Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: What The Bleep Do We Know-Какво знаем ние?  (Прочетена 3033 пъти)
dayana
Неактивен Неактивен

Публикации: 292

« -: Април 16, 2010, 02:05:40 »

Надявам се да ви хареса.

http://zamunda.net/details.php?id=14300   

или

http://zamunda.net/catalogue.php?search=what+the+bleep+we+know&catalog=movies

Усмивчица
Активен

ИСТИНАТА семето на МЪДРОСТА- може да бъде открита къде ли не!
Можем да посочим пътя ня другите,ала всеки трябва да го извърви сам-докато не прогледне за СВЕТЛИНАТА на неподправената МЪДРОСТ,там,в края...от където сме поели всички, някога много отдавна,в зората на ВРЕМЕТО!
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #1 -: Май 13, 2010, 01:04:19 »

Това е един от най-страхотните филми, които съм гледала!
Уж квантовата физика, те кара да си обясиш логически, но този филм те кара да си зададеш повече въпроси и разрвива мисълта ти за това, какво всъщност е реалност. Страхотен и много полезен филм!
Благодаря ти dayana
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
dayana
Неактивен Неактивен

Публикации: 292

« Отговор #2 -: Май 13, 2010, 01:46:17 »

Благодаря ти elsha!
 Много се радвам,че ти хареса! Целувчица

Активен

ИСТИНАТА семето на МЪДРОСТА- може да бъде открита къде ли не!
Можем да посочим пътя ня другите,ала всеки трябва да го извърви сам-докато не прогледне за СВЕТЛИНАТА на неподправената МЪДРОСТ,там,в края...от където сме поели всички, някога много отдавна,в зората на ВРЕМЕТО!
Reya
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #3 -: Май 13, 2010, 09:29:30 »

Ето втора част "Заешката дупка" http://zamunda.net/details.php?id=69887&hit=1 . Субтитрите са в торента .
Активен

Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него! (Буда)
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #4 -: Май 13, 2010, 09:30:14 »

наистина страхотен филм.
    Добре, че учените са се опитали да обяснят " необяснимото" по научен начин, защото на мен ми е много трудно да го направя по ненаучен Усмивчица Много мои близки хора искат научни обяснения за определени неща и този филм дава прекрасни отговори; кара човек да се замисли.
    Активен
    Reya
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #5 -: Май 13, 2010, 10:01:12 »

Да , много достъпно , лесно разбираемо обясняват някои неща .
    Например ролята на наблюдателя , чрез опита с изстрелването на електрони Усмивчица

* experiment_quant_1.jpg (7.5 KB, 300x166 - видяно 239 пъти.)

* experiment_quant_2.jpg (9.27 KB, 300x166 - видяно 238 пъти.)

* experiment_atom_potencial1.jpg (6.02 KB, 300x166 - видяно 263 пъти.)
    Активен

Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него! (Буда)
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #6 -: Март 09, 2011, 12:52:35 »

Кои сме ние ? От къде идваме ? Какво правим тук ? И къде отиваме ? Едновременно ли съществуват всички възможни реалности ? Можем ли да приемем, че всички потенциални възможности съществуват паралелно ? Виждали ли сте се някога през очите на самия себе си от бъдещето и поглеждали ли сте се през погледа на Абсолютния наблюдател ?

На нас ни е внушено да вярваме, че външният свят е по-истински от нашия вътрешен свят. Новата научна парадигма ни казва точно обратното - тя ни учи, че това, което става вътре в нас, създава онова, което се случва вън от нас.

Научните опити са показали, че ако вземем един наблюдател и го свържем с електроди към компютърен скенер и му предложим да наблюдава определен обект и той се вгледа в него, тогава определени области от мозъка му се активизират. А след това, ако го помолим да затвори очи и да си представи този, същият обект когато той си го представи мислено същите области от мозъка му отново се активират точно така, както когато наблюдава обекта с очите си.

Това накарало учените да се замислят и да си зададат следния въпрос: Всъщност кой вижда ? Мозъкът ли ? Или очите ? И кое е реално ? Това, което виждаме с мозъка си или това, което виждаме с очите си ?

А истината е, че за мозъка няма разлика между това, което наблюдава и това, което си представя, защото и в двата случая се задействат едни и същи нервни вериги.

Господи, дай ми знак днес,

че си обърнал внимание

на някое от тези неща,

които съм създал...

и ги осъществи по начин,

неочакван за мен...

така че аз да бъда удивен

от способността си да бъда творец...

и да нямам съмнения,

че всичко това идва от Теб.

Виждали ли сте някога себе си през собствените си очи от бъдещето ? Това е вече посвещение. Спирали ли сте за миг, за да се погледнете през очите на абсолютния Наблюдател ? Ние сме нещо много повече от това, което си мислим, че сме. Ние дори можем да бъдем много повече и от това. Ние можем да влияем върху обкръжението си, върху хората. Можем да влияем и върху самото пространство. Ние можем да влияем върху бъдещето. И носим отговорност за всичко това. Ние и всичко около нас не сме отделни неща. Ние сме части от Едно цяло. Ние сме свързани с Цялото. Ние не сме сами. Познанието за тази взаимосвързаност на вселената, че ние всички сме свързани помежду си и с цялата вселена на най-фундаментално ниво, е най-доброто обяснение на духовността, което може да се даде.

Ние сме тук, за да бъдем творци. Ние сме създадени, за да изпълним пространството с идеи и със замъци на мисълта. Ние сме тук, за да направим нещо смислено от този живот. Да отдадем признание на квантовото Себе, да отдадем признание на тази Вселена, където имаме свободен избор да отдадем признание на ума. Когато настъпи тази промяна в съзнанието ни, ние казваме, че сме получили просветление.

Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #7 -: Март 09, 2011, 14:56:54 »

До тук добре . . . и какво правим от тук на татък?!?
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ЗНАЕМ КАК ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ, НО НЕ ЗНАЕМ КАК ДА ЖИВЕЕМ!!!
    Обща тематика
    delfin 4 3083 Последна<br />публикация Юли 27, 2009, 01:07:40
    от Бунтарката
    Какво е Йога
    Йога
    Админ 0 1122 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:22:08
    от Админ
    Кабала и какво знаем за нея.
    Видео клипове
    The One 6 2587 Последна<br />публикация Ноември 18, 2010, 23:31:03
    от Симона
    Какво знаем за индианците « 1 2 »
    Обща тематика
    bars_i 21 7711 Последна<br />публикация Ноември 09, 2013, 21:49:12
    от вожда
    Какво трябва да знаем за да си направин енергиен щит?! « 1 2 3 4 »
    Духовни учения
    stefanica 50 6433 Последна<br />публикация Януари 09, 2012, 01:19:05
    от Sue

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright