Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво да направим да подпомогнем прехода!  (Прочетена 4990 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Март 11, 2010, 23:57:44 »

Ето как аз виждам прехода.
Нека не подценяваме личния пример и да търсим кардинални мерки.
Нужно е толкова малко за да променим света.
Вижте:

http://www.youtube.com/watch?v=CwHcS-XoYbc&feature=related
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Март 12, 2010, 00:09:54 »

" Предай Нататък" е наистина страхотен и много смислен филм. Навремето след като го бях изгледала, доста време размишлявах върху него.
    Посланието е много мъдро и добро. Опасявам се обаче, че само добрите дела няма да могат да спомогнат за прехода. Необходима е кардинална промяна в мисленето и разбирането на хората.
    И въпреки всичко, това е една от крачките по Пътя Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Март 12, 2010, 00:19:11 »

Ето за по-песимистично настроените и доказателството ако мога така да кажа.Усмивчица
    Всичко е вътре вън няма нищо!
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=Cbk980jV7Ao" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Cbk980jV7Ao</a>

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Март 12, 2010, 00:35:05 »

Ех, Amazing, това клипче е едно от любимите ми. Посланието обаче в него е различно от това на филма. В клипчето човека просто помага на хората да открият техните положителни черти, качества,визия заради които си струва да се обичат, да се харесват и да се усмихват Усмивчица Първо човек трябва да обикне и да приеме себе си. Ако го направи, ще може да обича и приема останалите хора.
    Проблемът на повечето хора е, че не се оценяват достатъчно и не откриват сами своята уникалност и красота, а имат нужда някой постоянно да им я показва, за да се чувстват уверени, щастливи и обичани.
    Да накараме хората да се усмихват е също стъпка по пътя Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Март 12, 2010, 00:44:08 »

Интересно и аз видях това което казваш точно така,но видях също че той предаваше нататък енергията която имаше и може би промени много повече хора а те други хора и тн.
    Което всъщност си мисля,че е същината на прехода за мене.
    Аз така възприемам прехода на практика с усмивка Усмивчица
    Активен

Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Март 12, 2010, 10:28:51 »

Интересно и аз видях това което казваш точно така,но видях също че той предаваше нататък енергията която имаше и може би промени много повече хора а те други хора и тн.
    Което всъщност си мисля,че е същината на прехода за мене.
    Аз така възприемам прехода на практика с усмивка Усмивчица

Има правота в думите ти приятелю
    Активен
    PrinceOfLight
    Гост
    « Отговор #6 -: Април 12, 2010, 17:14:46 »

12 - годишно момиче накара света да млъкне за 6 минути   http://vbox7.com/play:cb237e95

Когато гледах клипа се почувствах така сякаш тези думи са взети от душата ми и са изразени по невероятен начин, точно към това съм се стремял винаги да показвам именно това......

"Ти си това което правиш, не което говориш".

Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Април 12, 2010, 18:25:20 »

Много разтърсващ клип,но не мисля,че онези мазни политици и делегат ще се заслушат в тези съвети...направо молби.Няма да се заслушат в тях,въпреки,че знаят,че са истина!
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Април 12, 2010, 18:41:50 »

Много хубаво клипче. Разтърси ме направо.

Рабено,
    прав си, че на този етап на политиците им е все тая какво се случва. Повечето хора са на принципа " Абе, след нас ако ще и потоп да става".  Освен това, те знаят, че това са истини, но за тях те не са угодни, защото нямат печалба. Един ден ще се осъзнаят, ама тогава вече ще е много късно.
    Но не само на политиците не им пука. Погледни хората как масово вредят на природата- като се почне от елементарното изхвърляне на отпадъците. Ако всеки направи поне една малка крачка към промяна, това ще е не малка живителна глътка за Земята.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #9 -: Април 12, 2010, 18:52:19 »

Аз също подкрепям твоето мислене,защото съм се убедил и съм го изпитал.
    Много пъти съм казвал,че ако всички хора на земята дадат поне по левче или там нещо на тяхната парична единица ще се натрупам милиарди пари,които да дадем за "реставрация" на Земята ни!Дори и по-бедните да нямат възможност да дадат,то тези,които имат ще съберат достатъчно.
    Или ако всеки българин отдели поне по 50 стотинки за просяците в България?
    А пък да не говорим за милиардерите и милионерите.
    Но просто хората сега живеят с начина на мислене:"Защо аз да се набутвам,а съседа не?"! Същото си мисли и съседа. Ухилен
    И така се получава този много лош омагьосан кръг.
    И затова трябва колкото се може повече хора да се "пробуждат" и да покажат на другите хора красотата на нашият свят,на нашата Земя!
    Като децата-индиго или като Христос,даже.

Активен
    PrinceOfLight
    Гост
    « Отговор #10 -: Април 12, 2010, 18:53:02 »

Точно това е най-жалкия парадокс, който може да съществува, всеки знае какво е нужно за да помогне, но никой не си мърда пръста.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #11 -: Април 12, 2010, 19:03:12 »

Ако ме обвиняваш в бърборене без действие искам да ти кажа,че аз съм сам!(освен ако някой в този форум е решен да промени нещо)
    Един ден като порастна ще опитам да направя промяна.Поставил съм си го като цел.Защото искам моите деца да живеят в свободен свят.
    Но сега всеки ще ми се изсмее и затова единственото,което мога да направя е да пиша стихове и размишления по този въпрос надявайки се един ден някой да ги прочете и да вникне поне в една от думите ми.И така ще е добре!
    Активен
    PrinceOfLight
    Гост
    « Отговор #12 -: Април 12, 2010, 19:10:08 »

Ако ме обвиняваш в бърборене без действие искам да ти кажа,че аз съм сам!(освен ако някой в този форум е решен да промени нещо)
    Един ден като порастна ще опитам да направя промяна.Поставил съм си го като цел.Защото искам моите деца да живеят в свободен свят.
    Но сега всеки ще ми се изсмее и затова единственото,което мога да направя е да пиша стихове и размишления по този въпрос надявайки се един ден някой да ги прочете и да вникне поне в една от думите ми.И така ще е добре!

Приятелю не те обвинявам в каквото и да било в случая визирах политиците от клипа за които спомена и още милиони хора по целият свят.
    Не си сам, аз също съм с теб решен на 100 % да направя промяна и не само трябва да се опитаме ами и да я направим.
    Но по важното е че всички ние имаме добри идеи как да се постигне, само трябва да ги реализираме.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #13 -: Април 12, 2010, 19:33:31 »

Тогава се извинявам.
    Но просто съм свикнал да виждам във всичко коснпирация и обида към мен. Ухилен
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #14 -: Април 12, 2010, 20:12:07 »

Искам да се похваля относно едно нещо,което няма да крия,погали егото ми!

От курса ми по английски правихме олимпиада.В нея бяха около 200 души от цяла София.Първите трима печелят безплатни месеци,изучаване на английски.
    Е аз не бях сред първите трима ами бях на 9-то място,но въпреки това се радвам.Първите 10 също така печелят комплект книги на английски и разни други награди предназначени за по-малки деца,които аз отстъпих на 9-годишната ми сестра,разбира се!

Също така имаше и награди от този вид за най-добро съчинение.
    Знам,че няма да се учудите като ви кажа,че съм на първо място! Ухилен

Всички,които са прочели съчинението ми са ахнали(букв.)след като са го видели.

Да,имам много граматични грешки и много стилистични,но пак съм победител!

Радвам се наистина много,защото открих таланта си и призванието ми.Пожелавам на всеки да изпита подобно щастие каквото изпитах аз!

Дори мисля да се явя на "Българския търси талант" в края на годината и да им рецитирам най-добрите ми стихове.
    Едва ли ще продължа напред,защото там никога не съм виждал да пуснат човек със собтвени стихов.Но ще опитам!
    Надявам се да съм първият,който е успял не с музика,а с поезия!

Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright