Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вселенски закони - пътят на възпитанието  (Прочетена 2692 пъти)
MAY
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« -: Март 11, 2010, 09:19:41 »

Ако понякога си мислите, че ви е трудно защото вместо "дете", отглеждате и възпитавате "извънземно", помислете си: "Щом на Вас ви  е трудно, колко ли му е трудно на детето с нас човеците?!?!" Децата индиго са особени и подходът към тях трябва да бъде друг.Споделям част от моя път-Вселенските закони и как да то обясним на децата си. Дано всеки от Вас намери нещо, което да му е полезно.

1. Първи Вселенски Закон
Любовта е семето, Любовта е цветето, Любовта е плода.
Който сее Любов, ще бере Любов. Който сее Омраза, ще жъне Злоба.

2.   Втори Вселенски Закон

Прошката е най-великият дар, който човек може да направи сам на себе си.
Опрощението изисква сила на духа, която не всеки притежава.За това мнозина казват, че прощават, но продължават да таят злоба и лоши чувства.
Смисълът на прошката е в силата на Любовта. Когато обичате, прощавате всяко нещо, което са ви сторили. То няма значение /това което са ви сторили/, защото вие обичате.
Но Любовта към всички и към всичко е върховно постижение. Стремете се към това състояние на ума и душата. Не се отчайвайте ако не го постигнете. Не всекиму е дадено /до го постигне/, но всеки трябва да се стреми към това.
Смисълът на прошката е в силата, която отключва. Ако простиш ти вече не си свързан с този човек или събитие. То не те владее, не те тормози, не ти господства. Ти си свободен от него, а какво по-ценно от Свободата на духа?!

Детето се учи на прошка, като му се прощава. Когато се страхува от порицание, как да потърси прошка? Когато не се бои от порицание, но знае, че ще бъде посрещнато с Любов и Разбиране, тогава ще поиска прошка. А ти му я дай. Така и то ще се научи, че да се прощава е израз на Любов и ще започне само да прощава.Така постепенно ще открие силата на прошката.

3.   Трети Вселенски Закон
Не сторвай зло никому.

Бъди съзнателен в действията и думите си. Ако нещо е добро за теб, то може да не е добро за друг. Не винаги е възможно да бъдем добри към всички, но не трябва съзнателно да ги нараняваме и измъчваме.
Ако сте стори зло, то остава запечатано в самите вас и един ден ще трябва да давате отчет за него.
Обясни на детето, че когато съзнателно или несъзнателно нараняваме други хора или животни, това уврежда и нас, макар и невидимо, защото това е енергия която се пръска навсякъде. Използвай примери от живота.

Ако проявите интерес, мога да споделя и останалите закони....
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Божествените закони за еволюция на Вселената « 1 2 »
Вселенски закони
delfin 29 13364 Последна<br />публикация Ноември 19, 2013, 12:03:35
от vanko57
Гурувците, Егото, Пътят и Илюзията
Духовни учения
guru 7 1419 Последна<br />публикация Май 11, 2011, 22:09:30
от Чиста енергия
Предложение за нова категория (Вселенски закони)
Съобщения / Предложения и оплаквания
Reiki 6 1107 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 10:43:37
от bezimenna
Възпитанието на детето - Р. Щайнер
Книги
Ich 12 1389 Последна<br />публикация Януари 28, 2012, 20:47:36
от Ich
Вселенски Закони-друг поглед
Вселенски закони
animus 0 1137 Последна<br />публикация Януари 27, 2012, 13:53:27
от animus

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright