Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Катаклизми  (Прочетена 1343 пъти)
izida
Гост
« -: Март 08, 2010, 22:02:04 »

Ново земетресение в Турция, от 6.0 магнитуд, в 4:32, епицентърът е на 550 км от Анкара.
Май-наистина на земята вече много и е дошло.

« Последна редакция: Март 08, 2010, 22:56:28 от izida » Активен
pluton
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #1 -: Март 08, 2010, 23:58:52 »

Хах, аз се чудя защо не се чувствам комфортно и само ми се реве, изтощена съм и какво ли още не, да не Ви губя времето?! Не съм сигурна, че става дума за съвпадение - първо Хаити, после Чили, сега пък Турция...
    Активен

Icko
    Гост
    « Отговор #2 -: Март 18, 2010, 23:49:28 »

Промени, промени протичат по цялата ни планета. И изразяват се те с думичката "катаклизъм". Но какво значи тя, нещо случващо се в голям мащаб? В много хора тези катаклизми будят страх, защото отнемат човешки живот. Те пораждат също и съпричаност в останалите хора, но защо само в такива случаи се сещаме да погледнем отгоре на Живота, по-мащабно? Едва ли има някой, който да се радва на случващото се, но ако то е нужно, ако то е за наше добро?
     През последните няколко десетки години ние развиваме технологиите си с висока скорост и желанието ни да удовлетворяваме нашите прищявки също расте. В желанието си максимално да опростяваме живота си и да задоволяваме нуждите си, породени от материалния свят ние забравихме, че има още един организъм, още едно живо същество освен нас, без което животът ни тук би бил немислим и това живо същество е нашата планета Земя. Както ние имаме нужда да бъдем обичани, така също и тя нуждае се от същото. Нарушихме един важен закон, законът за равновесието. С технологичните си постижения ние нарушихме баланса на нашата планета както и намалихме капацитета на белите й дробове. И за разлика от нас планетата ни използва пълния си капацитет да се бори за правото си на живот както всяко живо същество. В голяма степен тези катаклизми се случват благодарение на нас самите, но също така те са заложени може би още преди нашето приютяване. Защото животът постоянно се развива и думичката "застой" за него е непозната. И какво по-нормално от това да се случват тези промени, били те и в такъв машаб?
     Но освен "лошите" защо също да не играем и ролята на "добрите"? Много от вас знаете, че тези промени са за добро и то няма как да е иначе. Животът си тече в една посока и тя е нагоре по сълбицата на развитие. Кога дават се награди, само зареди участието или може би за нещо повече? Може би ние допринасяме за тези промени и с нещо положително, с нещо добро. От известно време забелязвам, че хората са по-склони и все по-често обръщат внимание на духовната страна. Вероятно са разбрали, че освен този материален свят има и друг, различен свят, който може да ни даде много повече. Ако сме започнали да осъзнаваме нещо, за което се мълви отдавна? Какво ли ще стане, ако си го признаем, ако си признаем, че въпреки тежкият живот, който живеем сме запазили онази частица светлинка, която ни е помагала в най-трудните ни моменти? И ако тя е нарастнала дори?
     Знае се също, че северният и южен полюси сменят местата си и нормално е това да породи различни промени в комбинация с промяната на климата. Нормално е ние да усещаме тези промени и те да оказват влияние върху нас. Та нали ние сме деца на нашата планета, изградени сме от същите химични елементи като нея.
     И ако тези промени наистина са за наше добро и е въпрос на време да отмине "бурята", какво ли ще следва тогава?
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #3 -: Март 19, 2010, 09:24:58 »

Ицко, благодаря ти за здравия разум и напомнянето, че сме само приютени от Земята.

Ако на някого не му се учи, то е добре да се замисли дали Живота и всичко, което се случва на Земята не са училище. Земята, Природата сама пречиства и променя себе си. Върви към еволюция. Но дали т. нар. хомосапиенс върви към еволюция? - Май- да.
    Има хора, които си подават ръка и съзнателно се обръщат към доброто вътре в себе си. Има и други, които вървят към хаоса, защото не могат да се центрират в себе си.
    Периода е такъв-избираме, светлото или тъмното... Който се обърне към Бога, получава и помощ.
    Сещам се за цитат от филма "Смело сърце" с Мел Гибсън - "Всички умираме, но не всички живеем достойно!"
    Тук във форума има много материали, които може да се използват за работа над себе си, да се променяме и израстваме. Това е хубавото.

Знам, че всички промени са за Добро! И знам друго-който има любов в очите и сърцето си-вижда любов навсякъде. Който има хаос и тъмнина-вижда тях...

Активен

Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Март 19, 2010, 14:27:24 »

Ако забележите между хаити,чили и турция се образува равнобедрен триъгълник с прав ъгъл!
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #5 -: Април 14, 2010, 11:34:46 »

БУРЯ УБИ 30 ДУШИ В ИЗТОЧНА ИНДИЯ

Буря разруши 50 хиляди кирпичени къщи, изкорени дървета в няколко селища в щата Западна Бенгалия в Индия и причини смъртта на най-малко 31 души, съобщи Асошиейтед прес, като се позова на официални източници.

Неколкостотин души са ранени. Пострадалият район се намира около 500 км североизточно от столицата на Западна Бенгалия - Калкута.
    ...

НАД 300 ДУШИ ЗАГИНАХА ПРИ СИЛНО ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ В КИТАЙ

Земетресението с магнитуд 6,9 в северозападната китайска провинция Цинхай отне живота на над 300 души, а над 8 000 са ранени. Районът около ТИБЕТСКОТО ПЛАТО, в който се е случило бедствието, е много беден и слабо населен. В селата в епицентъра са разрушени 90% от постройките.

Къщите обикновено са едноетажни и построени от глина. Поради ранния час повечето хора са били по домовете си по време на труса. В административния център на района се е срутило училище, като е затрупало всички деца. След труса бяха прекъснати електричеството и телефонните връзки.

Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Април 14, 2010, 13:49:53 »

И това всички днес ли е станало?
    На 14 април,2010 година.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #7 -: Април 16, 2010, 13:46:12 »

Ей, това го сънувах миналата вечер!!!!!! Макар че напоследък нещо не си спомням много сънищата си, това си го спомням, и то доста ярко! Бях там на около 3-4 км, разстояние, и часът на изригването съвпада изцяло с часът на сънят ми.

Вулкан изригна в Южна Исландия, като разпръсна черен дим и пара във въздуха и отчасти стопи
    ледника, в който се намира.

Макар районът да е слабо населен, стотици хора бяха евакуирани, съобщи Ройтерс.

Стълб от дим и пара излиза от кратера, който е на 200 м под леда в ледника Ейяфятлайокутл, близо до мястото на друго изригване, започнало миналия месец и затихнало едва завчера, уточни исландското радио.

Вулканът, разположен под петия най-голям ледник в страната, е изригвал пет пъти от създаването на Исландия през IX век.

Активен
    OnlyGodCanJudgeMe
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« Отговор #8 -: Април 18, 2010, 13:19:15 »

Напоследък ми е много зле и всеки път като чуя за някаква катастрофа/земетресение, сега и за вулкана, просто сякаш ми се къса сърцето. Сякаш искам да направя нещо, но не знам какво. Искам да помогна на всички, но не мога. Това просто ме убива.  Тъжен
    Вулканичният прах идва към България. Сега само успокоявам моето семейство и познати, че всичко ще е наред.  Усмивчица
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #9 -: Април 18, 2010, 15:07:09 »

OnlyGod.. Аз пък съм в другата крайност като чуя за тези събития - земетресения, вулкани -  Аплодисменти Аплодисменти Аплодисменти Пристрастяване
    Активен
    OnlyGodCanJudgeMe
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« Отговор #10 -: Април 18, 2010, 19:00:05 »

неделя, 18 април
    Гватемала. Земетресение с магнитуд 5,6 по Рихтер разтърси Гватемала, предаде агенция Ройтерс. По данни на Националния сеизмологичен институт на САЩ земетресението е регистрирано в 07.30 часа местно време. Епицентърът е бил на около 160 км западно от столицата на страната.
    До момента няма данни за жертви и разрушения.
    източник:focus-new.net
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #11 -: Април 18, 2010, 20:22:23 »

Това е тектонското оръжие на или руснаците или американците
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #12 -: Април 18, 2010, 20:37:14 »

rabeno, откъде си толкова сигурен за това си твърдение?  Усмивчица
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #13 -: Април 18, 2010, 20:42:20 »

Има информация, че реално има такива оръжия - ето една конспирациика - Project Blue Beam
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=gkpT-gSSS54" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=gkpT-gSSS54</a> , във втората част мисля на това клипче показват кадри от Discovery, че такова оръжие (HAARP) има.

Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #14 -: Април 18, 2010, 20:45:58 »

Обосновал съм си това твърдение във темата "Световната конспирация"!
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright