Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да се освободим от тъмната си страна  (Прочетена 2445 пъти)
Spirit
Гост
« -: Март 05, 2010, 23:40:31 »

За да се освободим от тъмната си страна трябва да я опознаем. Да не се страхуваме, че е лошо да имаме негативни качества, мисли, чувства. Да не се страхуваме, че ще бъдем съдени или наказани. Трябва да бъдем напълно откровени със себе си какво точно изпитваме или мислим, а не да се залъгваме, че това не е точно така, че е нещо моментно и т.н. Няма такова положение. Ако искате да знаете истината за себе си и да умеете да преборите, управлявате да потискате, игнорирате или каквото там искате да правите с негативната си страна, трябва да я опознаете, просто няма друг начин.
Просто се наблюдавайте, винаги, когато погледнете, чуете или сте замесени в нещо, което изкарва негативните емоции във вас, кажете си „Стоп, искам да разуча това чувство, да стигна до корените му и да го изтръгна, защото ме трови.” Анализирайте абсолютно всичко – КАКВО точно ви кара да се чувствате лошо – не какво ви се иска да е, а какво е наистина. КАК точно ви кара да се чувствате и ЗАЩО ви кара да се чувствате така. Често можем да намерим причините в детството си или пък са просто някакви стари програми, които сме забравили да променим и те са продължили да ни ядат. Дълбайте, докато намерите извора, това е. Винаги, когато имате съмнение, че егото ви се опитва да ви обърка и да ви изкара ангелчета в собствените си очи, кажете „Не, напротив, това Е така, и не само, че е така, ами е така ЗАЩОТО...” и продължете в тази посока – ако се опитвате да дълбаете, но нищо не намирате, то тогава наистина няма нищо, но какво губите? Никой не е постигнал знание като цял живот нищо не е опитвал, нали?
Активен
delfin
Гост
« Отговор #1 -: Март 06, 2010, 00:13:26 »

Винаги имаме тъмна страна. колкото и да ни е положителна нагласата, пак съдържаме и минусът в себе си. Колкото и да сме мрачни и лоши пък пак има и мъничък плюс в нас.

Създателят на звездите съдържа и положителното и отрицателното. И чрез едното и чрез другото той се самооткрива сам себе си.
Активен
Spirit
Гост
« Отговор #2 -: Март 06, 2010, 00:17:53 »

Винаги имаме тъмна страна. колкото и да ни е положителна нагласата, пак съдържаме и минусът в себе си. Колкото и да сме мрачни и лоши пък пак има и мъничък плюс в нас.

Създателят на звездите съдържа и положителното и отрицателното. И чрез едното и чрез другото той се самооткрива сам себе си.
Ами да, сега разбирам, че не съм се изразила правилно. Малко набързо ги написах темите. Имах в предвид, че само така ще можем ние да контролираме негативната си страна, а не тя нас.
Активен
delfin
Гост
« Отговор #3 -: Март 06, 2010, 01:53:33 »

Всъщност е да се стремим към уравновесяване на тези две сили в нас - и да станат едно.
Активен
Spirit
Гост
« Отговор #4 -: Март 06, 2010, 09:19:31 »

По отговора ти предполагам, че никога не си имала толкова развита разрушителна страна като мен. Съвсем до скоро двете ми страни бяха съвсем еднакво развити и познай какво - хич не беше забавно Усмивчица Не просто бяха еднакво развити, ами и надделяваха еднакво, понеже не знаех как да ги контролирам. Надявам се, че нямаш това впредвид под равновесие, защото то може да те докара само до лудница. Това, което описвам по-горе си е чисто и просто осъзнато живеене. Да се наблюдаваш, да знаеш откъде и накъде ти отиват мислите и чувствата, в какво се коренят, да знаеш как искаш да ги промениш и да го направиш. Нищо повече. Но пък може би при всеки си е строго индивидуално, аз просто споделям опит. Лично на мен тази техника изключително много ми помогна във всяка една посока.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Март 06, 2010, 13:47:12 »

аз имам доста тъмна страна
Активен
pufi
Hide from the Sun
Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #6 -: Март 06, 2010, 19:00:16 »

Никога не можем да се освободим-винаги трябва да има баланс между доброто и лошото,следователно винаги ще я притежаваме
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #7 -: Март 06, 2010, 20:57:30 »

Съгласна съм със Spirit ,за човек е много важно самонаблюдението и самоконтрола.Незнам за баланс ,аз лично предпочитам да надделява светлата ми страна и знам,че затова понякога са нужни усилия.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Icko
    Гост
    « Отговор #8 -: Март 06, 2010, 21:25:36 »

Цял живот съм се борил с тъмната си страна, опитвайки да се преборя с нея и да я премахна от себе си. И години ми бяха нужни да разбера, че не това е начинът да се справя с нея, даже не е необходимо да се боря с нея, а само да я приема като част от себе си, неизменна част нужна за постигането на баланса в мен между двете страни - Доброто и Лошото. Трудно е на някой, който се стреми към Доброто да приеме, че притежава и лоша страна, която също е необходима, но едното не може без другото.
    Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #9 -: Март 06, 2010, 21:35:28 »

Цял живот съм се борил с тъмната си страна, опитвайки да се преборя с нея и да я премахна от себе си. И години ми бяха нужни да разбера, че не това е начинът да се справя с нея, даже не е необходимо да се боря с нея, а само да я приема като част от себе си, неизменна част нужна за постигането на баланса в мен между двете страни - Доброто и Лошото. Трудно е на някой, който се стреми към Доброто да приеме, че притежава и лоша страна, която също е необходима, но едното не може без другото.
    Трябва ли да разбирам от това ,че не трябва да се борим с отрицателните си навици?
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Icko
    Гост
    « Отговор #10 -: Март 06, 2010, 21:46:36 »

Отрицателните навици са нещо различно. Те се придобиват и са резултат от материалния свят.
     Тази борба, за която става дума е вътрешна "битка", не е материална, а духовна.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #11 -: Март 06, 2010, 21:59:04 »

Аз също съм на мнение,че не е разумно да се борим с тъмната си страна защото борбата поражда борба.
    Когато се борим с нещо ние се съсредоточаваме в него,нашето внимание е привлечено от него.
    Тогава ще пита някой ами какво да правя с цигарите тогава?
    Ами те са последствие според мен от нежелание за живот или от не достатъчно любов или уважение към себе си(така си мисля аз)а аз съм бивш пушач,така че говоря от собсвен опит.
    Когато разбираме живота погрешно ние не искаме да сме част от него и тогава се включва програма за самоунищожение.
    Аз направих така:
    Съсредоточих се върху хубавите неща върху природосъобразния начин на живот,върху положителното мислене върху обич или уважение към себе си.
    И тогава усетих че не искам да пуша не ми се пушеше,бях се променил без да водя война.
    Усетих че съм си преместил вниманието по на страни към светлата си страна.
    Само да уточня че когато пушех мислих че хората са лоши и несъвършенни,дори и най-добрия е способен на простотия.
    Сега вярвам в доброто и любовта на хората дори и тези които изглеждат "лоши" ги възприемам като учители и знам че доброто е в тях но не са решили да го изберат.
    С две думи справям се аз с лошата си страна като просто избирам добрата съзнателно(когато мога),а лошата се освобождава сама.
    Но ставам все по добър в избора си към добро не е толкова трудно.
    Може ви беше по трудно да разбера че мога да избирам знам ли.
    Успех на всички.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Spirit
    Гост
    « Отговор #12 -: Март 07, 2010, 12:12:55 »

Не съм сигурна дали това произтече от погрешно разбиране на моето мнение, така че искам да поясня. Не става въпрос да се "борим" с каквото и да било, а просто да се наблюдаваме. Много хора, когато се чувстват зле от нещо или се гневят на нещо и пр. просто решават, че така е нормално. Нормално е да се оплакваме от сметките, нормално е да се гневим на еди-какво-си. Аз не мисля така. Мисля, че е нормално сами да избираме дали да се гневим на нещо (примерно) и дали това ще ни донесе нещо добро, а не да се водим по течението. Не се изразявам много добре попринцип, но се надявам, че ме разбрахте. Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #13 -: Март 07, 2010, 12:17:48 »

Много съм съгласен с теб Spirit за това да се надблюдаваме.
    Само когато се надблюдаваме сме осъзнаваме съзнанието си,тоест себе си.
    Аз се старая да съм "на една крачна по назад от тялото" си да мога да се видя от страни така да се каже е нестава всеки път но когато стане има резултат голям.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #14 -: Април 16, 2010, 10:07:49 »

Слънцето изгря отново зад завесите на проблемите и непрестанните мисли за миналото и бъдещето. Отново, както нищо друго, така сигурно – че и това утро ще го видя как ме кара да се усмихвам!
    Протегнах се като котка още веднъж и този път след прозявката следваше широ-о-ока усмивка върху лицето ми . Притворих очи и се насладих на чувството. Щастие.

Въпреки миналото, въпреки предстоящето, усмивката отново се разля върху тялото ми и ме зареди със силата си, така, както слънцето успяваше всяко утро през последните 30 години.

„ Воина на Светлината понякога се държи като дете ....” и затова тръгнах боса към банята...припомних си за момент летата на село като дете и как никога не се разболявахме от ходенето боси, точно защото ходехме боси  хехе...готино, нали?

Прогоних две – три лоши мисли като досадни черни врани, разтърсвайки рошавата си коса и това наистина успя да ме разсъни, но този път не успя да ме върне в самоубийствената писта на негативното мислене и така официално започна денят ми.

Не исках да мисля за миналото, но му бях толкова благодарна, че бях длъжна да му отдам заслуженото  внимание – „Благодаря, че ме подготви за този ден, Минало! Благодаря ти, че днес стоя в банята пред огледалото и прогонвам лошите си мисли! Благодаря ти, че ме научи как да се боря със враните и как да не се страхувам от тъмнината! Благодаря ти, че ме изправи във битка със абсолютния мрак, че ме разтърси от дъното на съзнанието ми! Благодаря! И доскоро!

Когато днешния ден бъде минало, пак ще се усмихна, защото щастието е момент на благодарност. А когато един ден се науча как да бъда щастлива на самия момент – ще ти пиша отново...”

Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Живот от другата страна « 1 2 »
    Духовни учения
    ivaqna 17 2300 Последна<br />публикация Септември 08, 2012, 01:01:34
    от Eona Lightholder
    Какво представлява тъмната нощ на душата? « 1 2 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Житара 25 2207 Последна<br />публикация Ноември 09, 2012, 15:45:45
    от Colder Sun

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright