Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Позитивното мислене  (Прочетена 7966 пъти)
Orion
Търсеща истината..
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #30 -: Февруари 09, 2012, 22:54:32 »

Ех, Анатолий..
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #31 -: Февруари 09, 2012, 23:25:50 »

Защо смесваш нещата по такъв начин, тук не говорим за негативни мисли при 3-годишното дете, които са го заразили с грип!
    Негативните мисли, които водят до негативни чувства, нагласи и действия, са довели до физическия /и не само/ проблем на възрастния човек, който с години несъзнателно е подхранвал и държал тези негативни мисловни модели. Когато това се прояви на физическо ниво под формата на заболяване, дори не е нужно да се занимаваш с миналото и как се е стигнало до този проблем, а изхождаш от състоянието в момента - "аз съм здрав", "зъбите ми са здрави", това е "положителната мисъл", която измества старите модели.
    Например за зъби Луиз Хей го дава така: представляват решенията, проблеми:продължителна нерешителност, неспособност да "разглобите" идеите, да ги анализирате и да вземете решение.
     Нов мисловен модел:  Аз вземам своите решения въз основа на принципите на истината и спокойно се отпускам, знаейки, че в живота ми се извършват единствено правилни действия.

Давам ти просто един пример, не е необходимо да повтаряш такива тромави конструкции, достатъчно е да кажеш "зъбите, или очите, или където е проблема...са здрави, дори може да не го изобразяваш визуално, мисълта определя.

При 3-годишното дете, то не се разболява поради своето негативно мислене, а поради някаква дисхармония,  недобър  психически климат и отношения в средата, където обитава - семейство, детска градина, и т.н.

За зъбите да, и при мен стана така, както при тебе - останаха си в това състояние, в което си бяха, а болката изчезна.   
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Февруари 09, 2012, 23:33:40 »

А също така малките деца още нямат изградени защитни сили на организма и тези болести, които прекарват, им помагат да укрепват /което също не е задължително/. Да, не е задължително детето да прекарва всичките шарки и детски болести, но това е друга тема.
    Активен
    Анатолий
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 25

• http://www.facebook.com/a
    « Отговор #33 -: Февруари 10, 2012, 00:09:42 »

С написаното имах в предвид, че има неща които сме ги създали сами с мисленето си. Но има и неща, които вече са създадени и идват отвън. Няма значение човек на колко години е.
    Активен

ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #34 -: Февруари 10, 2012, 09:42:36 »

Успехът или неуспехът идват от начина на използване на даденото средство.
    Искаш да кажеш, че средството не е от значение, а само употребата му?
    Не съм съгласна. Оръжията - какво положително може да бъде извършено с една атомна бомба, примерно?

Позитивното мислене е желателно да се прилага само когато има негативно мислене. Това е метод, описван и използван още в древността.
    Позитивното мислене, само по себе си, е напълно несъстоятелно, ако няма и негативно такова.
    Не знам в коя древност е описван "методът", нито какъв е този метод, моля за пояснение.
    Няма как да "използваш" позитивното мислене - това е една съзнателна заблуда, към която хората прибягват, понеже смятат за по-лесно да бъдат водени, отколкото да поемат живота си в свои ръце.
    Стремежът да се мисли позитивно или въобще по даден от неизвестно кого начин, различен от индивидуалният собствен такъв, е в пълно противоречие с идеята за самоосъзнатост и контрол на силата на мисълта. Поне според мен развитието е свързано с ясната преценка на обстоятелствата, трезвият поглед над нещата - техните плюсове и минуси. Защото иначе как ще бъдат развивани плюсовете и изкоренявани минусите, ако нямаме точна и конкретна представа за тях из основи?
    А позитивното мислене е точно това.
    Не е мир, нито баланс.
    Вярно е, че външният свят е отражение на вътрешният ни такъв - и Ню Ейдж "философиите" са базирани на някаква умерено разкривана истина, с която да убеждават хората, но основната им цел е да изкривяват представата за същината на нещата, т.е. манипулират хората, които търсят самопознание, посредством съмнителна литература и чужди "истини".
    Негативното мислене не е по-различно, само че е обект на безспирна критика. Същата илюзия като позитивизма е, която ще продължава да завладява хората, докато не разберат, че отговорността е изцяло тяхна.

Проблемът идва оттам, че хората бъркат мисленето със състоянието си.
    Да бе.
    Мисленето и състоянието са различни неща, но са и взаимносвързани. Мисленето определя състоянието, обратното също е логично - състоянието да е показателно за мисленето.
    Не виждам какво общо има това с "проблема".

Когато си мислиш че ти е зле, трябва да започнеш да мислиш че си добре.
    Тоест, да залъгваш себе си, че се чувстваш добре, вместо да намериш начин да се оправиш наистина?

Обаче когато ти е зле, това не е защото си го мислиш, а  защото е моментното ти състояние.
    Съжалявам, ама по този начин казано, това е безсмислено.
    Предишното ти твърдение и това се изключват взаимно, което ги прави още по-абсурдни.

Като решим да използваме някакво средство, или трябва да сме наясно с начина му на използваме, или трябва да рискуваме като чрез опити се научим да го използваме правилно.
    Да, а "упътването" сигурно са същите тези Ню Ейдж книжки.

Според мен, самото позитивно мислене вреди на хората.
    Начинът, по който се представя, също не е маловажен. Разкриват се отчасти верни твърдения, на които хората вярват безрезервно. А те, често пъти, съдържат "истина", само колкото да убедят хората, е, и манипулират впоследствие.
    Ключът към вътрешния баланс, поне аз така мисля, е самоусъвършенстването, защото само когато се развива човек е пълноценен. А прогресът изисква ясен поглед, не розови очила.
    Но хората не знаят какво искат, не знаят как да го постигнат, не осъзнават потенциала си и отказват да поемат отговорността за делата си, а в същото време се изявяват като съдници, уповавайки се на всичките тези материалистични ограничения. 
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: Февруари 10, 2012, 10:00:56 »

С написаното имах в предвид, че има неща които сме ги създали сами с мисленето си. Но има и неща, които вече са създадени и идват отвън. Няма значение човек на колко години е.

Разбира се, че е така.
    Затова е важно какво излиза от нас в околното пространство.
    Като цяло негативните мисли са с ниска вибрация. Ако живееш несъзнателно и мислиш каквото и както ти дойде /негативно/, ще получаваш същото, по закона за привличането. И да, ще ти влияе, ще се въртиш във все същия затворен кръг Усмивчица.
    Позитивната мисъл, респективно чувство, нагласа Усмивчица е с по-висока вибрация, и ако поддържаш такава висока честота, няма да ти влияе негатива около тебе, говоря от личен опит.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Февруари 10, 2012, 10:07:57 »

Това е като с бацила - той отива там, където има среда, храна и почва за развитие, които му съответстват, и ако намери, загнездва се там, и...така. Ако не намери при тебе, ще дойде при мене, ако и там не намери, ще отиде при другия, при третия...докато намери. Как си обясняваш, че едни хора се разболяват от грип /или нещо друго/, а други не?  От какво се определя?По случайност?! Дълга тема...
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #37 -: Февруари 10, 2012, 12:33:26 »

Извинете ме, но малко се обърках.
    За какво точно се говори в тази тема, аз не видях нещо...мм, не просто всеки отговор е някак несвързан с другия.За какво говорите?!?

За позитивното мислене, като непозитивно или за ню ейдж (което въобще не ми е познато какво означава) и въобще какво се опитвате да постигнете с тази тема?Ще се радвам да ми отговори някой.Мерси предварително!
    Активен
    Анатолий
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: Февруари 10, 2012, 12:46:59 »

Това е като с бацила - той отива там, където има среда, храна и почва за развитие, които му съответстват, и ако намери, загнездва се там, и...така. Ако не намери при тебе, ще дойде при мене, ако и там не намери, ще отиде при другия, при третия...докато намери. Как си обясняваш, че едни хора се разболяват от грип /или нещо друго/, а други не?  От какво се определя?По случайност?! Дълга тема...

Ето че се разбрахме. Разбрах какво имаш в предвид и е излишно да спорим за наименованията, които използваме за едни и същи неща. Често спорове възникват поради това. А за всяко нещо което се случва си има причини и тези причини са вътре в човека. Именно те предизвикват да се случват определени неща с дадения човек. Решението е намирането и отстраняването на причините, което не е лесна работа, но всеки може да го направи.

Положителното на атомната бомба се нарича атомна електроцентрала.
    Методът използван от древността има малко по конкретно значение и бих го формулирал така:
    Когато се появи безпокойство от нещо, трябва да се намери противоположността му. Под безпокойство не се има в предвид само страхове и притеснения, а и възхищение.
    Отговорите на въпросите, които ще възникнат от написаното оставям на вас.
     Има хора, които толкова се увличат от желанието да коментират написаното от някого и не забелязват че те коментират собствените си разбирания, а не написаното.
    Активен

Анатолий
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: Февруари 10, 2012, 12:53:15 »

Извинете ме, но малко се обърках.
    За какво точно се говори в тази тема, аз не видях нещо...мм, не просто всеки отговор е някак несвързан с другия.За какво говорите?!?

За позитивното мислене, като непозитивно или за ню ейдж (което въобще не ми е познато какво означава) и въобще какво се опитвате да постигнете с тази тема?Ще се радвам да ми отговори някой.Мерси предварително!

Няма за какво да се притесняваш. Просто си говорим.
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #40 -: Февруари 10, 2012, 12:55:36 »

Ухилен ооо! Аз не се притеснявам просто питам, че не мога да влезна в час.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: Февруари 10, 2012, 13:31:51 »

Ариам, говорим си за позитивно мислене и работа с мисъл, няма общо с темата на Мислещ.

Анатолий, не спорим, разговаряме. Със сигурност не сме се оплели в терминология и теоретични постановки, аз поне така мисля.

Исках да кажа, че не е нужно да търсиш миналите причини, които са довели до сегашното ти състояние /проблем/. Ти във всички случаи действаш от настоящия момент, от мястото, на което се намираш в момента, и оттам променяш и определяш бъдещата ситуация. Сегашното се определя от миналото, и определя бъдещето. Като кажеш: аз съм спокоен /примерно/, това променя всякаквите причини в минало време, които са довели до безпокойство тъй като де факто не съществува време, всичко става тук, сега и едновременно.
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #42 -: Февруари 10, 2012, 14:23:00 »

Исках да кажа, че не е нужно да търсиш миналите причини, които са довели до сегашното ти състояние /проблем/. Ти във всички случаи действаш от настоящия момент, от мястото, на което се намираш в момента, и оттам променяш и определяш бъдещата ситуация.

Но в това да си кажеш "аз съм спокоен" има много нюанси, които всъщност са определящите какво ще се прояви.
     Едно е да си потопен в безспокойство и да си повтаряш като мантра "аз съм спокоен" и даже да си повярваш. Но безспокойството си стои и си върши безобразията от дълбокото, където е натикано. (какъвто е примерът на Мислещ с неговия приятел). Съвсем друго е да осъзнаваш това безпокойство в себе си и да се заемеш с освобождаването му, да си кажеш "аз избирам да бъда спокоен", да знаеш, че  каквото се е показало си го изчистил и под спокойната вода няма  мъртво вълнение. Тогава си спокоен наистина и не само го мислиш, а го и чувстваш.
     Според мен "позитивно мислене" не е най- точното определение. Щом е позитивно, се предполага, че има и негативно, а това са два полюса вечно стремящи се към баланс. Може би нещо като "творящо мислене" или "да бъде волята ни(Твоята и моята)".
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: Февруари 10, 2012, 15:56:48 »

Alida, не го натикваш, преобразуваш го. Като кажеш "аз съм спокоен", това ще залегне като мисловен модел в мозъка и автоматично ще измести стария модел, който води до безпокойство, какъвто и да е той. Мисълта определя чувството, и за да го почувстваш, първо трябва да го помислиш. И така става синхрона и баланса - ума и сърцето са в хармония.
    Чувстваш това, което мислиш, като мислиш хаотично каквото дойде, и както казваш в предния си пост, мислите те определят, а не ти тях, това и ще чувстваш.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: Февруари 10, 2012, 17:38:11 »

Да, отбихме се от темата за конспирацията, нали не обичам да отварям теми, .
    Ако искаш ги премести.

Global Moderator - Коментар ПРЕМЕСТЕНИ СТЕ Усмивчица
    « Последна редакция: Февруари 11, 2012, 16:22:37 от Eona Lightholder » Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright