Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какъв е смисълът на живота?  (Прочетена 2073 пъти)
delfin
Гост
« -: Март 07, 2010, 21:41:34 »

Все по-често ми се случва да чувам познати и непознати да си задават този въпрос. Дори наскоро от човек, който не очаквах, чух същия въпрос и поговорихме на тази тема. Оказа се, че около него също голяма част от познатите му си задават същия въпрос - и млади и стари.

Така, че какъв е смисълът на живота? И такъв какъвто е сега и в миналото и в бъдещето - какви мнения имате?
Активен
Веселин
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #1 -: Март 07, 2010, 21:44:33 »

Ами смисълът на живота според мен е непрекъснато да се развиваме. Нарочно сме създадени несъвършени, за да можем да опознаваме света, да се учим от грешките си и да се учим да творим. Поне това е моето мнение и усещане за нещата.
    Лошото е, че стремежът към власт, алчността и завистта са погубили доста хора и все още има хора, които надали ще си зададат някога този въпрос истински на себе си.  Тъжен
    « Последна редакция: Март 07, 2010, 21:53:47 от Веселин » Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #2 -: Март 07, 2010, 21:50:12 »

Ами смисълът на живота според мен е непрекъснато да се развиваме. Нарочно сме създадени несъвършени, за да можем да опознаваме света и да се учим да творим. Поне това е моето мнение и усещане за нещата.

Бих казала, съвършенни, но недоразвити!
    Активен
    Icko
    Гост
    « Отговор #3 -: Март 07, 2010, 22:00:18 »

Да се развиваме, но как се осъществява това развитие?
    Активен
    pdd
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

• Град: София
  • « Отговор #4 -: Март 09, 2010, 01:10:56 »

Да се развиваме, но как се осъществява това развитие?

може би, докато се учим да служим на другите - да обичаме, да прощаваме, да сме искрени към себе си и към всички олколо нас...
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #5 -: Март 09, 2010, 12:59:47 »

Смисълът на живота е да живеем-така както ние искаме,за да знаем че животът ни е бл пълноценен Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Март 12, 2010, 23:39:19 »

Всеки човек има различен смисъл на живота.Но общия смисъл,който обединява всички е да се развиваме духовно!
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #7 -: Март 13, 2010, 00:02:12 »

За мен смисъла на живота е да разберем,че НИЕ СМЕ ЖИВОТА.
    АЗ СЪМ ТОВА,КОЕТО АЗ СЪМ!!!
    Или по просто казано да си спомним,че ние сме творците на нашата действителнос(реалност)!!!
    Знаейки това да избираме съзнателно водени от Любовта защото само тя има силата да сътворява.
    НИЕ СМЕ ЛЮБОВ=НИЕ СМЕ ТВОРЦИ.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    kim
    Гост
    « Отговор #8 -: Март 26, 2010, 18:08:39 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ciYk-UwqFKA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ciYk-UwqFKA</a>
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #9 -: Март 26, 2010, 22:57:57 »

Хора, вижте го това!
    Разплака ме, честно-(
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #10 -: Март 27, 2010, 01:46:47 »

Смисъла на Живота е самия Живот,като тържество на Духа над материята,енергията и Хаоса.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    До
    Гост
    « Отговор #11 -: Март 27, 2010, 03:27:26 »

Смисълът на живота е да живеем-така както ние искаме,за да знаем че животът ни е бл пълноценен Усмивчица

Ъ?  Прегръдка

Един решаващ въпрос:
    Какво визираш под "пълноценен"? Усмивчица Пуфке-муфке-шуфке-туфке...
    Активен
    До
    Гост
    « Отговор #12 -: Март 27, 2010, 03:32:31 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ciYk-UwqFKA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ciYk-UwqFKA</a>

СТРАХОТНО Е!!!
    ЕЙ, ТОВА Е!!
    ТОВА Е!
    И ТОЙ ВИДЯ КРАСОТАТА.... А ВИЕ ВИДЯХТЕ ЛИ Я!
    Активен
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #13 -: Март 27, 2010, 15:33:03 »

Хм... една наистина силна душа, проявила се в така слабо тяло, за да покаже, че материята си е само материя.
    Браво на човека, че е така силен!
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #14 -: Март 27, 2010, 16:37:26 »

Постнах това и в творчество,но това бее преди около 2 месеца,а и тук е на такава тема,така че-ето:                     

Смисъла на живота

Какво значи живота? Какъв смисъл ни носи? Защо трябва да се борим всяка секунда,за да оцелеем?Не знам отговорите на всички тези въпроси, но знам,че хората се питат и още много ще се питат тези въпроси!Изненадите, които ни носи са често неприятни, а хората (поне повечето)са програмирани  да помнят лошото и да забравят доброто.Това довежда до горните 3 въпроса.Ще се задават такива и още много въпроси,които да намерят отговорите или по-скоро ключа,който да отключи сандъците,където са скрити.Да,може би познахте,ние сме онези стари(нямам предвид на възраст)скърцащи ветерани,които се борят за капка уважение и трохица любов.Всеки един от нас търси този ключ на някой е далеч ,на други по близо отколкото са смятали.Но рано или късно ключа ще се покаже.Хората,които не откриват ключа са тези,които не вярват.И какво значи вярата да вярваш?
    Това значи,че безрезервно си отдаден и си готов на всичко,за да постигнеш желаното от теб.Това е вярата,вярата в доброто,в любовта,вярата в Господ,в себе си в любимите хора,това е надеждата.Надеждата за един по-добър живот...който не винаги е такъв.Затова има суеверия,измислени от хората през годините,които вярвали,че ще им се случват хубави неща,ако извършват определени действия.Така възникнали ритуалите и десетките,даже стотиците,ако не и хилядите книги и филми направени за по-добър живот.И въпреки всичко това не помага на много хора.Истината е,че всички хора,които казват,че филмите са ги променили към по-добър живот всъщност са повярвали в доброто,намерили са техния ключ.А тези,на които живота си е останал същия,какво те да не би да нямат нито капка добрина в себе си.Това не е възможно,всяко човешко същество  има поне милиметър добрина.Но не е добре да се изразявам така,защото реално погледнато във Вселената няма невъзможни неща,а  ние сме хора дребна прашинка, част от Вселената-дребна,но значима като всичко живо и неживо.Дори и хората,чийто живот си е все същия.Никой не може да им промени живота,имам предвид никой човек.Но постигнат ли хармония с Природата,Вселената и  Господ ще видят света с други очи.Ще махнем слънчевите очила и ще ослепеем..за лошите неща-ще ги подминаваме и рядко ще ги забелязваме.Така ще помним по-малко лошо a повече добро.Това ще промени мисленето  ни,което играе ролята на наша малка Вселена,на един Бог в умът ни,който ни напътства чрез съзнание и подсъзнание,а промени ли се мисленето.ефекта на доминото е неизбежен,Накратко казано трябва да подредим минивселената си,която е необятна,за да се подредим в огромната необятна ВСЕЛЕНА.Но един от най-важните фактори да се чувстваме щастливи е да сме това,което ни прави щастливи.Да се държим така както ни харесва.А тези,които се държат гадно,не мислете,че им харесва.Аз се чувствам щастлив като си напомням,че съм различен,по-друг,специален ако ще те.Това бяха размишления,които ще се забравят от света,и ще се помнят от Вселената.
                                                                                                                                         Край

Едни от първите ми размисли за света.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Възможността на човек да се самоизлекува.
    Духовни учения
    Бунтарката 10 2837 Последна<br />публикация Януари 25, 2011, 21:10:46
    от Tinkerbell
    Колко от мечтите ви се сбъднаха? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Бунтарката 16 2962 Последна<br />публикация Декември 07, 2011, 01:04:36
    от Ariam
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6740 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Сънища, свързани с НЛО, чужди планети и др. « 1 2 3 »
    Моите сънища
    Elvira1989 32 5110 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 20:00:15
    от Ariam
    Премахване на камъни в жлъчката без операция
    Здрав дух здраво тяло
    The One 3 24824 Последна<br />публикация Октомври 10, 2011, 23:28:13
    от Alida

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright