Духовно развитие

Страници:  1 ... 13 14 [15] 16   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Цели на осъзнатия човек  (Прочетена 22434 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #210 -: Май 23, 2012, 01:36:56 »

Наречени индиго или осъзнати хора, или кой както си поиска, това не е важно. Това имам в предвид. Важно е да приемем, че има различни, нови хора, те са носители на промените, те ще движат бъдещето и ще променят нашата планета. И е важно да се откриват, да се подкрепят и да се обединяват.

Новите души, които наричам индиго, го знаят. Те съществуват и Слава Богу!

Това беше важно уточнение.
    Защото казвайки индиго, ти не влагаш в този термин онова "тясно" разбиране, което се използва от мнозина през последните десетилетия, а го използваш като синоним на "новите" хора.
    Ако не се направи това уточнение обаче, може да настъпи недоразумение, поради което мисля, че е по-добре да се използва друго понятие, по-точно отразяващо значението, което е важно за теб, например, "новите" хора, "духовните" хора или нещо в този смисъл.

Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #211 -: Май 23, 2012, 01:52:53 »

Айде кажете ми каква е разликата между обикновенния човек, индиго-човек, нов човек и осъзнат човек.Виждам, че правите разлика между нов и индиго, че каде е разликата?!В термина?!?!?!Благодаря!
    П.С. Не смятате ли, че обикновенните хора малко отпадат от всякакви хубави категоризации, едва ли не са нищо, обаче всеки друг е нещо там повече...Хора, индиго и новите, са различни от осъзнатите и обикновенните, но все пак тези първите са тук заради вторите, така, че да поспрем да говорим малко за индиго и нека насочим мисълта си към средствата за помощ към обикновенните, това на което да се научат и дано искат!Не говорим, че обикновенния човек е нещо слабо и болно (въпреки, че доста са близко до това понятие), нека не ги подценяваме хорицата..има много които напредват.
    П.С.2 Много поздрави на Лимист!Супер споделям усещанията ти Усмивчица лека вечер и ладки сънища!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #212 -: Май 23, 2012, 14:08:06 »

Ами аз за това предложих друго ,защото незнам някой да е завършил процеса на напълно осъзнаване, т.е  бях предложила - развиващият се човек. В тази категория спадат всички хора в някаква духовна динамика, независимо от енергийната им конструкция , защото има примерно хора със да кажа по -наситена светлинно енергетика, но които поради някакви обстоятелства са или в застой ,а по често в регрес.

За това и целите ,които обсъщаме да са на хората ,които искат да постигнат нещо в духовното развитие ,както на себе си ,така и на земята и всички хора. Може би забелязвате и вие ,че дори хорица ,които са били в режима работа- кръчма-къщи ,започват да внасят в ежедневието си теми -пробиви , насочващи към общите цели.

Вече ако говорим за новите хора е добре да говорим за новите генерации , защото вече идва по-нова генерация от индиго и кристални , мисля че масовостта им е достатъчна ,че да се говори за тях ,като генерации.

Ама колкото и да дефинираме понятия, термините са токлова наложени и разпространени (индиго ,кристал тнт), че всеки ги използва както му падне и докато не се надживеят може би ще бъдат обект на недоразумения.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #213 -: Май 23, 2012, 14:20:40 »

Съгласна съм Ео.
    Активен
    psyworld
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 21

• Град: Плевен
  • « Отговор #214 -: Май 24, 2012, 08:13:06 »

Единствената цел на това писание е да се осъзнаете възможно най-скоро! Веселяк
    http://www.bukisa.com/articles/353248_the-truth-about-indigo-children-and-starseeds
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #215 -: Май 24, 2012, 10:42:27 »

Англоезичните автори отдавна са компрометирани в моите очи на много нива и във все по-дълъг списък на интереси.
    На практика не казват нищо ново,правят всичко комерсиално и ограничават и фрагментират знанията открай време където и както е възможно.
    Но това си е мое лично мнение и наблюдения и не ангажирам никого с това.
    Всеки опит за категоризация(фрагментиране) е разделяне по своята същност-така сме научени.
    Дори и в този форум има такива които се чувстват засегнати и подценявани-изпадат в самокатегоризация.
    Индиго или не,осъзнат или не - дрън дрън ще кажа аз...
    Всеки знае колко е трудно да следваш вътрешния си шепот...
    Всеки сам си знае колко пъти е залитал накъде ли не далеч от това в което вярва...
    А всъщност никой не се е родил научен и апелирам към всички да не се самоподценяват водени от външни внушения.
    Например не се раждаш мъж ,а ставаш такъв с времето...
    По този начин и принцип е и всичко останало което имам предвид...
    Дошло е времето да се научим на нещо друго и ново и да го създадем заедно.
    Всъщност малко или повече всеки човек е осъзнат и носи в себе си креативното Божествено начало.
    Разликата е в приоритетите които си поставя пред съзнанието.
    С времето и жизнения опит се постига все по-голяма яснота в това.
    Това че днес се говори все повече за индиго и т.н. духовни прояви и живот
    значи че в глобален мащаб това човечество проглежда по далеч от носа си и належащите нужди свързани с тялото.
    Това няма да е лесен процес и никога не е бил дори и в миналото...
    Инквизицията през средните векове е унищожавала именно такива различни хора.
    Галилео дори е бил един от тях който се е разминал на косъм.
    В недалечното минало - Втората световна война и годините след нея - Сталин и Хитлер са унищожили милиони различни инакомислещи хора.
    Изводите и уроците се налагат от само себе си.
    В днешния 21 век новия геноцид има за основа икономиката и капиталистически модел който в своята същност е чисто феодален.
    Илюзията за свободи се подържа все по-усилено за да се избегнат войни или революции предизвикани от осъзнали се хора.
    След 18 век се наложи прагматичния и студен разум на всички нива на цивилизацията ни.
    Църквата отстъпи на заден план...
    И ето-вижда се докъде води и това залитане...
    Новата революция идва по един или друг начин...
    Новата вълна се надига,човечеството все повече се осъзнава и отхвърля на много нива доста стари модели властвали досега.
    Винаги ще има залитания в една или друга посока.
    Сензитивните хора знаят правилната посока и са като катализатор на правилни промени който инициират около себе си на всяка крачка в живота си.
    Така общия организъм Земя ще е здрав,балансиран и хармонично развиващ се ...

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    psyworld
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #216 -: Май 24, 2012, 19:17:09 »

Отвори очички
    ––––––––––––––––––––––––––
    http://emach.wordpress.com/2009/07/15/indigo-children/
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #217 -: Май 24, 2012, 19:53:33 »

А дали това което е писано там не го знам от много време?
    Много преди да има интернет въобще...
    Активен

psyworld
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #218 -: Май 24, 2012, 22:11:29 »

А дали това което е писано там не го знам от много време?
    Много преди да има интернет въобще...
    Приятел , няма да се учудя ако го знаеш отдавна ...всъщност няма нищо чудно в това Усмивчица И аз съм го знаел предполагам
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #219 -: Май 24, 2012, 22:29:31 »

Активен

lymist
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #220 -: Май 25, 2012, 03:10:36 »

unwavering, благодаря за поздрава! В този форум открих много "инакомислещи" и еднаквомислещи едновременно, които са заедно, движени от една и съща цел. Открих, че може някой да те разбере и без да изпишеш цели страници. Наистина някои души са дошли по-рано, за да подпомогнат тези, които идват след тях. И им е трудно и сложно! Знам го от личен опит. Всеки ден за мен е голямо изпитание и малка победа. Това е мисията ни - да проправим пътя и да подкрепяме тези след нас. Обикновени или не, индиго или не, те са души, пристигнали с някаква с някаква мисия. Сложно място е земята, нали? Именно затова всички ние сме тук - да вървим по пътя! Пътя е за това - да се върви!
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #221 -: Май 25, 2012, 03:15:42 »

Съжалявам Лимист, но аз буквално промених всичко в което съм вярвала за 2 дни.
    Истината е някаде там!Смятам да я разбера след като умра.
    До тогава ще се затворя в себе си.
    Активен
    lymist
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #222 -: Май 25, 2012, 03:25:07 »

Да, unwavering, истината наистина е някъде там... И наистина всичко ще разберем някой ден. Но докато сме тук можем да дадем всичко, на което сме способни, за да подобрим това място - Земята, на което всички живеем. А това, поне според мен, включва доброта, любов и толерантност. Не е трудно, трябва да се осъзнае.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #223 -: Май 25, 2012, 03:36:58 »

Значи вече всичко съм постигнала.... Усмивчица При това още при раждането си.Не обичам думата "Трябва".
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #224 -: Май 25, 2012, 04:29:33 »

Хич не ти трябва да умираш или да се затваряш.
    Вземи си остани и се радвай просто...животът е жив открай време.
    А да бродиш напред назад е несравнимо по-интересно.
    Светлината преди изгрев е зад хоризонта...знам че е там и се усмихвам още преди да се е появила.
    Защото я имам в съзнанието си.
    Активен

Страници:  1 ... 13 14 [15] 16   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright