Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да реагираме на новините за насилие, изтичащи от медиите?  (Прочетена 1214 пъти)
Веселин
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « -: Април 09, 2010, 16:12:34 »

В днешно време, както знаете, медиите непрекъснато ни заспиват с всевъзможни новини за какви ли не зверства, насилие, убийства, и т.н. Много често родните медии не ни спестяват най-различни "пикантни" подробности и снимки за случилото се, показано много често на видно място. Допреди години и аз като повечето хора се зачитах, заслушвах и заглеждах по всякакви новини, изтичащи по вестници, радио, телевизия, но се оказа, че прекалено много навътре взимах съдбата на пострадалите и много често изживявах това, което се беше случило. Сега престанах да следя всякакви медии, да подминавам явно такива новини, въпреки че през последните години многократно се засилиха. Според мен това е едно съвсем преднамерено с цел засилване на негативните емоции у хората. Затова и престанах да обръщам внимание на всичко това. Но не е ли това бягане от действителността? Как мислите, до каква степен трябва да обръщаме внимание на такива случки? И не е ли съвсем преднамерен изборът ни да се родим точно сега, за да преживеем и видим всичките тези неща, а не да бягаме от тях? Знам, че въпросите ми звучат малко объркано, но в момента не знам как по-добре ги формулирам.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Април 09, 2010, 16:25:21 »

Аз гледам телевизия, но се абстрахирам. Усмивчица
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #2 -: Април 09, 2010, 18:20:04 »

Хубава тема
    Ами защо да е бягство? По-скоро е избор. Избираш да не те заливат с негативна информация.
    Да разгледаме убийствата например.
    Ми ние хората сме най-коварните и прости същества, които избиват взаимно собственият си вид, та да не говорим за останалите видове животни. Винаги е имало убийства. Дори в древноста са били доста по-жестоки, коварни и мъчителни. Тогава те са се приемали за нещо нормално. Дори е било атракция, която според мен е доста по-коварна от самото убийство. Представяте ли си гледката?: осъден на смърт чрез обесване, клада или гилотина... Целият град се е събрал на площада да гледа представлението. И викат, радват се- нещо като агитките по футболните мачове... Това е толкова гнусно и подло, че съпоставяйки палача и тълпата на един кантар, палача ми се вижда, като ангелче.
    С тези примери от древността, искам да ви покажа природата на човека... Всички знаете мотото на древен Рим: "Дай на народа хляб и зрелища, за да кротува" Ей това сме ние хората СЕИРДЖИИ...
    Този принцип за хляба и зрелищата, в България специално не важи. Има само зрелища и това май ни стига... Ето защо медиите бълват от такива новини
    « Последна редакция: Април 09, 2010, 18:32:05 от Giti » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #3 -: Април 09, 2010, 18:30:07 »

Др. пример. Комунизма! Тогава пък скриваха тези негативни новини. Тогава им изнасяше да ги крият, защото така облъчваха народа, че видиш ли партията е най-доброто решение-всичко е ок и няма престъпност и т.н.
    Обратното, в днешно време това е единственият начин да вселяват страх във хората, за да не мислят.... трябва им прост народ... С носталгия си спомням летните вечери, когато като деца играехме до полунощ на улицата- днес това няма как да се случи, защото всеки родител се страхува за безопасността на детето си. Страх продиктуван от медиите. А то ако ще се случи нещо лошо на детето, може и да в присъствието на родителите му и пак да се случи.

Аз избирам да не слушам и гледам негативни новини. За мен това не е бягство.
    Защо ми е да знам статистиката на умрелите по пътищата? Нима това ще промени нещата? Да я научат властимащите в Испания да речем, за да вкарат промени в законите с цел да спрът катастрофите или поне да ги намалят.... Ама тогава пък, може да избухне война, я гражданска, я някаква друга, че да ги поразредят малко.... много са.... за сега войната им е по пътищата и сами си се разреждат....
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #4 -: Април 09, 2010, 19:30:01 »

И аз си ги задавах тези въпроси до момента, в който категорично реших, че политиката, новините, Биг Брадър и подобните производни на консуматорското ни психирано общество ще ги спра, така, както отказах цигарите!
    Точно така се чувствам без тях, както и без цигари - не се задъхвам, дишам по-свободно и се стресирам значително по-малко. Ама няма да успеят да ме накарат да се чувствам виновна, че не гледам катастрофите или кървавите сериали с разрязани далаци и тем подобни...нито, че не знам името на министъра на Земеделието и горите...ама нищо не зависи всъщност от тези хора!!! И телевизията почти спрях, гледам само Дискавъри преди да заспя Усмивчица
    Добре че има интернет и хубава музичка ..
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #5 -: Април 09, 2010, 21:03:31 »

Е, значи не съм сбъркал, като спрях да слушам медиите преди години. Усмивчица Телевизията я спрях главно, защото от години не предлагат нещо, което наистина да си заслужава (с много малки изключения).
    Сега след вашите отговори поне се чувствам спокоен, че не бягам от действителността, като съм се дистанцирал от негативната информация.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #6 -: Април 10, 2010, 22:22:45 »

Мдааа, готина темичка!!
    Аз също избягвам да гледам, и не чувствам никаква празнина от пропуснатотооо......-))) има доста по интересни неща за вършене, но да си призная, не се здържах да не гледам началните серии на ББ. Ейййй, честно, даже не съжалявам, няма такова промиване на мозъци,.... няма такава идиотия и се чудя колко по-зле може може да става!!!!!
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Април 12, 2010, 19:49:04 »

Докато гледате Новини по някоя си телевизия само бройте лошите Новини и добрите Новини и тогава си правете изводи.Аз така правя!
    Активен
    Reya
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #8 -: Май 19, 2010, 12:42:37 »

телевизията е наркотик ->

http://vimeo.com/10857606

Активен

Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него! (Буда)
    Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #9 -: Май 19, 2010, 14:21:56 »

телевизията е наркотик ->

http://vimeo.com/10857606

ХООХООХ МНОГО Е ЯКО ТОВАА Усмивчица АХХАХАХА
    СБОГОМ ТВ !!!
    Активен

Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Май 19, 2010, 14:24:23 »

Аз мога без телевизия,но не и без компец!
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Юли 22, 2010, 00:27:33 »

Докато гледате Новини по някоя си телевизия само бройте лошите Новини и добрите Новини и тогава си правете изводи.Аз така правя!
    То новините не могат да опишат всичко, което се е случило по света за един ден...
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Юли 22, 2010, 00:32:07 »

То новините не могат да опишат всичко, което се е случило по света за един ден...

Нещо повече, новинарите дори не се и замислят за невидимите импулси, които предизвикват едно или друго видимо събитие да се случи...
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #13 -: Юли 22, 2010, 09:42:50 »

Не е бягство. И аз не гледам новини и не чета вестници. Наистина, това е начина с негативизма, независимо откъде идва: да го откажеш и да не му обръщаш внимание. Искат да сме прости, да ни е страх и да сме разединени: разделяй и владей.Но може да не участваш, и да не ги подържаш, там където има възможност за това...
    Активен
    Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #14 -: Юли 22, 2010, 10:09:18 »

Вчера седнах да обядвам в едно ресторантче до нас. И зад мен чувам разговор от 4-5 човека на средна възраст 40г., който по-скоро приличаше на политическо студио...: " Ама Бойко Борисов наистина ми падна в очите още когато... Ееее той на мене от самото начало...Ама те с тая данъчна политика...А пък зет ми понеже е ритал футбол с него преди....."
    И ей така се продължи през цялото време. Но иснтересното беше, че говореха един през друг и никой не изслушваше другия, а това какво означава? Че крайната цел не е в диалога, а в изтъкването и демонстрацията на интелект..какъв интелект обаче с тия заробени умове....
    Преди чувствах вина, че нямам достатъчно информация по въпроса и може да ме сметната за глупава...
    Сега просто ги съжалявам...
    Свободата! Свободата няма нищо общо с политиката! Усмивчица
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Насилие
    Моите сънища
    Митака 0 645 Последна<br />публикация Август 11, 2012, 20:10:55
    от Митака
    Относно ПСИХИЧНОТО НАСИЛИЕ !!!
    Въпроси и отговори
    ~Schwarze_Sonne~ 14 1265 Последна<br />публикация Ноември 09, 2012, 21:36:52
    от equilibro
    Вредно ли е или полезно физическото и психическото насилие? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    вожда 33 1737 Последна<br />публикация Октомври 26, 2012, 14:22:29
    от equilibro
    Как се прави революция и защо Исландия не беше оповестена в медиите ... « 1 2 3 4 »
    Великият преход
    еос 59 2832 Последна<br />публикация Март 28, 2013, 15:23:23
    от Ru Alfa
    Медиите и интернет « 1 2 »
    Обща тематика
    Selinna 23 1126 Последна<br />публикация Май 02, 2013, 01:00:55
    от Sine Wave Zero

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright