Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Обещай си :)  (Прочетена 1159 пъти)
Nirvana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« -: Април 24, 2010, 14:48:43 »

Обещай си:

Да бъдеш силен
и нищо да не е в състояние
да наруши вътрешния ти мир!

Да излъчваш и внушаваш
здраве, щастие и благосъстояние
на всеки, с когото общуваш!

Да накараш всичките си приятели
да почувстват, че притежават
нещо много ценно!

Винаги да гледаш
от слънчевата страна на живота
и активно да прилагаш оптимизма си!

Да мислиш само най-доброто,
да работиш само за най-доброто
и да очакваш само най-доброто!

Да се ентусиазираш
от успеха на другите също толкова,
колкото и от собствените си успехи!

Да забравяш грешките на миналото
и да фокусираш вниманието си върху
великите постижения на бъдещето!

Да имаш винаги ведро изражение
и да даряваш усмивка на всеки срещнат,
независимо дали е познат или непознат!

Да отделяш извънредно много време
за самоусъвършенстване, така че
да не ти остава време да критикуваш другите!

Да си максимално силен,
за да допуснеш мрачни мисли,
твърде благороден, за да се гневиш,
твърде уверен, за да се страхуваш
и извънредно щастлив, за да позволиш
присъствието на беди и проблеми!

Да имаш високо мнение за себе си
и да заявиш този факт пред света,
но не с гръмки думи, а чрез велики постъпки!

Да живееш с вярата,
че целият свят е на твоя страна и те подкрепя
при условие, че си верен на най-доброто в себе си!

"Ключът" - Джо Витале

Това са прекрасни обещания , които всеки може да направи за себе си ....
Нека си обещаем и го изпълним !

Днес  аз си обещавам да бъда по-добра от вчера и още по-добра от утре ....
Активен

" Аз не съм тяло, което има душа, а съм душа, която има някаква видима част, наречена тяло. "
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Април 24, 2010, 15:13:06 »

Да!Хубави послания!

Аз се стремя всеки ден да съм по-добър,по-силен и по-близо до величието!

Всеки трябва да се стреми да е по-близо до това,което иска и съвсем скоро Бог ще му го поднесе пред носа!
Активен
Nirvana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #2 -: Април 24, 2010, 15:39:58 »

И аз рабено , но ми е много трудно !
Сякаш строя небостъргач  и тъкмо когато вече ще започвам покрива , осъзнавам , че това не е небостъргач , а някаква схлупена къщурка , на която и поддават опорите  !? Защо е така ?! Опитвам се , обещавам си , изпълнявам , но все остават някакви пукнатини , които не знам как да запълня ..... Дано един ден завърша достойно моя небостъргач .......
Активен

" Аз не съм тяло, което има душа, а съм душа, която има някаква видима част, наречена тяло. "
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Април 24, 2010, 15:47:36 »

Успех!
Активен
izida
Гост
« Отговор #4 -: Април 24, 2010, 17:36:55 »

Прекрасен текст Nirvana!
Искам само да допълня, макар че това беше казано с други думи по горе, е
че първата и основна стъпка към всички тези стремежи,
е любовта към себе си. Колкото повече се обичаме и уважаваме сами, толкова повече любов и уважение можем да дадем на света и на околните. Ако и останалите също се обичат по начина по който ние се обичаме, представете си какво отразяване на тази любов и тези стремежи би се получило.
« Последна редакция: Април 24, 2010, 17:47:16 от izida » Активен
Веселин
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #5 -: Април 24, 2010, 17:43:19 »

Това е най-трудното. Изисква да забравим за лошите си постъпки в миналото, но има нещо, които не могат да се забравят просто ей така, особено ако не сме сигурни, че са ни простили. Тъжен
    Иначе и аз се стремя към всичко това, описано в обещанията, но наистина е много трудно.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #6 -: Април 24, 2010, 17:56:59 »

Това е най-трудното. Изисква да забравим за лошите си постъпки в миналото, но има нещо, които не могат да се забравят просто ей така, особено ако не сме сигурни, че са ни простили. Тъжен
    Иначе и аз се стремя към всичко това, описано в обещанията, но наистина е много трудно.

Важното е ние да сме си простили, за да настъпи мир и хармония в нас самите. Та нали сме един микрокосмос, който предава своите сигнали навън към останалия космос. По този начин, дори и тези които не са ни простили, ще имат достъп до тази енергия и информация, излъчена отново от нас самите.
    Ако ние правиме всичко това, което очакваме от останалите, то и те на свой ред, ще постъпят по същия начин.
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #7 -: Април 24, 2010, 19:35:44 »

Благодаря, izida! Дано да си права!
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #8 -: Април 24, 2010, 19:39:40 »

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Юни 14, 2010, 20:43:49 »

И аз рабено , но ми е много трудно !
    Сякаш строя небостъргач  и тъкмо когато вече ще започвам покрива , осъзнавам , че това не е небостъргач , а някаква схлупена къщурка , на която и поддават опорите  !? Защо е така ?! Опитвам се , обещавам си , изпълнявам , но все остават някакви пукнатини , които не знам как да запълня ..... Дано един ден завърша достойно моя небостъргач .......

Първо построй няколко стабилни спретнати къщурки и хубаво, простичко ги обзаведи, а след това се заеми с небостъргач!
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Юни 14, 2010, 21:17:32 »

Обещавам ти, че си обещавам!
    Активен
    sh0w_m3.l0ve
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #11 -: Юни 27, 2010, 15:09:34 »

Аз не мога да си го обещая, няма смисъл да лъжа
    Активен

Има само един човек, който винаги ще ме обича и това съм аз.. : ))
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #12 -: Април 16, 2012, 19:25:28 »

Аз не мога да си го обещая, няма смисъл да лъжа
    Не става въпрос за лъжи, а самодисциплината това да се прилага.

Пиша в тази тема, без да имам конкретно какво да кажа, понеже текста е прекрасен и вместо да се занимаваме с детинщини, бих посъветвала всеки да прочете това вероятно позабравено послание... и да си обещае. Усмивчица
    Дори днес да е най-гадния ден, може и по-зле, но пък можем да се постараем от утре да е много по-добре, и ще бъде - все има нещо, за което да се зарадваме.
    Нека си обещаем, какво ще ни коства малко труд (и то един труд Ухилен ) в положителна насока?
    Аз обещавам не да обещавам, просто да бъда по-добра, към другите и към себе си, не от утре, не от други ден... от сега. И точно това смятам да направя... Или пък го правя вече
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #13 -: Април 16, 2012, 19:44:15 »

Здравейте.
    Да обещая ли,мба ши имат да чакат.Преди са хващах на тая въдица,и попадах на хора все искаха да им обещая.Така съм си патил че повече не обещавам.Когато обещаете на себе си или на някой друг се задължавате да го направите.Да ама живота е променлив.Днес обещавате утре всичко се е променило,как ще си изпълните обещанието?А като обещаеш и не го изпълниш следва зор.Аз ползвам вместо обещание-ако мога,и кеф.Живота ме отучи от няколко неща между които са обещанието и прошката.Защо?Защото се оказва че и за двете трябват мнооооого знания,и в крайна сметка хората които ги имат нито обещават нито прощават.А сега де?
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #14 -: Април 16, 2012, 19:57:04 »

попадах на хора все искаха да им обещая.
    О, meander, аз ще преживея някак (трудно, но ще се справя) и без да ми обещаваш нищо. Усмивчица
    Не става въпрос за дългосрочни планове, а старание да бъдеш по-добър. Не изисква обещания, наистина. Но пък обещанията помагат, когато си решил нещо, но не достатъчно категорично, за да го свършиш без да се вайкаш преди това.

Здравейте.
    Да обещая ли,мба ши имат да чакат.Преди са хващах на тая въдица (пред "и" запетая не се слага) и попадах на хора, които (?) все искаха да им обещая.Така съм си патил, че повече не обещавам.Когато обещаете на себе си или на някой друг, се задължавате да го направите.Да, ама живота е променлив.Днес обещавате, утре всичко се е променило,как ще си изпълните обещанието?А като обещаеш и не го изпълниш следва зор.Аз ползвам вместо обещание-ако мога,и кеф.Живота ме отучи от няколко неща, между които са обещанието и прошката.Защо?Защото се оказва, че и за двете трябват мнооооого знания,и (а, стига бе! запетая на правилното място - не може да бъде!)  в крайна сметка хората, които ги имат, нито обещават, нито прощават.А сега де?
    Живи и здрави.
    И отново - http://indigota.com/index.php?topic=443.0

П.С. Засега няма случаи на изядени хора от темата за правопис, въпреки че като гледам доста имат много жизнена нужда от прегледа на точно тази тема. И да нямате уважение към мненията си, поне го имайте към горките четящи.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright