Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Lee Carroll и неговите индигови деца  (Прочетена 2704 пъти)
babyface
Гост
« Отговор #15 -: Март 26, 2010, 19:05:48 »

Нямаш си и идея колко си прав. Вярно е, че съм прекрасна, мила и независима точно толкова, колкото съм достатъчно зряла и съм чела много. Единственото, за което грешиш е, че нямам нужда от усъвършенстване - последното го правя ежедневно в професионален и личен план. Човек учи цял живот.
В този форум свободното изразяване на мнение е на висока почит, толерантността и любовта ме заливат на талази.
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #16 -: Март 26, 2010, 19:09:18 »

Да, аз много те ценя и уважавам мнението ти защото всички сме едно цяло и не мога да те съдя за това което си. Ти си това прекрасно духовно същество избрало да се инкарнира и да добие уроците си на тази земя която Бог е създал с идеята да пресътвори себе си. Ти си самото чудо на планетата Земя и си дъщеря на незнайни войни, които владеят собствената си реалност. Мир и много светлина ти пожелавам.
Активен
babyface
Гост
« Отговор #17 -: Март 26, 2010, 19:21:14 »

Ще си позволя да се обоснова чрез приказката за Червената шапчица, която всички знаем.
Та, майката на Червената шапчица, както си спомняте, й е казала да занесе на баба си кошничката с разните там неща, като не се спира да говори с непознати из гората, тъй като не се знае кой с какво намерение ще подходи към Шапчицата.
Възможните начини на поведение на Червената шапчица са три:
1. Да мине през гората без да срещне рисков фактор - в този случай дали ще послуша или не майка си е без значение.
2. Да мине през гората като срещне рисков фактор (Вълка). Тук са възможни две сюжетни линии:
а) да игнорира Вълка и да си продължи;
б) да подходи точно както е подходила в приказката.

В резултат от глуповатото си поведение, има няколко жертви - бабата, тя самата, Вълка и е отворила излишна работа на Ловеца. Защо? Защото е наивна, да не кажа проста.

Къде е сбъркала Червената шапчица?
Първо, надценила се е, като не е послушала майка си.
Второ, не е преценила ситуацията и не се е замислила и за момент за причинно-следствените връзки от това, че е дала инфо на Вълка за къщата на баба й.
Трето, от действията й са произтекли неприятности за всички около нея.

Защо правя паралел между тази тема и приказката за Червената шапчица? Сещаш ли се?
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #18 -: Март 26, 2010, 19:24:54 »

Сещам се мило дете на светлината - това е защото си много умна, учена и един истински събуден критик на нашето общество от промити мозъци. Ти си истински спасител за нащите души. Благодаря ти за това, сега няма да сме толкова заблудени. Благодаря, нека бъде светлина и силата да е с теб.
ПС. Всички сме едно цяло, включително и червената шапчица, вълка и кравата Милка от небезизвестната реклама, за това няма как да те съдя. Кажи ни ти Боже слезнал на Земята, какво да правим според теб ? Благодаря! Моля за прошка за предишните си негативни мнения, сега разбрах коя си наистина!
ПСС. Ако може и някой друг анализ на някоя приказка - ще го оценим! На мен "Пипи дългото чорапче" ми е любима - ако може анализирай я! Благодаря!
Активен
babyface
Гост
« Отговор #19 -: Март 26, 2010, 19:29:39 »

Благодаря за доверието:))))
Оправяйте се, щом сте се реинкарнирали, човек разполага със свободен избор;)
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #20 -: Март 26, 2010, 19:40:25 »

Но как така мило дете на светлината ? Не може да разполагаме със свободен избор, щом си дошла за да промениш нашият избор - нали това е твоята мисия във форума ? Иначе се получава така, че ний заблудените сме направили избор който ти искаш да промениш и осъдиш... а по думите ти до тук се разбира ясно, че това не е съдене а е събуждане от ужасният кошмар наречен Индиго деца... дори не мога да повярвам сега колко съм бил заблуден да вярвам в такива изкуфели твърдения. Падам на колене и те моля - покажи на нас неправилно избралите пътят към светлина и доброта. Благодаря!
ПС. Всички сме едно цяло за това си длъжна да ни помогнеш - нали разполагаш със знания! Помогни на нас низгвернатите, които сме неосъзната част от теб.
Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 417

• Град: Варна
  • « Отговор #21 -: Март 27, 2010, 01:31:05 »

Ухилен Ухилен Ухилен
    приказката за Червената шапчица ми е любимата, та ще направя тежко отклонение.
    Имаме:
    Червена шапчица-> която е глупава и сладка, не е чувала с какво се хранят вълците, лъже майка си, забравя болната си баба заради разни цветя, не слуша интуицията си
    Майката-> която е безотговорна и мързелива, предпочита да прати детето си само при алкохолизираната баба за да не се занимава тя. Изпраща момичето с репликата "върви мирно и тихо и не се отбивай от пътя, защото може да паднеш, да строшиш шишето и да оставиш баба си без вино."
    Бабата-> за която виното е доста важна част, най-вероятно алкохоличка, болна е и се излежава по цял ден
    Вълкът- 1)во е учтив 2)ро знае как да общува с по-глупавите от него без да ги наранява 3)то хуманно изяжда бабата- дори не се знае дали и е желал нещо лошо, факт е, че тя остава жива в него, както и момичето 4) облича се в женски дрехи (различен е) Плезещ се
    Ловецът-> влиза в къщата на бабата неканен под предлог, че тя хъркала силно и е обезпокоен. На мен си ми мяза на обикновен глуповат крадец. Отдавна е търсил вълка за да го убие, воден е единствено от омразата. Има пушка, но решава да разпори вълка, ето пак лошотията му изпъква. Оставя Червената шапчица сама да мъкне камъни, което показва лоши обноски.

Любим ми е края...
    После излязла жива и бабата, но едва-едва дишала. Червената шапчица донесла няколко едри камъни и напълнили с тях търбуха на вълка. Събудил се той след малко, рекъл да скочи от леглото и да побегне, но камъните били толкова тежки, че той се строполил на земята, пребил се и умрял.
    Зарадвали се тримата много. Ловецът одрал кожата на вълка и си отишъл у дома, бабата изяла козунака и изпила виното, които й била донесла Червената шапчица, и се подкрепила, а Червената шапчица си рекла: ''Докато съм жива друг път няма вече да се отбивам от пътеката и да навлизам в гората, щом мама не ми позволява''.

Ако ние сме Червената шапчица, то горките вълци, които умират гладни и стресирани, докато се мъчат да избягат от нас.
    И горките ние, които имаме изкривена ценностна система и не можем дори да си вземем свястна поука от приказката.  Плезещ се
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #22 -: Март 27, 2010, 02:26:18 »

Веселяк Веселяк Веселяк

Ти го каза  Веселяк

Боже-е... мислих,че Бейбифейс и Власти къртят и то къртят яко и мивки и всичко...  Ухилен ама Еруин... Ти направо изби и рибата Ухилен... нищо не остави в морето Ухилен

Не знам защо ама някак си, създалата се ситуация, ми напомя за Цар Кару I- много интелигентен човек с още по-голямо чувство за хумор.Усмивчица
    « Последна редакция: Март 27, 2010, 02:35:00 от elsha » Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    babyface
    Гост
    « Отговор #23 -: Март 29, 2010, 11:31:06 »

Аз имам и една друга разработка по Червената шапчица, обаче е много нецензурна за този форум;)
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #24 -: Март 30, 2010, 16:21:27 »

Ум, приказване, приказки... Приказния свят?... Той е такъв, какъвто всеки си го сътвори...

А "Христос беше прост наставник в общество от висшисти..."-Кристиян

Когато направим една малка добринка, без да мислим, без защо, как и на кого... тогава е Любов...
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #25 -: Август 16, 2010, 23:06:46 »

орязвания... нали се сещаш, няма как да вярвам на кавър версии.
    То това е навсякъде около нас... Усмивчица
    Активен
    GANAILA
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

« Отговор #26 -: Август 16, 2010, 23:24:16 »

предлагам на вси4ки тук  да про4етат някои от нещата на Лии Карол
    на мен ли4но много ми помогнаха ,в такъв смисъл ,4е ми дадоха отговори
    на много въпроси ,4иято достоверност по4увствах със сърцето си.Докато 4етях
    неговите книги,или слушам 4еналиг,се изпълвам с невероятна любов .Не искам
    да указвам влияние на никого,наи-малко от вси4ко искам да манипулирам
    не4ие мнение Всеки сам избира къде да търси своята истина ,и своето щастие
    както и сам си избира хората които смята 4е ще му помогнат за това.Както вси4ки
    тук неведнъж казаха ,трябва да следваме интуицията си тя ще ни покаже кое е
    добро и кое би ни навредило.
    с наи- добри 4увства и много любов
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Програма за детските градини работещи с индигови деца
    За родителите
    LK 6 3190 Последна<br />публикация Октомври 25, 2010, 16:33:27
    от @di
    Индигови деца или деца под индиго
    Децата индиго
    Админ 0 3418 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:36:57
    от Админ
    ТВОРЕЦА И НЕГОВИТЕ ИНСТРУМЕНТИ! « 1 2 »
    Послания
    The One 22 2285 Последна<br />публикация Март 16, 2011, 02:03:30
    от The One
    за Индигови деца по ТВ
    Видео клипове
    Турист 13 1985 Последна<br />публикация Февруари 28, 2011, 13:17:12
    от pluton
    Литература за кристалните, индигови и други деца? Фините енергии
    Книги
    taurus 5 1673 Последна<br />публикация Юли 08, 2012, 07:23:34
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright