Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да реагираме на новините за насилие, изтичащи от медиите?  (Прочетена 1277 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Юли 22, 2010, 11:02:24 »

Като малка мразех, когато възрастните гледат новини, а сега ми е интересно да гледам... (още един признак, че съм "поостаряла") И се ядосвам без да е необходимо... Е, иначе обичам като дават някакви интересни новини накрая Ухилен  Понякога чета някоя и друга статийка във вестници... та така.
Активен
небесният ангел
Гост
« Отговор #16 -: Юли 22, 2010, 16:15:38 »

Нийче аз това имах предвид като ти казах да запазиш колкото се може по дълго пламъка на детето в себе си  Усмивчица
Това че гледаш новини не те прави поостаряла а просто търсеща информация!
Активен
akela
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #17 -: Юли 24, 2010, 21:31:41 »

+ задължителните филми събота и неделя - ужаси, драми и трилъри  Затъпяване
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #18 -: Юли 24, 2010, 22:04:23 »

+ задължителните филми събота и неделя - ужаси, драми и трилъри  Затъпяване
Защо да са задължителни? Всеки сам си избира какво да гледа Намигване
Активен
Kery
Гост
« Отговор #19 -: Юли 24, 2010, 22:19:58 »

Какво им е на ужасите? Вярно, че повечето са буламач, но има доста от тях, които са много добри, освен това и базирани на реални случаи... Нека да не слагаме всичко под общ знаменател. От такива филми (трилъри, ужаси и т.н.) могат да се черпи опит, повече от колкото от една комедия (особено от новите американски).

Мисля, че е крайно време да спрем да се правим на прекалено чуствени и лабилни, можем да се справяме с лошите вибрации от новините и дори от хората покрай нас. Мои колеги по цял ден ми се оплакват от това и онова - това ме натоварва повече от някой филм на ужасите.

Всички имате воля, сила и потенциал. Не позволявайте такива неща толкова лесно да ви влияят отрицателно. Ако неща като новините ви влияят зле, незнам какво остава за нещата в личен план.

За сега сме в дуалността, но не сме ли тук за да се научим да я преодоляваме?
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #20 -: Юли 24, 2010, 22:43:31 »

Какво имаш предвид под преодоляване на дуалността?
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #21 -: Юли 25, 2010, 00:04:03 »

Баланс между двете полярности.Това е начинът да бъде преодоляна.Когато всеки разбере,че не е безкрайно"светъл",безкрайно "добър" и т.н.Или пък,че никой не е базкрайно" лош"Просто едното служи за контраст на другото и спомага съответната противоположност да бъде разпозната като такава.Това е.

п.с.По темата..Пълен игнор на"лошите новини"..а ако може на тв-то най-добре..освен с развлекателна цел де Усмивчица   
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #22 -: Юли 25, 2010, 00:17:23 »

Баланс между двете полярности.Това е начинът да бъде преодоляна.Когато всеки разбере,че не е безкрайно"светъл",безкрайно "добър" и т.н.Или пък,че никой не е базкрайно" лош"Просто едното служи за контраст на другото и спомага съответната противоположност да бъде разпозната като такава.Това е.

п.с.По темата..Пълен игнор на"лошите новини"..а ако може на тв-то най-добре..освен с развлекателна цел де Усмивчица   
    Така е да ...и според мен де.. слава богу че не съм безкрайно "светла', че щях да се притесня за себе си. И все пак - новините, които се бълват от медиите нямат нищо общо с...нищо общо и въобще в реалния живот съотношението на позитивни и негативни новини не е така в полза на негативните, както те го изопачават. Новините са изопачени.Тук няма място за дуалност и разсъждения СПОРЕД МЕН.
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Kery
    Гост
    « Отговор #23 -: Юли 25, 2010, 13:12:12 »

Какво имаш предвид под преодоляване на дуалността?

Ами ако кажа какво означава според мен ще започнат спорове извън темата....ако се изразя в множествено число ще кажете, че слагам всички под един знаменател...ако се изразя в единствено число ще започнат личностни нападки...

Всеки да го разбира както му харесва Усмивчица
    Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Юли 26, 2010, 02:41:51 »

не, не, не друга ми е мисълта, нямам нищо против ужаси и т.н. а и другата крайност също не ми допада... просто ми е направило впечатление, че това е всеки уикенд. единствената комедия, която засякох беше днес на обяд, но може и на мен така да ми се стува  Згреших
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #25 -: Юли 26, 2010, 09:07:22 »

Ааа, оо, аз ТВ не гледам и кабелна нямам и незнам какво дават...Да не се засегнеш, аз само казах, че може да се извлече поука от всичко...останалия текст не беше конкретно за тебе, а моето мнение по въпроса като цяло...и не го приемайте като налагане на мнение, моля Усмивчица

Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Юли 26, 2010, 16:03:51 »

не, разбирам те, напълно си права за това Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Насилие
    Моите сънища
    Митака 0 722 Последна<br />публикация Август 11, 2012, 20:10:55
    от Митака
    Относно ПСИХИЧНОТО НАСИЛИЕ !!!
    Въпроси и отговори
    ~Schwarze_Sonne~ 14 1415 Последна<br />публикация Ноември 09, 2012, 21:36:52
    от equilibro
    Вредно ли е или полезно физическото и психическото насилие? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    вожда 33 1844 Последна<br />публикация Октомври 26, 2012, 14:22:29
    от equilibro
    Как се прави революция и защо Исландия не беше оповестена в медиите ... « 1 2 3 4 »
    Великият преход
    еос 59 2996 Последна<br />публикация Март 28, 2013, 15:23:23
    от Ru Alfa
    Медиите и интернет « 1 2 »
    Обща тематика
    Selinna 23 1242 Последна<br />публикация Май 02, 2013, 01:00:55
    от Sine Wave Zero

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright