Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Божествена диходомия!  (Прочетена 1274 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Март 05, 2010, 14:27:53 »

Започвам тази тема за да се опитам да предам как и черното и бялото могат да съществуват в едно и също време,на едно и също място без да си противоречат.Надявам се тази тема да помогне в бъдещи спорове да се гледа не на такива а на дискусии.

Нека ако всеки се сети за подобен пример да го сподели ще бъде доста градивно си мисля.

Ще започна с малки примери и ще видим какво ще се получи:
Най -яркия пример за мен е това че всички сме свързани в едно цяло но въпреки това сме запазили своята уникалност сами по себе си.Едновремено сме цяло и отделни единици на цялото.Едновременно сме клетки от организъм и организъм.

Как е възможно да сме в момента сега и да мислим за бъдещето или за миналото."Сега си милсля за утре".

Нещо ми хрумна днес от един интересен разговор.Става въпрос за прехода който всички ние чакаме и за които се борим по един или друг начин.
Аз чакам прехода като някакво спасение в което след като се усъвършенствам духовно ще отида да живея в по-добър свят.
Без разделение без насилие и без лъжи и простотии.НО!!!
Да предположа че премина в този красив свят за който мечтая,как ще може моята душа да опознае себе си чрез опита?
Ако всички са добрички и няма тайно правителство за какво ще се боря и на кой ще прощавам.
Изплаших се за момент ами ако няма врагове които да обичам как ще пресътворя най величествената представа за себе си кой съм аз?
После се сетих че сигурно ще има по силни врагове може би но и аз ще мога по лесно да прощавам и ще генерирам по голямо количество любов.
Но това ме накара да се замисля след като ще е така дали не е по добре да се съсредоточа на момента СЕГА.Да премина сега а после ще видя.
И тогава осъзнах колко е силно това СЕГА.
Но в същото това време разбирам и колко е могъща силата на мечтите и градивна.А мечтите са прожекции в бъдещето което е способно да промени настоящето(поне аз така го разбирам).
Когато човек мечтае се чувства добре но той не е в момента сега.
Това ме накара да се замисля че АДА И РАЯ е тук на земята.
Да знам че е клише за някой но аз искам да разгледам по добре истината която крие това клише.
И пак всичко опря до ИЗБОРА СВОБОДЕН.
Как един и същ човек на едно и също място по едно и също време избира да се чувства добре или зле.Кое е това което го кара да се чувства по един или друг начин коя е тази сила чия е ако изборът му е свободен значи тя е в него нали така?
И тогава се запитах защо толкова хора страдат след като имат свободен избор да не страдат.
Отговорът ми за мене е,че тези които страдат не приемат избора си за свободен те виждат причинители вън от себе си като хора място време и тн. отдават причината за тяхното страдание на нещо външно дори и минало или бъдеще.
Но като погледна човекът който знае че от него зависи свободния му избор защото е негов личен и никой не може да го накара да мисли или действа по няккакъв различен начин то тогава той би следвало да избере щастието си и радостта и любовта изобщо положителните чувства дори когато не е в благоприятелна среда или време.
"И както се казва щастието е въпрос на избор"
Или "Да бъдеш или да не бъдеш"
Но има и други хора които твърдят че са самостоятелни и независими в своя избор и все пак избират страданието и отрицателни чувства.Според мен при тези хора има насъответсвие на мисли думи и дела.Тези три елемента които ни помагат да творим чрез нашия свободен избор.Или света троица.

Извинявайте приятели не мислих да пиша всичко това,целта ми беше съвсем различна да дам просто няколко примера,чак сега видях какво съм написал и ме е жал да го изтрия.
Може би мястото не е подходящо може би темата и заглавието знам ли.

Ще оставя свободния избор на Модераторите да решат какво да направят с него.Май просто си пофилосовствах.Все пак се радвам че СЪМ го направил защото съм създал право на избор за другите.
Мисля че това е най важното до което достигнах в заключението си СЕГА .ПРОСТО БЪДИ И Е ДОСТАТЪЧНО,ТИ ВИНАГИ ЩЕ СЪЗДАВАШ ТАКА НУЖНИТЕ ПРЕДПОСТАВКИ ЗА ИЗБОР НА ДРУГИТЕ ОКОЛО ТЕБ,ТОВА Е ТВОЯТА БЛАГОСЛОВИЯ ЗА ТЯХ,ДОРИ И ТЕ ДА НЕ ГО ЗНАЯТ!
И накрая ще завърша с една притча:
Веднъж докато Буда медитирал към него се приближил един ученик и го попитал.Учителю какво да направя за да помагам на хората.
Буда се обърнал към него и му казал "БЪДИ" след това отново бързо влезнал в медитация.

АЗ СЪМ ТОВА,КОЕТО АЗ СЪМ!!!

« Последна редакция: Март 05, 2010, 14:44:05 от AMAZING » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
delfin
Гост
« Отговор #1 -: Март 05, 2010, 15:42:36 »

Амазинг, преди всичко искам да ти благодаря, че в това, което пишеш е твоята истина, която не се стараеш нито да я подправиш, нито да я "разкрасиш". Тя извира от сърцето ти. Мен лично ме караш да се замислям доста дълбоко, защото в твоя стил на писане има точно тази естественост, която ни е нужна тук, в този форум.

Силното желание предполагам на всеки един от нас е, общувайки помежду си, тук да намери нещо, което е за него и намирайки го да се почувствува в средата, в която той самият иска да бъде.

Дадените ни от дълбока древност херметически принципи "Опознай себе си" и "Каквото горе, такова и долу" са актуални до ден-днешен. Това са и основни закони не само тук на планетата Земя, но и във Вселената, в Безкрая.

За мен лично тези толкова на пръв поглед лесни закони, са безкрайно трудно за усвояване и осъзнаване. Първо трябва да започнем да опознаваме собствения си вътрешен свят и мир и  душевност и сами себе си да започнем да променяме и тогава да тръгваме да променяме външния свят. Променяйки себе си, ние неусетно започваме да променяме и Вселената около нас, т.е. нашата лична Вселена - заобикалящата ни действителност, тази частица от света, в която ние живеем. С тази промяна идва многото. Чрез личния си пример си ние всъщност може да променяме този свят навън, извън нас, който ни заобикаля.

Колко е хубаво да може това, което говорим, наистина да го мислим и това, което мислим, наистина да го вършим.

Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Март 05, 2010, 17:53:20 »

Сега пък ти ме накара мила да се замисля аз дълбоко:)
Цитат
Силното желание предполагам на всеки един от нас е, общувайки помежду си, тук да намери нещо, което е за него и намирайки го да се почувствува в средата, в която той самият иска да бъде.
Мислеики над твойте думи се опитах да вникна в тях и до колкото успях незнам но усетих това.
Освен по ИЗБОРА СВОБОДЕН не сме уникални и по още един показател ако мога така да се изразя ЖЕЛАНИЕТО.
Но мисля си сега докато пиша тези редове кое е първо желанието или избора за това което да желаем.
Нещо като "кокошката или яйцето"
Установявам за себе си колкото повече мисля че желанието е първоисточника на всичко.
То кара цветята да растът и може би слънцето да грее(според мен)
Желанието е горивото на живота а избора е кормилото.
Та сега се връщам на цитата:Всеки е с различно желание в форума някой да покаже колко знае друг да получи подкрепа трети да изплаче болка,друг да намери себе си,друг пък да избяга от нещо може би.
И изборите които прави за по посоката на желанието което е поел за това откривам за себе си че е много важно какво желая аз сега от все сърце?
За да опознае себе си човек е нужно да познава себе си и желанията си.
Може да съм ви объркал малко но ми е трудно да предам с думи това за това се сещам за една притча която ще помогне.

ИЗЯСНЕТЕ КАКВО ЗАЩИТАВАТЕ

притча за Гюрджиев

Веднъж Гюрджиев, седейки заобиколен от учениците си, казал:
-Докато не узнаете основната си черта и не я осъзнаете, няма да успеете да осъзнаете истинската си природа.
Един от учениците попитал::
-Приведете ни, моля, някакъв пример.
-Добре. Погледнете човека, седящ пред мен. Основната му черта се изразява в това, че той никога "не си е в къщи".
Всички погледнали разсеяното изражение на лицето на ученика, а той изведнъж се стреснал и попитал:
-Извинете, какво казахте?
Гюрджиев казал:
-Той постоянно отсъства и при това иска да расте. Това е невъзможно; за да растеш, трябва да си бъдеш "у дома".
Сега Гюрджиев се обърнал към друг ученик:
-Погледнете внимателно този човек. Неговата основна черта е, че той непрекъснато спори.
Ученикът избухнал и изстрелял:
-Това не е вярно! Аз никога не споря!
Гюрджиев казал:
-Изяснете си какво защитавате. Това може да стане ключът към познаването на себе си.

Дано да съм дал точния пример,всъщност той е точния защото аз разбрах за себе си така че ако помогна добре ако не пак добре няма да налагам мнение или да страдам че не съм разбран.
Първото не е по силите ми а второто е губене на време.
Това последното аз ли го казах хахахахах Ще си го запиша Ухилен харе са ми.
ПС: Благодаря ти Delfin За градивното участие и за енергията която подари на тази тема,усещам как тя започва да оживява.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

izida
Гост
« Отговор #3 -: Март 05, 2010, 20:01:37 »

Отговорът ми за мене е,че тези които страдат не приемат избора си за свободен те виждат причинители вън от себе си като хора място време и тн. отдават причината за тяхното страдание на нещо външно дори и минало или бъдеще.
Но като погледна човекът който знае че от него зависи свободния му избор защото е негов личен и никой не може да го накара да мисли или действа по няккакъв различен начин то тогава той би следвало да избере щастието си и радостта и любовта изобщо положителните чувства дори когато не е в благоприятелна среда или време.

Ето това ми харесва!
Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Март 05, 2010, 21:06:59 »

Радвам се че си търсила нещо положително което да ти хареса.
Защото в крайна сметка си намерила.
Защото "Който търси намира".
Какво търсим в думите на ближния,повод за критика или повод за похвала или нещо за себе си или просто убиваме време?
По някога намираме по-лесно това което търсим когато знаем какво е то?
Ние можем да намерим всичко.Можем да намерим поука от най-отрицателната ситуация или недостатък в нашето щастие.
Но пак се връщаме при избора.
Сега аз избирам да намеря уникалността и красотата на всеки един потрбител във форума,сега аз избирам да намеря всичките положителни качества на хората около мен и след това избирам да им ги кажа.Защото така съм избрал.
Май ще е добре да се спра навреме,преди някой да избере да ми каже да го направя. Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

geri
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #5 -: Март 08, 2011, 19:42:40 »

Интересно е да се замислим ,какво движи еволиуцията?Каква е истинската природа на доброто и злото?В какво вярваме и защо?
Много години прекарах в четене и размишления над тези въпроси и искам да споделя усещанията си с вас.
Какво би станало ,ако всички сме,, добри,,?Несме ли всъщност,, лоши,, бидейки само,, добри,,?
,,Лошото,, е знак СТОП ,което само по себеси нее ,,лошо,,а е начин да ти се покаже ,че грешиш ,това е възможност да се промениш,което е чудесно!Лошо ли е да казваш истината в очите ,макар да знаеш,че ще причиниш болка ,лошо ли е да страдаш ,но да не повтаряш това заради което си страдал,лошо ли е да се разделиш с човек ,за да му покажеш ,че се държи недостоино и с това си поведение, да го накараш да се промени и осъзнае ,лошо ли е да наказваме децата си и те да плачат неутешимо ,но да разберат.....и да ни обичат и уважават повече заради което и тн.
Истината е,че когато страдаме неразбираме посланието , което идва да ни каже любовта! Потопени сме в болката и самосъжалението си и неразбираме,че ,,насилника и жертвата танцуват един и същи танц,,.Когато болката премине много често разбираме ,какво е посланието,ако ли не ,пак отново ,докато разберем и се вгледаме дълбоко в себеси.
Много хора си мислят , ,трябва да сме савършени,, за да стигнат до бога,но какъв ще е този бог дето осъжда ,,лошото,, и приема само,,доброто,,това би бил бог на егото ,а не на любовта.Какво по точно да осъжда бог като всичко е част от неговото творение.Истината е,че всичко което съществува има смисъл и небива да го усъждаме без него небихме еволиуирали.Ние сме част от едно сяло,но се възприемаме като отделни за да може да се прояви всичкия потенциял който носи в себеси този виш интелект .
Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Март 08, 2011, 21:38:38 »

Не можете да си представите колко се изненадах когато проверих датата на създаване на тази тема.
Оказа се,че е повече от половин година преди да прочета Силата на настоящето,а в същото време всякаш вече съм я бил чел.
Сега се сещам защо Ихра ме попита дали съм я чел.

Но понеже темата е Божествена диходомия или това е нещо като да зададеш един въпрос и всичките отговори колкото и да са различни да са правилни.
Също като нас хората Усмивчица
Четейки отново се сетих нещо интересно...

По горе казвам:"Който търси намира"
И наистина е така от една гледна точка защото търсенето е предизвикано от желание което те предвижва през времето(Бремето)(Илюзията)докато не намериш това което си търсил.
В крайна сметка живота ни е резултат от различни видове търсения от които една част са пристигнали при нас а друга не са.

Но можем спокойно да кажем "Който търси не намира" и тази сентенция носи огромна мъдрост в себе си стига човек да я прозре.
Как можеш да намериш нещо което търсиш,та нали ти си търсача на това нещо.Това означава,че ти го нямаш СЕГА.
И след като сега е Единствената реалност която можем да изживеем по този начин сами се обричаме на липса която създава НЕДОСТИГА,той пък създава БОРБАТА,тя създава РАЗДЕЛЕНИЕТО,после се ВОЙНИТЕ и ИЛЮЗИЯТА в която сега сме потопени!

Повечето от хората несъзнателно преследват щастието като си поставят илюзорни цели напред във времето.
Казвам илюзорни защото не са тук и сега,а това е единствената реалност!
Дори и влизкото бъдеще утре можем да го преживеем само като настоящ момент!
Обикновенно тези несъзнателно преследващи на щастието или бих казал на себе си са най-нещастни и изгубенни.

Има и друга част която преследват щастието съзнателно!
Те следват учения пазят диети,постоянно питат и се интересуват как стоят нещата и постоянно към тях се изливат едни и същи отговори под различна форма.
Но те продължават да търсят уверени също както предните,че един ден те ще получат просветление и ще бъдат едно с ЦЯЛОТО-БОГ.

Сега достигам до момента в които виждам и едните и другите в един и същ капан.
КАПАНЪТ НА ИЛЮЗИЯТА МАЙЯ-ВРЕМЕТО!
ЕДИН ДЕН ЩЕ БЪДА ......ЦЯЛ.

Докато този ден е утрешния,докато не БЪДЕМ това което искаме сега ние ще се нуждаем от тази илюзия време за да се научим по плавно да го правим.

Когато тръгнем да преследваме било то просветление или материално благополучие или каквото и да е,ние подписваме реална декларация,че нямаме това което искаме защото го проектираме в времето вън от тук и сега!

И това отново ни връща в настоящият момент,това проектиране определя настоящето ни!

Ето защо е толкова важно да присъстваме в къщата си както казва Гюрджиев в притчата или тоест да бъдем заземени.

За да можем да преживеем себе си на 100% а не на 1% тук и сега и 99% някъде в друга реалност в НЕ-Битието.

Толкова е просто,че по просто не може да бъде.
Чак ни е трудно да повярваме,че толкова просто стоят нещата.

Това ми напомня за един филм който гледах отдавна и чак сега разбрах неговото послание.
Казва се:"В какво се превръщат мечтите"

Който го е гледал си спомня как човекът които беше отишъл в друго измерение след смърта го объчаваха да БЪДЕ защото там нямаше време и всичко се случваше НЕ-посредствено.

А който не си спомня или не го е гледал да го гледа,разбира се ако иска.

Всичко което търсим е тук и сега!
Когато осъзнаем това ще се наложи да си простим огромното невежество на себе си което е създавало толкова много време между нас и нашето АЗ СЪМ.

Успех във временната илюзия!
Активен

zvezdichka
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #7 -: Март 09, 2011, 01:59:33 »

AMAZING ти си уникален човек! За тези  неща размишлявам ,че в стремежа си да намерим нещо,
било то щастие,любов,здраве, ние се разпръскваме в нечие друго  битие, в което времето също е вечно ,
но и действията не се случват.Това са мислите ни...там необятността е обширна,когато се спуснем да търсим
 Ние можем да бъдем всичко,затова можем лесно да се разпръснем.
А това велико СЕГА Е НАШИЯТ СЪЩЕСТВУВАЩ ЖИВ ЖИВОТ,ТАМ КЪДЕТО СЕГА МОЖЕМ ДА ГРАДИМ, ДА СЪЗДАВАМЕ ЗАЕДНО С ДРУГИТЕ,да очастваме в цялото с неговото темпо и да дадем от себе си това което тече през нас.
Велик е живота!Велика е и мисълта,защото тя и като вечността ,като времето тече безспирно ,на където я насочим.
Някога съм се понасям по нечия крилата мисъл и тя лети
без спир и като вятъра незнаеш къде ще те отведе,ако нямаш очи и съзнание да я  насочиш.
Да ,защото ние сме като вятъра,неузнаваеми и непредсказуеми водени от енергията в себе си.
Сещам се в такива моменти ,когато имам нужда да се заземя, фразата на Рампа
"Живей, за да живееш."
Сигурно ви обърках,
Това ,което сега е истина за мен, след миг ще е друго
не се водете по чужди ветрове ,а следете вашите.
Всеки път е нужен,всеки живот е нужен, всеки миг е нужен ,за да продължим напред.
Ние сме живи винаги,щом съзнанието е живо!

Скоро мечтах и аз за земите вълшебни
за горите  безкрайни
за дните озарени в нежни цветове и всичко някак по други му живо.

Мечтах и бях там където от край няма опасност
където всяка мечта се сбъдва в мигов нов.
И живота беше пъстър,нежен, тъй ароматен и пълен с любов
не стоях дълго.. беше много мило ,но осъзнах
че душата ми дошла е днес
да раздава светлина по край света,
да грее на света и там където няма светлина.
Защото ако всички сме там, колко ще  е лесно да обичаме,а тези  който мигом са слебци,
кой ще ги погледне в душите да ги познае.
Без нас какъв би бил света.

ЗНам,че живота ни е даден не за жал и тревога
живота ни е даден да бъдем всичко,да познаем всяка част от себе си.
И тогава мигом ще обгърнем цялото си същество и грешило и дарило
и ще обикнем себе си тъй както Бог.

Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Март 09, 2011, 02:10:02 »

Време е да изчистим времето
и да се съберем отново тук и сега.
Време е да отпадне бремето
защото ние решихме така.

ПС:Звездичке все по-силно светиш,скоро в слънце ти ще изгрееш Усмивчица
« Последна редакция: Март 09, 2011, 02:21:26 от AMAZING » Активен

zvezdichka
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #9 -: Март 09, 2011, 02:21:05 »

Усмивчица))))))))Така да бъде!!!!!!!!!!
а ти AMAZING си едно голямо слънце
много пъти ми осветяваш пътища Усмивчица)Радвам се ,че ви имаУсмивчица)
« Последна редакция: Март 09, 2011, 02:31:01 от zvezdichka » Активен
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Март 09, 2011, 02:23:19 »

Усмивчица))))))))Така да бъде!!!!!!!!!!
Ето изгря....
знаех,че това ще стане сега Усмивчица
Да бъде!
Активен

Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
Анкети
giti 8 3695 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
от nre
Колко от мечтите ви се сбъднаха? « 1 2 »
Въпроси и отговори
Бунтарката 16 2962 Последна<br />публикация Декември 07, 2011, 01:04:36
от Ariam
Полезни теми от форума отнасящи се до децата
За родителите
Eona Lightholder 9 2567 Последна<br />публикация Май 15, 2012, 03:19:52
от oldrecord
Създаването на живота(дискусия)
Обща тематика
Аэ съм 2 921 Последна<br />публикация Декември 12, 2010, 02:02:46
от Аэ съм
Родословно дърво на индоевропейските езици
Обща тематика
nia.boneva6 12 3566 Последна<br />публикация Януари 23, 2011, 23:26:39
от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright