаше една книга,че Хитлер бил некрофил!?

Не Хислер,а Хистер.Ами да,права си,че не може да се тълкува като Хитлер,може да се тълкува като някой,който ще дойде от Дунав(Истър).А пък нали Хитлер е прекарвал в детстовото си доста време околко водите на Дунав...

Да,имал е окултни насоки,но за ходенето му при баба Ванга не съм чувал.А и не е възможно,тъй като тя получава международно признание едва през шейсетте години,като иситински пророк.Не знам,може и да е ходил,но и да е ходил,интересно е тя какво му е казала! Усмивчица

Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #6 -: Октомври 14, 2010, 13:39:19 »

Ей rabeno, а защо не се кланяш на Леонардо  Да Винчи или Никола Тесла примерно?
    А си избра точно Адолф Хитлер.Защо не Сталин?Другия тотален тиранин.Също толкова "скромен" като Хитлер.Горките нищо не са си имали.И не им е трябвало де...
    Я застани пред празния бял лист и нарисувай картина,създай нова технология с чертежи като Леонардо.
    Леонардо е творил по времето на тъмното Средновековие.За всяко свое занимание по анатомия,ботаника,аеродинамика и т.н. е можело да бъде обявен за еретик и изгорен моментално на кладата.Как мислиш,какво мъжество и мечти е имал този човек?
    Застани пред белия лист и създай откритие равносилно на трифазните променливотокови вериги и машини като Никола Тесла.
    Ще кажеш - ама не мога.Е да де,той Никола Тесла се е родил научен...
    Създавай!
    Бъди!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Октомври 14, 2010, 13:52:20 »

Еми да,войната и страданието-огромното страдание и мъка ще оправят този шизофреничен свят. Усмивчица

Не знам защо обаче вложихте толкова енергия и сили в това да ме убедите,че Хитлер е бил лош! Усмивчица

Странник,Леонардо е бил масон иначе неговият гении не го отричам!Но тук говорим за различни видове хора!!!По характер,по интереси и т.н. Няма как да сравниш Леонардо с Хитлер!

Но аз ще продължа да симпатизирам на Хитлер тъй като възприемам всички клевети към него като най-долна пропаганда на бившето промито комунистически общество и на днешният капитализъм,където насилието се тачи!Когато капитализма си отиде-тогава ще се оправи света! Усмивчица
    Отдавна вече не се вслушвам на сериозно във вашите идеи за измислен свят,но както и да е,не ми се продължава този безсмислен спор,в който всяка моя дума ще се извърта на 360 градуса и най-вероятно пак да взема да избухна и да обидя някой!Приятен ден!

Дез,Дай Боже Америка да падне по-скоро!Ама нали знаеш къде са корените на цялата работа...Ватикана,ЕС....
    Но все пак си мисля,че накрая Бог ще срази враговете на доброто! Усмивчица
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #8 -: Октомври 14, 2010, 14:05:48 »

rabeno няма как да сравниш Хитлер с Леонардо! Въпрос на гледна точка.
    Ами я напиши на великия за теб Мулдашев че твоя идол е Хитлер да видим какво ще ти отговори...

Доверието на света се отмества бавно и сигурно от САЩ.
    Доверие= пари и инвестиции.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #9 -: Октомври 14, 2010, 14:17:54 »

Кери,относно войната-казах го в момент на гняв,и аз не съм почитател на крайностите,макар,че ще ги има!

Ама Хитлер не ми е идол-Мулдашев ми е идол! Ухилен Усмивчица

Просто се възхищавам на Хитлер затова,че от нулата е създал цяла империя!!!
    А Мулдашев ми е идол на мен,защото експедиците,които той прави дават смисъл за живот,както и нещата,които пише в книгите си.Затова винаги когато му чета книгите,се чувствам добре,защото той,лично за мен,е един от малкото хора,на които им пука за болните!
    И не ме интересува,ако някой каже нещо против него...защото чуждото мнение раздвоява и води до гроба.Никога не трябва да слушаш това,което ти казват хората,а да правиш това,което сърцето ти казва!

Не знам на кого се възхиващ ти и дали въобще се възхищаваш на някой,защото според мен когато човек се възхищава на друг човек,той се опитва да се издигне до нвговия ранг.Друг въпрос е дали се възхищава за добро или зло!Примерно при мен винаги е имало раздвоение 50 на 50-едната ми част иска зло и войни,а другата мир и разбирателсво!

Искам да питам-на кого се възхищавате вие?
    Обикновенно повечето хора се измъкват като казват майка ми,баща ми и т.н или пък като казват Ботев,Левски и т.н
    Не,аз питам за нашето съвремие,за чужд човек,който не е толкова близък до душите ни,както гореизборените!

Активен
    Dez
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

• Град: град Мездра
  • « Отговор #10 -: Октомври 14, 2010, 14:39:28 »

Ами... аз май не се възхищавам на никого от нашето съвремие. По принцип ме кефи писателя Ян Ван Хелсинг (до колкото знам личен приятел на Мулдашев) Изключителен човек според мен.
    А иначе, има хора (военни лидери) които наистина ми харесват, не заради това което са направили, а заради стремежа си да обединяват (по онова време войната е бил единствения начин ... явно Ухилен ) Та тези хора са Темуджин, или Чингис Хан и Александър Македонски. Цар Леонид пък прави голяма саможертва, за да защити държавата си от настъпващия Ксеркс II. Граф Влад Цепеш (Дракула), до голяма част защитава Християнските земи и има голяма заслуга, за възпирането на турците, но неговата жестокост я няма никъде...
    Възхищавам се на Конфуций и Лао Дзъ например ....

Извинете ме, че понякога писането ми става хаотично, трудно задържам ума си на едно място  Ухилен
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Историята на един посветен
    Езотерика
    delfin 13 4179 Последна<br />публикация Декември 20, 2011, 01:30:28
    от АСИ
    Много съм объркана...
    Въпроси и отговори
    OnlyGodCanJudgeMe 7 1082 Последна<br />публикация Юни 18, 2010, 12:10:41
    от Аэ съм
    На кое изкуство се възхищавате най-много? « 1 2 »
    Изкуство
    Аэ съм 28 1908 Последна<br />публикация Ноември 01, 2010, 12:35:09
    от nia.boneva6
    Кой е пълководеца, на когото се възхищавате най-много? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    Аэ съм 30 5111 Последна<br />публикация Септември 04, 2011, 06:31:14
    от Do_It
    Илюминатите - кои са те? « 1 2 3 4 »
    Програмиране, световен елит
    Аэ съм 56 4796 Последна<br />публикация Октомври 08, 2012, 11:47:36
    от вожда

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright