Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Истината  (Прочетена 970 пъти)
Icko
Гост
« -: Март 09, 2010, 15:01:24 »

Реших да създам тази тема, за да можем да споделим как разбираме истината.
 Истината е една, универсална за всички. Но какво оказва влияние за различното й тълкуване от отделния човек? Кога можем да бъдем сигурни и изобщо можем ли да бъдем сигурни дали информацията, която приемаме за истина е Истина? Защо понякога ни е нужно повече време, за да осмислим дадена информация и кога в действителност я приемаме за такава, която ни казва истината?

Активен
delfin
Гост
« Отговор #1 -: Март 09, 2010, 17:49:56 »

Истината такава, каквато ние си я представяме е една, а всъщност е нещо изключително относително. Има истини и истини. Колкото хора по Земята и Вселените, толкова и истини. И в Създателя/Създателката истината също е многолика. Той/Тя се опознава чрез нас - частиците и искричките от Него/Нея. А в Непроявеното никой не знае какво е? Малкото не може да обхване голямото. Ако си представим, че сме една малка капчица от един огромен океан, то малката капчица не може да обхване и разбере какво е Цялото - Океана, чиято малка частичка е тя самата.

Само когато тази частичка се влее в общото съзнаие, потокът на цялото, тогава чрез Цялото тя осъзнава величието и необозримостта на Океана. Но и Океанът същевременно също е част от нещо по-голямо и по-всеобхватно. И така е във все един безкраен и безбрежен Океан, все в една Безкрайност Безбрежност, Необятност, Цяло, Беспределност. Едно, разделено в многообразие. Едно, което Само се е Сътворило и Само Се е Раздвоило, за да изследва Самото Себе Си. И после Двете пак се събират в Едното.
« Последна редакция: Март 09, 2010, 18:04:40 от delfin » Активен
7dc
Гост
« Отговор #2 -: Март 09, 2010, 18:16:54 »

Прекрасен пример за многоизмерност!
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Март 09, 2010, 18:59:15 »

УсмивчицаМисля че всички знаем притчата за тримата мъдреци и слона които били с затворени очи и се опитвали да разберат какво стои пред тях.
Първият се блъснал в слона и отсякъл това е стена,втория напипал нокъта на слона и казал това е костенурка.
Третият усетил хобота на слона и казал че е сигурен че това е змия.
Когато си отвързали очите те немогли да повярват че това е слон!
Според мен има толкова истини колкото и хора на планетата.
Но нека да споделя ако може как се формира самата истина според мен.
Повечето от нас изпозват само 5 сетива вкус,мирис,допир,слух и зрение тези сетива вкарват цялата тази информация в една затворена кутия кадето мозъка я обработва или така наречения ум.
Които прави различни асоциации и определя деиствителността си за дадения индивид.НО!!!
Тъй като всеки има различна гледна точка:
Се създават различни асоциации или истини.
Всяка истина или извод или асоцияция са временни тъй като постоянно се сменя гледната точка на индивида и това е причината да не може да се почувства сигурност или постоянна уопора в нещо.
Според мен това може обаче да се промени ако човек развие друго едно сетиво което е по скоро чувство.
Това става когато ние осетим че има една по висша сила която постоянно бди над нас,която вечно ни обича и ни прощава всичко.
Тази сила или енергия винига ни дава среда за самоизява и винаги е краино благосклонна към нас.
Когато това се усети и се придобие това чувство и то се превърне в знание,човек живее един по различен живот изпълнен с сигурност и любов които променят текущата му истина или гледна точка и тя става хармонична с енергията за която говоря.
Или с други думи когато човек развие така наречената интуиция истината му започва са става подобна на така наречената универсална истина тази от която произлиза всичко.
И тъи като има закон за еднаквостта.
Два "различни" обекта с еднакви своиства стават  еднакви.
Ние все повече ставаме като първоисточника от които сме произлезли и това е именно еволюцията за която всеки мечтае.
Всички тези малки базброй истинки ни карат да вървим един безкраен път в вечността връщаики се към началото си през един уникално съвършен и вълнуващ живот.
Заради това не можем да говорим за правилна и грешна истина а само за различна и съвършенна истина която по уникален начин кара всеки да върви напред чрез най-големия подарък които имаме ИЗБОРЪТ.
Според мен това е достатъчен повод да се самоуважаваме и да уважаваме всичко живо и не живо и неговата истина пък макар и различна от нашата.
Защото утре нашата истина ще бъде на 100% променена.
ПС:Когато искаме да наложим нашата истина ние осъждаме чуждата и не виждаме проявата на съвършенството което цари навсякаде.
Всеки има истина дори и този който си мисли че няма,това също е истина.
Това бе малка част от моята временна истинка.
Поклон пред всички съществуващи истини.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
nia.boneva6
Гост
« Отговор #4 -: Юни 21, 2010, 18:21:23 »

Мисля, че Истината може да се види дори в най-странното нещо. Всичко съдържа в себе си Истина. Стига ние да Я видим, да Я преоткриваме във всеки един миг, в илюзията даже... И важно е да можем да виждаме Истината от различни гледни точки. Т.е., изразих се неправилно: да гледаме нещата от различни страни, докато видим къде се е ''скрила'' Истината. Тя ни дава възможност да изследваме света... или поне части от него... Усмивчица Естествено, няма нужда да мислите като мен Усмивчица
Активен
Kery
Гост
« Отговор #5 -: Юли 23, 2010, 13:26:52 »

Ако всяко нещо има в себе си истина...то тогава има и неистина - лъжа. Кое откривате първо - истината и по нея определяте кое е лъжа, или откривате лъжата и по метода на изключването намирате истината? Отбелязвам, че питам конкретно за истината и лъжата на Земята, в материалния ни свят.
Някои хора имат силна интуиция, но тя понякога греши. Стараем се да балансираме съзнанието си между ума и душата, но понякога се оказва, че трябвало да се вслушаме само в едното... В старанието си да вървим към истината, понякога дали не ние страх, да не сгрешим прекалено много... От наша грешка зависят толкова много още неща... Вие за вашата преценка кое слушате повече?
Когато човек лъже, може би аурата му се променя...някой виждал ли е аура, на човек изричащ лъжа?
Активен
psyhea
Гост
« Отговор #6 -: Юли 23, 2010, 13:31:16 »

Абе за аурата не знам,ама погледа се променя.Очите издават всичко,и това си е факт!
Страхът от грешките заглушава интуицията.А тва е много кофти..В крайна сметка,човекът се усъвършенства по емпиричен път.И грешките са си част от това.
Не може да завършиш училище,изучавайки само любимите си предмети,нали?
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Хората пренебрегнаха Истината и не ги е грижа « 1 2 3 4 5 »
Йога
Търсач 70 4133 Последна<br />публикация Юни 26, 2012, 20:39:39
от Sunshine(sun)
Експеримент с Истината
Духовни учения
Търсач 13 933 Последна<br />публикация Април 23, 2011, 18:47:45
от Търсач
Експеримент с Истината – първи стъпки
Йога
Търсач 3 1437 Последна<br />публикация Януари 09, 2012, 00:26:36
от meander
Просветлението за Истината « 1 2 ... 6 7 »
Духовни учения
Aliya 100 3034 Последна<br />публикация Май 13, 2012, 23:37:12
от boryanab
Истината за месото « 1 2 3 4 »
Природосъобразно хранене
Sunshine(sun) 45 4793 Последна<br />публикация Юли 07, 2013, 22:23:01
от kapitana

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright