Духовно развитие

Страници:  1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Позитивното мислене  (Прочетена 8292 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #105 -: Октомври 16, 2012, 13:23:55 »

И точно мисленето и разума когато бъдат убедени в поредното безумие ни изиграват много лоша шега.
    Мисленето и разума могат да бъдат манипулирани...
    Разума и мисленето трябва да бъдат слуги,а не господари...
    Но има Някой друг в нас ...който не може да бъде манипулиран...
    Той знае и води всеки един от нас...независимо дали Го осъзнаваме или не...
    Когато плуваш във водата ти не я мразиш,обичаш или разбираш...не мислиш за нея по никой начин.
    Просто и се доверяваш че ще свърши своята част от работата,а ти своята - тогава плуваш без да мислиш...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #106 -: Октомври 16, 2012, 14:42:50 »

Не, не могат да бъдат манипулирани, когато си поставил опорната си точка
    в себе си и в Бога.
    През годините разчитах на себе си и на божията помощ, защото няма на какво друго да разчитаме. И...не знам какъв е твоят живот, но моят не е поредица от безумия.

Поредното безумие? Ако твоят разум и вътрешно ръководство или каквото е....те води към безумие, няма да е зле да помислиш къде и в какво си поставил опорната си точка.
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #107 -: Октомври 16, 2012, 15:55:19 »

Цитат на: Странник
    Когато плуваш във водата ти не я мразиш,обичаш или разбираш...не мислиш за нея по никой начин.
    Просто и се доверяваш че ще свърши своята част от работата,а ти своята - тогава плуваш без да мислиш...
    Всичко, което приемаме за даденост, консумирайки го като готов продукт и неизбежна част от поставена реалност ни отвръща със същото.
    Никой акт, не бива да се разглежда като ...просто акт, а като общуване. Когато плуваш във водата, без да осъзнаваш единението си с нея, без да осъзнаваш, че вие всъщност общувате, със самото... езеро (да речем), енергията и знанията му, то е същото като да правиш секс без чувства. Механично изпълнение на низ от действия, заложени в умовете ни като препоръчителни, според средата и обстоятелствата.

"Когато всяка крачка е молитва, тогава може да се каже, че вървиш по свещен начин"

Джаки Жълтата Опашка - лечителка от племето кроу.

И да, само когато напълно се отдаваме на това, което правим, дори и дребни, ежедневни дейности, тогава резултатите, неминуемо ще са добри.
    Дори и когато пишем ...shining. Усмивчица
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #108 -: Октомври 16, 2012, 15:57:29 »

Постави ме някъде където не съм.
    Твоят,моят...докога ще е това?
    Нямах предвид себе си или теб в частност,а това което виждам около себе си.
    Нима няма около нас безумия?
    Нима не виждаш хора следващи същите тези безумия следващи разума?
    Да ги изброявам ли същите тези безумия?
    Както и манипулациите над разума от всевъзможни места?
    Въобще се чудя мога ли да ги изброя...
    Това имах предвид.
    Колко човека познаваш с такава опорна точка?
    Нима с мислене постигна тази своя опорна точка?
    Нима мисленето и разума те убеждават в правилния избор на опорната точка?  
    Като цяло в своите писания тук представям много опорни точки които съм постигнал.
    Далеч съм от идеята за моята умност или безумие,
    Не се оценявам сам...
    Самия мой живот и път красноречиво показват накъде съм...
    В какво успявам и в какво не...
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #109 -: Октомври 16, 2012, 17:05:23 »

Дори като пие чаша вода човек може да бъде безумен или блаженно благодарен...
    И както разума може да ми диктува колко е отровена водата,
    същия този разум може и да ми описва дългия невероятен и вълшебен път на всяка капка вода в тази чаша...
    и да бъда благодарен на всяка една от тях...че са стигнали до мен.
    Кой решава какъв сценарии ще представи и изпълни разума ми?
    Самия разум ли?
    Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #110 -: Октомври 16, 2012, 18:26:06 »

Санг, абсолютно си прав!!!

Чудех се по кой начин да кажа това, което исках да кажа...всъщност исках да кажа и това, най-вече това. Усмивчица Но наистина не бих могла да го изкажа по-добре.

Странник, пределно ми е ясно, че няма шанс да се разберем с теб.
    точно тоя фокус към безумието - дали при други хора, при комшиите, в афганистан или по телевизията, не ти е от полза и не те води към добро, според мен.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #111 -: Октомври 16, 2012, 18:57:51 »

Това че коментирам безумията не значи че ги следвам или са ми на фокус.
    Мога да говоря как всичко е Любов и Светлина и толкова...
    Мога и нищо да не казвам...и само да наблюдавам.
    Избори нали?
    Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #112 -: Октомври 17, 2012, 08:03:34 »

Накъдето е насочено вниманието, натам тече енергията.
    Това е закон, дали ни харесва или не, такъв е закона.
    И като коментираш безумията, като ги гледаш, слушаш, мислиш за тях, отдаваш им внимание и енергия.
    Така  - искаш или не, осъзнаваш или не, им ставаш съучастник.

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #113 -: Октомври 17, 2012, 13:53:02 »

shining_star
    Какво да кажем за тези които следват и вярват в кармата,посланията,ченълинг,всевъзможните конспирации,вредните храни и вредната околна среда въобще?
    Как им помага всичката тази плява въобще?
    И какво им причинява същата тази плява?
    Какво да кажем за това че всеки е неповторим човек и съзнание и всъщност следва готовите модели на стадото и че така въобще се обезличава?
    Въобще какво да кажем и за готовите модели като индигова аура,семинари,курсове и други подобни залъгалки?
    Дали не се вглеждаме в последствията повече,отколкото в причините?
    Кой има полза да сме вторачени само в последствията?
    И по кой механизъм ги подхранвам след като критикувам на всяка крачка същата тази плява която се налага отвън?
    Според теб трябва да се наблюдава безучастно и да не се коментира ли?
    За твое сведение всичката тази плява отдавна е изхвърлена далеч от мен.
    Само не ми се измъквай с кармата и кармичните уроци - не ми звучи никак сериозно!
    Поредния рефрен и мода които пораждат една обреченост.
    Точно кармата те задължава да вземеш отношение...а не да гледаш безучастно.
    И това е възможен избор.
    А след това този който поне е свидетел на разсъждения,доводи,спорове ако щеш отново вече сам ще прецени какво ще следва.
    Плявата която изброих в малка степен или Някой в себе си.
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #114 -: Октомври 17, 2012, 14:09:36 »

[13:24]  Друга притча им предложи Той, като каза: царството небесно прилича на човек, посеял добро семе на нивата си;
    [13:25]  и когато човеците спяха, дойде врагът му и посея между житото плевели, па си отиде;
    [13:26]  а когато израсте злакът и даде плод, тогава се появиха и плевелите.
    [13:27]  И като дойдоха слугите на стопанина, рекоха му: господарю, нали добро семе посея на нивата си? Откъде са, прочее, в нея тия плевели?
    [13:28]  А той им рече: враг човек е сторил това. Слугите пък му рекоха: искаш ли да идем и да ги оплевим?
    [13:29]  Но той рече: не, за да не би, като скубите плевелите, да изскубите заедно с тях и житото;
    [13:30]  оставете да расте и едното и другото заедно до жетва; а по жетва ще река на жетварите: съберете първом плевелите и ги свържете на снопове, за да се изгорят; а житото приберете в житницата ми.

[13:36]  Тогава Иисус остави народа и влезе вкъщи. А учениците Му се приближиха до Него и казаха: разтълкувай ни притчата за плевелите на нивата.
    [13:37]  А Той им отговори и рече: сеячът на доброто семе е Син Човеческий;
    [13:38]  нивата е тоя свят; доброто семе, това са синовете на царството, а плевелите - синовете на лукавия;
    [13:39]  врагът пък, който ги пося, е дяволът; жетвата е свършекът на века, а жетварите са Ангелите.
    [13:40]  И тъй, както събират плевелите и ги изгарят в огън, тъй ще бъде и при свършека на тоя век:
    [13:41]  ще изпрати Син Човеческий Ангелите Си, и ще съберат от царството Му всички съблазни и ония, които вършат беззаконие,
    [13:42]  и ще ги хвърлят в огнената пещ; там ще бъде плач и скърцане със зъби;
    [13:43]  тогава праведните ще блеснат като слънце в царството на Отца си. Който има уши да слуша, нека слуша!
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #115 -: Октомври 17, 2012, 14:33:16 »

Цитат на: The One
    доброто семе, това са синовете на царството, а плевелите - синовете на лукавия
    Ние сме синовете на царството, защото сме напръщели от добродетели и проповядваме само любов. И все пак - смърт за плевелите на лукавия! Ухилен Ще ги изколим и ще ги избесим, ще ги изгорим и ще ги нарежем на парченца, защото царството и любовта божия, трябва да възтържествуват както на небето, така и на земята.
     Ангелче
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #116 -: Октомври 17, 2012, 14:48:29 »

[13:1]  А като излезе оня ден от къщата, Иисус седна край морето.
    [13:2]  И събра се около Него много народ, тъй че Той влезе в кораба и седна; а целият народ стоеше на брега.
    [13:3]  И говори им много с притчи, като казваше: ето, излезе сеяч да сее;
    [13:4]  и когато сееше, едни зърна паднаха край пътя; и долетяха птици и ги изкълваха.
    [13:5]  Други паднаха на каменисто място, дето нямаше много пръст; и скоро поникнаха, понеже пръстта не беше дълбока.
    [13:6]  А когато изгря слънце, бидоха попарени и, понеже нямаха корен, изсъхнаха.
    [13:7]  Други паднаха в тръни, и израснаха тръните и ги заглушиха.
    [13:8]  Други паднаха на добра земя и почнаха да дават плод: едно сто, друго шейсет, а друго трийсет.
    [13:9]  Който има уши да слуша, нека слуша!

[13:10]  И като се приближиха до Него учениците, рекоха Му: защо с притчи им говориш?
    [13:11]  А Той им отговори и рече: защото вам е дадено да узнаете тайните на царството небесно, а тям не е дадено;
    [13:12]  защото, който има, нему ще се даде и ще му се преумножи; а който няма, и това, що има, ще му се отнеме;
    [13:13]  затова им говоря с притчи, понеже те гледат, а не виждат, и слушат, а не чуват, нито разбират;
    [13:14]  и над тях се сбъдва пророчеството на Исаия, което казва: "с уши ще чуете, и няма да разберете; с очи ще гледате, и няма да видите;
    [13:15]  защото сърцето на тия човеци е закоравяло, и с уши тежко слушат, и затворили са очите си, за да не би някога с очи да видят и с уши да чуят, и със сърце да разберат, та да се обърнат, и ги изцеря".
    [13:16]  Вашите пък очи са блажени, задето виждат, и ушите ви - задето чуват;
    [13:17]  защото, истина ви казвам, мнозина пророци и праведници са много желали да видят, каквото вие виждате, и не видяха, и да чуят, каквото вие чувате, и не чуха.
    [13:18]  Вие, прочее, чуйте, какво значи притчата за сеяча:
    [13:19]  при всекиго, който слуша словото на царството и не разбира, дохожда лукавият и грабва посеяното в сърцето му: ето кого означава посеяното край пътя.
    [13:20]  А посеяното на камъни е онзи, който слуша словото и веднага с радост го приема,
    [13:21]  ала няма в себе си корен и е непостоянен: кога настане скръб или гонение заради словото, тоз-час се съблазнява.
    [13:22]  А посеяното в тръни е онзи, който слуша словото, но грижите на тоя век и примамливото богатство заглушават словото, и то бива безплодно.
    [13:23]  Посеяното пък на добра земя е онзи, който слуша словото и го разбира и който принася плод: един дава плод сто, друг шейсет, а друг трийсет.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Недим Мусин
    IKARUS 263.10 NOTORIUS LUXURIOUS EDITION - SIMPLE COPY - OWNER: ME
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: Варна - Велико Търново - Силистра (околия)
  • В триъгълника между най-красивите места в България

« Отговор #117 -: Ноември 24, 2012, 00:40:39 »

Пробвах. Позитивното мислене без реалистична оценка на ситуацията, вяра в нещо реално и практическа работа в това измерение - огън да го гори!
    Аз имах една случка, която ме накара да тръгна по пътя на Духовното. Сега няма да се отпускам в подробности, но ще кажа, че отначало си мислех, че всичко се заключава в йогата и сладникавите ченълинги на Владиците. Те казват интересни неща, но само те не стигат. После обърнах трилогията на Сал Ракели за една вечер. След това няколко книжки с ченълинги на плеядианците ми минаха през ръцете. Скачах с кришнарите по лозята, окичен със звънчета няколко пъти. И точно в този момент се усетих, че ставам смешен с това кълчене и скачане. Повече не съм поглеждал кришнарите, ами си виждам живота, но по нов начин. Вече гледам това, дето го чета в разни книги, да го приложа в живота си и делата си. И какво като съм на 16? Помагам на приятелите си, макар и да не са много тези, дето държат на мене, грижа се за Борето, подкрепям го, правя му подаръци. А повечето хора гледам - чешат езици, дигат гарги, теглят локуми, правят моабети...
    Това не е духовност. Това е позьорство!
    Активен

Борката не е лошо момче, ама май е решил, че може и инак... Е, аз пък няма да му дам! НЪЦ!
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #118 -: Ноември 24, 2012, 01:28:52 »

Позитивното мислене - заблуда. Негативното мислене - заблуда. Реалното мислене - истина.
    Активен
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 62

• Град: софия
  • « Отговор #119 -: Ноември 24, 2012, 02:14:39 »

Браво,  Недим Мусин, хем се посмях, хем ме изкефи отвсякъде! Усмивчица) /с последното ти/
    Каквито и глобални теми да дълбаем, хубаво е да ги разчупваме от скованост с чувството ни за хумор.

/.."Вече гледам това, дето го чета в разни книги, да го приложа в живота си и делата си".... /     
                   правилно! Дела са нужни.., правене, работа, усилия с помощта на Волята

/.. А повечето хора гледам - чешат езици, дигат гарги, теглят локуми, правят моабети..." /
                          ами.. ,/как викаш/:" огън да го гори"...Усмивчица))

с поздрав
    Активен
    Страници:  1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright