Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Книга за Пътя и Неговата Сила - Лао Дзъ  (Прочетена 2252 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « -: Март 27, 2010, 00:49:56 »

Лао Дзъ и Даоизмът

Лао Дзъ,по-стар съвременник на Конфуций,е бил пазач на имперските архиви в Лойянг,провинция Хонан през 6 век преди Христос.През целия си живот той учи че Тао,което може да се назове,не е вечното Тао" Но,съгласно древната легенда,докато пътувал навътре в пустинята,за да се пренесе спокойно в отвъдното,един от пазачите на портитев северозападен Китай го убеждава да запише за поколенията учението,което проповядвал.

Философията на Лао Дзъ не е просто философия, а начин на мислене - начин за оцеляване в трудностите на живота. Прости и естествени са напътствията на мъдреца -разбирай умствено, но те трябва не само да се четат и схващат, а преди всичко да се приложат:
    "Приеми това с което се сблъскваш, пред себе си без да искаш да променяш ситуацията. (Играй играта такава каквато е тя с нейните правила, без да умуваш и критикуваш, възползвай се от възможността, че можеш да участваш в нея, както и от всяко едно движение на играчите)
    Изучавай ествествения ред на нещата в Природата и работи в съзвучие с него, такъв какъвто е, без да искаш да го променяш, работи с него и чрез него, а не срещу него. Природата осигурява всичко каквото ви е нужно без да изисква благодарности и заплащане, без да налага дискриминация в отношението си към всеки. Ако се вгледаш внимателно ще откриеш, че работата върви още по-добре и по-лесно когато престанеш да се месиш в нейната работа. Престанете с "опитите", с прекомерните усилия и прекомерното очакване на резултати. "
    Думата на английски език "understand" като че ли най-точно изразява това. "Разбирам", всъщност "under" и "stand" - "стоя под". Човешкото мнение и слово стоят под Божествените.

"В изпълнение ВОЛЯТА НА БОГА СТОИ СИЛАТА НА ЧОВЕШКАТА ДуША"
    "Те"- Добродетел или Сила, това означава "следване на ДАО".

Сканирах книгата която имам - странни копия видях из нета.Всичките бяха непълни или бяха бледо подобие.

* ЛАО ДЗЪ И ДАОИЗМЪТ.doc (185 KB - свалено 389 пъти.)
    « Последна редакция: Март 27, 2010, 12:58:43 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Притегателната сила на мисълта и как да помагаме с нея
    Духовни учения
    Administrator 6 2808 Последна<br />публикация Януари 21, 2011, 13:53:35
    от shining_star
    Странника и Пътя
    Духовни учения
    delfin 7 1963 Последна<br />публикация Ноември 20, 2009, 21:37:10
    от delfin
    Невидимата сила на Съзнанието
    Видео клипове
    Kery 2 1340 Последна<br />публикация Октомври 06, 2010, 02:24:38
    от Странник
    Мисловната сила - Ани Безант « 1 2 »
    Книги
    нео нула 24 1983 Последна<br />публикация Юли 18, 2011, 05:31:50
    от НИКОЙ
    Осъзнавания по пътя ни
    Всичко относно индиготата
    Stan 7 986 Последна<br />публикация Октомври 12, 2012, 09:31:37
    от Stan

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright