Духовно развитие

Страници:  1 ... 4 5 [6]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Просто мисли от различни хора  (Прочетена 12628 пъти)
kapitana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #75 -: Януари 11, 2013, 22:04:51 »

Из лекциите на Учителя...

Разказваха за един човек от Свищов, който обичал парите и дълго се молил на Господа да му помогне да спечели сто-двеста хиляди лева по който и да е начин. Една вечер някакъв му се явява насън, казва, че молитвите му са чути, и му дава една торба със злато. Той я хваща и си казва: "Оправих си вече работите!" В това време се явява една крава и започва да се върти около него. Казал си: "Откъде се взе тази крава да се върти около мен и да не ми дава да изляза!" Понечил да я ритне и да си върви с парите по пътя, но в същото време почувствувал нещо студено по лицето си... Всъщност какво станало: когато си лягал вечерта, сложил на масата до леглото едно шише с вода. И когато ритнал кравата насън и си казал: "Отървах се от нея!", той всъщност ритнал масата, тя се обърнала и шишето с вода се изляло върху него. А "торбата", която държал, била покривката на масата, но парите ги нямало.

Та казвам: същественото е мисълта. Торбата, парите, всички тия работи отвън са чувствания, а същественото е мисълта. Всички хора в света все носят торби, в които нищо няма, а кравата, с която се занимават, е обърната с краката нагоре маса. По някой път и вие ритате вашите крави. Законът е много прав: кравата се върти, а той иска да излезе. Нека и той да вземе и да се върти заедно с нея. Защо кравата се върти? - мисълта образува движение. Кравата иска да му каже: "Можеш ли да се въртиш? Какво ще правиш с тия пари?" щом човек дойде на земята, кравата започва да се върти около него. Тази крава е Животът. Виждате ли колко интересен е този сън. Щом се родиш, кравата започва да се върти около те6 и ти се чудиш какво да правиш с нея. Ако не разбираш законите, ти ще я ритнеш и ще ти остане само празната торба, а мисълта и знанието ще си отлетят.
Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
kapitana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #76 -: Януари 15, 2013, 16:46:13 »

Мисъл за деня:
Противоречията ние не може да ги примирим в света: никой досега, който се е занимавал с противоречията, не е могъл да ги примири. И с безлюбието никой не може да се справи, защото и злото си има свое място. В злото човек добива повече сила, много малко Любов добива; в доброто добива повече Любов, повече живот – по-малко сила. Тъй щото, може би за в бъдеще, когато доброто и злото се влюбят едно в друго, злото ще даде от силата си на доброто, а доброто ще даде на злото от своята мекота.
Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #77 -: Февруари 12, 2013, 18:20:11 »

Добро попадение Утро!
    Мъдри и истински думи!
    Дано повече хора ги помнят
    и прилагат в живота си.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #78 -: Февруари 21, 2013, 10:40:16 »

С усмивки започва и днешния ден!
    Добро утро и дано за всички бъде плодотворен!
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #79 -: Май 16, 2013, 17:04:28 »

Без думи.

* Man as Gender.jpg (65.44 KB, 620x467 - видяно 202 пъти.)
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #80 -: Юни 28, 2013, 16:55:03 »

Каквото и да става

Хората са неразумни, алогични и егоцентрични. Обичай ги, каквото и да става.
    Ако правиш добро, ще те обвинят в егоизъм и задни мисли. Прави добро, каквото и да става.
    Ако успееш, ще се сдобиеш с фалшиви приятели и истински врагове. Стреми се да успееш, каквото и да става.
    Доброто, което правиш, ще бъде забравено утре. Прави добро, каквото и да става.
    Честността и откровеността те правят уязвим. Бъди честен и откровен, каквото и да става.
    Онова, което си градил с години, може да бъде разрушено за една нощ. Продължавай да изграждаш, каквото и да става.
    Хората истински се нуждаят от помощ, но ще се нахвърлят върху теб, ако им помогнеш. Помагай им, каквото и да става.
    Дай на света най-доброто от себе си и той ще те открие. Дай му го, каквото и да става.

Надпис на стената в Шишу Баван, Дома за деца на майка Тереза в Калкута

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #81 -: Септември 13, 2013, 23:01:44 »

Утро, как ти се занимава, нямам идея, но да знаеш, много ме радва, понякога да се вмъкна и да видя какви си ги накатерила.
    Ще допълня и аз с нещо, но не мога да намирам такива картинки като теб. Ако ти хареса някоя и имаш хубава мисъл към нея - казвай, ще я издокараме.
    Някои не помня на чии автор са, но нищо.

"Не винаги имаме сили да изпълним обещанието, което сме дали, но винаги имаме сили да не го даваме!"

"Неблагодарността е показател за голяма слабост. През живота си не съм виждал силен духом човек да бъде неблагодарен."
    Й. Гьоте

И два велики изстрела от Айнщайн:

"Здрав разум, това е сбора от предразсъдъци, придобити преди осемнайсетгодишна възраст."

"Щастливият човек е прекалено доволен от настоящето, за да губи време в мисли за бъдещето."
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #82 -: Септември 14, 2013, 14:58:20 »

Цитат на: Утро
    Хубаво е вожде всеки да знае, че поне един е успял да изненада,замисли или помогне...
    Да, а и  уверявам те, не съм само аз, но не са много тези, които ще те поздравят открито.
    Свенливи са Намигване

Нищо съществено не съм правила,получавам подобни послания във фейса всеки ден и си копирам тези който  резонират с мене и ме докосват...
    Понякога се питам по какво ли се различават значителните думи и дела от незначителните... Кой определя съществени ли са или не са съществени? Аз поне не съм виждал мерна единица за това.
    Тук ще са много на място думите на Юнг, които май ги имаше даже, малко по-напред в тази тема:
    "Всичко зависи от това как виждаме нещата, а не какви са те в действителност."
    Дори и само това кратко изречение, съдържа в себе си отговорите на безброй въпроси, главоблъсканици и дилеми.
    В действителност може и да не ги съдържа, да няма нищо значимо в това изречение, но аз ги виждам Усмивчица
    По същия начин, ти в действителност може и да не правиш нещо съществено, но аз виждам в действията ти много съществени неща.

Благодарни ли сме за всичко което имаме в живота си?...:
    Юнг е отговорил на този въпрос... и все пак това си е тема, заслужаваща отделен раздел.
    Благодарността е наистина велико състояние на духа.

Цитат
    "Неблагодарността е показател за голяма слабост. През живота си не съм виждал силен духом човек да бъде неблагодарен."
    Й. Гьоте
    Което ме подсеща и за обратната страна:
    Не мисля, че е обратната. Посланието е същото "бъди благодарен за това, което имаш и това, което нямаш... това, което ти се случва и това, което не ти се случва, без значение какво искаш да имаш или да ти се случи".
    Само този, който не иска нищо повече от това, което има - има всичко. И това е наистина богат човек.
    Сентенцията на Петър Дънов за доброто и лошото у човек е като продължение на думите на Юнг.
    Виж как се получава:

Всичко зависи от това как виждате нещата, а не какви са те в действителност. Ако в продължение на една година виждате само доброто в човека, вие коренно ще се преобразите.
    Ако виждате само лошото в човека, вие ще деградирате.

Понякога стават много интересни сглобки... и понякога може да ти се стори, че никак не е случайно това.
    Навремето, когато нямаше интернет, събирах какви ли не подобни цитати, от най-различни места и бях сглобил половин тетрадка голям формат.
    Мислех си, че по този начин обединявам потенциала на всички автори и го впрягам в една посока.
    Ако ти се занимава, направи нещо такова. После си избери някаква картинка и ще нагласим текста към нея и ще си имаш твои си колажи, с мисли, събирани и подредени от теб си.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 447

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #83 -: Октомври 29, 2013, 13:30:00 »

Седиме си аз и си мислиме:
    Щом психиатрите имаха 8 години да ми помогнат, пари вземаха, а не успяха, а пък една тумба шантави хлапетия на по 13 години за 17 месеца успяха да ми помогнат така, както онези смешници не са и сънували, като не само една стотинка не са ми взели, ами даже те даваха разни неща и пари, къде ли е грешката:

А) В мене (ха дано, ама надали);
    Б) В нашите (ишаллах...);
    В) В психиатрите - за пари и слава ме съсипваха...

Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #84 -: Октомври 29, 2013, 15:12:52 »

Хубаво е когато, преди всичко можеш да се почустваш най-вече човек!
    Активен
    Страници:  1 ... 4 5 [6]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Индиго или просто еволюция
    Децата индиго
    delfin 4 2285 Последна<br />публикация Ноември 12, 2009, 23:06:10
    от delfin
    Фанатизъм, хора-овце и хора-вълци, съвършенство, щастие, ПЪТЯТ на Воина
    Езотерика
    delfin 3 3244 Последна<br />публикация Май 24, 2011, 13:35:05
    от sharga
    Медитация - техники,опит или просто споделяне « 1 2 »
    Йога
    Amaranth 16 2562 Последна<br />публикация Януари 26, 2011, 16:29:56
    от Ann
    Различни науки - от чисто любопитство просто малко помощ ако може??
    Въпроси и отговори
    Emil 1 911 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 04:23:00
    от STRONG_SOUL
    Различни възгледи за Рогатия симпатяга
    Духовни учения
    nobody 10 1285 Последна<br />публикация Януари 09, 2013, 18:10:51
    от nobody

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright