Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Все още ли искате да пушите?  (Прочетена 6369 пъти)
7dc
Гост
« -: Март 06, 2010, 17:08:43 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YSCeF6eoLZU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YSCeF6eoLZU</a>
Активен
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Март 06, 2010, 17:27:17 »

Не искам да пуша !Сега ще пробвам да ги откажа с книгата "Неискам да пуша".Познаам вече трима души отказали ги след като са я прочели.Е, двама от тях отново след време са ги пропушили ,но сега в нея ми е надеждата.А след изглеждането на клипчето ,имам желание да запаля една цигара и сега ще го направя.Благодаря ти graveo_lens !
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    7dc
    Гост
    « Отговор #2 -: Март 06, 2010, 17:42:41 »

Хммм Мислех, че клипчето ще има обратния ефект...
    Но както и да е... Всеки сам избира пътя по който да върви!
    Успех в отказването на цигарите, Бунтарка! 
    Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #3 -: Март 06, 2010, 17:49:13 »

Хммм Мислех, че клипчето ще има обратния ефект...
    Но както и да е... Всеки сам избира пътя по който да върви!
    Успех в отказването на цигарите, Бунтарка! 
    Благодаря ти ,наистина!Ще се похваля щом ги откажа.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    delfin
    Гост
    « Отговор #4 -: Март 07, 2010, 20:36:36 »

Тялото е дадено духа да се проявява чрез него и затова трябва да го уважаваме и да се грижим за него. Аз винаги се вслушвам в себе си за това, какво трябва или не, особено в последно време. Когато човек има преграда в себе си, отвъд която не може да премине и да прекали с нещо, което не е за него, то това е резултат от проявата на Духа му. А когато се предава за най-малкото нещо и няма никаква спирачка, то тогава такава личност вече служи само на проявата на материалното и задоволяването на животинските инстинкти на тялото.

Никой не може да ме накара да правя нещо, което чувствам, че не е за мен. Когато имам нужда от нещо, винаги ми се подсказва по един или друг начин, както и в какво количество.

През пубертета сестра ми и някои други роднини, които пушат, все ми повтаряха да не проявявам такава непоносимост към цигарите и алкохола, защото като порасна, може и аз да ги започна, на което им отговарях, че никога няма да пуша или пия. А те ми се подсмихваха, един вид "детски приказки". Да, ама не познаха. Водолеите сме големи инати. А и мразех и цигари и алкохол, имах около себе си достатъчно примери, какво става с хора, тровещи се с тези неща. Тези неща не ги обичам. В къщи не давам да се пуши, а пък който пие и ни идва на гости, ако иска да пие да си носи сам пиенето, ние алкохол не купуваме. Бирата е единственото, което може да купиме за гости, нищо друго. Добре, че почти всичките ни по-близки познати не пушат и не пият. То нали си има приказка, че какъвто е един човек, такива се събират около него. Нещо в този смисъл беше.

Всичко зависи от характера и силата на волята, както и от желанието на самия индивид.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Март 15, 2010, 17:15:19 »

Нито пуша,нито пия,нито наркотици вземам,така,че съм добре!
    Активен
    Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #6 -: Март 15, 2010, 17:25:50 »

Нито пуша,нито пия,нито наркотици вземам,така,че съм добре!
    И аз така. Колкото до пиенето - предпочитам да гледам как другите около мен се напиват, тогава езиците им се развързват и започват да говорят това, което мислят.  Ухилен
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #7 -: Март 15, 2010, 17:26:40 »

Отказах цигарите преди 5 месеца след 14 години непрекъснато пушене на поне една кутия на ден.
    Усещането е несравнимо. преди не само че се чувствах болна, но имах и разни проблеми, които
    ме караха да си мисля, че имам някакъв сериозен здравословен проблем и ходех по разни доктори
    с убедеността, че наистина съм болна ;0)
    Вярвате ли ми - сега съм нов човек! Супер яко се чувствам и пропагандирам непушенето навсякъде,
    като изобщо не ми пука кой ми казва неща от рода , че по-досадно от бившия пушач нямало и т.н.
    Усмивчица
    Стискам палци на всички, които опитват!
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Georgi19
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #8 -: Октомври 07, 2010, 22:47:05 »

веднъж се живее и на човек сичко му е предначертано такаче все още си пуша и знам че аз си нося отговорност за последствията Усмивчица
    Активен
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #9 -: Септември 18, 2011, 11:16:58 »

Georgi 19 - Извини ме но мисля че темата беше , за отказване от цигарите , а не за отказване от отказването на цигари така че ако искаш почни нова тема . Лично на мен старшно много ми хареса че сте побликували клипа със врящия катран .
    Между другото се опитвам да ги спра и много ми хареса една статия от един друг сайт където се твърдеше , че на пушачите им е 100 пъти по лесно от наркоманите да се откажат понеже при пушачите няма физическа зависимост , а само психическа т.е. : нищо не те боли не ти е студено не ти се повръща , не те сърби цялото тяло и т.н. не знам всички симптоми при спиране на наркотиците , но за цигарите който има смелост да опита - Поне не боли !
    Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Soul
    love
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #10 -: Септември 21, 2011, 11:00:26 »

Как ще няма физическо пристрастяване при цигарите, драги ... а нуждата от никотин на тялото, къде забрави ... цигарите са по-лоши дори от марихуаната, която всички причисляват в наркотици, а забравят, как пушейки никотин, са също наркомани...
    Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #11 -: Септември 21, 2011, 12:55:25 »

Отказах цигарите преди 5 месеца след 14 години непрекъснато пушене на поне една кутия на ден.
    Усещането е несравнимо. преди не само че се чувствах болна, но имах и разни проблеми, които
    ме караха да си мисля, че имам някакъв сериозен здравословен проблем и ходех по разни доктори
    с убедеността, че наистина съм болна ;0)
    1000
    Едно време, консервативните комуняги, жертви на посттоталитарните догмастични схващания, са мислели баба за циганка, защото е пушила и е била много хубава (на нея съм се метнал). Поначало, жена да пуши, съгласете се, че е малко неприятна гледка, както и пияна жена. Не върви някак си, 50кг. (то има по-тежки кучета), диша на акумулатор и сеца като за олимпиада по сецане.
    За това, винаги съм се радвал на такива, които са финтирали някак си, тези глупости и се грижат за себе си.
    Аз пет месеца не, но отначало, близо седмица, пушех по 2-3-5 на ден (цигари не кутии), после окончателно ги скалпирах. Близо седмица, не съм ги смукал.
    О, ти една кутия, а на мен на нощна ми се е случвало да ми заминават и по три, смятай. Ама тогава - пари като шума, здрав като бик и почти толкова умен... ехее... живот като приказка  Ухилен  Аз как го казвам, като че ли е било преди 20 години това, а то няма и година  Ухилен
    Чувствам се, все едно мога да преместя влак.
    Според мен, най-удачния вариант е, ако може да се издържи на 2-3, до 5 цигари на ден. Ама да ти е готино, така, да си седнеш някъде, да си сипеш кафенце, да ти пеят разни неща наоколо, пък да си я размачкаш така, едно хубаво да подушиш тютюна. Един вид като ритуал. А тази механичност, която просто ни вкарва пръстите в кутията, вади цигарата, пали я и изобщо не се усещаме е голям враг. Всяка механичност е враг. Най-кофтито е, когато някой буквално трепери за цигари или пък пали, ходейки по улицата.
    Намалявайте ги и ги отказвайте, докато е време.
    Активен
    equilibro
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #12 -: Ноември 03, 2012, 01:25:44 »

Аз не бях пушил година и половина и пак ги почнах.
    Няма отърване от тези пущинии.
    Сега разбрах, че пак щели да ги вдигат с 1-2лв. и ще стане съвсем неописуемо.
    Активен
    STRONG_SOUL
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #13 -: Ноември 03, 2012, 03:46:16 »

Ще посъветвам тези, които искат да спират цигарите да не си слагат убеждения като:
    - НЕ искам да пуша (подсъзнанието може да прочете само положителното, значи все едно си си казал ИСКАМ ДА ПУША, и така ще е по - трудно да се спрат цигарите, ако не и невъзможно..)
    Най - добре ще е модела: С всеки изминал ден ми се пуши, все по - малко и по - малко..
    Посъветвах един приятел, и той спря цигарите за 2 седмици..Усмивчица
    Е може би има и внушение на подсъзнанието, но да не се отплесваме. СПРЯ ГИ Усмивчица
    Активен

АЗ СЪМ ШЕСТИЯ ТИБЕТЕЦ
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #14 -: Ноември 25, 2012, 01:10:34 »

За всички които искат да спрат цигарите давам съвет ...
    Аз съм имал доста пороци но преди доста години ...
    Всичко идва от неправилно хранене .... кога си промените хранителния режим , тялото не иска неща като цигари или алкохол ... и много хора се обедиха в това ...
    Първо минете на суровоядство или вегетарианство ... за да намалите токсините в тялото и да имате по силна воля ... или направете пост за седмица , направете житен режим за 10 или по-малко дни ...
    Ако имате воля гладувайте ден или два ... само на вода ...
    Всичко това помага ... може и да пробвате с сок от трева , тя помага тялото да се освободи от токсините които сте трупали с години ...
    Идеята е ,че вие си създавате клетки мотанти с вашите пороци и държане ... и кога ги създадете , те искат да се хранят ...
    Тези клетки са свързани с вас и със усещанията и всичко .... те са недоволни ако не си получат порцията никотин или алкохол и вие сте слаби да им се противопоставите има и други влияния но това стига ...
    Важно е да тренирате волята си и да сте господари на тялото си ...
    Кога гладувате или сте на растителен режим ... може и на сокове вие помагате на тялото да се пребори с лошите клетки и така взимате властта над тялото си ...
    Кога започне борбата в тялото ви е подобно на война ... добри и лоши ...
    Може да ви е смешно но е така .... и от вас зависи на кои ще давате амониции на лошите клетки с поредната порция отрова или на добрите със жива храна , сокове , и всичко здравословно ...
    Кога сте на житен или какъвто и да е режим ... вие сте в режим на ваканция за храносмилателната система и енергията е свободна да поправя засегнатите сектори и така тялото се самолекува ...
    За сок от трева има тук http://indigota.com/index.php?topic=5564.0
    За сокове има тук http://indigota.com/index.php?topic=4699.0
    За кислородната вода тук http://indigota.com/index.php?topic=6552.0
    Това е начало ,, за някои е лесно да отслабнат или да спрат цигарите , на други не им се налага ... понеже са приспособили организма си , но рано или късно всички си плащат .... няма начин ...
    Телата ни са създадени за живот над 100 години и ако не вярвате ... ваша си работа ..
    Сега има хора на 50 години ... изглеждащи и чувстващи се на 20 ... бе медикаменти и препарати само със здравословен начин на живот ...
    Да имаш навика да пушиш или да пиеш , значи да си тъпчеш на едно място с години и да нямаш духовно израстване ... тези хора нямат контрол над тялото и те са като роботи ...
    Понеже в тях има едно паразитче , което ги кара да живеят неговия живот и да си намират причини за това , че няма уж смисъл от това да ги откажат ....
    преди няколко месеца пак говорих , така скучно и дърдорих ли дърдорих на едни хора .... а те казват
    " остана ми едно да пуша и да пия кафе , друг кеф нямам ..." тези хора ходеха на планина и пушеха и сега мили хора тяхната увереност я няма единия е в тежко състояние и няма да казвам какво стана ...
    другия е на легло след тежка операция ... не пуши и не пие сега ... и яде здравословно ...
    Питам аз сега ... какво стана приятелю .... мани мани ... сега и аз проповядвам като теб за здравословно ядене и правилен живот ....
    Ами мили хора така е ... ако не можем сами , силата над нас ни помага .... но дали ще разберем ,че е за хубаво ...
    По някога или в повечето случай болестта е за хубаво ... тя ни по,мага ... всеки има право да си разбира и да си вярва на каквото си иска ... това е лично мнение и се надявам да не съм засегнал никои ...
    Здраве и силна воля на всички ....
    Активен

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright