Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Все още ли искате да пушите?  (Прочетена 6638 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #15 -: Ноември 25, 2012, 01:41:22 »

Sunshine(sun) това което пишеш в твоя пост е въпрос
    преди всичко на вътрешна работа на съзнанието.
    Моя приятелка какви ли не диети,хапчета за отслабване,билки
    не опита за да отслабне.
    Какви ли не шарлатани и баячки не посети - нямаше ефект никакъв.
    Даже имаше ефекта на йо-йо върху теглото и.
    И накрая едва когато намери любовта в живота си,постигна една вътрешна
    хармония и спокойствие всичко се случи от само себе си.
    Отслабна с 10 кг по памет.
    С цигарите си е голямо майтапче да се справиш.
    В момента водя тази забавна залъгалка в себе си.
    Насила и с борба не се случват нещата...всичко си идва по естествен начин
    според съзнанието.

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #16 -: Ноември 25, 2012, 10:42:05 »

Да съгласен съм .... и при всеки си е различно ... няма две мнения.
    За любовта няма да коментирам , тя прави чудеса ...
    Просто искам да кажа ... че телата ни са съставени от клетки с разум и тези клетки се създават от нашия организъм и според нашите стремежи и начин на живот те се променят или зависи от това какъв живот водим ... в нас преобладават определен брой положителни или отрицателни клетки ....
    Кога те са масово положителни или отрицателни .... правят колектив и причиняват лошо или добро на тялото .
    Така е и с планетата .... и колкото тялото е по чисто , толкова енергията минава през него по-лесно.
    За да ме разберете , прочетете малко за живата храна и за вредите от мъртвата ... как клетките рейгират на тези храни ... тук има малко инфо ... http://f8-preview.awardspace.com/sunshine1.bgfree.com/page7.html
    Но това е само част от информацията .... просто се поровете ...
    Идеята е ,че кога клетките ви са зависими от даден опиат или порок , те са свикнали с него и кога не им го дадете полудяват и вас ви правят луд ... и вие се поддавате ....
    Здраве
    Активен

вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #17 -: Януари 14, 2013, 14:53:52 »

След 22:00, според мен си е най-удачно.
    Това предишното, къдео го бяха въвели - ъгъл за пушачи в заведенията не ми харесваше.
    Звучи малко като ъгъл за пикане в басеин.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    zenitov
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

• Град: София
  • RED BULL GIVES YOU...super bad farts

« Отговор #18 -: Януари 15, 2013, 14:38:44 »

Аз ще взема да кажа нещо по темата, че предния пост ме обърка леко. Пуша от около 14-15 години и си пуша с кеф!  Готин  Спирал съм ги за около 3 месеца, но разлика не забелязах, нито физически, нито финансово. Не започнах да кашлям в началото, както ме предупреждаваха разни капацитети, а вместо 5 кинта за цигари, аз давах по 10 за вафли, ядки, дъвки и т.н. и пак нещо ми липсваше. И така пуша си, въпреки че според СЗО(световна здравна организация) шанса да пукна от пушенето е 50%, ама как да им вярвам като ме съветват и грипна ваксина да си бия всяка есен, пък аз и без нея съм си здрав?!
    Активен

Не е важно какво ми говорят, а какво чувам...(факт)
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #19 -: Януари 15, 2013, 14:55:41 »

Аз ще взема да кажа нещо по темата, че предния пост ме обърка леко. Пуша от около 14-15 години и си пуша с кеф!  Готин  Спирал съм ги за около 3 месеца, но разлика не забелязах, нито физически, нито финансово. Не започнах да кашлям в началото, както ме предупреждаваха разни капацитети, а вместо 5 кинта за цигари, аз давах по 10 за вафли, ядки, дъвки и т.н. и пак нещо ми липсваше. И така пуша си, въпреки че според СЗО(световна здравна организация) шанса да пукна от пушенето е 50%, ама как да им вярвам като ме съветват и грипна ваксина да си бия всяка есен, пък аз и без нея съм си здрав?!
    Браво бе колега, много ми хареса мнението ти, то си е точно така...И аз предпочитам да храня цигареното чудовище в мен, понякога така профилактично го лишавам от храна за да знае кой е шефа, иначе нямаме проблеми
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #20 -: Януари 15, 2013, 15:53:17 »

Срещал съм хора, които пушат, но могат и без да пушат. Не се изнервят и не треперят ако нямат цигари, нито пък търсят семки и дъвки за заместители..
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Януари 15, 2013, 16:46:42 »

Имааа, има всякакви хора..
    Активен
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #22 -: Януари 15, 2013, 16:53:38 »

Срещал съм хора, които пушат, но могат и без да пушат. Не се изнервят и не треперят ако нямат цигари, нито пък търсят семки и дъвки за заместители..

Аз съм категоричен техен представител  Засрамен

И то даже с изявена времева спирала към не-пушенето
    Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    zenitov
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Януари 15, 2013, 17:15:55 »

Цитат

Аз съм срещал хора, които могат да се хранят, но могат и да не се хранят, когато няма с какво. За вафлите и дъвките не си ме разбрал Вожде(ако си непушач не виждам защо и да обяснявам), но  когато спреш пушенето апетита се засилва доста и аз примерно нагъвам всичко до което се докопам. Това предимно се отразява на килограмите , но при мен не се получи и си останах кльощав, а и мисля че организма ми се чисти по-лесно от тютюна, отколкото от химиите в боклуците с които се тъпча.
    Активен

nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #24 -: Януари 15, 2013, 17:34:13 »

Нямам никакъв опит и в това отношение, но от това, което съм виждала, си мисля, че е въпрос на нагласа, упоритост и най-вече категорично решение, а не толкова необходимост.
    Имам близки, които окончателно спряха цигарите, без кой знае какви видими усилия.
    Познавам и такива хора, които твърдят, че са направили невъзможното, за да се откажат, и то безуспешно.
    Не знам дали е толкова вредно, но се съмнявам, че отровите, които поглъщаме ежедневно, са по-безвредни от едните цигари. 
    От друга страна, болшинството от съществата, с които съм принудена да се разминавам по коридорите в училище, са напълно и неизлечимо (поне засега) зависими от идеята, че цигарата им придава по-цялостен и мъжествен вид.
    На мен ми се струва безсмислено. Но за някои хора и шоколада е безсмислено нещо. Ухилен
    Трябва някой да посвети мъдро учение на шоколада...  Прегръдка

Активен

...Nobody's perfect!
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #25 -: Януари 15, 2013, 22:06:36 »

Всичко, всяка зависимост, пристрастеност и прищявка е с един единствен източник, който се намира между ушите.
    Останалото са нужди, както храната (макар, че някои я приспадат и нея към наркотиците) светлината (колкото и да се опитвах да докажа обратното), въздуха и водата.
    Та аналогията между цигарите и храната е екстремно неадекватен.
    Никой няма нужда от това да вдишва никотин и катран.
    Да, Фиф, главия мотив в тези години е именно - как ще изглеждат.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    zenitov
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Януари 15, 2013, 23:02:49 »

Вожде, аз споделям опит, случвало ми се е да нямам храна, цигари и дом, от всичките имах нужда и се наложи да свикна с липсата им. Беше временно, но напълно достатъчно да опозная нуждите си и влиянието им върху мен. Така и не разбрах Вожде, дали си пушач, защото ако не си е нелепо да пишеш по темата. А за учениците, които се изживяват, като нещо по-така пушейки съм съгласен, но не виждам какво общо има с темата.
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Януари 16, 2013, 02:00:23 »

Вожде сигурна съм, че в момента ти е много забавно, почти колкото на мен като оставяш Зенитов да се чуди ти пушач ли си или не си...И наистина много се забавлявам.
    Щото в крайна сметка какво значение има пушач ли си или не си за да знаеш кое как влияе Усмивчица
    То например и аз не съм гърмяла по нещо с пушката, ама знам че не е полезно (ако гърмиш по човек) Усмивчица
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #28 -: Януари 16, 2013, 10:12:40 »

Ми то си е забавно, Бонбонева, на това наблягам, знаеш Ухилен Наистина не виждам какво е значението дали съм пушач. Всеки, който има каквато и да е зависимост, ако ще и към боза да е, би могъл да се произнесе. Тук не става дума конкретно за цигарите, а за вредните зависимости и пороци.
    По една интересна програма, забравих как се казва, дават едно предаване точно за това.
    Там има всякакви случаи. Пристрастени към ядене на дунапрен, пиене на бензин и т.н.
    Пак са вредни, но мозъка е уникална машина, на която станем ли подвластни, просто ще ни разкаже играта за норматив. Просто ставаме неконтролируеми марионетки.
    Всъщност... май всички сме си точно такива, в една или друга степен.
    Е... остава ни само да се позабавляваме на себе си Усмивчица
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Иван
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #29 -: Януари 16, 2013, 15:34:25 »

Това е малко като придобити и вродени навици ,както каза Вожда от Вода ,Въздух ,Храна и Светлина просто имаш нужда за да оцелееш чисто и просто телесно ,като същество. Те са вродени и заложени в животните. Няма животно на тази Земя което да не ги извършва под една или друга разновидност.

Пушенето е от придобитите и чесно казано вредни навици ,замислете се няма животно което да пуши следователно пак като каза Вожда никак не му е нужно това нещо на човек за да оцелее или да се развива. Следва ,че е една зависимост идваще от самия човек и нищо повече. Не казвам ,че е лесно изкоренима или приятна ,но е придобита вредна зависимост за жалост лесно превръщаща се в навик обременяваш човека и близките му и джоба му. Просто след спирането тялото смятам търси друга област в която да изрази този дълбоко залегнал навик ,ядене ,скачане или каквото си хареса. По този повод има една готина мисал на Лао Дзъ ще е намеря и кача.
    Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright