Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дислексията  (Прочетена 4280 пъти)
akela
Гост
« Отговор #15 -: Април 16, 2010, 01:47:25 »

много обичам като слагат етикети на разни неща и измислят рехабилитации и лечения... аз не мога да смятам, ехааа срам не срам... никога не съм виждала как става това, познавам цифрите и знам какво означава умножение, деление и т.н и как става, но не мога да стигна до резултата, просто изчезва  Купон не мисля че има метод, който да ме 'излекува' и да ми помогне Тъжен  в училище ми беше трудно най-вече заради другите, умирах от страх, че ще разберат, че съм тъпа и бавна до безкрай и ще ми се подиграват, а това наистина може да съсипе едно по чувствително дете, учителите също могат да навредят доста, ако не са наясно
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #16 -: Април 16, 2010, 13:38:08 »

Понякой път заеквам,но адски рядко.
Активен
Kery
Гост
« Отговор #17 -: Юни 11, 2010, 23:00:19 »

Чела съм твърдения, че само при правилна първа и последна буква в думата и разбъркани другите букви човек се ориентира мноо добре и разбира коя е правилната дума. Но това ориентиране може да се полуи само, ако вече си ги научил думите, а при дислексията явно е вродено, тогава няма как да се ориенитраш правилно...
И на мен ми се случва да пиша буквите разбъркано, но мисля, че е заради многото неща, които искам да напиша и мисълта ми върви много пред пръстите и химикала. Иначе на този тест имах 6 "да" и ме пратиха на специалст и мене, но не смятам, че имам дислексия.

Дано всички хора с тези проблеми срещат повече разбиране от околните

Човек не се развива във всички насоки еднакво, всички сме уникални! На когото му липсва нещо, винаги има друга силно развита страна
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 23:09:23 от Kery » Активен
Calendula
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #18 -: Октомври 01, 2010, 11:24:46 »

Да ,всички в известна степен сме дислектици, защото имаме 2 полукълба на мозъка.Лявото отговаря за езика, синтаксис, граматика...,чрез него възприемаме информацията  линейно и последователно. Дясното полукълбо възприема информацията цялостно.Нашето образование изцяло стимулира дейността на лявото. Основната му задача е да научи децата на логика и анализ. Дислектиците са хори , които ,за съжаление на учителите ;)продължават да използват и дясното си полукълбо. И това е обяснимо, не мислите ли? Щом мога да възприема цялата информация навенъж, защо ми е да я раздробявам на части, че да се опитвам да я подреждам и накрая всичко да се обърка?!
Всички сме дислектици, но на повечето от нас в училище са успели да ни "заключат" дясното полукълбо.
Децата, които се раждат сега обаче,просто не позволяват това да се случи. Така, че обществото и образователната ни система в крайна сметка ще трябва да се съобразят с това. Усмивчица
Активен
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #19 -: Октомври 06, 2010, 01:20:21 »

За нещастие, мисля че имам развита форма на дислексия. Казвам, защото проверявах симптомите в различни медицински източници и напълно отговаряха на моите. Най-характерните бяха намаленото внимание, концентрация, както и нарушената краткосрочна памет. Не вярвам услугите на лекарите да ми помогнат, защото в повечето случаи такива няма. Ако някой знае за възможност да проверя това, моля да ми пише.
Активен
daisy8
Десислава
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

:)Търся справедливостта във всички нейни форми! :)

« Отговор #20 -: Февруари 06, 2011, 04:55:37 »

По принцип в моят университет има специалисти, които обгрижват студентите с установена и доказана дислексия, но в никакъв случай не става на въпрос за заболяване. Там "дислектиците" се смятат за гении, едва ли не, просто им се осигурява по-спокойна обстановка на изпитите, удължават им се сроковете за курсови проекти и т.н.
Ето тук са поместили достатъчно информация за Дислексията:
http://forum.nbu.bg/index.php?showtopic=5177

Иначе и на мен ми излиза доста голям процент на възможност за дислексия, но знам ли... Допитах се до колегите от НБУ и те ми казаха да посетя някой си кабинет, за да се знае на 100%, ама аз така и не отидох! Както и да е, да не ви занимавам с мен и моите щуротии.

По-нататък мисля да поместя и още малко инфо по въпросът, ама сега съм в сесия... и ще почакате!!! Усмивчица))
Активен

Усмивчица daisy8 Усмивчица
Малкия_Принц
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #21 -: Февруари 06, 2011, 09:10:35 »

Еми и аз ги имам някои от симптомите ... Често ми се случва да чета неща, които всъщност не пише, но просто поглеждайки думата си я чета като някоя друга, с писането май нямам  проблеми, но с математиката ... всичко що е свързано с математически операции ме обърква ужасно. Винаги имах проблеми с алгебрата, а геометрията я минавах що годе добре, понеже там се изисква повече логика сякаш , ама всяка година по закон бях на поправка по математика ... то и сега ми е трудно да помня цифри ,ако не ги свържа с нещо, което ми е интересно . Спомням си ,че като малък не можех да напиша думата "чудовище", а вместо нея винаги пишех "удавочище" или нещо такова ...
    Активен

Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #22 -: Юни 08, 2011, 13:01:30 »

Известни хора с дислексия
    Артисти
    Фред Астер, Хари Белафонте, Енрико Карузо, Шер, Том Круз, Упи Голдбърг, Джей Лено, Джон Ленън, Робин Уилямс, Стивън Спилбърг, Дъстин Хофман, Джак Никълсън, Силвестър Сталоун, Антъни Хопкинс, Орландо Блум.
    Творци
    Леонардо да Винчи, Пабло Пикасо, Уолт Дисни, Роден, Гюстав Флобер
    Спортисти
    Меджик Джонсън, Джаки Стюард, Карл Луис
    Музиканти
    Бетовен, Моцарт
    Предприемачи
    Ричард Брансън, Хенри Форд, Уилям Хюлет, Тед Търнър
    Учени и изобретатели
    Аликзандър Греъм Бел, Томас Едисън, Алберт Айнщайн, Майкъл Фарадей, Бенджамин Франклин, Галилео Галилей, Стивън Хокинг, Луи Пастьор
    Писатели и поети
    Уилям Бътлър Иeйтс, Агата Кристи, Ф. Скот Фицджералд, Ханс Кристиян Андерсен, Ричард Коен, Едгар Алан По, Жул Верн, Джон Ървинг, Робърт Шийър
    Политици
    Уинстън Чърчил, Удроу Уилсън, Нелсън Рокфелер, Джон Ф.Кенеди, Робърт Кенеди, Джордж Буш, Принц Чарлз, крал Густав, ген. Джордж Патън, Дуайт Айзенхауер.

източник

Активен
    BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

• Град: Ямбол
  • « Отговор #23 -: Юни 11, 2011, 15:17:00 »

Дислексията включва не само проблеми с овладяване на училищни умения, но и широк кръг проблеми от емоционално, поведенческо и социално ниво.  Децата с дислексия, често са с висока тревожност,при тях често се наблюдават депресивни състояния,соматизиране, агресивни прояви, бягства от училище, девиантно поведение, асоциално поведение.
      Поради тези причини консултирането на деца с дислексия е задължително. Освен училищни умения, училището е мястото където децата овладяват и социални умения. Несправянето с учебния материриал и сравнението с другите формира у децата с дислексия чувство за малоценност, вина. Децата излизат от сигурната семейна среда и попадат на място, където се оказва, че не могат да се справят с поставените изисквания, докато техните връстници го правят успешно и различието силно проличава.. В началното училище в лицето на учителя детето търси възрастен, с когото да се идентифицира, то приема училищната оценка за лична оценка и когато не успее да покрие изискванията, поставени от
    същия този възрастен, детето се чувства виновно, не достатъчно добро,потиснато, изолирано. От друга страна връсниците често се подиграват на различните деца, изолират ги, явно им показват , че не са равни с тях. В резултат децата дислексици развиват непоносимост към училището и ученето въобще, затварят се, имат ниска самооценка ,наблюдават се депресивните състояния или стават раздразнителни и невротични. С възрастта тези проблеми не отшумяват, както се надяват родителите, а се задълбочават като пикът си бележат към 14 годишна възраст.
    При децата с дислексия наказанията са често срещани , тъй като родители, учители и възпитатели, не разбират проблема на тези деца и ги етикетират като мързеливи, непослушни, разсеяни и т.н.
      Цялостното психично същестуване на децата със специфични нарушения при просеца на  учене е белязано от чувсво за малоценност,безразличие, емоционална неустойчивост.

Активен

За сините очи, розовата душа и животът ми в лилаво
    ели73
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #24 -: Ноември 12, 2011, 00:13:51 »

Хора,помагай те]Мисля, че започвам да полудявам-от училището на детето пращат анкета за дислексията,дотук добре! Аз като една леко луда майка реших да проверя какъв е шанса да имаме и ние и хоп и саита за тестове!УЖЖЖЖЖААСССС-щом е разсеян значи -да,щом не обича уроци значи-да и т.н .Ако някой има някакъв по-стойностен тест нека сподели!Моляяяяя!Имаите милост докато не съм повлякла детето по разни лекари
    Активен
    BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

• Град: Ямбол
  • « Отговор #25 -: Ноември 12, 2011, 00:42:13 »

Хора,помагай те]Мисля, че започвам да полудявам-от училището на детето пращат анкета за дислексията,дотук добре! Аз като една леко луда майка реших да проверя какъв е шанса да имаме и ние и хоп и саита за тестове!УЖЖЖЖЖААСССС-щом е разсеян значи -да,щом не обича уроци значи-да и т.н .Ако някой има някакъв по-стойностен тест нека сподели!Моляяяяя!Имаите милост докато не съм повлякла детето по разни лекари
    Ели, успокой се това, че детето ти не обича да учи и е леко разсеяно, не означава, че е с дислексия. Много важно е да разбереш и още нещо - дислексията не е болест или увреждане.Тя представлява нарушение, което оказва влияние върху развитието на способности като четене, писане и смятане, за сметка на силно развити творчески умения и креативност.  Ето ти и един линк за тест за деца с дислексия. http://dyslexia.vivacom.bg/bg/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%88-%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%8F/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/ Не се притеснявай напразно, убедена съм, че твоето дете е просто своенравно и затова не обича училището, а може би и самите педагози не знаят как да привлекат вниманието му.  Пожелавам успех както на теб , така и на твоето дете.
    Активен

За сините очи, розовата душа и животът ми в лилаво
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright