Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Маите, календарът на маите  (Прочетена 4906 пъти)
sanguinary
Гост
« Отговор #15 -: Септември 28, 2010, 09:42:57 »

Цитат на: bars_i
На някои хора и вуздуха който дишат им пречи.
Да, но няма проблем, разходи се из планината.
Цитат на: Eona Lightholder
Аз не виждам Барси някъде да е казал- ето това четете ,това е 100% истина, момчето събира инфо, а който има несъгласие ,може да добави опровергаващо инфо, още по-добре за темата !!!!
Браво на момчето, но тогава дай да публикуваме ежедневниците и жълтата преса тук! Плюс това похвалих поредицата.
Цитат на: rabeno
Да, това е много интересна поредица.
Интересно направена, макар че ...разбира се, няма как без забележки, от сорта на това, че маите, никога не са казвали, че края на света ще дойде, а още по-малко, че ще е през 2012г.  Ухилен Просто завършва един цикъл от календара им.
Да не забравяме,че майския календар не е григориански!
Юлиянския или Григорианския, в сравнение с този на маите е... все едно да се сравнява часовник "Ракета", със слънчев часовник.
Познанията на римляните са били доста оскъдни, въпреки немалкият им принос в астрономията. Няма да е пресилено, ако кажа, че арабите и китайците са били бая по-навътре в материала, а какво остава за маите.

« Последна редакция: Септември 28, 2010, 14:52:57 от Модератор » Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #16 -: Септември 28, 2010, 14:15:49 »

Маите никога не са казвали, че края на света ще дойде, а още по-малко, че ще е през 2012г.  Ухилен Просто завършва един цикъл от календара им.
Да.

« Последна редакция: Септември 28, 2010, 14:49:35 от Модератор » Активен
sanguinary
Гост
« Отговор #17 -: Септември 30, 2010, 09:28:51 »

Оставили са куп знаци, а не са оставили инструкции за употреба.
Щом са такива пророци, не са ли били наясно, че ще сме впъти по-големи невежества от тях?
Това в кръга на шегата, разбира се.
Напълно вероятно е да са оставили и да са казали всичко, но да е потулено и затрито.
Смятайте, колко съвършени са били познанията на маите по астрономия, щом са могли да установят с перфектна точност, неща от сорта на това, че на всеки 6 000 години трябва да бъде изваден един ден от орбитата на Венера! Достижения, които и за съвременната наука, все още са предмет на спорове, те просто са ги знаели, сякаш е нещо елементарно.
Трудно бих проявил съмнение, към каквото и да било, казано или предадено от маите, както и техния календар. Според мен, обаче, различните тълкувания, на наши съвременници, биха могли сериозно да окалят пейзажа. Аз лично смятам, че календара е цикличен и именно за това има кръгла форма. Съвременните учени изгубиха доволно време, докато разберат, как е правилно да го сложат, за да се гледа. Напълно вероятно е и 2012 да е началото на календара. Огледалото не е било тайна за маите, а според техните ...възгледи, не е било удачно, да се гледа директно, в нещо, което е свещено. Същото важи и за хората - когато са разговаряли със свещен човек, жрец или вожд, са гледали най-вече надолу. Е, календара няма как да не го погледнат, че иначе за какво ще им е? Просто не са го гледали директно, а са използвали огледало или система от огледала.
За онези, които не смятат, че календара им е цикличен, както григорианския, бих казал, че може би не са на съвсем погрешен път. Ако греша - явно е, че на тази, заветна дата, времето за нещо, за някой ще свърши.
Въпроса е - за кого ще свърши времето?
За планетата, за хората, за галактиката... или просто няма да съществува време и календарите, и часовниците ще са излишни?
Активен
vasilz
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

• Град: Пловдив
    « Отговор #18 -: Ноември 12, 2010, 00:34:16 »

Браво приятели, събрали сте доста информация отностно майте и техните календари.
    Не искам да прозвучи като спам, но от дълго подготвяне ще стартираме нов сайт към ПАН - България, малка група от хора които се интересуват отностно календарите и всичко за тях.
    Каня Ви да вземете дейно участи в дискусиите и останалите неща които ще се опитаме да предложим.
    надявам се до сега да сте попадали на старият ни сайт www.pan-bg.com
    Новата система се надяваме да стартира на 15 ноември
    Надявам се за ползотворно сътрудничество с Вас

пс.
    как мога да се свържа с делфин

Ин Лакеш
    Ук Чикчан Васил
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #19 -: Ноември 12, 2010, 10:42:07 »

Хаха чак сега прочетох първия пост на делфин в темата!
    И съм щастлив от това,че наистина предположението ми за пещерите под пирамидите е вярно!Доколкото знам там са били открити и други неща,законсервирани....и накрая засекретени!Сфинска и Царичина не правят икзключение! Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #20 -: Март 07, 2011, 02:17:08 »

http://www.mayanmajix.com/lab_F1.html
    Кликнете в ляво на 9th Wave - Universal Cycle
    Тук подробно е обрисувано как ще премине последният цикъл от майският календар.

Ето и Тцолкин на Български http://www.mayanmajix.com/TZOLKIN/DTBGR/index1.php
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #21 -: Март 17, 2011, 15:58:35 »

Здравейте.
    Чувал съм за нашия каледар че е много стар.Извинете ме за незнанието ма някой знае ли кога е направен календара на маите?Някой знаели кога точно те са се възнесли?Маите от каде знаят че заради христос някой ще си позволи да смени летоброението,и как са разбрали?
    И най важното защо до 2012.Ми според мене за последващото може да не им трябва календар,кат знам за мерака на някои да бъдат вечни.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 96

« Отговор #22 -: Май 23, 2011, 15:50:14 »

Сигурен съм,че маите не са казали,че света ще свърши 2012.Просто това е едно ново начало,а хората които правят бизнес от книги и от филми го изкараха краят на света...
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Гробницата на Бастет е в Странджа!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 1 4392 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 15:35:01
    от Аэ съм
    Сънища, свързани с НЛО, чужди планети и др. « 1 2 3 »
    Моите сънища
    Elvira1989 32 5438 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 20:00:15
    от Ariam
    Защита на тялото по време на сън « 1 2 »
    Моите сънища
    nia.boneva6 16 2777 Последна<br />публикация Април 11, 2011, 13:03:40
    от cristo777
    Премахване на камъни в жлъчката без операция
    Здрав дух здраво тяло
    The One 3 25426 Последна<br />публикация Октомври 10, 2011, 23:28:13
    от Alida

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright