Духовно развитие

Страници:  1 ... 14 15 [16]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Цели на осъзнатия човек  (Прочетена 21739 пъти)
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #225 -: Май 26, 2012, 21:15:31 »

• Да обичат безусловно всички и всичко, за да върнат любовта на Земята.
    • Чрез високата си енергийна честота да дадат шанс на човечеството и планетата също да усилят трептенето си.
    • Да превърнат търпимостта в основна норма на земното съжителстване.
    • Да проявят медиумните си способности, за да започне човечеството отново да приема медиумите за нормални хора.
    • Да внушават, че всяко нещо следва да е подчинено на доброто и да служи на човека и обществото.
    • Да разкрият на човечеството, че съществуват духовни семейства*
    • Да помогнат на своите родители да възстановят връзката си със собствената си духовност.
    • Да помогнат на човечеството да се откаже от остарелите си убеждения и представи.
    • Да донесат на планетата нови методи за лечение.
    • Да убедят хората да поемат отговорност за всичко, което се случва в живота им.
    • Да научат човечеството, че материята следва мисълта, което означава, че ние сами създаваме нашия свят и затова можем всекидневно да то променяме.
    • Да свържат наново хората с техния висш Аз и по този начин - с интуицията им.
    Много хубава тема но как да стане като старите убеждения имат толкова дълбоки корени и нямат измъкване.Новото е нещо, не писано и не казвано.То е ново.
    А кога се каже нещо ново се цитира с нещо старо на някои известен.На тези хора които са с това мислене, не им трябва нищо старо или със старото мислене няма бъдеще.Те имат нова информация и тя е от бъдещето и няма общо със досегашната такава тук на земята.
    Те не четат и не се учат от учителите и известните тук, понеже самите те са учителите.
    Може да бъда разбран, но само от хора които тук и сега се наричат индиго.Дума измислена до колкото знам от хората.За тях казвам , нека следваме вътрешния си глас и нужното ще стане.Светлината е винаги с нас и във нас.Само искам да поясня индиго е категория сложена от хората на определени хора.Вярна ли е ,нека всеки сам си отговори.

Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #226 -: Юни 15, 2012, 17:22:21 »

"Космична Любов,опрощение и търпение"Изразът не е мой,но ми харесва Усмивчица
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #227 -: Юни 16, 2012, 00:52:16 »

Цитат
    Много хубава тема но как да стане като старите убеждения имат толкова дълбоки корени и нямат измъкване.Новото е нещо, не писано и не казвано.То е ново.

Преди не не много време започнах да практикувам разни неща и състояния така да се каже и винаги когато започна да ги развивам идват поредица въпроси,който в последствие търсейки ги правят така,че при мен идва точно определена книга,която всякаш съм създал за да изгладя фасетките които са останали за дополиране.Вярвам,че при всеки един от нас е така.

Като се върна назад такъв е случая с всичките книги които съм чел,но ще наблегна на последната от която ми оставя още малко и без това Ich се интересуваше,но до колкото си спомням не получи задоволителен отговор от jazzmina.

В тази книга "Школата за Богове" се засягат много въпроси,но един от най важните е този за убежденията.

Нека преразкажа с мои думи...
    В книжкара се разказва че:
    Когато се родим ние сме затрупани с чужди убеждения и стериотипи които след около 7 годишна възраст превръщат от нас всичко друго не и това което сме.
    Попиваме от родители,приятели,учители,кино и телевизия и тн. докато накрая се втвърдим до толкова,че през целият си живот ние не можем да направим нито един избор.
    Разбира се ние си мислим,че правим много избори,но това изобщо не е така.
    Нашето поведение е напълно предопределено от стериотипите в ума ни всякаш сме в някаква коварна матрица.

Защо обаче се получава така?

Най важното от всички убеждения е,че събитията определят състоянията в които изпадаме.
    Казваме животът е такъв или онакъв и през цялото време деистваме машинално (акция-реакция)
    Обърнали сме нещата с главата на долу,забравили сме,че състояниета предизвикват събитията,а не събитията състоянията.
    Гледаме телевизия и изведнъж съобщават кофти новини и ни се свива корема и приемаме това за напълно естествено дори се гордеем с факта,че сме супер притеснени за случващото се и много загрижени.

Да обаче тези състояния предизвикват събитията в нашия живот и след известно време което действа като буфер, ние вече сме забравили за изпитаното състояние преди 2 седмици и се натъкваме на събитие което не можем да си обясним по никакъв начин и го приемаме за случайно.
    Възприемаме се най вероятно като жертва и това е ново"старо" състояние което ще предизвика друго събитие и така порочния кръг се затваря.
    Но няма някой които да ни го покаже на магичен екран сваляйки маската на времето за да ни стане ясно.
    И така ние се въртим с матрицата на собствените ни умове изградили затвори в които няма дори и врата за бягство.

За да преобърнем нещата е нужно да се концентриваме изцяло в състоянията си и да се самонаблудаваме и корегираме отчитайки жизненоважното значение за това какво ще е качеството на филма в който ще участваме в последствие.

Да се  научим да предизвикваме състоянията си умишлено,било с помоща на музика или с разходка в природата,да започнем да сме съзнателни към най-важното моментно ни състояние.
    Да гледаме на него като на безценна инвестиция в бъдещето ни, което ще настъпи разбира се като събитие в настоящето.

И тъй като всяко едно събитие което се разгръща в момента в живота ни е било плод на минало наше състояние ние винаги преживяваме миналото си което не е реално възпреки че се появява в настоящето.
    Но ние го вземаме за реално и то напълно реално и затова реагираме и не можем да правим избори.

Когато обаче осъзнаем това е възможно да изберем единственото реално нещо което е на разположение и да го направим без никакви усилия Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #228 -: Юни 16, 2012, 08:10:28 »

Цитат
    Преди не не много време започнах да практикувам разни неща и състояния така да се каже и винаги когато започна да ги развивам идват поредица въпроси,който в последствие търсейки ги правят така,че при мен идва точно определена книга,която всякаш съм създал за да изгладя фасетките които са останали за дополиране.Вярвам,че при всеки един от нас е така.
    Мерси за казаното и аз вървя по този път от доста време.И виждам и други които минават по него и осветляват пътя които за сега е тъмен.
    Съгласен съм за всичко което си написал The One и се надявам да има все повече хора които да вървят по този път, път които е на само учението ,само осъзнаването,усъвършенстването и много др.Да намерим това което е закодирано вътре в нас самите.
    Така мисля може и да греша.
    Сега съм в процес на осъзнаване и само изчистване на някои важни неща и в този процес учейки се греша ,поправям се, уча се , това е.
    Светлина на всички.
    Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

« Отговор #229 -: Юли 02, 2012, 11:01:08 »

Нещо напоследък наблюдавам много индигови ,да се дърпат от етикета Индиго хахахахаха, белята от етикетите е това .
    Дайте да прекръстим темата на " Цели на възрастния ЧОВЕК-РАЗВИВАЩ СЕ "

"възрастен"?ще взема да си измисля 1 етикет Намигване
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #230 -: Юли 02, 2012, 12:07:48 »

Осъзнатият човек има само една цел и това е самия той. Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    incorrigi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 161

« Отговор #231 -: Юли 02, 2012, 19:58:29 »

Мислиш ли?
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

« Отговор #232 -: Юли 03, 2012, 12:21:10 »

И Робинзон Крузо си намерил Петкан-дивака ;)разбрали се и се грижили един за друг
    Активен

Страници:  1 ... 14 15 [16]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright