Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Антихриста, Сатаната, Луцифер...  (Прочетена 13901 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #15 -: Януари 13, 2010, 16:29:46 »

И според мен са различни същества. Но не съм си доизяснила нещата. Рудолф Щайнер е засягал този въпрос. Но той говори и за Ариман, та съвсем ги пообърках. Но може би след време ще ги разбера. Усмивчица

Точно така.

Може би ще поясни нещата уточнението, че змията съответства на Луцифер, Сатана (дявола) - на Ариман.
    И третото важно същество е Христос. Усмивчица
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #16 -: Януари 13, 2010, 16:39:47 »

Моля разкажи повече. Според мен Христос е просто ниво на съзнание /поне от това, което съм изчела и заключила за себе си/.
    В Богомилски легенди също има разяснения, които ми допаднаха.
    Мисля си, че в различните периоди хората са развивали различни свои качества, за да се стигне до днешния човек. А Христос се явява нещо като символ да се срещнем с душата си и да продължим към следващото ниво.
    Активен

7dc
    Гост
    « Отговор #17 -: Януари 13, 2010, 16:59:33 »

Понеже видях имената Рудолф Щайнер и Ариман, не се сдържах да дам следната връзка:
    http://www.ivanstamenov.com/?tag=ahriman
    Усмивчица
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Януари 13, 2010, 18:24:15 »

Супер, благодаря ти за линка. Има много добри неща Усмивчица
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #19 -: Януари 30, 2010, 19:26:22 »

Моля разкажи повече. Според мен Христос е просто ниво на съзнание /поне от това, което съм изчела и заключила за себе си/.
    В Богомилски легенди също има разяснения, които ми допаднаха.
    Мисля си, че в различните периоди хората са развивали различни свои качества, за да се стигне до днешния човек. А Христос се явява нещо като символ да се срещнем с душата си и да продължим към следващото ниво.

Но от друга страна ти казваш, че според теб Луцифер и Ариман са различни същества.

Значи ли това, че според теб Луцифер и Ариман са реалносъществуващи, а Христос е само символ?
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Януари 30, 2010, 19:49:54 »

:)Изобщо не казвам че са реални, поне не съм ги срещала. Ухилен
    Но мисля, че на хората, за да си го обясним ни е даден нарицателен образ-Ариман, Луцифер и т. н., които са плод на страха ни, на това, че сме дуални същества...
    А Христос се явява събирателен образ на Любовта, доброто, Светлината... Т.е. всеки, който е о-съзнат и има Добро и Любов към всички и всичко е част от Христовото съзнание... Целувчица

Само си разсъждавам.... Плезещ се
    Активен

pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 356

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #21 -: Януари 30, 2010, 19:50:01 »

Не е възможно едното да съществува без другото,независимо дали са символи или реални хора/същества Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #22 -: Януари 30, 2010, 20:32:12 »

Не е възможно едното да съществува без другото,независимо дали са символи или реални хора/същества Усмивчица

Защо мислиш, че не е възможно?
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Януари 30, 2010, 21:53:30 »

Защо мислиш, че не е възможно?

Докато сме в дуалността-да, едното без другото не може да съществува. Но, когато отворим съзнанието си разбираме, че Земята е само училище и всичко е, за да израстваме... Плезещ се
    Активен

Неда
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 13

« Отговор #24 -: Януари 31, 2010, 14:29:18 »

Луциферическите и ариманическите същества привидно работят,помагат за развитието на човека.Те обаче ни теглят в две крайни,две противоположни посоки.Луциферическите с-ва привидно ни насочват към духовното,към всичко онова към което душата ни се стреми, което копнее да научи и усвои.Насърчават ни към търсенето на свръхземна и свръхчовешка мъдрост.В същото време обаче те отклоняват човешкият дух от непосредствените земни задачи,които му предстоят.Те ограничават,предпазват човека от реални действия,и го карат да се затваря в неговия си вътрешен душевен живот.Луциферическите същества ни внушават,че няма нужда да действаме,а е достатъчно да съзерцаваме.Те ни превръщат в мечтатели,които предпочитат ден и нощ да се занимават с великите загадки на света,но не и да изживеем духовното във външния свят.

При Ариман е точно обратното.Ариманическите същества се борят с/у всяко духовно развитие.Те са вдъхновителите на материалистичните,технически науки и открития,на всичко свързано с материалният ни прогрес.И ако луциферическите с-ва ни подтикват да бъдем мечтатели и мистици и ни откъсват от земята,то ариманическите точно обратното-карат ни окончателно да се свържем със земята.

Образно казано докато Луцифер иска човека да мисли само и единствено с главата,да изтегли дори сърцето в своята глава,то Ариман иска човека да мисли с краката,да изтегли всичко към земята.

Луцифер и Ариман непрекъснато си взаимодействат и може да се каже ,че това взаимодействие е полезно за развитието на земята.
    Но има нещо много важно от което и двамата отклоняват човека и това е неговата СВОБОДА.Затова е много важно да се разбере посланието на Христос,защото той показва пътя към нашата свобода.Той носи равновесието м/у Луцифер и Ариман.И това е пътят на Л*бовта.

Най-кратко и доста грубо това е което съм научила и се надявам до известна степен да съм ви помогнала.Щайнер и Дънов дават  много подробна информация и книгите им са достъпни за всички.

Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Януари 31, 2010, 14:49:03 »

Неда, супер, благодаря ти.
    Активен

Неда
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 13

« Отговор #26 -: Януари 31, 2010, 16:33:45 »

Неда, супер, благодаря ти.
    И аз ти благодаря!
    Активен
    dana2012
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 96

« Отговор #27 -: Януари 31, 2010, 17:16:51 »

Ето и цитат за Антихриста и Исус- "Той (Антихриста) е брат близнак- енергийно на Моя Син Исус.
    Антихриста ще бъде следван от своите с мътни погледи или трескаво възбудени очи, нямащи ясна представа за СОБСТВЕНА СВОБОДНА ВОЛЯ И МИСЪЛ, СЛЕДВАЙКИ БЕЗКРИТИЧНО повелите на своите учители, водачи и чудотворци. Те неистово ще крещят безмислени слова, щеправят чудеса като опитни фокусници и ще предизвикват крясъци на възторг и почуда и бурни хвалебствия и разгул.
    А поелите Пътя на Моя Син Исус - или Светлината ще се молят и в своята всеопрощаваща Любов и И ЩЕ СИЯЯТ В ИСКРЯЩО БЯЛО  И ЗЛАТИСТО-МОРАВО СИЯНИЕ, ОЧИТЕ ИМ ИЗЛЪЧВАТ РАДОСТ, лицата им  ще греят от смирение и възторг.
    « Последна редакция: Януари 31, 2010, 17:27:51 от delfin » Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #28 -: Март 07, 2010, 17:47:08 »

В "Книга Урантии" Луцифер и Сатаната са две съвсем различни понятия.

стр. 601

"...Днес Луцифер - това е падналият и низвергнат Властелин на Системата Сатания.
    ..."

стр. 602

"...На Урантия за Луцифер нищо не е било известно, тъй като той поръчал на своя пръв заместник САТАНА, да го представлява на вашата планета. Сатана е бил член на същата първична група Ланонандеци, но никога не е бил Владетел на Системата: той е станал активен участник във въстанието на Луцифер. "Дяволът" - това е не друг, а КАЛИГАСТИЯ, сваленият Планетарен Княз на Урантия., Син от вторичната категория Ланонандеци. В същите времена, когато Михаил (ИСУС)е живял на Урантия в плът, Луцифер, Сатана и Калигастия се обединяват в опита си да успеят да провалят неговата Посвещенческа мисия. Но техните козни търпят пълен провал.
    ...
    Авадон възглавявал персонала на Калигастия. Той се присъединил към въстанието след своя стопанин и от тогава действува в качеството си на главен управител на урантийските бунтовници. ВЕЛЗЕВУЛ е бил глава на неверните промеждутъчни създания, обединили се със силите на предателя Калигастия.

С течение на времето ДРАКОНЪТ станал символично изображение на всички тези злоумишленици. След триумфа на Михаил (ИСУС) "Гавраил се спуснал от Салвингтон и оковал дракона (всичките главатари на въстанието) за една епоха."

Превод: делфин
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #29 -: Май 16, 2010, 13:06:03 »

Защо Луцифер? Мамон ? (М)АМон, АмонРа(Скрития "Бог"=Фалшивия)? Носител на светлина . Слънце? То е отговорно за създаването на Живота тук (И идването на Познанието , за "човека" в този му вид е виновен Лукавия , според притчата ,нали?) Е, "зло" но необходимото зло (за духа е нужна материя , в която да се прояви) Носителя на светлина , ако е Слънцето , на по стар език - наричали са слънцето АмонРа (амон означава скрит , ра е енергия /бог/съзнание (едно и също) ) Скрития Бог/Съзнание (скрито съзнание = ПодСъзнание) Докато това съзнание остава "скрито" то "създава" "зло" . Когато не е открито. Още нещо - ПОД-Съзнание (хората считат че "ада" (царството на Мрака/Лукавия) е ПОД , някъде в дълбините (на съзннанието?) , Долу)
    Просто заблудени са го приели буквално ,къде може да е под - сигурно под земята ?  Усмивчица Щом Бог е Открит , на "небето" (Фалшив бог , бог/съзнание/енегия/сила е Вътре, хората са объркали Слънцето с Бог и Оттам е останало че "Бог е на небето") Ето защо наричат "Луцифер" "противника на Бог" , Фалшивия , Скрития Бог" ., "онзи ,който се изправи срещу "Бог" . Причината е не че "съществото " Носещо светлина се е възправило срещу "Бог" а чрез нашето съзнание ние сме го направили "фалшив' Бог , вярвайки в него ,вместо да "вярваме"(рзвиваме) истинския Бог (Аз)
     После само са заменили Слънцето с Други богове ... Но останала е истината - Бог е един . И той (дори "Той" не е използвано на място) е  Свръх Аза Усмивчица
    Докато оставяш "информацията" и силата да е скрита за теб , ти действаш "неблаготворно" (дефакто "Почиташ" Са-Та-На-Ма (цар Кару беше обяснил какво е Са-Та-На-Ма).
    Но казано е - Идва "Апокалипсис" (което не значи "Смърт" , ако си приел заблудата за истина ,тогава може би ще е ) Означава "Откровение" - откриване на истината , ш ще видиш че всичко което е около теб етвое дело .. и ако не "вярваш(в едно , създаваш) в Бог(РАзУМ, Съзнание, Сила, Мисъл)" тогава изпадаш в "Страх" . Ако си овладял това продължаваш напред ("заживяваш в Бога" )

Парчетта на Пъзел аса пред нас , да ги наредим и ще видим цялостната картина Усмивчица
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Фентъзи книги и научна фантастика
    Книги
    delfin 0 1904 Последна<br />публикация Януари 11, 2010, 17:20:30
    от delfin
    Гробницата на Бастет е в Странджа!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 1 4344 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 15:35:01
    от Аэ съм
    Сънища, свързани с НЛО, чужди планети и др. « 1 2 3 »
    Моите сънища
    Elvira1989 32 5328 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 20:00:15
    от Ariam
    Избрани цитати от Учителя за Шестата раса и бъдещето
    Езотерика
    johny 4 2546 Последна<br />публикация Януари 18, 2011, 16:40:17
    от Аэ съм
    Странните звуци от тибетската „Пещерата на духовете“ « 1 2 »
    Любопитни факти
    SOL 16 3976 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 22:25:25
    от SOL

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright