Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Малко история за произхода на циганите  (Прочетена 16616 пъти)
Gi
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #15 -: Юни 06, 2011, 18:24:05 »

Благодарности на curfex и Sirius_999 за препрадките към книгата!
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #16 -: Юни 06, 2011, 21:12:10 »

Във всяка област си има светила. Според мен, поне що се късае за етногенезис и изследванията в тази област, няма как да бъде подминато име, като Лев Гумилев (някои може да са го чували като Гумильов). Един от хората, пред чиито труд и познания, винаги съм се прекланял и възхищавал.

http://chitanka.info/text/20637/48
Активен
АСИ
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 115

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #17 -: Юни 07, 2011, 12:02:49 »

Циганите са очистителното за Земята.Чрез тях Тя се чисти енергийно... Те са колективна душа и не съществуват като Дух във Висшите измерения...Бог още няма план за тях...  неслучайно в Африка ги наричат :народа без цел... Когато им се даде от горе Азбука и когато тя стане свещенна(всяка буква,отговаря на силноенергийна дума),ще им се даде ,да се развиват духовно... Циганите са тези от кръстоската на най- низшите индийци и едно египетско племе...Най -низшата каста в Индия е била изгонена,защото е имало масово кръвосмешение и са почнали да деградират като хора... http://eltimir.blog.bg/politika/2010/08/23/nikoi-ne-iska-ciganite.594837
    Активен
    mddimi
    Гост
    « Отговор #18 -: Юни 07, 2011, 13:03:59 »

Моля да се спазва изискването, което забранява:

злепоставяне, умишлено заяждане, обвинения, обидни думи и фрази и накърняване достойнството на определени групи и личности!

В противен случай темата ще бъде заключена!
    Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Юни 08, 2011, 00:35:04 »

Моля да се спазва изискването, което забранява:

злепоставяне, умишлено заяждане, обвинения, обидни думи и фрази и накърняване достойнството на определени групи и личности!

В противен случай темата ще бъде заключена!
    Ъъъъ... Някой пост ли е изтрит или преместен, защото аз никъде не виждам:  злепоставяне, умишлено заяждане, обвинения, обидни думи и фрази и накърняване достойнството на определени групи и личности!...в тази тема?
    Активен
    mddimi
    Гост
    « Отговор #20 -: Юни 08, 2011, 00:58:08 »

Ъъъъ... Някой пост ли е изтрит или преместен, защото аз никъде не виждам:  злепоставяне, умишлено заяждане, обвинения, обидни думи и фрази и накърняване достойнството на определени групи и личности!...в тази тема?

Исках да цитирам част от по-горния пост,
    но като го прочетох пак, виждам, че практически във всяко изречение може да се намери накърняване на достойнството на една група, неоснователни твърдения и квалификации от някой, който се смята за по-висш, също така и в призивите за екстрадиция от линка...
    Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Юни 08, 2011, 01:40:21 »

Аз пък виждам недоказана теория, мнение и гледна точка... Може би липсват само кавичките, защото също ми изглежда, като цитат...
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #22 -: Юни 08, 2011, 12:46:21 »

Те са колективна душа и не съществуват като Дух във Висшите измерения...http://eltimir.blog.bg/politika/2010/08/23/nikoi-ne-iska-ciganite.594837
    АСИ може ли да го обясниш по-подробно това? Щото досега бях чувала за колективна душа при животните. Не знаех, че има колективна душа и сред група от хора!?!?! О.о
    Активен
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

• Красен Пътеков
    « Отговор #23 -: Юни 08, 2011, 13:25:20 »

Телата са само енерго-информационни портали... мозъкът е материалният компютър,душата енергийният...Духът "отпечатва"свое съзнание,своя програма за себеопознаване в душата,която се явява изкуствен интелект и душа не съществува във Висшите измерения... Циганите и много други народи,не са отражение на духа,а са важни за Матрицата...Те имат обща душа-общ енергиен компютър с обща зададена програма,която е важна само за тази Земя...Ако Земята изчезне и те изчезват,тях ги няма като самостоятелни енергийни същности,извън тялото...Много от телата,изпълняват различни задачи-като аватари на истински същности...ВСИЧКИ НИЕ СМЕ ОТРАЖЕНИЕ...ТЕЛАТА СА ПРОСТО ЗА ТОВА ИЗМЕРЕНИЕ И НИЩО ПОВЕЧЕ...НИЕ СМЕ ЕНЕРГИЙНИ КОМПЮТЪРНИ ПРОГРАМИ...НАШЕТО ИСТИНСКО АЗ,НЕ Е ТУК В ТЕЗИ ТЕЛА...Циганите,са отделна компютърна програма,имаща за цел,да помага на същността Земя... чрез тях не става духовно израстване на дадени Висши Азове(Духове)...когато БОГ реши,в техните тела,ще почнат да се прераждат души,които вече са свързани с отделни духове... Телата не са същности,а носители на програми:сатана,карма,съдба и т.н. Така,че няма грам расизъм от моя страна,имам приятели цигани...Просто предавам дадена "истина" и "теория"...ВСИЧКИ СМЕ ЧАСТ ОТ ИЛЮЗИЯТА НА ТАЗИ ИГРА,НАРЕЧЕНА ЖИВОТ... ПРОСТО АЗ СЪМ ЧАСТ ОТ ДАДЕНА СЪЩНОСТ,КОЯТО СЕ ОБУЧАВА С МОЯТА ПРОГРАМА:АЗ СЪМ...Циганите са колективна душа с обща програма:енергийно изчистване на същността ЗЕМЯ... Знаете че всяка душа след смърта на тялото се изчиства от спомените(изтърква се енергийната програма:живот на дадено АЗ...) Това е положението за света... Няма място за сърдене,защото сме само частица от истината за обучение в училище земя...
    Активен
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

« Отговор #24 -: Юни 08, 2011, 13:59:03 »

съгласен съм донякъде с аси освен с това ,че няма значние какъф си външно всичко ти е в главата просто ние си създаваме илюзия за всичко Усмивчица 1 човек се развива според това как живее и как е възпитаван и какви са му вижданията за живота Усмивчица
    Активен
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

• Красен Пътеков
    « Отговор #25 -: Юни 08, 2011, 17:54:57 »

http://vbox7.com/play:cb036049
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

dimitrina.hristova
    « Отговор #26 -: Юни 08, 2011, 19:55:51 »

За едно си прав, АСИ, - телата са ни нужни, дотолкова колкото да се проявяваме в този свят и да си вършим делата. Но когато човек умре, знанията, които душата е получила не се изпаряват и не изчезват никъде. Иначе според твоята логика нямаше да израстваме и да надграждаме нещата. Второ, за колективност на душа при група от хора- това е просто абсурдно. Когато ти казваш, че циганите са колективна душа, ти по този начин ограничаваш способността на душата да се преражда в какъвто и да е етнос. С други думи, аз като душа никога не бих могла да избера да бъда циганка или циганин, защото разбираш ли аз съм отделна душа и няма как да се инкарнирам в колективната. Абсолютно всеки човек, без изключение си има своя уникална душа, било то циганин, африканец или китаец.
    Активен
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

• Красен Пътеков
    « Отговор #27 -: Юни 08, 2011, 21:44:52 »

Душата предава тези знания на ДУХА... Духът еволюира до ДЪХ... душата си ходи на едни места,които някои наричат Гроздове и там си чака,до когато си има нужда от нея... Намигване душата не е същност... душата е енерго-информационен източник за Духа...Както Андроида,не е човек... всичко е отражение в тази вселена...
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

dimitrina.hristova
    « Отговор #28 -: Юни 08, 2011, 22:56:01 »

Да, ние обогатяваме източника - Бога с нашите животи и уроци и се стремим да израснем до толкова, че да се доближим максимално до него и така докато се слеем с него изцяло. Но по начина по който ти казваш нещата , не би ли следвало да се предполага, че всички хора са колективна душа, а не само циганите? Да ние всички сме се пръкнали от един извор , но докато не се върнем в този извор ние сме отделни капчици с своя собствена индивидуалност.
    Активен
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

• Красен Пътеков
    « Отговор #29 -: Юни 09, 2011, 02:30:07 »

Ние сме колективно съзнание,а душата е индивидуалност за повечето хора...Има хора без души-така наречените Портали,има хора с животинска душа...Лично познавам момиче с котешка душа... Духът е нашето реално АЗ,не душата... А Духовете са част от Божествения ДЪХ... извънземните също са части от Духове...но Духът не е призрак Намигване ... това е информация от Колобри,която досега е била пазена само за тях си... за мен няма значение,кой какъв е по раса,след като знам,че АЗ в момента,не съм в това тяло,а съм само холограма на моето съзнание.Така участвам в урок-изпит,без да ми се налага лично да съм тук в материята... Ако БОГ има деца,то това са духовете,не душите... Ние сме Дух,душа, тела... Петър Дънов е казвал на малко хора,как се правят душите... Всеки да вярва на информация,каквато му подсказва интуицията с помоща на кодираната енергия на днк-то си Намигване Така или иначе като си умре тялото,ще стане ясно за всеки,за какво става въпрос... Важното е да сме добри и да балансираме доброто и злото,вътре в нас... Ще се радвам,ако някой познава циганин,който е  виждал света ,извън тялото си в 3-то измерение...?
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Плеядианците - минало и история « 1 2 »
    Извънземни цивилизации
    delfin 15 6017 Последна<br />публикация Юни 05, 2011, 19:07:11
    от Sirius_999
    Фрактална теория за произхода и смисъла на Живота
    Космогенезис
    Evolution 3 3168 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 00:15:53
    от onzi
    Какъв е според вас произхода на българите? « 1 2 3 »
    За България
    Аэ съм 40 3576 Последна<br />публикация Септември 19, 2013, 12:34:35
    от вожда
    Набези срещу циганите. Политически игри
    Програмиране, световен елит
    Турист 10 1696 Последна<br />публикация Септември 30, 2011, 13:58:32
    от Финист
    Циганите « 1 2 3 4 5 »
    Древни цивилизации
    Elea 69 4161 Последна<br />публикация Януари 16, 2013, 23:37:17
    от Strannik

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright