Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Все още ли искате да пушите?  (Прочетена 6514 пъти)
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

« Отговор #75 -: Август 22, 2013, 12:39:59 »

Всъщност наистина с това тяло веднъж живеем ...

Да, но ние, нали?
Ако е вярна теорията за реинкарнациите, пак ние ще дойдем, макар и в ново тяло, и ще си носим същите зависимости, желания, симпатии и антипатии и т.н.
Тогава, дали ще е добре пак да сме зависими по същия начин?
Ако всичко се повтаря до безкрай и по същия начин,какво значение имат желанията,пристрастчванията и симпатиите ти ?

Най- лесно е да кажем така 1 път живеем и се освобождаваме от всякаква отговорност Усмивчица
Активен
Wolfgar
Огън, защото сега съм огън!
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

• Град: Ямбол
  • Път - не е пред теб, а около теб!

« Отговор #76 -: Август 23, 2013, 11:01:27 »

Глупости,цигарите ти дават супер много Усмивчица
    1.бягство от себе си
    2.прекрасен аромат
    3.прекрасни болести
    4.почти невъзможно преминаване в новата земя
    5.незаменимата възможност да си плащаш за горното Усмивчица Усмивчица
    А може ли и съответните доводи?
    Понеже:
    1. Тогава намирам време за себе си.
    2. Готин сарказъм - зависи от тютюна! Всеки сам избира какво да пуши. А в пушилните - еми и непушача придубива този аромат!
    3. Я пак, защото повечето е злоупотребе. Новите изследвания не доказват взаимо връзка междо едното и другото.
    4. Е тук вече ми трябва една стабилна теза!
    5. И тази точка има нужда от добре подплатена теза!
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #77 -: Август 23, 2013, 19:36:59 »

1.точно това е проблема
    2.точно това е проблема
    3.тук ми е твърде смешно вече,за да съм сериозен сори..
    4.в момента бързам да изляза,обещавам ти,че ще си изкажа тезата вероятно тази нощ.
    5.е тук пък каква теза искаш? Усмивчица

Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #78 -: Август 24, 2013, 00:49:38 »

По 4та точка- надявам се,че без проблем мога да си спестя обясненията за прехода,и оттам идеята на тезата е,че това е един вид (авто)агресия,а по мои наблюдения в новата Земя няма такива работи Усмивчица
    Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #79 -: Август 24, 2013, 00:53:18 »

И като цяло да уточня,че визирам не само цигарите в тази теза,но и алкохола и наркотиците и вьобще всякакъв вид агресивно/деструктивно поведение.
    Активен

Wolfgar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #80 -: Август 24, 2013, 09:55:18 »

1.точно това е проблема
    2.точно това е проблема
    3.тук ми е твърде смешно вече,за да съм сериозен сори..
    4.в момента бързам да изляза,обещавам ти,че ще си изкажа тезата вероятно тази нощ.
    1. Къде е свързването на бягство от себе си с това което казах аз - вникване в себе си?
    2. Намери решение. Всички пушачи на сапун? Усмивчица
    3. Ето ти само една статийка и "всеки ден" излизат нови и нови проучвания ... та нали е наболял проблем: http://club50plus.bg/categories/health-expert/articles/sustavka-na-tiutiuna-pazi-mozuka-na-bolni-ot-alchaimer А ти самият можеш да се разтърсиш, ако желаеш да разшириш мирогледа си. Всичко с мярка е полезно. Няма полезни или вредни неща - има неправилна консумация!
    Цитат на: kapitana
    По 4та точка- надявам се,че без проблем мога да си спестя обясненията за прехода,и оттам идеята на тезата е,че това е един вид (авто)агресия,а по мои наблюдения в новата Земя няма такива работи Усмивчица
    И като цяло да уточня,че визирам не само цигарите в тази теза,но и алкохола и наркотиците и вьобще всякакъв вид агресивно/деструктивно поведение.
    И тютюна и алкохола ги има в естествена форма! Отново се връщам към правилната консумация!
    Нима кислорода е полезен? Хах! Не можем без него, нали? Автоагресия - всяко нещо което правим за подобрение на нашите умения е автоагресия, учене тренировки! Мисленето също може да бъде квалифицирано като такова, ако следваме логиката ти! Все пак когато мислим си причиняваме болка и страдание! Нали? Или ти си от хората, които смятат мисловният процес за нещо, което е хубаво и полезно?
    Е как каква? Какво точно визираш, защото няма нищо безплатно! Винаги се плаща! Всеки плаща!
    Въпроса е дали разбираш как и с какво плащаш! Изборът е даден на всеки, но не всеки осъзнава това! Ако подминиш една врата друга ще дойде! Въпроса е коя врата ще изберем.
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #81 -: Август 24, 2013, 11:23:57 »

1.добре,приемам,че всеки има право да намира себе си както намери за добре
    2.Не,ако нещо трябва да бъде направено на сапун,това са цигарите,но и това не би проработило,разбира се,тъй като въпроса е в съзнанието на хората.Следователно решението е вътрешно осъзнаване и последвало масово.
    3.Като начало имам какво да кажа по по-голямата тема - науката и методите и,но ще се въздържа,че така или иначе темата е друга а и е твърде фундаментален спор.Да приемем,че това,което го пише е вярно.
    Какво общо има една от незнам-колко-са-там съставки на цигарите(умишлено казвам цигарите,тъй като мисля,че е излишно да обяснявам,че цигарите не са само тютюн в листче),че предотвратява алцхаймер или каквото и да е друго.Ако говорим за наука и статистика,какво правим с най-голямата такава-че от алкохол и цигари умират + се разболяват от ужасни болести най-много хора по целия свят в далеч повече пъти от всички останали причинители на същите неща,взети заедно ?
    За правилната консумация съм съгласен,ама все пак е важно и каква е ЦЕЛТА,не мислиш ли?
    То и хероина и кокаина ги има в естествена форма,а за кислорода примера-окей,но както сам каза тялото човешко не може без кислород,а повярвай ми,че може без наркотици..
    'Няма полезни и вредни неща' ,отново добре познатия ни от форума синдром на розовите очила-няма полезни и вредни неща за БОГ,а ние може и да се движим натам,но не сме го стигнали още за съжаление,така че за нас,хората,баш си има,както и добро и зло,ама тук вече е съвсем друга тема..даже скоро четох някоя от новите теми беше точно и по този въпрос,къде е границата,може да продължим дискусия там ако искаш,че тука все пак е за цигарите.

Ти по колко цигари консумираш да кажем на ден,и по точно казано - какво за теб е правилна консумация на цигари?

Разбира се,че и мисленето може да бъде такова,ако се самосъжаляваш и мислиш гадни и агресивни работи за себе си(или за другите) по цял ден,нормално е да е с негативен отпччатък върху живота ти,или обратното-с положителен,мисленето е такова,каквото ти си го направиш,ти явно си решил твърдо,че не е хубаво,и то за теб става такова..

По 5та точка ти просто толкова хубаво сам си се затапил,че няма накъде повече Усмивчица Усмивчица Усмивчица Няма нужда да пиша и 1 ред ,просто си прочети написаното- Винаги се плаща,въпроса е с какво плащаш и коя врата ще избереш !
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1379

• Град: Варна
  • « Отговор #82 -: Август 24, 2013, 11:50:33 »

Според мен дискусията е безмислена предвид че се продават цигари на всяка крачка
    и лицемерно ти въвеждат забрани,глоби и санкции и на всичкото отгоре настройват
    пушачи и непушачи едни срещу други непрекъснато.
    Никой не забрани тотално тютюневите изделия в България за да изчезне от
    корен проблема.
    И то в името на печалбите...
    За мен това е висша форма на лицемерие и омраза към всичко човешко и към
    сънародниците ни които страдат без изключение от изброените факти.
    Мисля че в светлината на тези факти е безмислено разумни сензитивни хора
    даже да коментират темата...
    Ама като ви харесва чоплете си...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #83 -: Август 24, 2013, 11:59:30 »

Защо? Не е ли точно това най-разумното? А то,че ни харесва е друг въпрос  Ухилен

Мисля,че точно обратното е излишно да коментираме- печалбата,лицемерието и забраните..те мисля отдавна са ни ясни

Против забраните си,а искаш да забраниш?
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #84 -: Август 24, 2013, 12:24:16 »

Защо? Не е ли точно това най-разумното? А то,че ни харесва е друг въпрос  Ухилен

Мисля,че точно обратното е излишно да коментираме- печалбата,лицемерието и забраните..те мисля отдавна са ни ясни

Против забраните си,а искаш да забраниш?

Ако човек иска да е обективен трябва да отчита всички факти
    независимо дали ги харесва или не.
    И според тези факти посочих  решение на проблема наречен тютюнопушене
    независимо от това че не ми харесва и на мен самия.
    Забраните и санкциите в този си вид са пълно извращение и не решават проблема.
    Хората продължават да си пушат и да търсят начини да заобикалят забраните.
    Против забраните съм по принцип,но ако ще забраняваме ( което си е крайна мярка по принцип)
    нека поне да се прави ефективно за да има наистина и резултат.
    А не така половинчато което си е по същество долно лицемерие...и всъщност си е поредния опит
    за Андрешково печалбарство на гърба на този изстрадал народ.

Дотук в своя пост отново не казваш нищо по същество.
    Активен

kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #85 -: Август 24, 2013, 12:39:37 »

Отново не казвам нищо по същество ли Усмивчица Усмивчица

По същество пиша в предишните 3-4 поста,а последния е отговор(пак по същество,ако не го виждаш си е твой проблем незнам..) на твоя,в който всъщност ти си този,който не казва нищо по същество,а това,че оня ден бях се напил(ужас) и наистина тогава не,че не говорех по същество,а бях тотално безмислен и ужасен т.н,ти се извиних искрено,но моля те,не ми тегли стари черги Усмивчица

По темата :
    Половинчата забрана си е гавра,то е ясно.
    Пълната забрана е обаче вид агресия,може и да е нужна понякога в живота,но бих я избягвал максимално
    Доколкото те познавам,наистина ли сериозно мислиш,че една забрана ще реши проблема?
    Според мен забраната трябва да е вътрешна,а не външна и да се случи във всеки поотделно,и така вече да се превърне в цяло..
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #86 -: Август 24, 2013, 12:50:52 »

Да за съжаление -една тотална забрана ще реши проблема окончателно.
    И аз не съм фен на такива крайни мерки.
    Но тютюнопушенето си е вид зависимост и наркомания.
    Да забраниш на наркоман да се дрогира на обществено място и
    едновременно с това на всеки ъгъл да му предлагаш дрога е тотална
    изродщина.
    Лечението за наркомани не включва дрогата да ти е пред очите нонстоп нали?
    Същото е и с цигарите и пушачите.

Някои наистина успяват с вътрешните си забрани.
    И това им прави чест,това не е лесна битка.
    Но има голяма част които просто не могат да го направят.
    Какъв е техния избор в момента?
    Да бъдат обругавани,глобявани и преследвани  на всяка крачка ли?
    А те според мен всъщност имат нужда от помощ.
    Бих се радвал да говорим по същество и право в целта.
    Иронията към подобен сериозен проблем не е много на място
    в човешкия аспект поне на елементарното състрадание...

Активен

kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #87 -: Август 24, 2013, 13:05:06 »

Ама аз винаги само това съм искал,да се говори право в целта,досега би трябвало да си го видял..

Мен ако питаш точно дрогата да ти е пред очите е най-доброто лечение,ама тва е друг въпрос..

Добре,ето,правим забрана,от днес е забранено тютюнопушенето в България,замисляш ли се какво ще стане?
    Хората си искат да си пушат и това е,точно тези,които говориш,че не могат да си водят вътрешната битка,ама наистина ли не го виждаш,че тези забрани половинчати или не и т.н,са точно заради тях? За да не им се отнема правото на избор? Защото монетата си има и две страни ,не го гледай само откъм пушаческа страна-избора си е избор и не може да ти го отнемат,ама все пак избора има и последствия и когато вредиш на чуждото здраве на хората,които нямат общо с цигарите е нормално да има реакция..
    Активен

Wolfgar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #88 -: Август 24, 2013, 13:13:40 »

Сериозни ли сте?
    Вярно тютюнопушенето може и да е проблем като цяло, но да го отричата съвсем?
    Ех колко сме безгрешни, че мятаме първият камък.

В момента и двамата проявявате егоизъм желаейки да гледате само от своята камбанария.

А най-простото решение на проблема не е в забраната - в цялостното унищожаване на тютюна е! Ей така - унищожаване на цялостното разнообразие на този биологичен вид.
    Но като сме тръгнали да унищожаваме, да продължим и с всичко останало?
    Абе я да използваме ядрения арсенал на земята и да унищожим всичко що е вредно?
    Тя вселената си знае работата и пак ще насели земята!?

А относно пасивното пушене - пълна глупост!
    за да изпушиш една цигара пасивно - при това без катрана и другите му налипи трябва да седиш 100 часа в стая от 6М2 където постоянно пушат 6ма пушачи ...
    Та ти при една разходка в града поемаш повече изгорели газове от автомобили!
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #89 -: Август 24, 2013, 13:22:15 »

Ама аз винаги само това съм искал,да се говори право в целта,досега би трябвало да си го видял..

Мен ако питаш точно дрогата да ти е пред очите е най-доброто лечение,ама тва е друг въпрос..

Добре,ето,правим забрана,от днес е забранено тютюнопушенето в България,замисляш ли се какво ще стане?
    Хората си искат да си пушат и това е,точно тези,които говориш,че не могат да си водят вътрешната битка,ама наистина ли не го виждаш,че тези забрани половинчати или не и т.н,са точно заради тях? За да не им се отнема правото на избор? Защото монетата си има и две страни ,не го гледай само откъм пушаческа страна-избора си е избор и не може да ти го отнемат,ама все пак избора има и последствия и когато вредиш на чуждото здраве на хората,които нямат общо с цигарите е нормално да има реакция..
    Да след забраната пушачите ще се гърчат 4-6 месеца и всичко ще приключи по един или друг начин.
    Това се  случва точно и с наркоманите подложени на лечение в специализираните за целта клиники.
    Да се оправдава преследването на печалби с лицемерието на фалшивия морал за избори си е изродщина.
    Де факто избора им беше отнет каквото и да си говорим.
    В момента както знаеш се говори за връщането на старото положение да има
    заведения за пушачи и непушачи което е вече справедливия избор.
    Пушача няма място в заведение за непушачи,непушача няма място в заведение
    за пушачи ако смята че наистина му вредят.
    Това е вече избор.
    Въпроса с това че пушачите вредят на непушачите не подлежи на обсъждане като факт.
    Което си е истина си е истина.
    Както съм споменавал още преди забраната не е било никъде пушач най-нагло да пуши в Макдоналдс
    където по правило не се пуши от много време.
    Това което ще стане от тоталната забрана е че цели райони за които основна дейност е
    отглеждането  на тютюн ще рухнат.Това е основния проблем всъщност в цялата порочна
    верига.
    Освен всичко друго правителството дава дотации пак на същите тези тютюнопроизводители.
    За твое сведение ще спомена че моя милост открай време в живота си застава на страната на
    преследваните и обруганите,а не толкова на страната на по-силните и властимащите.

Сериозни ли сте?
    Вярно тютюнопушенето може и да е проблем като цяло, но да го отричата съвсем?
    Ех колко сме безгрешни, че мятаме първият камък.

В момента и двамата проявявате егоизъм желаейки да гледате само от своята камбанария.

А най-простото решение на проблема не е в забраната - в цялостното унищожаване на тютюна е! Ей така - унищожаване на цялостното разнообразие на този биологичен вид.
    Но като сме тръгнали да унищожаваме, да продължим и с всичко останало?
    Абе я да използваме ядрения арсенал на земята и да унищожим всичко що е вредно?
    Тя вселената си знае работата и пак ще насели земята!?

А относно пасивното пушене - пълна глупост!
    за да изпушиш една цигара пасивно - при това без катрана и другите му налипи трябва да седиш 100 часа в стая от 6М2 където постоянно пушат 6ма пушачи ...
    Та ти при една разходка в града поемаш повече изгорели газове от автомобили!
    Това на което акцентирам повече е фалшивия морал покрай този обществен проблем.
    Както и справедливата позиция която трябва да постигне обществото ни.
    Преследването на едни или други си е като лова на вещици което e така характерно
    за Средновековието,а за това поводи винаги явно все още се намират.
    Това за пасивното пушене което спомена е добре да го обясниш на всеки яростен
    непушач.
    То излиза че трябва и автомобилите да забраним Веселяк
    Активен

Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright