Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво обичаме, какво не обичаме?  (Прочетена 606 пъти)
delfin
Гост
« -: Март 07, 2010, 21:19:17 »

От прочетени лични мнения, както и от чути от разговори или от радио и телевизия, различни книги и филми, ми възникна идеята за подобна тема, в която да може желаещите да си кажат какво обичат, какво мразят. В себе си, в другите, в самата атмосфера в и около тях. Какви надежди и мечти имат, какви вярвания или просто лично чувстващи дадено нещо, което просто го знаят за себе си, че е просто така, а не иначе. Може да ви се струва объркващо малко, но така ми идва в момента мисълта.
Например, аз не обичам закъсненията и несериозността. Обичам пътуванията, различните видове птици, мога от известно време дълго-дълго да стоя на едно място и да съзерцавам я тревичка, я охлювче, я някоя птичка.

Обичам и дългите вълшебни приказки, различните вълшебни описания в книгите от фентъзи стила, фантастиката, езотеричната философия, древната история и загадките свързани с нея, древните цивилизации.

Не харесвам празните приказки, увъртанията и стремежа да използваме и ако може да прецакаме другия, което си е направо национална черта при нас българите, според наблюденията, които ми е поднасял живота.

Обичам миговете насаме със себе си, с личния ми вътрешен свят и усещания.

Какви са вашите размисли?

Обичам да ходя на различни места, най-вече там, където не ходят често хора.

Мразя това, че много хора започнаха да не спазват елементарна хигиена и изхвърлят боклуците се навсякъде, където им падне, вместо да си ги събират поне в едно пликче и да ги изхвърлят на определеното за това място. По този начин сме замърсили страшно цялата ни страна.

Според мен, тъй като сме във физическия свят и физ. тяло, то ние сме подвластни на емоциите. Стремежа да подчиниме емоциите си и изобщо нисшето си Аз на Висшия си Аз е много дълъг и труден път. Не напразно това са го постигнали единици от това човечество в този цикъл на развитие на човешката ни еволюция.
« Последна редакция: Март 07, 2010, 21:26:18 от delfin » Активен
Веселин
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #1 -: Март 08, 2010, 11:14:55 »

Аз обичам много неща.  Усмивчица
    Обичам кучетата и въобще животните, те ми носят много голяма радост, в тях виждам едни по-чисти същества. Обичам много музиката, особено ретро музиката, тя ми е отдушник в трудни моменти. Обичам природата, чистият въздух и особено планините. Обичам да пътувам и да се усамотявам от време на време, но после пак да се завръщам у дома.
    Обичам детството си, въпреки че беше много трудно, обичам телевизията едно време и най-вече Ефир 2, от нея имам много незабравими спомени. Обичам всички книги, които съм прочел от тогава до сега. Обичам вълшебствата и вярвам в тях.
    Обичам хората да са весели и искрени, да се радват на живота. Обичам да да ме обичат и да обичам другите.
    А сега другото. Не обичам намусените хора, големите градове, навалиците. Не обичам увъртанията и искам от другите винаги да ми казват истината, колкото и неприятна да е тя. Не обичам да ме  занимават с банални и ежедневни дейности (освен разходките с кученцето  Усмивчица). Не обичам агресията и я избягвам, макар и аз самият да съм проявявал такава преди. Не обичам хората и страните, които се мислят за богове, за мен всички хора са равни.
    Това е от мен.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 3695 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Как да уча?
    Въпроси и отговори
    Faith 10 3035 Последна<br />публикация Август 19, 2010, 14:01:17
    от nia.boneva6
    Различни клипове с музика и снимки
    Музика
    delfin 2 2585 Последна<br />публикация Януари 03, 2010, 17:43:36
    от delfin
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6169 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    Да бъдем малко по-добри... « 1 2 3 4 »
    Инициативи
    Kery 46 2145 Последна<br />публикация Октомври 01, 2010, 23:55:47
    от Kery

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright